Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

Iam_The_Ghost

Hát, ezesetben jó, hogy nem olvasok DC-t meg Image-t, újszülöttnek minden vicc új alapon. :) Mondjuk nem tudom mirõl fog szólni ez az event (mert gondolom az lesz), de nem tûnik rossznak, a Captain America poszter állat. :rolleyes:

Btw, most szedtem le ASM-t a Pannini canceltõl, CW után neki kezdek. Valamit már olvastam, hogy mi is lesz ez a One More Day, hát valóban írtó nagy hülyeség lesz ebbõl... Sajnos úgy tûnik nem tudtak mit kezdeni a CW alatt kreált helyzettel.

Btw 2, Shattered Dimensions-ban Deadpool hihetetlen jó volt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

freezy

Btw 2, Shattered Dimensions-ban Deadpool hihetetlen jó volt. :lol:

Az tényleg nagyon jó rész..mármint az a pálya is baromi monoton,de Deadpool rohadt vicces..miatta megéri :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez az utolsó kép elég vad..Magneto és Cyclopse egyben? :D

Gondolom Cyclops felölti a ruhát, hogy jelképesen új Brotherhood of the Mutants-t hozzon létre.

---

Ja és ha már így poszterezünk, akkor az előző Savage Dragon event beharangozója:

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Tudni kell, hogy Overlord egy maffiavezér-szerű ember, aki Doctor Doomhoz hasonlóan fémvázas páncélban és lepelben van állandóan. A Savage Dragon első nagy témája az volt, hogy kiderüljön, ki van a maszk mögött, kb a 30. szám környékén fedték ezt fel. Érdekessége a karakternek, hogy talán a legfontosabb nemezise ő a főhősnek, de igazából nem a kiléte számít, hanem a páncél, mert az egy akkora mestermunka, hogy kb akárki ölti magára (és megoldható, eleinte nem is vehette fel más) az iszonyú hatalommal bír.

Overlord azóta többször is visszatért, van hogy csak a péncélját használják fel, van hogy a személyiségét is. A 150. szám előtt tért vissza megint a név és a páncél.

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Hell, yeah! B)

Talán éppen az új "sorsdöntõ" Death of Spider-Man sztrorira? :rolleyes:

Elvileg hosszabb távra fog visszajönni, mert most visszamegy a DC tõl a Marvel hez és Bendis is azt mondta, hogy hosszabb távú közös terveik vannak.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Az tényleg nagyon jó rész..mármint az a pálya is baromi monoton,de Deadpool rohadt vicces..miatta megéri :D

Egyébként Én egyáltalán nem tartom monotonnak a gamet. :rolleyes: Oké, általában minden pálya ugyanolyan rendszer szerint van felépítve, de maga a sztori, a kiváló szinkronok és dialógusok, illetve a változatos pályák adnak annyi pluszt számomra, hogy egy percre se unjam. :rolleyes: És itt nem is hiányzik a free roam, nem illene bele.

BBalazs87: Ez jól hangzik, a mostani rajzoknál tényleg bármi jobb, de Bendis stílusát (a sok hasonló/egyforma arc ellenére) nagyon bírtam USM-ben, jó hogy visszatér. :)

Image-világában mely sorozatok függenek össze egyébként? Invincible, Savage Dragon, The Astounding Wolf-Man és még?

Link to comment
Share on other sites

freezy

Egyébként Én egyáltalán nem tartom monotonnak a gamet. :rolleyes: Oké, általában minden pálya ugyanolyan rendszer szerint van felépítve, de maga a sztori, a kiváló szinkronok és dialógusok, illetve a változatos pályák adnak annyi pluszt számomra, hogy egy percre se unjam. :rolleyes: És itt nem is hiányzik a free roam, nem illene bele.

A sztorival,szinkronokkal,dialógusokkal egyetértek..de hogy változatos pályák? Esetleg az Ultimate és Amazing ami változatos,de pl a Noir és Future dimenziók kb végig ugyanolyanok. Az utolsó boss fight meg egy vicc. Ízlések és pofonok,én erre a Spidey game-re nagyon gyorsan ráuntam.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

A sztorival,szinkronokkal,dialógusokkal egyetértek..de hogy változatos pályák? Esetleg az Ultimate és Amazing ami változatos,de pl a Noir és Future dimenziók kb végig ugyanolyanok. Az utolsó boss fight meg egy vicc. Ízlések és pofonok,én erre a Spidey game-re nagyon gyorsan ráuntam.

Én maximum akkor unnám meg, ha egyhuzamban kéne vinni a Noir és a 2099 Spidey-t, de így hogy váltogatni lehet/kell õket, így számomra elég változatosságot nyújt, másrészt napi 2-3 pályát viszek csak, többet egyszerre lehet már tömény lenne.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Image-világában mely sorozatok függenek össze egyébként? Invincible, Savage Dragon, The Astounding Wolf-Man és még?

Kilencvenes évek elején indultak:

Spawn (hozzá tartozó minik: Angela, Mediaval Spawn, Cy-Gor...)

The Savage Dragon (hozzá tartozó minik: Freak Force, Supetpatriot, Star, Vanguard, WildStar)

Youngblood (később Team Youngblood, továbbá az egyik tag, Badrock majd' az összes másik karakterrel összetűzésbe keveredett egy-egy Vs. epizód részeként)

Witchblade

Shadowhawk

The Darkness

(+Image #0 (a sorozatok indulásakor volt egy ingyenes lap, amiben minden kezdeti kapott néhány oldalnyi szerepet, ezek végül fontos elemét képezték a sorozatoknak, pl a Savage Dragon 3 részes minit ez köti össze a későbbi ongoing sorozattal), Image 10th Anniversary (a 10 éves évfordulóra készült HC, rendkívül ritka és csúszott is vagy három-négy évet, legérdekesebb hogy a Savage Dragon eredettörténetet is tartalmazza ami abban jött ki először), rengeteg crossover különszám...Savage Dragon & Superman, vs részek, a sorozatokba és kronológiákba illeszthető crossoverek mint pl a Savage Dragon/Spawn, vagy Spawn és minden más szuperhős (hetedik, vagy nyolcadik szám asszem...rettentő elborult szürreál epizód, asszem nálunk ki se adták a sorozat futásának keretében)...stb.

Majd néhány sorozat megszűnt, némelyik szünetelt, de előbb utóbb létrejött egy új univerzum (Savage Dragon 100. száma környékén), ahová csatlakozott be Robert Kirkman is. Tehát új sorozatok az új világban:

Spawn

Savage Dragon

Fire Breather

Invincible

Minisorozatok, többnyire az Invincible-t építgetik (úgy kell elképzelni ezt, hogy Tech Jacket volt pl az első ebbe a világba tartozó mini, aztán később a Tech Jacket ruházat feltaláló, a geldaran faj, felbukkant az Invincible galaktikus-csillagközi szövetségében egy cameo erejéig, valamint Tech Jacket most a 70. szám környéki nagyszabású event keretében a főszálba is bekapcsolódott):

Tech Jacket

Capes

Brit

The Astounding Wolf-Man

Guarding the Globe

...van sok más sorozat is, sajnos nem ismerem mindegyiket.

Továbbá ahogy a Marvelnél is van a Max, a DC-nél a Vertigo esetében, az Image-nek is van egy "felnőttesebb" (bár a Savage Dragonban és Spawnban is vannak szívkitépések, élve elégések, szexualitás...stb :D Mindegy) univerzuma, a ShadowLine. Ez valójában összekapcsolódik a többivel, csak a saját kis külön medrében folyik a történetük, összefutnak crossoverben a többi hőssel, de igazából inkább egymással kavarnak.

Witchblade

The Darkness

Shadowhawk

Bomb Queen

...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Váó, thx, nem tudtam, hogy már ez is ilyen terebélyes. :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Egyébként Én egyáltalán nem tartom monotonnak a gamet. :rolleyes: Oké, általában minden pálya ugyanolyan rendszer szerint van felépítve, de maga a sztori, a kiváló szinkronok és dialógusok, illetve a változatos pályák adnak annyi pluszt számomra, hogy egy percre se unjam. :rolleyes: És itt nem is hiányzik a free roam, nem illene bele.

BBalazs87: Ez jól hangzik, a mostani rajzoknál tényleg bármi jobb, de Bendis stílusát (a sok hasonló/egyforma arc ellenére) nagyon bírtam USM-ben, jó hogy visszatér. :)

Image-világában mely sorozatok függenek össze egyébként? Invincible, Savage Dragon, The Astounding Wolf-Man és még?

Hát igen, Lafuente szerintem simán kiérdemelte a minden idõk legrosszabb Spidey rajzolója címet:) Mondjuk most Pichelli rajzai egész jók, de azért õ se az igazi. Én sose voltam nagy Bagley fan, de elismerem, hogy nagyon jól rajzol. A mostani két rajzolót meg mérföldekkel veri:)

Grass kommentjéhez meg annyi kiegészítést fûznék, hogy a Witchblade meg a Darkness nem Shadowline, hanem Top Cow címek. Ez az Image másik "leányvállalata". A WB, a Darkness és a Magdalena a három ongoing juk, ezek alkotnak egy egységet.

A Shadowline ha jól tudom kisebb kiadó. Õk inkább minikkel, önálló sztorikkal foglalkoznak. A Bomb Queen en kívül asszem nincs is állandó címük.

Illetve nekem van egy olyan sejtésem, hogy a Spawn és a Haunt is össze fog kapcsolódni majd vmikor, mivel mindkettõ McFarlane cím.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Blacksad 4. angol megjelenése nem tudjátok mikor várható?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Blacksad 4. angol megjelenése nem tudjátok mikor várható?

Ha jól tudom francia sorozat...

Nézz utána, hogy melyik kiadó foglalkozik vele amerikában - ha egyáltalán kiadják ott -, aztán annak a honlapján nézelõdj; vagy ha webes fordítók szokták angolra applikálni, akkor azok honlapján nézd meg.

Mellesleg a hivatalos kiadói oldalak abszolút nem tükrözik a valóságot, akkora késések vannak, hogy az már botrányos (anno pl az Ultimatum egyik száma három hónapot késett, ráadásul emiatt kellett állnia több másik sorozatnak is, mert azokkal összefügött; Erik Larsen meg néha produkál egy éves leállást is a Savage Dragonban :D poén, hogy utolsó kiadott szám végén úgy búcsúzik el, hogy következõ hónapban találkozunk, és jön egy éves szünet).

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Freakangelsbe is vannak néha pár hetes kihagyások, végülis itt föl se róható mert ingyenes... :D Amúgy kiadják angolul is a Blacksadet legalább is az elsõ 3 rész meg van, a 4. pedig elvileg szeptemberbe jött ki franciául de sehol se találom az angolt. Sebaj van más is :D

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Neonomicon 1-2

Asszem teljesen érthető, hogy az alábbi borító alapján azt hittem, hogy egy mezei Lovecraft-feldolgozással van dolgom, egyedül Alan Moore neve miatt lettem tényleg kíváncsi. Adott két nyomozó: egy szexfüggő szőke csaj, meg egy néger férfi, akik... nyomoznak.

Az első rész végéig elég nagy és elég sok klisé van ahhoz, hogy bárki fanyaloghasson, hogy ez egy tucatkrimi, csak a 21. századba ültették át a Call of Cthulhu sztorit. Természetesen nem így van, az első rész krimikliséi nagyon is kellettek, hogy jó finom horrorba csapjon át a történet. Bár eddig túl sok minden még nem derült ki (bizarr szekták, feketemágia), de már nem is emlékszem, hogy mikor láttam főszereplőt így megalázva, ráadásul rögtön a második részben... Talán ha több Avatar-képregényt olvasnék, nem ezt mondanám :lol:

Tehát nem egy Lovecraft-adaptációról van szó, de az író erősen kapcsolódik a sztorihoz.

Én meg várom a következő részt, aminek elvileg december elején kellett volna kijönnie. :P

szerk.: ezeknek a borítóknak meg túl sok funkciójuk nincs, de legalább felfigyeltem rá.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hmm most felkeltetted az érdeklõdésemet :D Valami boltot tudsz adni PM-be ahonnan "megvetted" ? :D

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Ment PÜ ;)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

És a Punisherbe Nick Cave-et énekel az egyik arc, hatalmas! :D Egyre nagyobb hatással vannak rám ezek a dolgok :D Amúgy azt hinné az ember ,hogy pl. Frank Castle története annyit nem ad hozzá a dolgokhoz, de így végig ovlasgatva őket szerintem elég fontos és aktuális témákat boncolgat, az a baj ,hogy a mai világban sajnos az ilyenek mind megtörténhetnek és az ember már nem is úgy gondol rájuk ,mint jó történetekre hanem mint valódi szörnyűségekre, talán ezért is van ekkora hatással az emberre.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Civil War fõszálát befejeztem (már csak 1-2 sidestory "befejezése" maradt hátra, illetve hosszú, unalmas leírások karakterekrõl, aminek nagyrészét inkább kihagyom most...), baz, nem ilyen végkifejletre számítottam. :unsure: Szemétség, mondjuk nem tudom hogy lehetett volna ezt lezárni, meg aztán egy végtelen hosszúságú Marvel-univerzumban nem is várhat mást az ember, de most az van bennem, hogy milyen jó lenne folytatni az egészet...

Egyébként maga a mini nem annyira nagy szám, akció hegyén-hátán arra kihegyezve, hogy összeugrassák a hõsõket, az event csak a többi szállal, sidestoryval együtt bontakozik ki igazán.

Link to comment
Share on other sites

werewolf777

Hello megint :D

Ti nagyon vágjátok a témát ugyhogy azt szeretném megkérdezni,hogy mejik Marvel,DC, vagy Image képregények sorozatát lenne érdemes elolvasnom ? :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Hello megint :D

Ti nagyon vágjátok a témát ugyhogy azt szeretném megkérdezni,hogy mejik Marvel,DC, vagy Image képregények sorozatát lenne érdemes elolvasnom ? :D

Hát ez baromira sok mindentõl függ. :D Mit szeretsz? A könnyedebb, viccesebb vagy a sötétebb, komolyabb témájú sztorikat? Szuperhõs vagy inkább másféle karaktereket felvonultató darabot? Egy kommerszebb, népszerûbb vagy inkább egy kevésbé ismert, underground képregény érdekel? Magyar, itthon megjelent kiadás kellene vagy megfelel az angol is?

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Hello megint :D

Ti nagyon vágjátok a témát ugyhogy azt szeretném megkérdezni,hogy mejik Marvel,DC, vagy Image képregények sorozatát lenne érdemes elolvasnom ? :D

Én ezeket tudom ajánlani:

Marvel: Amazing Spider-Man, Uncanny X-Men, Ultimate Avengers, X-Factor, Invincible Iron Man, Ultimate X

Image: Spawn, Haunt, Witchblade, Darkness, Magdalena

DC: Batman & Robin, Flash, Jonah Hex, Green Lantern

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Szerintem írókat érdemes inkább ajánlani, legalábbis én úgy szoktam képregényt keresni ,hog ráállok egy íróra és akkor pöröghet az összes :D

Link to comment
Share on other sites

werewolf777

Uhh rosszul kérdeztem. Azt akartam kérdezni hogy pl mint a Blackest Night ehhez hasonló történetek vannak a Marvel vagy az Image világában?

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Uhh rosszul kérdeztem. Azt akartam kérdezni hogy pl mint a Blackest Night ehhez hasonló történetek vannak a Marvel vagy az Image világában?

Nem olvastam, így Én nem jutottam közelebb. :D Esetleg meghatározó, nagyobb eseményekre, event-ekre gondolsz? Akkor a válasz igen, Marvelhez itt egy lista, Imagehez nem találtam, abban a többiek segítenek.

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Uhh rosszul kérdeztem. Azt akartam kérdezni hogy pl mint a Blackest Night ehhez hasonló történetek vannak a Marvel vagy az Image világában?

Hát igen, kicsit félreérthetõ volt a kérdés:D Image nél jelenleg két ilyen esemény van. Az egyik az Image United a másik pedig az Artifacts. Viszont a United be max. akkor kezdj bele, ha nagyon türelmes vagy, mert abból eszméletlenül lassan jönnek ki a számok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...