Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

Agent_Gabor

Na, ezt is megértük. :) :)

Témánál maradva:

Werewolf777 kérdezte pár napja, hogy miket érdemes venni könyvesboltból. Fel lett sorolva pár cím, de én még hozzátenném a Bosszú Angyalai köteteket, a Rozsomák: Adósság és becsületet, valamint a Megtorló: Balfékek szövetsége köteteket. Utóbbi kettõt nem biztos, hogy lehet még kapni, de szerintem ezek egész jó cuccok.

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Snikt! milyen? Csak mert olyan jó címe van :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Snikt! milyen? Csak mert olyan jó címe van :D

Nekem anno tetszett, mert akkoriban még manga-lázban égtem, ez pedig hellyel-közzel olyan stílusban készült. Szépek is a rajzok, a színezések, de a sztori sablonos és gagyi is szvsz. :rolleyes:

Bosszú Angyalai tényleg jó egyébként, de a magyar kiadásról lebeszélnék mindenkit: botrányos a kötés, a Kitörés! majdhogynem minden lapja kiszakadt. <_< A Különítményt viszont megvenném, ha kijönne végre a Vol. 1 második része, illetve a Vol. 2 is.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Superman: Earth One

Összességében tetszett. Vannak jobb és rosszabb ötletek, a szöveg olykor elég fájdalmas szvsz, de a karakter megközelítése tetszik (mondjuk Smallville-ben nagyon hasonló szálat láthatunk most), a rajzok szépek (bár itt Nekem most a sima dzsekije jobban tetszett Clarknak, mint a Superman jelmeze [bírom ezt a stílust, Prototype-ra emlékeztet], abban elégé aránytalanul lett ábrázolva), sztori nem kiemelkedõ. Szóval nem volt ez rossz, nem tudom hogy akkor a jövõben mi lesz ezzel, de szívesen olvasnék folytatást, vagy esetleg egy hasonlót megjátszani más hõsökkel.

Link to comment
Share on other sites

Karez

Snikt! milyen? Csak mert olyan jó címe van :D

Nos...nem pont egy amerikai stílusú Rozsomák rész. :D

Tudni kell, ez Japán mangaka szerzõtõl van. És hiába színes és hiába van tükrözve a nyugati szájíz szerinti balról-jobbra olvasásilag. (mangák pont fordítva jobbról-balra kell olvasni ;) ) Sztori és képivilág tekintetében nagyon elvont, elnagyolt, sötét, poszt-apokaliptikus képekkel operáló one-shot.

Tsutomu Nihei munkája, aki egy elég elismert mangaka. Az õ kezén szárad a Blame!, Biomega, Digimortal és a NOiSE.

Hogy ajánlott-e olvasni?

Mindenképpen!

Ha nem is kedveled a Japán manga stílust, ezzel nyugodtan tegyél kísérletet, mert nagyon igényes.

Itt egy hangulatfokozó a Blame! mangából.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Megjelent múlt pénteken a Setét Torony 2. Nekem nagyon bejött az 1, szal nagy valószínûséggel megveszem. :)

Amúgy november végén várható a Hellboy 2, decemberben pedig a Sandman 3. Na ez utóbbit baromira várom.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Snikt! milyen? Csak mert olyan jó címe van :D

A történet elég egyszerû, de olyan szépek a rajzok, hogy mindegy is.

A szívem szakadt meg, amikor egyszerre vagy három lap esett ki a helyérõl :(

Link to comment
Share on other sites

freezy

Superman: Earth One

Összességében tetszett. Vannak jobb és rosszabb ötletek, a szöveg olykor elég fájdalmas szvsz, de a karakter megközelítése tetszik (mondjuk Smallville-ben nagyon hasonló szálat láthatunk most), a rajzok szépek (bár itt Nekem most a sima dzsekije jobban tetszett Clarknak, mint a Superman jelmeze [bírom ezt a stílust, Prototype-ra emlékeztet], abban elégé aránytalanul lett ábrázolva), sztori nem kiemelkedõ. Szóval nem volt ez rossz, nem tudom hogy akkor a jövõben mi lesz ezzel, de szívesen olvasnék folytatást, vagy esetleg egy hasonlót megjátszani más hõsökkel.

Nekem is nagyon bejött,csak Clark végig olyan depressziósan van ábrázolva..vagy én nem is tudom. Mindenesetre szépek a rajzok,meg minden. Bejövõs ^_^

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nekem is nagyon bejött,csak Clark végig olyan depressziósan van ábrázolva..vagy én nem is tudom. Mindenesetre szépek a rajzok,meg minden. Bejövõs ^_^

Igen, ez tetszett is meg nem is. :D Egyrészt nem tetszett, mert Clark alapjáraton azért nem ilyen. Másrészt szerintem baromi jó hangulata volt, ahogy látjuk folyamatosan elmélkedni mi tévõ is legyen, de közben nem meg olyan, mintha nem lehetne kitalálni mi jár éppen az elméjében. Nekem ez a vonása nagyon bejött, másrészt közben olyan zenét hallgattam, ami szvsz nagyon ide illet. :D (Na nem szövegében, de a zene hangulata nagyot dobott rajta számomra, így most már mindig hallgatok valamit képregény olvasás közben. :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Igen, ez tetszett is meg nem is. :D Egyrészt nem tetszett, mert Clark alapjáraton azért nem ilyen. Másrészt szerintem baromi jó hangulata volt, ahogy látjuk folyamatosan elmélkedni mi tévõ is legyen, de közben nem meg olyan, mintha nem lehetne kitalálni mi jár éppen az elméjében. Nekem ez a vonása nagyon bejött, másrészt közben olyan zenét hallgattam, ami szvsz nagyon ide illet. :D (Na nem szövegében, de a zene hangulata nagyot dobott rajta számomra, így most már mindig hallgatok valamit képregény olvasás közben. :rolleyes: )

Miért, mit hallgattál?

Én mindig szoktam képregény közben valamilyen instrumentális elszállást hallgatni - Walking Dead közben például elengedhetetlen volt Mark Morgan Fallout OST-je, az apokaliptikus hangulatával. Szerintem mással nem is igazán tudnám összekapcsolni (esetleg még Goblin, Daemonia meg John Harrison filmzenékkel [Dawn of the Dead, Day of the Dead és Demons filmekbõl]), de persze voltak olyan elszállós idõk, mikor David Bowie-ra toltam Batman-t, Superman olvasás közben John Williams és Ennio Morricone válogatásokat vagy Nine Inch Nails-t, vagy Rogue Trooperrel szintén Mark Morgan-t meg Akira Ifukube-t (Godzilla OST :D)... De Akira Yamaoka is jó választás valami kellõen parázós cuccra.

De szerintem a szöveggel rendelkezõ zenék ritkán adagolják kellemesen a hangulatot, meg kevesen tudnak két felé figyelni (én mondjuk gyakran igen), meg úgy feleslegessé is válik a szöveg.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Red számokat: Already Over, Start Again, Break Me Down, Confessions (Whats Inside My Head)... Szövegükben köze nincs a képregény eseményeihez, de maga a zene számomra kiemelte annak epikus mivoltát és tökéletesen eltudnám képzelni, hogy egy filmadaptációban az szól alatta.

Nálam mondjuk a zenénél a szöveg sokszor másodlagos. Sajnos még mindig nem elég jó az angol tudásom, hogy elsõre értsem a dalok szövegét, így inkább a zene az, ami elsõre megfog. Késõbb már lehet érteni fogom a mondanivalóját, de az az érzés, az a gondolat dominál, ami elõször magával ragadott és azzal kapcsolom össze, azt fogja jelenteni számomra a dal. Így esett most, hogy gondoltam annyi halasztgatás után végre meghallgatom Red 2 albumát, majd összekapcsoltam az Earth One-al és az Ultimatum-al. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Karez

Red számokat: Already Over, Start Again, Break Me Down, Confessions (Whats Inside My Head)... Szövegükben köze nincs a képregény eseményeihez, de maga a zene számomra kiemelte annak epikus mivoltát és tökéletesen eltudnám képzelni, hogy egy filmadaptációban az szól alatta.

Nálam mondjuk a zenénél a szöveg sokszor másodlagos. Sajnos még mindig nem elég jó az angol tudásom, hogy elsõre értsem a dalok szövegét, így inkább a zene az, ami elsõre megfog. Késõbb már lehet érteni fogom a mondanivalóját, de az az érzés, az a gondolat dominál, ami elõször magával ragadott és azzal kapcsolom össze, azt fogja jelenteni számomra a dal. Így esett most, hogy gondoltam annyi halasztgatás után végre meghallgatom Red 2 albumát, majd összekapcsoltam az Earth One-al és az Ultimatum-al. :rolleyes:

Ezt így nem mondod komolyan? :D

Elõbb olvastam el, és én is pont a Red legújabb albumát hallgattam (Innocence and Instinct), és...legyen annyi elegendõ hangulat bombát tud szórni ez a zenekar minden tekintetben. :rolleyes:

Amikor Clark az apja sírjánál beszélgetett, valahogy pont oda illet mikor a

elindult alatta.

By the way nekem baromira tetszett az Earth One. Bírtam mindig is a ilyen reboot-okat, hogy a alapséma marad ám mégis modernebb más tálalásban látjuk. Clark-ot meg elég ritkán láttuk ilyen arculatban.

Folytatás? Nemtom lenne értelme...bár ha marad az író páros, és kellõen mer új dolgokat hozni ezzel a stílussal én vevõ leszek rá.

Link to comment
Share on other sites

freezy

hehe,hát akkor most be fogtok sz@rni,de én is Red-et hallgattam alatta : DDD Amúgy nálam tökre változó..van,hogy én is instrumentális témákat hallgatok,van hogy vmi ambient cuccot,esetleg rock-ot. Változó : )

ez meg..mázlista kis gyerek..örök élmény neki. Asszem érik lassan egy GL avatar,vagy aláírás a profilomban. Már egy csomót kivágtam,méreteztem.Csak még nem jött el az ideje..de lassan itt van 2011 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Heh, milyen rejtett marketing hatása lehet ennek a képregénynek, hogy mindenkit Red hallgatásra sarkall? :D

Ha már elõkerült Green Lantern, még mindig áll a nyáron feltett kérdésem: milyen GL sztorit ajánlanátok (Blackest Night-on kívül), amit érdemes lenne elolvasni? :rolleyes: Fõleg olyan érdekelne, ami önmagában olvasható, nem kell sok elõismeret hozzá (sajnos DC témában nagyon el vagyok már maradva :( ) vagy esetleg próbálkozzak a mostani GL sorozattal? (Azt hiszem valahol az ötvenedik számnál tarthat, úgyhogy behozható.)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Emerald Dawn I-II szerintem nagyon jó kezdés. Ez a 90-es évek elõtti, nagy DC rebootok idején készült, de kivételes eset, hogy a GL nem indult újra, csak épp írtak egy elõzményt, hogy legyen egy egybefüggõ Hal Jordan eredettörténet. Kb olyan mint amit most erõltetnek a Secret Originek, Rebirth-ök idején.

Aztán meg akár bele is foghatsz a 80-as évek végén útjára indult Green Lantern sorozatnak, ha nem zavarnak a kigyúrt, szõrös/borostás alakok meg a redneck, eighties style szûk farmernacis csajok a poros kisvárosokban :D Durván nagy kult részek jöttek ki ebbõl a korszakból, csak engem rettentõen irritál Guy Gardner és õt szinte minden részbe bele kellett anno tenni mert õ volt az aktuális badass nyálgép akit minden DC-fan imádott.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Thx, a film elõtt mindenképp ki akarom picit okosítani magam GL témában. :) De lenne is vele kapcsolatban egy kérdésem, hátha tudod a választ: mi lett a következménye a Death of Superman trilógia eseményeinek? Nem tudom olvastad-e az egészet, de az egyik fejezetben egész Coast City-t, Hal Jordan otthonát elpusztítják. Vajon mi történt ezután? Hogyan reagált rá õ vagy éppen a DC világa?

Más: Befejeztem az Ultimatum-ot és valószínûleg Én leszek az egyetlen, de Nekem ez bejött, marhára. :D Oké, a gyilkolászás picit sok volt, de várható volt: sajnos az Ultimate világ nem volt annyira sikeres, meg kellet szüntetni sorozatokat és ezzel együtt "megszabadulni" karakterektõl, ennél epikusabb módja pedig nemigen volt... Nagyon fontos karakterek haltak meg, ami számomra váratlan volt, de ettõl lesz izgalmas, hogy hogyan tovább? Egyetlen félelmem, hogy idõvel vissza akarnak hozni embereket, ez pedig nagyon rosszul sülhet el. Egyedül az utolsó oldalak voltak, amik viszont egyáltalán nem jöttek be, mikor 8 nap eltelik. Ha azt kihagyták volna, semmi panaszom lenne.

Summa summarum, Én még mindig imádom az Ultimate világot és nagyon kiváncsi vagyok mi lesz a folytatás, bár nem hallottam jókat róla... Még hátra vannak a Requiemek, aztán Ultimate Comics-ok, nehéz lesz átállni havi rendszerességre. :( De szerencsére még rengeteg képregény széria van talonban, Civil War-al végeznem kéne már. :P

Link to comment
Share on other sites

freezy

Emerald Dawn I-II szerintem nagyon jó kezdés.

Aztán meg akár bele is foghatsz a 80-as évek végén útjára indult Green Lantern sorozatnak, ha nem zavarnak a kigyúrt, szõrös/borostás alakok meg a redneck, eighties style szûk farmernacis csajok a poros kisvárosokban :D Durván nagy kult részek jöttek ki ebbõl a korszakból, csak engem rettentõen irritál Guy Gardner és õt szinte minden részbe bele kellett anno tenni mert õ volt az aktuális badass nyálgép akit minden DC-fan imádott.

Az Emerald Dawn-t pont most kezdem olvasni. Több témába is belekezdtem,de elég sok érthetetlen..valóban nehéz normális GL képregényt találni.

A régi Flash is ilyen hangulat,amit leírsz :D

Guy Gardnert meg én is utálom..a Blackeset Nightban mondjuk jó szerepe volt. Kyle-t viszont annál inkább csípem ^_^

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Na, már megint nem témába vágóan szólok hozzá a topichoz. Sebaj.

>>KATT<<

Viszont már én is kíváncsi lettem erre az Earth One-ra :)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Na, már megint nem témába vágóan szólok hozzá a topichoz. Sebaj.

>>KATT<<

Viszont már én is kíváncsi lettem erre az Earth One-ra :)

Hm,tök király. Tetszik a stílusa(fõleg a nyitókép). Ez vektorgrafika vagy ilyen számítógépes rajztábla?

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Hm,tök király. Tetszik a stílusa(fõleg a nyitókép). Ez vektorgrafika vagy ilyen számítógépes rajztábla?

Rajztáblával rajzolom át a rajzokat photoshopban, a buborékokat pedig adobe illustrator-ral alakítgatom. Utóbbival annyira minimálisak az ismereteim, hogy az ki is merül a bubik rajzolásában :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Rajztáblával rajzolom át a rajzokat photoshopban, a buborékokat pedig adobe illustrator-ral alakítgatom. Utóbbival annyira minimálisak az ismereteim, hogy az ki is merül a bubik rajzolásában :D

Úgy tudom neten vannak olyan programok, amik segítik a képregényrajzolást beépített buborékokkal, "gondolat táblákkal" és sablon oldalakkal, ahol a panelek elõre megvannak adva. Utóbbi szerintem hasznos lenne: ha élhetek egy kis kritikával, a panelek elhelyezése szerintem nem valami jó, Nekem picit nehéz volt követni. Egy ilyen program esetleg segíthetne, biztos vannak egyéb hasznos funkciói is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Úgy tudom neten vannak olyan programok, amik segítik a képregényrajzolást beépített buborékokkal, "gondolat táblákkal" és sablon oldalakkal, ahol a panelek elõre megvannak adva. Utóbbi szerintem hasznos lenne: ha élhetek egy kis kritikával, a panelek elhelyezése szerintem nem valami jó, Nekem picit nehéz volt követni. Egy ilyen program esetleg segíthetne, biztos vannak egyéb hasznos funkciói is. ;)

Köszi a kritikát meg a tippet is, biztosan utána fogok nézni, mert egy ilyennel nem kevés idõt takaríthatnék meg.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Invincible 75

Hm... ezt a rengeteg duplaoldalas rajzot papír formátumban lehetne élvezni igazán, meg az is eléggé bosszant, hogy már megint várni kell legalább egy hónapot.

Egyébként nemtom ti hogy vagytok vele, de én úgy érzem, hogy ez a Viltrumite War még mindig nem indult be igazán, pedig már tart pár hónapja. Nagyon vártam, el sem bírtam képzelni, hogy micsoda epicség van itt készülõben, és ahhoz képest eddig nem volt olyan durva dráma. Na jó, Mark hónapokig félholt volt, de egy szám alatt felépült, meg ugye most Thaddeus meg Oliver elesett (Oli még biztosan talpra áll), de valahogy mégis úgy érzem, hogy hiányzik valami. Talán ezeket az epikus csatákat nem lehet igazán jól bemutatni szaros 24 oldalban? Talán a földhözragadtabb dráma hiányzik? Nem tudom. De valami azt súgja, hogy ez még mindig csak a kezdet. Legalábbis remélem.

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Démonos oldalról, ahol mindig akkor van karbantartás, mikor felszívom magam, hogy én aztán hûdemostazonnal leszedem a legújabbat és elolvasom izibe?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...