Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

Agent_Gabor

Most,hogy megtaláltam ezt az animációs F4-et eszembejutott ez a Spiderman Animated Series..úgyhogy beszerzés alatt.Asszem 5 évad van.Végignézem :]

11,0 GB (11 860 885 878 bájt) :)

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Na, úgy tûnik tényleg ízlésficamom van, de nem fogok többet hinni a kritikáknak: Nekem bejönnek az Ultimate Comics sorozatok is. :D Oké, az Avengers vol. 2-3., de fõleg a 3. borzalmas, de a többi Nekem mind tetszik. Itt van ez az újabb nagy esemény, az Enemy trilógia és bár lespoilereztem az egyik nagy rejtélyt, mégis hatalmas nagy awesome jelenet volt és alig várom már a folytatást. :rolleyes:

Nincs ízlésficamod, mert nekem is bejönnek:D Ulti. Avengers szerintem kifejezetten jó, bár tény, hogy nincsen olyan színvonalon, mint Millar korábbi munkái. Sõt szerintem a New Ultimates is jó. Közel se írja olyan jól az Ultimates t Loeb mint Millar, viszont én még mindig jobban bírom, mint az eredeti Avengers t. Igaz, hogy nem képvisel vmi. magas irodalmi értéket, de kifejezetten szórakoztató és az Ultimátum után látni az elõrelépést.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nincs ízlésficamod, mert nekem is bejönnek:D Ulti. Avengers szerintem kifejezetten jó, bár tény, hogy nincsen olyan színvonalon, mint Millar korábbi munkái. Sõt szerintem a New Ultimates is jó. Közel se írja olyan jól az Ultimates t Loeb mint Millar, viszont én még mindig jobban bírom, mint az eredeti Avengers t. Igaz, hogy nem képvisel vmi. magas irodalmi értéket, de kifejezetten szórakoztató és az Ultimátum után látni az elõrelépést.

Nekem Avengersben ez a vámpír sztori nem jön be, szerintem ökörség az egész, várom, hogy vége legyen... Ez az új DD is elég gáz, fõleg azért (és ugyan így vagyok Ghost Rider-el is, ezért sem jött be a Vol. 2), mert nem mertek elrugaszkodni az eredetitõl. Szóval gyakorlatilag ugyanaz az eredet története, ami a másik univerzumban Matt-é, az Ultimate pedig pont azért kellene, hogy izgalmas legyen, mert sokat változtat, modernizálja a karaktereket és a sztorikat. De mondjuk az Avengers Vol. 1 kegyetlenül tetszett, Red Skull awesome. :rolleyes:

New Ultimates is beindult, bár Jeph Loebet Én nem kedvelem.

Most olvastam el a Thor 2. részét, cool. B) Tetszik, hogy 3 síkon játszódik a sztori.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Most érkeztünk barátnõmmel haza a 2. Szegedi Képregényfesztivál eseményrõl, és annak két elõadásáról (az elsõ a Science Fiction fejlõdésérõl-változásáról szólt; a másik fõtémája a Golden Age és Silver Age közötti cenzúra, deviancia-kirekesztésrõl és a fiatalok megrontásának megjelenése a képregényben). Aztán ugyan nem terveztem költekezni, de az idegen nyelvû kiadványok között találtam Hack/Slash-t amit egyszerûen nem tudtam ott hagyni :( Aztán így három kiadvánnyal gazdagodtam:

Hack/Slash (#1 Euthanized)

IPB Image

Hack/Slash: Girls Gone Dead (#2)

IPB Image

48 oldalas one-shotok, darabjuk 1200 Ft-ért;

Image Firsts: Hack/Slash #1 (ez az ongoing, havi megjelenésû széria elsõ száma)

IPB Image

300 Ft-ért!!!! (rövid megjegyzésként/összehasonlításként, förtelmes minõségû, antikvár magyar megjelenésû stuffok darabja nevetséges 500 Ft-ért...)

Mellesleg sokkal színvonalasabb, igényesebb közeg volt az egész, mint a pesti börze, tavaly...meghittebb környezet a csongrád megyei városi könyvtár színtere, szinte felvillanyozó az üveg mögé helyezett egy-egy magyar kiadású, Csodálatos Pókember a Talpraesett Tom töredezett borítós piedesztálja...a magyar alkotók jelenléte (többek között Pilcz Roland vagy Pásztor Tamás akitõl egy ismerõsünknek kértünk aláírást aki megrökönyödve ezen boldogan firkantott egy gyors Tomstert és nyújtotta át szerintem eléggé elérzékenyülten a lapot), meg az igen nagy számban jelenlévõ tömeg (ami még simán nem nyomor) és az igen kis számban magát képviseltetõ manga fangirl-ezred (azért érezhetõen nagyobb hányad ugrott a magyar shoujo kiadványokra mint a külföldi Marvel/DC... cuccokra :(). Szóval pozitív a véleményem, és mindenképp megyünk jövõre is! :)

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Nekem Avengersben ez a vámpír sztori nem jön be, szerintem ökörség az egész, várom, hogy vége legyen... Ez az új DD is elég gáz, fõleg azért (és ugyan így vagyok Ghost Rider-el is, ezért sem jött be a Vol. 2), mert nem mertek elrugaszkodni az eredetitõl. Szóval gyakorlatilag ugyanaz az eredet története, ami a másik univerzumban Matt-é, az Ultimate pedig pont azért kellene, hogy izgalmas legyen, mert sokat változtat, modernizálja a karaktereket és a sztorikat. De mondjuk az Avengers Vol. 1 kegyetlenül tetszett, Red Skull awesome. :rolleyes:

New Ultimates is beindult, bár Jeph Loebet Én nem kedvelem.

Most olvastam el a Thor 2. részét, cool. B) Tetszik, hogy 3 síkon játszódik a sztori.

Hát én elfogult vok. a vol. 2-3 al mert Penge és Ghost Rider nagyon nagy kedvenceim:) De az tény, hogy nem nagyon mernek már akkora változtatásokat bejátszani, mint mondjuk az Ultimates vol. 1-2 ben. Viszont a két új Hulk eléggé el lett találva szerintem, meg remélem, hogy a kannibál Pókembert is látni fogjuk még.

Loeb régebben szerintem jól írt, az Ultimates vol. 3 és Ultimatum környékén bolondult csak meg:)

Thor t nem olvasom, szal arról nem tudok nyilatkozni:)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Hát én elfogult vok. a vol. 2-3 al mert Penge és Ghost Rider nagyon nagy kedvenceim:) De az tény, hogy nem nagyon mernek már akkora változtatásokat bejátszani, mint mondjuk az Ultimates vol. 1-2 ben. Viszont a két új Hulk eléggé el lett találva szerintem, meg remélem, hogy a kannibál Pókembert is látni fogjuk még.

Loeb régebben szerintem jól írt, az Ultimates vol. 3 és Ultimatum környékén bolondult csak meg:)

Thor t nem olvasom, szal arról nem tudok nyilatkozni:)

Nekem ez az egész vámpír téma nem jön be, így igazából bármi történhet, nem hiszem, hogy késõbbiekben szeretni fogom. Bár az egy fokkal jobb pont, hogy vírusként magyarázzák az egész kialakulását. Ghost Rider-t hellyel-közzel bírom, csak mondom, nem jön be, hogy ennyire nem változtattak a sztoriján, meg sem próbáltak túllépni az okkultista mivoltán.

2 új Hulk alatt kire gondolsz? :unsure: Ez a Nerd Hulk dolog Nekem nem jön be, ez már kezd átesni a ló túloldalára... Kezdenek halomra jönni az újabb és újabb karakterek, akik vagy tocsognak az ötlettelenségben vagy pedig ilyen hülyeséggekl jönnek elõ, hogy klónozták Bruce-t, de elvették belõle a Hulk-ént, szvsz ez baromság... Ugyanígy kannibál Spidey, bár ha esetleg õ a Zombi univerzumból jött, akkor még el tudom fogadni, UF4-nél se volt rossz a crossover. Csak zavar, hogy egyre jobban nõ a hõsök száma (ez pl. az Ultimates Vol. 2-ben is idegesített, hogy a semmibõl megjelent egy európai csapat, aztán a Defenders, majd a végére egy újabb csapat villian), egyszerûen túlbúrjánzanak és amellett, hogy követhetetlen és átláthatatlan lesz a végére, olyan képet fest, mintha már minden ember szuperképeségekkel rendelkezne.

Szóval ilyen szempontból lelassíthatnának ezekben a sztorikban, egyrészt az Ultimates Vol. 1-2-ben is lassabban építkeztek egy epikus végkifejlet felé, ami jobban bejött, másrészt így nem havonta tolnának az arcunkban 2-3 új szereplõt, akiknél csak kapkodom a fejemet, de egyiket sem tudom megszeretni.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Valamit nem értek. Most nézegetem a régi képregényeim..elviszem magammal õket Szegedre.Vonaton olvasgatás meg ilyesmi..

Na de a lényeg,hogy nézem a számozást és egymás után megvan kb 5 szám,de Spidey a 88.-89.számban Zöld Manó ellen küzd..a 91.számban már Szimbióta ruhában van és Kraven az ellenfele..minden átmenet és revezetés nélkül..ez hogy mûködik?

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Valamit nem értek. Most nézegetem a régi képregényeim..elviszem magammal õket Szegedre.Vonaton olvasgatás meg ilyesmi..

Na de a lényeg,hogy nézem a számozást és egymás után megvan kb 5 szám,de Spidey a 88.-89.számban Zöld Manó ellen küzd..a 91.számban már Szimbióta ruhában van és Kraven az ellenfele..minden átmenet és revezetés nélkül..ez hogy mûködik?

Én arra gondolok, hogy mivel a magyar kiadásban voltak hézagok, tehát csak a jobb/fontosabb sztorikat adták ki, ezért lehet, hogy a két rész között is voltak történetek, amiket nem közöltek.

A másik tippem az, hogy (jól sejtem, hogy az a Kraven-es sztori Kraven utolsó vadászata?) talán a két történet nem kronologikus sorrendben van, talán egymástól független.

Nem tudom pontosan, de valami ilyesmire tippelnék.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Lehetetlen is lett volna (még most is) egy-az-egyben átültetni magyarra bármelyik nagy szuperhõsös sorozatot: úgyis a rengeteg crossover, vendégszereplõ meg áthallás, nagyesemények teljesen érthetetlenné válnak, ha nem ismeri az olvasó a többi szereplõt. Ezért is futott anno a Marvel Extra nálunk, hogy egy kicsit segítsen megérteni a mellékszálakat, fõbb storykat bemutatva (pl a nagy port kavart Byrne-éra Fantastic Fourja majdnem teljesen lefutott, pedig nem is volt nálunk hivatalos Fantasztikus Négyes képregénysorozat), de persze szinte lehetetlen teljesen pontosan átültetni. Ezért nem elég, hogy kissé random módra futott, de a megjegyzés rovatokba általában csak csalódottan rótták fel, hogy "hát igen, õt azért nem ismeritek mert ****, és hát esély sincs rá, hogy valaha magyarországon futhasson egy sorozat róla".

Az Image esetében ez talán még nagyobb bukta lenne: az Invincible elsõ negyede színtiszta crossover-gyûjtemény meg képregénytörténelmi tabló azóta is, amit egyszerûen a kultúra szerves átérzése nélkül lehetetlen megtapasztalni és értékelni benne. Az Image univerzum meg a legjobban összetartó világ, nagyon gazdagon táplálják egymást a sorozatok, a rengeteg kis mini is minõségi munka és a sok vendégszereplés még jobban nehezíti a kellõ megértést. Emlékszem, anno a magyar Spawn kiadásban nem értettem kicsoda "az új zöld sárkányszerû szuperhõs" a tv-ben amire rácuppannak a gyerekek és a Youngblood crossovere is durván érthetetlen elõismeret nélkül.

Sajna ez van, de hát amerikán kívül sehol nem fut minden sorozat, ugyebár...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Bár semmilyen részlet nincs megadva, maga a cikk címe már nagyon spoileres!

Egy újabb nagy esemény az Ultimate univerzumban.

Most azért ez kérdéses, hogy mi lesz. Ha ez csak egy megtévesztés, amiben Spidey már megint majdnem meghal, de mégsem, akkor elég gáz, hisz nemrégiben játszották el ezt. Ha pedig Spidey-t mégis megölik (amit erõsen kétlek, hacsak nem akarják végleg megszûntetni az Ultimate világot), akkor az azért gáz. :P

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Nekem ez az egész vámpír téma nem jön be, így igazából bármi történhet, nem hiszem, hogy késõbbiekben szeretni fogom. Bár az egy fokkal jobb pont, hogy vírusként magyarázzák az egész kialakulását. Ghost Rider-t hellyel-közzel bírom, csak mondom, nem jön be, hogy ennyire nem változtattak a sztoriján, meg sem próbáltak túllépni az okkultista mivoltán.

2 új Hulk alatt kire gondolsz? :unsure: Ez a Nerd Hulk dolog Nekem nem jön be, ez már kezd átesni a ló túloldalára... Kezdenek halomra jönni az újabb és újabb karakterek, akik vagy tocsognak az ötlettelenségben vagy pedig ilyen hülyeséggekl jönnek elõ, hogy klónozták Bruce-t, de elvették belõle a Hulk-ént, szvsz ez baromság... Ugyanígy kannibál Spidey, bár ha esetleg õ a Zombi univerzumból jött, akkor még el tudom fogadni, UF4-nél se volt rossz a crossover. Csak zavar, hogy egyre jobban nõ a hõsök száma (ez pl. az Ultimates Vol. 2-ben is idegesített, hogy a semmibõl megjelent egy európai csapat, aztán a Defenders, majd a végére egy újabb csapat villian), egyszerûen túlbúrjánzanak és amellett, hogy követhetetlen és átláthatatlan lesz a végére, olyan képet fest, mintha már minden ember szuperképeségekkel rendelkezne.

Szóval ilyen szempontból lelassíthatnának ezekben a sztorikban, egyrészt az Ultimates Vol. 1-2-ben is lassabban építkeztek egy epikus végkifejlet felé, ami jobban bejött, másrészt így nem havonta tolnának az arcunkban 2-3 új szereplõt, akiknél csak kapkodom a fejemet, de egyiket sem tudom megszeretni.

Én bírom a vámpírokat:D Persze nem a Twilight meg hasonló baromságok, hanem a régi, klasszikus vámpírsztorik miatt. Hát igen az tényleg nem vmi. jó, hogy alig változtattak a háttérsztorin (azért voltak eltérések persze), de mivel már több mint egy éve megszûnt a Ghost ongoing ezért jó volt újra látni. Amúgy ugyan ez a helyzet most Pengével is, csak az õ ongoing ja már vagy 2 éve véget ért.

Nekem Nerd Hulk is bejön, bár tény, hogy jobban kibonthatták volna a karakterét. Nekem viszont Tyrone Cash, Hulk "mentora" jött be igazán. A karakter is elég jó ötleten alapszik és egész sok mindent megtudhattunk róla.

Amúgy abban én is egyetértek, hogy a karakterhalmozás nem jó. Ezért nem jön be pl. az Invincible sem. De itt még szerintem nagyjából tartják a megfelelõ mértéket.

Death of Spider-Man: na erre én is kíváncsi leszek. Ha jól vettem ki Millar szavaiból, akkor itt most Tony bátyja fog kavarni valamit, így alakul majd ki szerintem az Avengers vs. Ultimates is. Legalább is egy vele készült korábbi interjúból ezt lehet kivenni. De, hogy ide hogy kerül Pókember, azt nem tom. A halálával kapcsolatban két dolgot tok elképzelni. Megjátsszák vele azt, mint nem rég Cap. Am. el meg Batman el és más veszi át a helyét. Vagy pedig tényleg meghal és akkor annyi az Ultimate univerzumnak. De nagyon remélem, hogy nem így lesz:D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Az utolsó bekezdés erõsen spoileres és bár úgy tûnik innen csak Mi ketten követjük továbbra is az Ultimate univerzumot, legközelebb fehérítsd ki.

Jajj, Tony bátyját el is felejtettem, ez a másik, ami miatt nagyon nem jön be az Avengers. :P Mégis honnan a fenébõl kaparták õt elõ? Nekem nagyon tetszett az Iron Man Origins sztorija és bár Tony különleges védelmi páncélja már az Ultimatumban sem jött elõ, azért ez elég arcátlan húzás a minivel szemben. Világosan benne volt, hogy Tony egyke és nincs bátyja. :P Ha nagyon bele akarják erõltetni, akkor lehetne valami eltitkolt/elveszett tesó, de akkor az csakis más anyától, így viszont nem lenne ekkora hasonlóság közöttük. Én eleve utálom, mikor a nagy büdös semmibõl vesznek elõ egy teljesen ismeretlen karaktert, mondhatni teljesen értelmetlenül (nem igaz, hogy a számtalan Marvel tudós közül nem tudtak volna egy már ismert karaktert elõhalászni...), de ez így még gázabb volt. <_<

Én kizártnak tartom, hogy Spider-Man helyét átvegye valaki. Spider-Man=Peter Parker, ekkorát nem változtathatnak ezen. Ha csak be nem jön egy klónja vagy akár Ben Reilly, utóbbi viszont azonban már szerepelt egy teljesen más karakterként. Ha jól emlékszem talán Connors segédje volt.

Batman helycseréjére mikor került sor? :unsure: Ez egy régebbi sztori vagy a mostani? És ki vette át a helyét?

Btw, most olvasom a Civil War-t, elég ütõs event. B) Persze egyelõre itt is Spidey története viszi a prímet. :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Az utolsó bekezdés erõsen spoileres és bár úgy tûnik innen csak Mi ketten követjük továbbra is az Ultimate univerzumot, legközelebb fehérítsd ki.

Jajj, Tony bátyját el is felejtettem, ez a másik, ami miatt nagyon nem jön be az Avengers. :P Mégis honnan a fenébõl kaparták õt elõ? Nekem nagyon tetszett az Iron Man Origins sztorija és bár Tony különleges védelmi páncélja már az Ultimatumban sem jött elõ, azért ez elég arcátlan húzás a minivel szemben. Világosan benne volt, hogy Tony egyke és nincs bátyja. :P Ha nagyon bele akarják erõltetni, akkor lehetne valami eltitkolt/elveszett tesó, de akkor az csakis más anyától, így viszont nem lenne ekkora hasonlóság közöttük. Én eleve utálom, mikor a nagy büdös semmibõl vesznek elõ egy teljesen ismeretlen karaktert, mondhatni teljesen értelmetlenül (nem igaz, hogy a számtalan Marvel tudós közül nem tudtak volna egy már ismert karaktert elõhalászni...), de ez így még gázabb volt. <_<

Én kizártnak tartom, hogy Spider-Man helyét átvegye valaki. Spider-Man=Peter Parker, ekkorát nem változtathatnak ezen. Ha csak be nem jön egy klónja vagy akár Ben Reilly, utóbbi viszont azonban már szerepelt egy teljesen más karakterként. Ha jól emlékszem talán Connors segédje volt.

Batman helycseréjére mikor került sor? :unsure: Ez egy régebbi sztori vagy a mostani? És ki vette át a helyét?

Btw, most olvasom a Civil War-t, elég ütõs event. B) Persze egyelõre itt is Spidey története viszi a prímet. :D

Ok ok kifehérítem, de szerintem ezek olyan infók, amit bárki tudhat, aki szokott képregényes oldalakt olvasni:)

Én bírom a karakterét. Voltak elég jó dumái:) Meg szerintem majd ebben az Ultimates/Avengers miniben fog majd kiderülni, hogy holt volt eddig.

Hát simán bejátszhatják ezt szerintem. Ha az eredeti Cap. Am. el meg Batman el meg merték csinálni, akkor szerintem itt is meg fogják. Amúgy most jutott eszembe, hogy Spawn al is ezt csinálták nem rég:) Mellesleg Bendis már az Ultimatum idején is mondogatta, hogy meg van az esélye annak, hogy nem Peter lesz utána Pókember. Csak akkor még ezt nem merték megjátszani. Amúgy jól emlékszel, Connors segédje volt.

Kicsit több mint egy éve volt a helycsere. Dick Grayson, az elsõ Robin lett Batman, Wayne fia meg Robin. Amúgy most fog visszatérni Wayne, de már csak kisebb szerepe lesz.

Civil War nekem kimaradt. Bírom Millar t, de ez vezetett a Pókember es Brand New Day hez, ami nem sikerült éppen valami jól.....

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Ok ok kifehérítem, de szerintem ezek olyan infók, amit bárki tudhat, aki szokott képregényes oldalakt olvasni:)

Én bírom a karakterét. Voltak elég jó dumái:) Meg szerintem majd ebben az Ultimates/Avengers miniben fog majd kiderülni, hogy holt volt eddig.

Civil War nekem kimaradt. Bírom Millar t, de ez vezetett a Pókember es Brand New Day hez, ami nem sikerült éppen valami jól.....

Persze, de Én személy szerint mindig próbálom kerülni, hogy bármi fontosat is elspoilerezzek, nagyon sz*r tud lenni, amikor idõ elõtt megtudja az ember.

A bajom ezzel akkor is az, hogy Tony az Origins szerint egyke gyerek és épp ezért volt drámai, hogy az anyja megfertõzõdött, nem élhette meg, hogy egyetlen gyermekét a karjában tarthassa. Annyira nagyon fölöslegesnek tartom most behozni egy ilyen karaktert, fõleg mivel abszolút nem volt eddig szó róla. <_<

Nagyon sok rosszat hallottam errõl a Brand New Day dologról, de szinte semmit nem tudok róla. :D Pedig terveim között szerepel, hogy akár behozzam az egész Amazing Spider-Man-t onnantól, ahol a magyar kiadás abbamaradt. :rolleyes: (A legutóbbi cancel óta, nem az azt megelõzõ leállástól.)

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Persze, de Én személy szerint mindig próbálom kerülni, hogy bármi fontosat is elspoilerezzek, nagyon sz*r tud lenni, amikor idõ elõtt megtudja az ember.

A bajom ezzel akkor is az, hogy Tony az Origins szerint egyke gyerek és épp ezért volt drámai, hogy az anyja megfertõzõdött, nem élhette meg, hogy egyetlen gyermekét a karjában tarthassa. Annyira nagyon fölöslegesnek tartom most behozni egy ilyen karaktert, fõleg mivel abszolút nem volt eddig szó róla. <_<

Nagyon sok rosszat hallottam errõl a Brand New Day dologról, de szinte semmit nem tudok róla. :D Pedig terveim között szerepel, hogy akár behozzam az egész Amazing Spider-Man-t onnantól, ahol a magyar kiadás abbamaradt. :rolleyes: (A legutóbbi cancel óta, nem az azt megelõzõ leállástól.)

Hidd el, addig jó, amíg nem tudsz róla semmit:) Annyi a lényeg, hogy retcon áltak igen sok olyan dolgot, amit nagyon nem kellett volna.... Amúgy ha az utóbbi leállástól akarod behozni a dolgokat, akkor igen csak bele kell húznod, mert BND óta havi három szám jelent meg:)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Hidd el, addig jó, amíg nem tudsz róla semmit:) Annyi a lényeg, hogy retcon áltak igen sok olyan dolgot, amit nagyon nem kellett volna.... Amúgy ha az utóbbi leállástól akarod behozni a dolgokat, akkor igen csak bele kell húznod, mert BND óta havi három szám jelent meg:)

Úgy látom Én kb. 510-nél hagytam abba, most pedig valahol a 648.-nál tarthat. Szóval jah, lesz mit behozni, bár Civil War is több, mint 100 számból áll és azért haladgatok vele, illetve Ultimate-el is rendesen bemelegítettem képregény olvasás terén. :D Csak Amazing-nél fenn áll az a helyzet is, hogy közben több event is történik (bár így hirtelen most csak a Siege jut eszembe), amit magamat ismerve teljes részletében el akarok majd olvasni, ami még több side-storyt tartalmaz, esetleg még elõzmények is kellenek majd hozzá...

Még tavaly volt az, hogy mikor el akartam kezdeni a Civil War-t, azt írták elõzményként olvassam el a House of M történetet, ami tulajdonképpen csak egy 8 részes mini. Csakhogy ehhez még tartozik több sztori mindenféle hõs történetével, így végül azt is teljes egészében elfogyasztottam. :rolleyes: Na mindegy, ez az ASM még úgy is csak hosszútávú terveim között van, nem sietek vele. :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Uhh nem is oly rég mennyire rá voltam kattanva én is az Ultimate-re. Most meg rá nem bírnék nézni, igazából ez az új USM rajzoló is annyira moslék, hogy már akkor hányingerem támad, ha csak elnézek a képei felett. :D Mellesleg Bagley rajzolóváltásakor szerintem már igen durván esett a színvonal - nem feltétlenül a rajzban, mert Immonen hátterei nagyon jók voltak, bár elég illuzióromboló az, ahogy Parkert tizenévesként, de Spidey-t meg kb Amazing-esen ábrázolta -, inkább a story minõségében is...erre gondolom az Ultimatum esemény miatt kellett építkezni, egyszerûen annyira meg akarták újítani és tisztítani a légkört, hogy az a minõség kárára ment. Az F4, X meg a többi széria ugyanúgy rettenet mód leromlott (más kérdés, hogy az X úgy kb az elsõ számtól kezdve sem tetszett igazából :D).

Marvel-t továbbra sem tudnék leülni olvasni, az biztos...

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

A mostani USM rajzai tényleg borzalmasak, remélem hamarosan lesz váltás. :rolleyes: (Ha jól tudom a köv., 150-ik számnál valaki más rajzolja majd, de utána visszatér a mostani rajzoló...) Az elõzõ sztori Nekem tetszett, elég nagy bonyodalom tört ki, amit aztán elég hamar le is zártak (bár még lehetnek utóhatásai), de úgy összességében az egész nagyon elment egy tinivígjátékba. Ami igazából annyira nem is áll rosszul neki, könnyû, szórakoztató Pókember sztorik.

UF4-nél nem éreztem romlást (mint korábban írtam, szerintem a második Cube sztori baromi jó volt), elõvettem jónéhány fontosabb sztorit és teljesen beleszerettem. :rolleyes: Az Ultimate univerzumban egyik kedvencemmé léptek elõ, sajnálom, hogy nem folytatódik, a jelenlegi eseményeket látva egy ideig biztosan nem is fog újraindulni... :(

UX-nek megvannak a maga pillanatai, pl. szvsz az elsõ sztori (meg egyáltalán mikor Magneto szerepel) kegyetlen jó. Nekem alapvetõen a rengeteg karakter miatt van ellenszenvem az X-men iránt. De a mostani Ultimate Comics kiadás igen ígéretes, csak baromi lassan jön. <_<

Én DC-vel vagyok így, sajnos olyan nagy a lemaradásom, hogy fogalmam sincs honnan kezdhetnék hozzá. Így hát maradnak a rövidebb sorozatok, minik és esetleg majd 1-2 event.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Halcyon #01

IPB Image

Minden nap felnézek az Image honlapjára és a legjobban várt sorozat már régen ez volt, mindig néztem, hogy mikor jön már...hát itt van.

A Halcyon fõ gondolata kb ugyanaz mint a Wantednek, csak épp fordítva: a Föld mentes szupergonoszoktól, a hõsök gyõztek, és a "Világ Legnagyobb Hõsei" (persze az elmaradhatatlan archetípusok felsorolásával: van Batman-szerû "homicidal vigilante" van egy legyõzhetetlen repülõ Superman-szerû NÕ, fénysebességhez közeli sebességgel teprõ figura...stb) unatkoznak. Hirtelen nagyra nyílt pupillákkal nézik a hologramkivetítõkön a lehetséges veszélyeket, ahol végre megmozgathatnák elernyedt izmaikat...de csak egy földrengés. Vagy egy kicsúszott vonat.

Minden univerzumtól kívülálló (szóval nem szükséges hozzá Marvel, DC, Image...stb elõismeret - persze anélkül meg értelmetlen, mivel rengeteg az áthallás :D), igazából egy kellõen melankolikus darab az utópiáról, melyért valójában mindegyik szuperhõsös képregénysorozat szereplõi harcolnak, csak sosem érik el. Igazából kissé frusztrál már engem, hogy minden ilyen önálló, vagy új sorozatban igyekeznek valamilyen módon utalni a klasszikus hõsökre, paródiával vagy eszményítéssel...nem minden írónál mûködik ez, nem minden esetben célra vezetõ és alapvetõen lerágott csont eszköztárral kissé nehéz maradandót alkotni.... -> de valamiért úgy érzem, hogy ebbõl jó fog kisülni.

A mostani USM rajzai tényleg borzalmasak, remélem hamarosan lesz váltás. :rolleyes: (Ha jól tudom a köv., 150-ik számnál valaki más rajzolja majd, de utána visszatér a mostani rajzoló...) Az elõzõ sztori Nekem tetszett, elég nagy bonyodalom tört ki, amit aztán elég hamar le is zártak (bár még lehetnek utóhatásai), de úgy összességében az egész nagyon elment egy tinivígjátékba. Ami igazából annyira nem is áll rosszul neki, könnyû, szórakoztató Pókember sztorik.

UF4-nél nem éreztem romlást (mint korábban írtam, szerintem a második Cube sztori baromi jó volt), elõvettem jónéhány fontosabb sztorit és teljesen beleszerettem. :rolleyes: Az Ultimate univerzumban egyik kedvencemmé léptek elõ, sajnálom, hogy nem folytatódik, a jelenlegi eseményeket látva egy ideig biztosan nem is fog újraindulni... :(

UX-nek megvannak a maga pillanatai, pl. szvsz az elsõ sztori (meg egyáltalán mikor Magneto szerepel) kegyetlen jó. Nekem alapvetõen a rengeteg karakter miatt van ellenszenvem az X-men iránt. De a mostani Ultimate Comics kiadás igen ígéretes, csak baromi lassan jön. <_<

Én DC-vel vagyok így, sajnos olyan nagy a lemaradásom, hogy fogalmam sincs honnan kezdhetnék hozzá. Így hát maradnak a rövidebb sorozatok, minik és esetleg majd 1-2 event.

Nekem nincs különösebb bajom a sok hõs megmozgatással, mert kifejezetten jó szituációkat lehet kihozni nagy tömegû jeleneteknél, minél több szereplõ annál nagyobb eszköztár és dialógus-lehetõség, amibõl fakadhat új konfliktus, háttérben zajló események újbóli eljövetele, kis dolgokból fõsodorbéli storyline-ra befolyással lévõ fûszál...stb. De az UX nem tudott jól bánni azzal a ténnyel, hogy megkapták az X-men jogokat, mert csak szimplán remake-elték a régi storykat, ráadásul felületesen, kapkodó iparosmunkával aminek se füle se farka nem lett. Az F4-gyel is ez volt a bajom, eleinte még odafigyeltek rá, hogy itt a csapat jóval fiatalabb mint az eredeti felállás, voltak bitang jó ötletek és akkor elkezdték erõltetni a régi dolgokat. Érdekes módon Bendis milyen beteg mód tudott bánni ezzel: Green Goblin egy Hulk-szerû vadállat lett, Kraven egy poénfigurává degradálódott (valljuk be: igazából teljesen megérdemelten), Octopus nyolc karjával okosan mozgatta a szálakat...stb. Bendis kezében jól sültek el a dolgok, tényleg megújította és csak fõbb aspektusaiban emelt át dolgokat az eredeti sorozatból, hogy a lényeg a vérfrissítés, a másik univerzum-béli lehetõsek világa lehessen. Ezzel szemben az UX-ben a napjainkban Scarlet Witch által teremtett Savage Land-béli dínókat már Xavier fiatalkorában láthattuk, a meghalt karakterek elõszeretettel jöttek vissza mind egy szálig...stb. Tény, hogy sajnos a Spidey-n kívül minden sorozatnak váltakoztak az alkotói, ami persze hosszú távon rányomja a bélyegét az eliparosodásra, a véleményütközésekre, az át nem gondolt fantáziátlanságokra. Baromira elegem lett belõle :\

Link to comment
Share on other sites

moody

a walking dead képregénnyel szemezgetek, hogy el e olvassam õket. csak ugye most megy a sorozat. viszont a 2. évadra egy évet kellene várnom... szerintetek képregénybe jobb, vagy filmben?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

a walking dead képregénnyel szemezgetek, hogy el e olvassam õket. csak ugye most megy a sorozat. viszont a 2. évadra egy évet kellene várnom... szerintetek képregénybe jobb, vagy filmben?

Képregényben.

- fekete-fehér

- Robert Kirkman

- a vázlatszerû, egyszerû vonalvezetésû rajzok iszonyú hangulatosak

- nincs az a rettentõ kliséfeszt, ami a sorozatban eddig

- gyorsabban tudsz vele haladni, legalábbis egy darabig (én speciel két délután olvastam el belõle 50-55 számot, azóta havonta haladtam vele, meg van hogy összegyûjtök belõle 5-10 számot és egyszerre nyomom le mert nincs kedvem rá várni)

- a képkockás lebontású "jelenetek" sokkal filmszerûbben hatnak mint a sorozat némely baromi egysíkú jelenete

- nincs benne Sarah Wayne Callies

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

a walking dead képregénnyel szemezgetek, hogy el e olvassam õket. csak ugye most megy a sorozat. viszont a 2. évadra egy évet kellene várnom... szerintetek képregénybe jobb, vagy filmben?

Igazából más élményt nyújt, neked mindkettõ nagyon tetszik. De a képregénytõl ne várd ugyanazt, mert a sorozat eléggé eltér tõle akárhogy is próbálják átadni azt a hangulatot.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Még csak most olvastam el Spider-Man legelsõ megjelenéseit, az Amazing Fantasy 15-t és a Spider-Man 1-t. Baz, nagyon érdekes összehasonlítani, hogy akkor és most milyenek a képregények, illetve hogy hogyan mesélték el Parker történetét és most hogyan történt az Ultimate-ben vagy a filmekben. :) Csak az a baj közben belém ötlött az a gondolat, hogy esetleg elejétõl kezdve neki vágok Spider-Mannek, de ez valószínûleg már egy élethossznyi terv lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Igazából más élményt nyújt, neked mindkettő nagyon tetszik. De a képregénytől ne várd ugyanazt, mert a sorozat eléggé eltér tőle akárhogy is próbálják átadni azt a hangulatot.

Viszont ha elkezded olvasni a képregényt, készülj, hogy tényleg másképpen le nem írható élményben lesz részed B)

Még csak most olvastam el Spider-Man legelső megjelenéseit, az Amazing Fantasy 15-t és a Spider-Man 1-t. Baz, nagyon érdekes összehasonlítani, hogy akkor és most milyenek a képregények, illetve hogy hogyan mesélték el Parker történetét és most hogyan történt az Ultimate-ben vagy a filmekben. :) Csak az a baj közben belém ötlött az a gondolat, hogy esetleg elejétől kezdve neki vágok Spider-Mannek, de ez valószínűleg már egy élethossznyi terv lesz. :D

Erre már én is gondoltam, sőt, el is kezdtem, amikor még a SpiderTom-ról (most pokember.hu) le lehetett tölteni magyarított változatokat. Asszem olyan 15-20 számot olvastam, ami még bőven Stan Lee volt. Tényleg nagyon vicces volt egy-két szám mai szemmel nézve; az első részek egyikében például Peter úgy találta meg a Kaméleont New Yorkban, hogy "érezte", hogy merre van :D Nyilván akkor még nem volt annyira kiforrva a pókösztöne (úgy értem, hogy írói szempontból).

Az ilyen extrém hosszúságú sorozatoknál az a gáz, hogy a gyenge epizódok felbukkanásának az esélye elég nagy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...