Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bölcsességek Topikja


Drakeamarth

Recommended Posts

_ktamas

Igazán szép :)

A minap volt egy NatGeo reklám, abban volt ez a szöveg:

If you are, you breath.

If you breath, you talk.

If you talk, you ask.

If you ask, you think.

If you think, you search.

If you search, you experience.

If you experience, you learn.

If you learn, you grow.

If you grow, you wish.

If you wish, you find.

If you find, you doubt.

If you doubt, you question.

If you question, you understand.

If you understand, you know.

If you know, you want to know more...

And if you want to know more, you are alive...

Nagyon megtetszett, van magyarul is, csak azt még nem találtam meg :)

Link to comment
Share on other sites

_ktamas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
seN

"The only constant is Change" Heraclitus

(igaz én BT ugyanilyen cimû száma miatt ismerem magát az idézetet ^^)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Real013

Valójában Ezékiel 25:17, amit Tarantino csak felhasznált (a filmben is konkrétan a Bibliából idéz Samuel L. Jackson az ominózus jelenetben).

Konkréten nem, mert jelentõsen átírta azt. Így majd másfél év után ezt most muszáj volt megírnom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
-StiF-

Konkréten nem, mert jelentõsen átírta azt. Így majd másfél év után ezt most muszáj volt megírnom.

Bizony, mert csak ennyi áll az említett idézetben:

"Nagy bosszút állok rajtuk, megfenyítem õket haragomban. Akkor majd megtudják, hogy én vagyok az Úr, amikor bosszút állok rajtuk." Ez 25,17

És konkrétan a filiszteusoknak szól.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Szerintem van ennek egyszerûbb magyarázata... az, hogy ami most van, az is semmi :D Itt vagyunk mi... fogalmunk sincs honnan jövünk és fogalmunk sincs, hogy hova tartunk. van némi elképzelésünk a dolgokról, például tudjuk, hogy egyszer meg fogunk halni és tudjuk, hogy anyánk méhébõl jöttünk anno, de hogy azelõtt mi volt és hogy a halál után mi lesz... fogalmunk sincs. Kicsit olyan ez, mint az univerzum és szerintem ez egy érdekes párhuzam :D

Szal itt vagyok én, ismerek egy bizonyos szeletet a világegyetembõl, vannak kapcsolataim és van egy személyes kis világom. De például fogalmam sincs arról, hogy Stifler miként látja az õ világát, miként éli meg a kapcsolatait, mekkora szeletet "ural" a világegyetembõl. Számomra õ olyan, mint fa, amit látok a buszról iskolából menet, vagy egy csillag, ha felnézek az égre. A léte teljesen párhuzamos az enyémmel és tán egy-két ponton ha metszi egymást, ha az interakciót metszésnek nevezhetjük. Ez is szerintem egy érdekes párhuzam a világmindenségre.

Arról nem is beszélve, hogy mi emberek erõsen limitálva vagyunk a perifériáinkat tekintve. Szóval mindent az agyunk dekódol és bizony lehet, hogy tonnányi olyan információ van most például a közvetlen környezetünkben, amit hála a satnya érzékeinknek nem tudunk dekódolni. Ott van például a szem. Akármennyire is egy lenyûgözõ érzékszerv, döbbenetesen szûk tartományban mûködik. Vagy a tapintás. Csak gondoljatok abba bele, hogy mi van akkor, hogy az általunk tökéletes körnek vélt síkidomok valójában egy alaktalan, töredezett alakzat a valójában, csak az agyunk tökéletes körnek dekódolja :D Szal a valóságról csak egy igen szubjektív alkotott képünk van. Lehet, hogy egy szuperszemmel látnánk a világ kezdetét a távolban :D

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Szerintem van ennek egyszerûbb magyarázata... az, hogy ami most van, az is semmi :D Itt vagyunk mi... fogalmunk sincs honnan jövünk és fogalmunk sincs, hogy hova tartunk. van némi elképzelésünk a dolgokról, például tudjuk, hogy egyszer meg fogunk halni és tudjuk, hogy anyánk méhébõl jöttünk anno, de hogy azelõtt mi volt és hogy a halál után mi lesz... fogalmunk sincs. Kicsit olyan ez, mint az univerzum és szerintem ez egy érdekes párhuzam :D

A Biblia erre megadja a választ.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

A Biblia erre megadja a választ.

A hívõknek igen. Sõt, biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok is, akik ugyan vallásosak, de nem hisznek el mindent, amit a Biblia ír. Úgyhogy sokaknak ez nem egy nagy segítség.

És, hogy ON-sággal válaszoljak:

"Az emberi agyat számítógépnek tekintem, amely alkatrészeink tönkremenetele után nem mûködik tovább. Nincs menny, vagy halál utáni élet lerobbant gépek számára." - Stephen Hawking.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

A hívõknek igen. Sõt, biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok is, akik ugyan vallásosak, de nem hisznek el mindent, amit a Biblia ír. Úgyhogy sokaknak ez nem egy nagy segítség.

És, hogy ON-sággal válaszoljak:

"Az emberi agyat számítógépnek tekintem, amely alkatrészeink tönkremenetele után nem mûködik tovább. Nincs menny, vagy halál utáni élet lerobbant gépek számára." - Stephen Hawking.

De õk nem is kiválasztottak. Õk csak vallásoskodók. Hoszen le van írva csak, h egy klasszikussal álljak elõ: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz õbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Jn 3,16 Nekünk nincs más dolgunk tehát, mint a feltétel nélküli hit Jézus Krisztusban, h az Õ egyszeri és tökéletes áldozatával örökre tökéletessé tett minket az Atya elõtt. Ismét csak egy gyönyörû igét tudok idézni/leírni: "Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket." Zsid 10,14 És folyatódik még: "Ez az a szövetség, amelyet kötök velük ama napok múltán", így szól az Úr: "Törvényemet szívükbe adom, és elméjükbe írom; bûneikrõl és gonoszságaikról pedig többé nem emlékezem meg." Zsid 10,16

Én úgy gondolom itt van kérdésünkre a válasz, h mi van a halál után. Mert a bûn büntetése a halál, kezdetben nem volt halál csak a bûnbeesés után lett. Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint követni Jézus Krisztust a Megváltót.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

De ők nem is kiválasztottak. Ők csak vallásoskodók. Hoszen le van írva csak, h egy klasszikussal álljak elő: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Jn 3,16 Nekünk nincs más dolgunk tehát, mint a feltétel nélküli hit Jézus Krisztusban, h az Ő egyszeri és tökéletes áldozatával örökre tökéletessé tett minket az Atya előtt. Ismét csak egy gyönyörű igét tudok idézni/leírni: "Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket." Zsid 10,14 És folyatódik még: "Ez az a szövetség, amelyet kötök velük ama napok múltán", így szól az Úr: "Törvényemet szívükbe adom, és elméjükbe írom; bűneikről és gonoszságaikról pedig többé nem emlékezem meg." Zsid 10,16

Én úgy gondolom itt van kérdésünkre a válasz, h mi van a halál után. Mert a bűn büntetése a halál, kezdetben nem volt halál csak a bűnbeesés után lett. Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint követni Jézus Krisztust a Megváltót.

Le van írva? Valaki leírta több ezer évvel ezelőtt? Ez az egyetlen érv? Ennek hitelt érdemlőnek kell lennie?

Ha egy homályos, minimum megkérdőjelezhető származású könyvet el kéne hinnie a mai embernek, és eszerint élnie, akkor bizony Isten az egyik leggonoszabb lény a világon. :)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Le van írva? Valaki leírta több ezer évvel ezelõtt? Ez az egyetlen érv? Ennek hitelt érdemlõnek kell lennie?

Ha egy homályos, minimum megkérdõjelezhetõ származású könyvet el kéne hinnie a mai embernek, és eszerint élnie, akkor bizony Isten az egyik leggonoszabb lény a világon. :)

Lehetne mondani rá ezt is, mert aki nem hisz benne örök kárhozatra ítéli a hitetlen embereket a végítélet napjakor. És maga a Biblia is egy rendkívül veszélyes tárgy, ha forgatod és egyre több dolgot értesz meg belõle, hiszen le van írva benne, aki hallja és ismeri az igét, de nem cselekszi azokat, nagyobb és rosszabb ítéletet kap, mint az az ember aki nem ismeri.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Lehetne mondani rá ezt is, mert aki nem hisz benne örök kárhozatra ítéli a hitetlen embereket a végítélet napjakor. És maga a Biblia is egy rendkívül veszélyes tárgy, ha forgatod és egyre több dolgot értesz meg belõle, hiszen le van írva benne, aki hallja és ismeri az igét, de nem cselekszi azokat, nagyobb és rosszabb ítéletet kap, mint az az ember aki nem ismeri.

És ez elég igazságtalan az emberekkel szemben. Persze nem hiszek az igazságos világban, de nem bánnám, ha nem kapnék ilyen -szerintem- ingatag dolgokra hivatkozva nagy és rossz ítéletet majd akkor, ha esetleg még is úgy lenne.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

De ők nem is kiválasztottak. Ők csak vallásoskodók. Hoszen le van írva csak, h egy klasszikussal álljak elő: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Jn 3,16 Nekünk nincs más dolgunk tehát, mint a feltétel nélküli hit Jézus Krisztusban, h az Ő egyszeri és tökéletes áldozatával örökre tökéletessé tett minket az Atya előtt. Ismét csak egy gyönyörű igét tudok idézni/leírni: "Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket." Zsid 10,14 És folyatódik még: "Ez az a szövetség, amelyet kötök velük ama napok múltán", így szól az Úr: "Törvényemet szívükbe adom, és elméjükbe írom; bűneikről és gonoszságaikról pedig többé nem emlékezem meg." Zsid 10,16

Én úgy gondolom itt van kérdésünkre a válasz, h mi van a halál után. Mert a bűn büntetése a halál, kezdetben nem volt halál csak a bűnbeesés után lett. Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint követni Jézus Krisztust a Megváltót.

Szívesen válaszolnék, de attól tartok nem tehetem. Hogy a Donnie Darkoból idézzek: "az állásommal játszom". És én szívesen maradnék modi (és nekik különösen jó példát kell mutatniuk a szabályzat betartásával kapcsolatban), amit viszont válaszolnék és ahogy (gondolom) arra Te válaszolnál az erősen a szabályzatba ütközne. :(

PM-ben meg nem akarok zavarogni ilyesmivel.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

nem mondjuk meg az adminnak, nyugodtan :ninja:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

És ez elég igazságtalan az emberekkel szemben. Persze nem hiszek az igazságos világban, de nem bánnám, ha nem kapnék ilyen -szerintem- ingatag dolgokra hivatkozva nagy és rossz ítéletet majd akkor, ha esetleg még is úgy lenne.

Miért lenne igazságtalan? Az igazságos volt, h egy tökéletes/bûntelen embert az akkori legkegyetlenebb halálra ítélték? Jézus az életét áldozta a kiválasztottakért (ezért a minimum, h a mi nyomorult bûnös életünket neki szenteljük) és csak értük. Nem szabad azt mondani/tanítani, h mindenkiért mert az ökörség, csupán egy humanista/emberközpontú világnézet ez a felfogás. Ha pedig mindenkiért meghalt volna, akkor nem lenne értelme a kiválasztásnak/elhívásnak és sok helyen ezt nem igen fogják fel.

Szívesen válaszolnék, de attól tartok nem tehetem. Hogy a Donnie Darkoból idézzek: "az állásommal játszom". És én szívesen maradnék modi (és nekik különösen jó példát kell mutatniuk a szabályzat betartásával kapcsolatban), amit viszont válaszolnék és ahogy (gondolom) arra Te válaszolnál az erõsen a szabályzatba ütközne. :(

PM-ben meg nem akarok zavarogni ilyesmivel.

nyugodtan zargathatsz, szívesen beszélgetek errõl bárkivel.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Bocsi Jézus, de ha esetleg nem vagyok kiválasztott - ami nem tudom, hogy minek a függvénye és azt sem hogy én kiválasztott vagyok-e (ezt érezni lehet? )- akkor nem szeretnék nagy és rossz ítéletet kapni. Ugyanis Te értem akkor nem haltál meg, csak a kiválasztottakért!

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Ebbõl ne csinálj viccet. :)

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Nekem is már az felfoghatatlan, hogy egy könyvben leírt dolgokat hitelesnek vélnek, fõleg ennyi idõ és átformálás, átfordítás után.

De valakinek a hit segíti a mindennapjait, nem vagyunk egyformák.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Akkor akár megkérdõjelezhetnéd teszem azt, Caesar hatalmát. ögüü Szintén 2000 évvel ezelõtt volt... ^_^

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Azért a csodatételeket, jelenéseket meg ami ezek köré épül kár összehasonlítani Caesar uralkodásának tényével szerintem.

De ha itt tartunk a történelemben is lehetnek olyan dolgok amik nem teljesen úgy történtek ahogy azokat most gondoljuk, vagy ahogy tanuljuk, a leírások sokszor szubjektívek vagy ferdítenek rajta.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Miért lenne kár? :D Lehet, h Caesar nem is élt... Valaki bizonyítsa már be, látni akarom õt. ;) Ugye a hitetlen ember legfõképpen erre hivatkozik, h Istenben azért nem hisz, mert nem látja, ugyanakkor én sem láttam Caesart, pusztán könyvekbõl hallhatok róla. Így van ez a Bibliával is, csupán annyi a különbség, h ami benne van leírva az magáról az Istenrõl szól.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Miért lenne kár? :D Lehet, h Caesar nem is élt... Valaki bizonyítsa már be, látni akarom õt. ;) Ugye a hitetlen ember legfõképpen erre hivatkozik, h Istenben azért nem hisz, mert nem látja, ugyanakkor én sem láttam Caesart, pusztán könyvekbõl hallhatok róla. Így van ez a Bibliával is, csupán annyi a különbség, h ami benne van leírva az magáról az Istenrõl szól.

Tényleg nem érzed a különbséget a kettõ között? :huh:

Caesar-ról kismillió forrás van, kis túlzással simán össze lehet belõlük rakni az egész életútját.Tárgyi bizonyítéknak általa veretett aranypénzek, róla készült szobrok, stb. A te logikádból kiindulva csak a vicces kedvû történészek találták ki õt és most röhögnek a markukba hogy mindenki elhiszi.Biztos a szobrokat is õk rakták össze és ásták el. :D

Én személy szerint nem azért nem hiszek istenben mert nem látom hanem mert feleslegesnek gondolom egy mindenható lénnyel magyarázni a világ dolgait.Oké hogy 2000 éve még nem tudták mással, na de azóta már elég nagyot ugrott a tudományunk...

Na meg miért kéne egy vallást a többi fölé helyeznem?A többi ókori kultúra is kitermelt egy rakat istent, akkor ezek szerint mindegyikük létezik.Vagy egyik sem. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Tényleg nem érzed a különbséget a kettõ között? :huh:

Caesar-ról kismillió forrás van, kis túlzással simán össze lehet belõlük rakni az egész életútját.Tárgyi bizonyítéknak általa veretett aranypénzek, róla készült szobrok, stb. A te logikádból kiindulva csak a vicces kedvû történészek találták ki õt és most röhögnek a markukba hogy mindenki elhiszi.Biztos a szobrokat is õk rakták össze és ásták el. :D

Én személy szerint nem azért nem hiszek istenben mert nem látom hanem mert feleslegesnek gondolom egy mindenható lénnyel magyarázni a világ dolgait.Oké hogy 2000 éve még nem tudták mással, na de azóta már elég nagyot ugrott a tudományunk...

Na meg miért kéne egy vallást a többi fölé helyeznem?A többi ókori kultúra is kitermelt egy rakat istent, akkor ezek szerint mindegyikük létezik.Vagy egyik sem. :ninja:

Nem, egyáltalán nem érzem. Ha tárgyi bizonyítékot akarsz akarsz ott van pl. a torinoi lepel, a "halál dárdája" (nem biztos, h így hívják) ami köztudott, h Hitler is kereste, mert egy afféle misztikus dolognak tartják, blabla... Van egy csomó freskó, Jézus szobor stb, stb... Bár ezek csak bálványok.

Tudományhoz meg annyit, h azt mondják többmillió éves a bolygónk... hát merõ butaság. Most õszintén, volt ez a földrengés Japánban... 2 métert csúszott csak el egyik pillanatról a másikra a földrész. A tudósok pedig azzal számolnak csak ami most van az õ életükben. Nõ 1 mm-t teszem azt egy cseppkõ, de kitudja milyen természeti befolyások voltak rajta ezelõtt? Hmm? Am. egy okos embert a legnehezebb meggyõzni, mert az mûvelt stb és elõtérbe helyezi a tudományt.

Az utolsó mondatodhoz pedig nem fûznék semmit sem, mert nagyon hosszan kitudnám fejteni a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Nem, egyáltalán nem érzem. Ha tárgyi bizonyítékot akarsz akarsz ott van pl. a torinoi lepel, a "halál dárdája" (nem biztos, h így hívják) ami köztudott, h Hitler is kereste, mert egy afféle misztikus dolognak tartják, blabla... Van egy csomó freskó, Jézus szobor stb, stb... Bár ezek csak bálványok.

Tudományhoz meg annyit, h azt mondják többmillió éves a bolygónk... hát merõ butaság. Most õszintén, volt ez a földrengés Japánban... 2 métert csúszott csak el egyik pillanatról a másikra a földrész. A tudósok pedig azzal számolnak csak ami most van az õ életükben. Nõ 1 mm-t teszem azt egy cseppkõ, de kitudja milyen természeti befolyások voltak rajta ezelõtt? Hmm? Am. egy okos embert a legnehezebb meggyõzni, mert az mûvelt stb és elõtérbe helyezi a tudományt.

Az utolsó mondatodhoz pedig nem fûznék semmit sem, mert nagyon hosszan kitudnám fejteni a véleményem.

Nem Jézus egykori létezésében kételkedem, az egy bizonyított tény ahogy te is írtad.Inkább a neki tulajdonított csodatételeket meg az isteni természetét nehéz elhinnem.Abban az idõben sok mindent összeirkáltak az ismeretlen dolgokról, elég ha megnézed akármelyik nép mitológiáját meg a bennük lévõ szörnyikéket.Vagy a tengeri sárkányokat amikkel telerajzolták a térképeket. :D Én Jézus csodáit is hasonló dolognak gondolom.Lehet hogy akkor még nem tudták hová tenni ezeket de (szerintem) van rájuk logikus magyarázat.Manapság elefántokat tüntetnek el a bûvészek, még sincs isteni hatalmuk...Jézus ráadásul nagyon népszerû lett a tanaival (amikkel egyébként semmi baj nincs szerintem de annak is megvan a történelmi háttere hogy miért terjedtek olyan gyorsan), ki tudja milyen túlzásokat írtak róla késõbb hogy még jobb színben tüntessék fel.De egyéni hit kérdése hogy ezekrõl hogy gondolkodik az ember úgyhogy errõl felesleges vitázni.

Tudomány:hát azért na, ki tudja hány tudós kutatásait ne intézzük már el annyival hogy "merõ butaság"...Az már a kora újkorban is feltûnt az embereknek hogy Afrika meg Dél-Amerika mennyire "egymásba illenek",azóta meg felfedeztek törésvonalakat, felgyûrt hegységeket,stb.Azok meg nem egyik pillanatról a másikra alakultak ki.Amúgy lehet hogy egy tudós egy életen át se tud messzemenõ következtetést levonni valamirõl de kb. 300 éve kutatják komolyabban a természetet, az meg talán már elég erre, fõleg ha megnézzük hogy milyen szintû technológiai fejlõdés volt közben.Ja és vannak különbözõ idõmeghatározási módszerek is úgyhogy még mindig nem értem miért akarnák átverni a jónépet ilyesmikkel. :D

Privátban kifejtheted ha van kedved, engem érdekelne. (De meggyõzni szinte tuti hogy nem fogsz, szólok elõre :P )

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Allahhal mi van? ;)

Manapság sokkal odaadóbbak a hívei, van olyan hitvilága, mint a kereszténységnek.

Ugyanaz meg nem lehet a kettõ.

Ráadásul írták korábban is, ott voltak a római istenek, meg a görögök, elõtte az egyiptomiak...

Az nekem sokkal szimpatikusabb volt, fel volt osztva a világ részekre, és mindenre volt egy isten, egy felelõs.

A hívõnek úgysem tudod megmagyarázni, hogy ne higgyen, a nem hívõ meg mindig talál valamit, ami nem passzol.

Példának okáért ott van a Föld benépesítése. Ma már tudjuk, bizonyított, hogy családon belül párosodni nem kedvezõ, kivéve, ha csökiket akarsz a világra hozni.

Gondolom ez régen is így mûködött. Na meg ott vannak megégetettek, akik merték azt állítani, hogy a Föld nem lapos, és a Nap körül kering.

Ja igen, a kereszteshadjáratok alapján a vallás pontosan úgy terjeszkedett erõszakkal, mint a muzulmánok próbálkoztak.

Ködösítve valamilyen szinten elfogadható a kereszténység nekem, de amint elõállnak a folyton változó részletekkel, a többféle értelmezéssel, túl sok lesz az ellentmondás. Nem szeretem, az az igazság.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...