Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bölcsességek Topikja


Drakeamarth

Recommended Posts

TIRU

"A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatõrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erõt, amire a teste képes."

Szókratész

Ezt eddig nem ismertem de nagyon nagy :D És milyen igaz :P

Link to comment
Share on other sites

Mapda

"Aki tud emelt fõvel veszíteni, azt mindenki becsüli - de fõleg a gyõztes csapat tagjai."

Milton Segal

"A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatõrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erõt, amire a teste képes."

Szókratész

Mindkettõ nagyon jó ;)

Link to comment
Share on other sites

SKORI

Én csak egy idézetet mondanék, a világ egyik legnagyobb arcától, és egyben (egyik) örök példaképemtõl (már ha élõ személy lenne :lol:):

"The world is small nasty and complicated, and everybody dies alone..." (Sam Fisher)

Na jó legyen még...pár római szólás:

Homo sum, nihil humani a me alienum puto.

* Ember vagyok, és úgy gondolom, hogy nem idegen tõlem semmi emberi.

Virescet vulnere virtus.

* Sebektõl izmosodik az erény.

Darth Maul mondatához fûznék hozzá ennyit:

Peace is a lie, there is only passion.

Through passion, I gain strength.

Through strength, I gain power.

Through power, I gain victory.

Through victory, my chains are broken.

The Force shall free me.

—The Sith Code

a STAR WARS világában abszolút jó hozzáállás ez, a való életben még nem próbáltam ki, de nem hinném, hogy annyira mûködõképes lenne mint mondjuk a KOTOR-ban :lol:

A Sam Fisher idézet tetszik!

"Az igaz ember járta ösvényt...mindkét oldalról szegélyezi az önzõ emberek igazságtalansága...és

a gonoszok zsarnoksága.

Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében, átvezeti a gyöngéket a sötétség

völgyén, mert õ valóban testvérének õrizõje... és az elveszett gyermekek meglelõje.

Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval...és rettentõ haraggal...és amazokra is akik

Testvéreim ármányos elpusztítására törnek! És majd megtudodjátok, hogy az én nevem az Úr...amikor

szörnyû bosszúm lesújt rátok!"

Ponyvaregény

Ááá mekkora idézet!Meg mekkora filmbõl való.Tetszik nekem is. ;)

Link to comment
Share on other sites

SKORI

"A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erõt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetõség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik."

Muhammad Ali

Link to comment
Share on other sites

a880120

Meg mekkora filmbõl való.Tetszik nekem is. ;)

Biblia, a Mozifilm?

"Vigyáznom kell az alakomra, ezért nem érdekel más titka, túl súlyos lenne az nekem"

Link to comment
Share on other sites

TIRU

A Sam Fisher idézet tetszik!

Én életem egyik alapelvének tekintem :D Tudom h csak egy játék fõszereplõjének egy cinikus beszólása...de mégis...annyira igaz tud lenni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

MagicAcid

Néhány okosság Isaac Asimov-tól, a valaha élt legnagyobb sci-fi írótól:

Megfelelõen olvasva a Biblia a valaha létezett legerõsebb érv az ateizmus mellett.”

„Amikor megkérdezték, mit csinálnék, ha az orvosom azt mondaná, csak hat hónapom van élni, azt válaszoltam: »gyorsabban gépelnék«.”

„Az írás számomra olyan, mint egyszerûen az ujjaimon át gondolkodni.”

„Az erõszak a gyengék végsõ menedéke.” –

„A legérdekesebb mondat, amit a tudományban hallani, az új felfedezéseket megelõzõ – nem a »Heuréka!« (megtaláltam), hanem az – »Ez furcsa…«.”

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

"A smile will get you pretty far... But a smile and a gun will get you farther." Al Capone

Érdekességeket lehet összeszedni az 4chan /wg/ threadjébõl idõnként... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Philip12

Vörösmarty M.: Az emberek c. versébõl részletek.

"Hallátok a mesét: a népnek Atyái voltanak, S amint atyáik vétkezének, Õk úgy hullottanak: A megmaradt nép fölsüvölt: Törvényt! s a törvény újra ölt. Bukott a jó, tombolt a gaz merény: Nincsen remény! És jöttek a dicsõk, hatalmas Lábok törvény felett. Volt munka: pusztított a vas! S az ember kérkedett. S midõn dicsõi vesztenek, Bújában egymást marta meg. [...] És hosszu béke van s az ember Rémítõ szapora, [...] Mi dús a föld, s emberkezek még Dúsabbá teszik azt, És mégis szerte dúl az inség S rút szolgaság nyomaszt. így kell-e lenni? vagy ha nem, Mért oly idõs e gyötrelem? Mi a kevés? erõ vagy az erény?

Istentelen frígy van közötted, Ész és rosz akarat! A butaság dühét növeszted, Hogy lázítson hadat."

Vörösmarty M.: Országháza részletek

"A hazának nincsen háza, Mert fiainak Nem hazája; Büszke fajnak Küzdõ pálya, Melyen az magát rongálja, Kincsnek, vérnek rosz gazdája. És oh szégyen! roszra, jóra Még szavazni jár dobszóra.

[...]

Neve: szolgálj és ne láss bért. Neve: adj pénzt és ne tudd mért. Neve: halj meg más javáért. Neve szégyen, neve átok: Ezzé lett magyar hazátok. "

Mikor ilyeneket olvasok, elgondolkozom, hogy azok, akik ezeket a költõket kötelezõ tananyaggá tették, olvasták-e valaha is akár egyetlen írásukat....

C.S. Lewis valahogy így ír a Csûrcsavar leveleiben:

"De munkálkodásainknak hála épp a tudósok a legalkalmatlanabbak rá, hogy a régi bölcsességbõl okuljanak."

[/pesszimizmus] :P

edit: heh, kicsit politikai mellékíze lett, remélem ez nem zavar be senkit - de hát tehet róla szegény Vörösmarty, hogy közel 150 év alatt semmi nem változott?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Philip12

Ma olvastam egy cipész boltjában:

"Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ebbõl kettõt választhat."

Zseniális :lol:

Link to comment
Share on other sites

MagicAcid

hah, kemény :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ma olvastam egy cipész boltjában:

"Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ebbõl kettõt választhat."

Zseniális :lol:

Ez tényleg hatalmas. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
F4LL3N

-We could be good together. Do you think?

-No.

-Why?

-Because I break your heart.

-Maybe I break yours.

-Nobody breaks my heart. And anyway, why would I want that?

/Skins c. sorozat/

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Ma olvastam egy cipész boltjában:

"Cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik. Ön ebbõl kettõt választhat."

Zseniális :lol:

Kévézó ajtaján a járókelõknek szóló üzenet:"sétálgatunk, sétálgatunk a kávézó meg üres!!"

Link to comment
Share on other sites

seN

"Ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel" - Robert Capa

Sok mindent nemtudok hozzáfüzni :)

Link to comment
Share on other sites

erdly

"Ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel" - Robert Capa

Sok mindent nemtudok hozzáfüzni :)

Sajnos ez is lett a veszte...

Link to comment
Share on other sites

seN

Sajnos ez is lett a veszte...

Bármennyire is irónikus sajnos ez lett.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Philip12

A mai nap tanulsága számomra:

"Ne piszkáld a szobatársad cuccait, amíg õ bulizik, de ha mégis, akkor mielõtt bármit megérintesz, gyõzõdj meg róla, hogy nem ördöglakat!"

Egyébként nem szokásom mások cuccaival matatni, de olyan érdekes mintája volt az asztalon lévõ gyûrûnek. És mikor felemeltem, hogy jobban megnézzem... 4 gyûrû lett belõle. Azt hittem kitépem a hajam, mire összeraktam. Végül találtam egy jó videót a youtube-on. Összesen egy órám ment rá a dologra, és néhány idegsejtem [fejbeb]

Link to comment
Share on other sites

seN

"Think different. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

Apple think different szlogen

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

A mai nap tanulsága számomra:

"Ne piszkáld a szobatársad cuccait, amíg õ bulizik, de ha mégis, akkor mielõtt bármit megérintesz, gyõzõdj meg róla, hogy nem ördöglakat!"

Egyébként nem szokásom mások cuccaival matatni, de olyan érdekes mintája volt az asztalon lévõ gyûrûnek. És mikor felemeltem, hogy jobban megnézzem... 4 gyûrû lett belõle. Azt hittem kitépem a hajam, mire összeraktam. Végül találtam egy jó videót a youtube-on. Összesen egy órám ment rá a dologra, és néhány idegsejtem [fejbeb]

"Egy gyûrû mind fölött, egy gyûrû kegyetlen" :lol:

Milyen gyûrû az ami 4 gyûrûbõl áll? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Warfoki

"I contend we are both atheists, I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."

Stephen F. Roberts

(Ha már az Elgondolkodásokba is betettem, itt is megfér...)

Link to comment
Share on other sites

seN

"It's all a game, avoiding failure when true colours will bleed."

Poets of the Fall - Carnival of Rust

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MagicAcid

Jaaaajj ez nagyon jóó, majdnem elsírtam magam, de tényleg :huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...