Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Játékötletek


hph01

Recommended Posts

hph01

Igen, de a játékba lehetnél bárki...míg életbe...hát nem :D

Mondok példát: Játszok a DVSC csapatában (valóság), aztán belépek a játékba és ott pedig játszok a Kecskemét csapatába.

(Amúgy nem igaz a mondat elsõ fele.)(Már a DVSC-és :lol: )

tényleg volt már ilyen topik, nem is nagyon ment ;) :)

Még hogy nem megy? Ez az 51. iromány itt a topicban!

És itt egy kép a JSF ötletemrõl.

Mondok példát: Játszok a DVSC csapatában (valóság), aztán belépek a játékba és ott pedig játszok a Kecskemét csapatába.

(Amúgy nem igaz a mondat elsõ fele.)(Már a DVSC-és :lol: )

Még hogy nem megy? Ez az 51. iromány itt a topicban!

És itt egy kép a JSF ötletemrõl.

Hopsz, mégse, mert tul nagy a kép.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Madness

Én hittérítõs játékot képzeltem el.

Alapjáraton irányíthatnánk magunk kis papjait hogy kikhez menjenek oda osztani az igét, meg hogy milyen stílusba adják elõ magukat. Bár ez utóbbi inkább legyen automata isteni voltunk jellemzõitõl függõen.

Aztán az embertípusok különféleképp lennének meggyõzhetõek. Valaki akkor kezdené szajkózni a dolgokat ha sokan beszélnek róla az utcán, valaki akkor ha ismerõseitõl hallaná nem pedig valami utcán prédikáló pudingitól, valakit az gyõzne meg hogyha a másik istenség papját látná felsülni a mi szónokainkkal szemben, valakit az ha lehengerlõ beszédet tart csókánk a tömegnek, valakit az ha kettéb-szom egy villámmal a város izomagyú barmát.

Esetleg szintenként mennénk egyre nagyobb városokba ahol egyre komplexebb személyiségeket találnánk. Pl. paranoiás, álszent, anarchista aki csak spontán elküld bárkit a bánatba, hataloméhes õsk*rva, mittudomén...

És így cseperedne hívõink köre és kéne demagógiával, propagandával majd idõvel mitológiai hõsökkel, lényekkel templomokkal és csodatettekkel terjeszteni hatalmunkat a világ fölött és elsöpörni minden más istenséget.

De ezt anno már írtam.

Akkor legyen egy olyan játék ahol az a lényeg, hogy egy heroikus alakkal indulunk és hogy leépítsük a személyiségét. Vagy talán nem is mi lennénk a hõsök, csak a pici gepárd imp aki ül a vállán másik oldalt meg az angyalka és telebeszéli a fejüket... szóval sikeres küldetés esetén vesztene xp-t, zaciba adná a cuccait, vagy becserélné olcsó de jobban kinéző bizsura és züllene mint a disznó.

Link to comment
Share on other sites

hph01

Én hittérítõs játékot képzeltem el.

Alapjáraton irányíthatnánk magunk kis papjait hogy kikhez menjenek oda osztani az igét, meg hogy milyen stílusba adják elõ magukat. Bár ez utóbbi inkább legyen automata isteni voltunk jellemzõitõl függõen.

Aztán az embertípusok különféleképp lennének meggyõzhetõek. Valaki akkor kezdené szajkózni a dolgokat ha sokan beszélnek róla az utcán, valaki akkor ha ismerõseitõl hallaná nem pedig valami utcán prédikáló pudingitól, valakit az gyõzne meg hogyha a másik istenség papját látná felsülni a mi szónokainkkal szemben, valakit az ha lehengerlõ beszédet tart csókánk a tömegnek, valakit az ha kettéb-szom egy villámmal a város izomagyú barmát.

Esetleg szintenként mennénk egyre nagyobb városokba ahol egyre komplexebb személyiségeket találnánk. Pl. paranoiás, álszent, anarchista aki csak spontán elküld bárkit a bánatba, hataloméhes õsk*rva, mittudomén...

És így cseperedne hívõink köre és kéne demagógiával, propagandával majd idõvel mitológiai hõsökkel, lényekkel templomokkal és csodatettekkel terjeszteni hatalmunkat a világ fölött és elsöpörni minden más istenséget.

De ezt anno már írtam.

Akkor legyen egy olyan játék ahol az a lényeg, hogy egy heroikus alakkal indulunk és hogy leépítsük a személyiségét. Vagy talán nem is mi lennénk a hõsök, csak a pici gepárd imp aki ül a vállán másik oldalt meg az angyalka és telebeszéli a fejüket... szóval sikeres küldetés esetén vesztene xp-t, zaciba adná a cuccait, vagy becserélné olcsó de jobban kinézõ bizsura és züllene mint a disznó.

He he, felét nem értem XD (Amúgy biztos jó)

Link to comment
Share on other sites

Madness

He he, felét nem értem XD (Amúgy biztos jó)

Melyik felét? Elmagyaráznám. Legalább lenne mozgás a témában.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Melyik felét? Elmagyaráznám. Legalább lenne mozgás a témában.

Gondolom csak huntolt, de én hozzá kérdeznék azért.

Az elsõ játéknak kb nemértem a lényegét, ha jól vettem ki, akkor egy pap félével vagyunk és mindenkinek be akarjuk adni a hívõséget? vagyis mindenkit hívõé akarunk tenni? és mi lesz ha mindenki az? meg hogy gondolnád ezt ingame, hogy ne tünnyön monotonnak? vagy a papnak vannak ilyen varázs képességei és ilyen gta módon rohangálna a városban és tenné a "dolgát"?

A 2.-at már étem, de megint csak a kivitelezés érdekes, kicsit hasonlít egy másik játékra, aminek nem emlékszem a nevére, pedig nagy játék... amibe valami angyalt vagy ördögöt kell irányítani és bele menni az emberek testébe :P és így még van értelme, de mondjuk te mittudom én 6-12 órán át ülnél valakinek/valakiknek a vállán? és vélgülis megadott random szövegekkel tennék rosszá/jóvá a tagot? Én úgy tudnám elképzelni, ha valami nagy eseményekbe lehetne beleszolnod :D mint pl Noé bárkáján leütöd a szunnyogot, megeszed a csirkét xd, és több ilyesféle eseményt játszhantál el, meg filmenkbõl vett jelenetet másítanál meg, csak persze 3d-ben, és még szép grafikát is lehetne alkotni neki, mert szinte olyan lenne, mint egy film, csak sokkal több lehetõséggel.

De kiváncsi vagyok te mit mondasz, vagy pontosan hogy képzleted, mert nekem kicsit zavaros volt.

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Én hittérítõs játékot képzeltem el.

Alapjáraton irányíthatnánk magunk kis papjait hogy kikhez menjenek oda osztani az igét, meg hogy milyen stílusba adják elõ magukat. Bár ez utóbbi inkább legyen automata isteni voltunk jellemzõitõl függõen.

Aztán az embertípusok különféleképp lennének meggyõzhetõek. Valaki akkor kezdené szajkózni a dolgokat ha sokan beszélnek róla az utcán, valaki akkor ha ismerõseitõl hallaná nem pedig valami utcán prédikáló pudingitól, valakit az gyõzne meg hogyha a másik istenség papját látná felsülni a mi szónokainkkal szemben, valakit az ha lehengerlõ beszédet tart csókánk a tömegnek, valakit az ha kettéb-szom egy villámmal a város izomagyú barmát.

Esetleg szintenként mennénk egyre nagyobb városokba ahol egyre komplexebb személyiségeket találnánk. Pl. paranoiás, álszent, anarchista aki csak spontán elküld bárkit a bánatba, hataloméhes õsk*rva, mittudomén...

És így cseperedne hívõink köre és kéne demagógiával, propagandával majd idõvel mitológiai hõsökkel, lényekkel templomokkal és csodatettekkel terjeszteni hatalmunkat a világ fölött és elsöpörni minden más istenséget.

Ez tök állat lenne. Olyan Black @ White szerûen meg lehetne csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Madness

Gondolom csak huntolt, de én hozzá kérdeznék azért.

Az elsõ játéknak kb nemértem a lényegét, ha jól vettem ki, akkor egy pap félével vagyunk és mindenkinek be akarjuk adni a hívõséget? vagyis mindenkit hívõé akarunk tenni? és mi lesz ha mindenki az? meg hogy gondolnád ezt ingame, hogy ne tünnyön monotonnak? vagy a papnak vannak ilyen varázs képességei és ilyen gta módon rohangálna a városban és tenné a "dolgát"?

A 2.-at már étem, de megint csak a kivitelezés érdekes, kicsit hasonlít egy másik játékra, aminek nem emlékszem a nevére, pedig nagy játék... amibe valami angyalt vagy ördögöt kell irányítani és bele menni az emberek testébe :P és így még van értelme, de mondjuk te mittudom én 6-12 órán át ülnél valakinek/valakiknek a vállán? és vélgülis megadott random szövegekkel tennék rosszá/jóvá a tagot? Én úgy tudnám elképzelni, ha valami nagy eseményekbe lehetne beleszolnod :D mint pl Noé bárkáján leütöd a szunnyogot, megeszed a csirkét xd, és több ilyesféle eseményt játszhantál el, meg filmenkbõl vett jelenetet másítanál meg, csak persze 3d-ben, és még szép grafikát is lehetne alkotni neki, mert szinte olyan lenne, mint egy film, csak sokkal több lehetõséggel.

De kiváncsi vagyok te mit mondasz, vagy pontosan hogy képzleted, mert nekem kicsit zavaros volt.

Az 1.-t úgy gondolom hogy egy istenség vagy. És a saját kinézeted, avatarjaid (amikkel megjelenhetsz a játéktéren), képességeid (látványos csodák, emberek elméjére ható skillek, enhancementek a sajátjaidra) bõvülnének az által hogy több hívõt szerzel.

A lényeg az lenne, hogy eleinte általában 1 papot tudsz irányítani és a random tömegben (mint GTA járókelõi) mászkálva terjeszted az istened igéjét. Nem kell mindenkit hívõvé tenni. Elég ha már x embert sikerül azzá tenni és akkor már suttyomban kis oltárt emelnek neked. Aztán mész a környezõ falvakra is. És a papság gyakorlatilag 3-4 falu meg 2 város után akkorára bõvülne, hogy bõven elég csak automatikusan beállítani hogy melyik mit csináljon a tömegbe. Pl. fix pontokra beállítod õket és szónokolnak, vagy ketten a kocsmában susmusolnak az emberek fülébe, egy meg keresi az alkalmat hogy a helyi pap szónoklatát tönkretegye. Egy olyan városban ahol már eleve vannak hívõk, és más papok is ténykednek és gyõzködik újra az embereket, hogy felejtsék el, vagy ahol már retorziók vannak érvényben a saját kis szektádba való csatlakozás esetén, ott már igen komoly kihívást jelenthet telebeszélni mások fejét.

Majd, ha már van elég hívõd akkor lehet templomépítésre is gyúrni. Lehet menni saját hõsöket vagy csodalényeket toborozni, alkotni. És tudod küldenéd a hívõket mint ahogy azok a görög mitológiában mennek. Aranygyapjúért, Gorgó fejért, legyakni egy birodalmat ami egy másik istenség védelme alatt áll, fesztiválozni, áldozatokat követelni, összegyûjteni a hívõkbõl és templomokból gyûjtött erõt amikor azok elkezdik osztani a kéréseiket.

Végülis egy felső nézetes real time strat game ahol az irányíthatatlan embertömeg begyûjtése és irányítás alá vonása a lényeg. Külön rá lehetne állni 1-1 kisemberkéd TPS nézetére is. Lenne egy világnézet és egy városnézet szint külön, az legalábbis nagyon valószínű. És ebből kell birodalmat építeni, a legmegbízhatatlanabb alapanyagból, az emberek hitéből. Meg istentamagocsi is egyben. Mi legyen a szimbolumom, milyen rituálékat kell csinálniuk a hívõknek. mi az eredettörténeted, neveid, a világ erõibõl mit uralsz blabla.

Így már baromi sokmindent lehet beletenni egyetlen játékba, de már csak maga az is egy érdekes, piciny játék lenne szerintem hogy hogyan kell egy nagy kaotikus tömegben meggyõzni az embereket arról, hogy neked van igazad. Csak az úgy önmagában tényleg nem valami színes. Az inkább flash game összetettségû.

A második csak egy kósza ötlet volt. Adva egy alapgondolat és pár mission. Így jobban átgondolva én se tudom hogy kéne megvalósítani.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Értem, most hogy mondta Jelan, én is eltudom képzelni ilyen black and white féle képpen, és egész jó ötlet, kitudja, még valaki lehet ráfog kapni :).

Link to comment
Share on other sites

Madness

Be kéne szállnom a Silent Vertigo team-be (egy haver a suliból az egyik programozójuk. Kvázi garázsprojekt) aztán ha befejezték aktuális projektjüket akkor elõállni ezzel :D.

Vagy ha nem akkro szerezni annyi rutint hogy egy rendes céghez bejussak.

Link to comment
Share on other sites

hph01

Be kéne szállnom a Silent Vertigo team-be (egy haver a suliból az egyik programozójuk. Kvázi garázsprojekt) aztán ha befejezték aktuális projektjüket akkor elõállni ezzel :D.

Vagy ha nem akkro szerezni annyi rutint hogy egy rendes céghez bejussak.

Ha megtudhatjuk, min dolgoznak? (Már ha nem titkos!)

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

Be kéne szállnom a Silent Vertigo team-be (egy haver a suliból az egyik programozójuk. Kvázi garázsprojekt) aztán ha befejezték aktuális projektjüket akkor elõállni ezzel :D.

Vagy ha nem akkro szerezni annyi rutint hogy egy rendes céghez bejussak.

Épp most töltöm le a Solarah Online-t :)

Épp most töltöm le a Solarah Online-t :)

"kb. két év múlva már játszható verziót kaphattok"

ÚRISTEN az rengeteg idõ

Link to comment
Share on other sites

hph01

http://yscik.com/sv/solarah/

Itt megtekinthetsz róla mindent ami szóba jöhet.

Köszi a linket! Így olvasva, azt kell, hogy mondjan, hogy nem egy WoW (amit nem szeretek (és erre nem kérek kommentet)), de nem is baj. Drukkolok, hogy sikerüljön nekik. A játék hátterére nem lehet panasz, max a grafikára. De szerintem egy MMO-nak nem kell csodaszépnek lennie. SOK SZERENCSÉT!

Link to comment
Share on other sites

Madness

Épp most töltöm le a Solarah Online-t :)

"kb. két év múlva már játszható verziót kaphattok"

ÚRISTEN az rengeteg idõ

Vannak x-en ahol x felettéb kis szám, azt tudom, hogy ebbõl jópár nem is programozói funkcióban van és suli meg meló mellett csinálják...

Link to comment
Share on other sites

TIRU

http://yscik.com/sv/solarah/

Itt megtekinthetsz róla mindent ami szóba jöhet.

ígéretes...biztosan kipróbálom majd, tekintve, hogy papíron már nagyon sokat kalandoztam Ynev-en :lol:

Épp most töltöm le a Solarah Online-t :)

Miféle verziót töltöttél le? Tech demo vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

Sensei007

ígéretes...biztosan kipróbálom majd, tekintve, hogy papíron már nagyon sokat kalandoztam Ynev-en :lol:

Miféle verziót töltöttél le? Tech demo vagy mi?

ez még csak egy kezdetleges verzió

a textúrák többsége hiányzik , még játszhatatlan

kb 2 év mulva jön ki a teljes verzió

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
piri23

Üdv mindenkinek!

A mai nap nézelo"dtem a neten, és egy bannerra lettem figyelmes ahol egy online Poker játékot reklámoztak. Eddig is szerettem a Pokert, a TV-ben is ha elkapok egy party-t mindig ott ragadok.

Nah most a játékról pár szót:

A játék neve: PKR

Hivatalos oldala: www.pkr.hu

Már kipróbáltam jó pár online Poker játékot, de ez az a játék amire kimerem jelenteni, hogy a legjobb ebben a mu"fajban! Az elso" meglepetés a telepítésnél ért, ugyanis a játék 651MB-ot, (igen jól olvassátok ) foglal le a merevlemezünkön. A telepítést követo"en, a játékot elindítva egy jól áttekintheto" menü fogad minket, ahol létrehozhatjuk vagy bejelentkezhetünk a már meglévo" account-al. Ezt követo"en választhatunk, hogy valódi vagy játék pénzel akarunk-e játszani, majd a számunkra szimpatikus asztalhoz leülhetünk. A játék közben kifejezhetjük érzéseinket vagy cukkolhatjuk az ellenfeleket a kiválaszható animációkkal, hanghatásokkal. A játék teljessen 3D-s ugyanis lehet akár a First Person nézetet is választani a 8 féle kameraállás közül.

Egyenlo"re ennyit akartam mondani... Akit érdekel a téma az minden képpen próbálja ki, mert nem fog benne csalódni azt garantálom!

Link to comment
Share on other sites

hph01

Aham, el is képzeltem:

"Na jó, Kate, én itt maradok, te meg menj haza."

"Ööö... oké."

És hazamegy, mindezt 15 órán keresztül :D

A Syberia történeti szempontból számomra az elsõ résszel ért véget... bele a nagyvilágba, lesz, ami lesz! Ilyen a jó befejezés. A második nagyon jó játék, de hát... jobb elképzelni, mint átélni...

N és mitt jelentettek be? Hát persze, hogy it a válasz a kérdésemre!

Link to comment
Share on other sites

Arwy

ígéretes...biztosan kipróbálom majd, tekintve, hogy papíron már nagyon sokat kalandoztam Ynev-en :lol:

Én nem olyan sokat, de azért én is párszor :)

Soha nem lesz kész ez az mmo :( (nem tok várni)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sensei007

És ha a sims és a gta tulajdonságait

összevegyítenénk??

úgy értem hogy a játék tps nézetben játszódna mint a sims egy ember életét kellene élni

itt is lennének különféle állások pl taxisofõr mentõs katona

és ekkor a munka közben nem csak telne az idõ hanem te is aktív résztvevõje leszel a történéseknek..

pl taxisofõr állás olyan lenne mint pl a gta 3-ban a katonás meg olyan battlefield heroes-os lenne

szabadon mehetnél a városban mint a gta-ban

Link to comment
Share on other sites

2sd

Be kéne szállnom a Silent Vertigo team-be (egy haver a suliból az egyik programozójuk. Kvázi garázsprojekt) aztán ha befejezték aktuális projektjüket akkor elõállni ezzel :D.

Vagy ha nem akkro szerezni annyi rutint hogy egy rendes céghez bejussak.

Soha. :D

Papír szerint 20an dolgoznak rajta, 4 éve. Túl nagy a fa, a fejsze meg kib.szott kicsi. Valószínûleg néhány év múlva megunják, és feloszlik a csapat. -persze ne legyen igazam. :unsure:

Sensei007:

Túl nagy meló, nem túl valószínû, hogy a közeljövõben bárki is nekiállna egy ilyen játéknak. Tiru ötletére ugyanez vonatkozik.

Link to comment
Share on other sites

Lucart

egy Bud Spencer & Terence Hill: The Game mindent vinne XD

újrajátszani a filmeket, mmmm :)

Link to comment
Share on other sites

tom83

egy Bud Spencer & Terence Hill: The Game mindent vinne XD

újrajátszani a filmeket, mmmm :)

Valahogy átgondolva, 99% hogy igénytelenre készítenék el :( Komoly fejlesztõcég meg nem nagyon törõdne ilyennel ;)

Link to comment
Share on other sites

Lucart

Valahogy átgondolva, 99% hogy igénytelenre készítenék el :( Komoly fejlesztõcég meg nem nagyon törõdne ilyennel ;)

hát igen ez a szomorú, de ha jó lenne...(dreaming ON :))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
MuMa01

Mivel lassan el kell legalább kezdenem valamit készíteni, hogy majd legyen mit bemutatnom állás interjún, hogy mit tudok tervezni, ezért amint elkezdem a felkészülést az emelt szintû infó érettségire (Vagyis úgy november környékén), kezdem el programozni elsõ játékomat. Egy pár sort írnék arról, hogy mi is a konkrét elképzelésem.

Mivel Pascal-t tanultam eddig, és abban is szeretnék még érettségizni, abban írom meg. Tudom, hogy elavult, de nem akarok és tudnék ennyi idõ alatt (maximum áprilisig be szeretném fejezni az 1.0-s verziót) egy új nyelvet megtanulni, ezért ebben írnám meg.

Stílusát tekintve egy régen halott stílust is képviselne a programozási nyelven túl, a szöveg alapú kalandjátékokét. Ez tûnt a legkönnyebbnek, mert grafikát nem tanultam így nem kell ezzel tökölnöm (Igaz általánosból rémlik valami a vonalak animációjából, így valami intro vagy 1-2 könnyebb mozgást megcsinálhatok hozzá). Ezzel, hogy ennyit írok meg majd ellenõrzöm, kis felkészülés is lesz a magyar érettségire, hogy ne bukjak el 15 pontot a helyesírásomért.

Mivel tudom, hogy ez egy ma szinte egyáltalán eladhatatlan stílus, ezért belecsempészek apró ötleteket amik feltudják dobni a szövegeket. Ilyenekre gondolok, hogy környezettel nagyfokú interaktivitás (Teszem azt, fürdõszobába belépve elfogadna parancsot az fogmosásra, pisilésre, zuhanyzásra, meg még sok dologra), illetve idõre menõ "begépelések" is lennének a párbeszédek alatt (jól is néznénk ki, ha fél órákat is várna a beszélgetõ partner ha csak elment a játékos). Illetve, tennék bele egyfajta kapcsolati rendszert, ami úgy alakítaná a kapcsolatunkat a más karakterekkel, hogyha van közös ismerõs akivel már beszéltél, akkor máshogy viszonyulna hozzád. Tudom, hogy ez rengeteg plusz szöveggel jár, de bizonyos újrajátszási faktort adna.

Minden alapvetõen humorosan lenne megfogalmazva, de ahogy alakul a történet úgy változik a hangulata is az írásoknak. De a környezet leírásokat alapvetõen humorosra tervezem, és a párbeszédeknél is engednék változókat, amik valamilyen humoros beszólást engednének.

Párbeszédeket úgy gondoltam megvalósítani, hogy terelgetném a játékost arra, hogy mit 'akarjon beírni', egyértelmû utalásokkal, vagy esetleg válaszadási lehetõségekkel.

Helyesírásnál meg úgy gondoltam, hogy a leggyakoribb helyesírási hibákat azokat beleteszem a játékba, természetesen a pontos írásmóddal is (például komputer-t is elfogad meg computer-t is).

Illetve, mivel amikor ezek a játékok a hõskorukat élték, nem nagyon volt még zene. Amennyiben sikerül, valószínûleg valamilyen hangulatadó zenét csinálok haverokkal, amit valahogy a háttérben lejátszana a program (mp3-ban persze). De gondoltam már arra is, hogy hangulat céljából bevessem a dobot néha, és pl rohanásnál adna ilyesmi szerû, izgalmat fokozó 'zenét'.

Nem tervezem, hogy most ezzel olyan hatalmas versenyekre neveznék be, vagy pénzt keressek ebbõl, elsõsorban gyakorlás miatt csinálom (mint ahogy a honlapomat is mostanában), így szeretném, ha véleményetekkel megtisztelnétek.

Történetrõl direkt nem írtam, ugyanis az még erõteljesen 'under construction' :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...