Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

Gaborovics

Különféle skineket, meg témákat ehhez a 10-eshez nem nagyon merek feltenni, mert amilyen kényes, még összeszarja magát tőle. Ezek a programok többnyire rendszerszinten nyúlnak bele a Windows lelkivilágába, és az elég rizikós. Bár lehet, hogy teszek egy próbát, legfeljebb újratelepítem, ha kifekszik a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ez is jól fémjelzi hogy mekkora rakás trágya, anno nekem XP át volt skinelve hogy úgy nézzen ki mint a vista(vista inspirat talán?) és érdekes mód nem lett instabil tőle....

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ne hülyéskedj már. Az XP-t pont a Microsoft skinezte fel, hogy a három saját skinje (Luna vagy Lola vagy mi a franc volt?) működjön a régi, szögletes Windows 9x kinézet felett. Úgy hívták uxtheme.dll, csak annyit kellett "kitörni" belőle, hogy a nem digitálisan aláírt skineket is "beengedje". Ahogy valaki megoldotta, kezdtek terjedni a custom skinek. Chaninja -- mekkora volt már?! Mindenki csodájára járt az XP-mnek... :

Talán a Vistában volt még volt ilyesmi. Aztán azóta újraírták az egész megjelenítést. Ettől még nem fos egy oprendszer, hogy nincs beépített skinezési lehetőség benne (valójában sosem is volt). Megoldás most is van, 20 éve úgy hívják, hogy WindowBlinds és egy Stardock nevű cég ezzel alapozta meg a jövőjét. Olyanra csicsázod a Windowst, amilyenre akarod.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Arra értettem hogy trágya hogy egy egyszerű skinezéstől összetojja magát... :D (bár ez a legkisebb baja elnézve milyen szinten tele van a net a win10 bajaival :biglol: )

 

/OFF

Amúgy miért változtattál nevet?

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/19/2018 at 12:34 AM, jagdtigger said:

Ez is jól fémjelzi hogy mekkora rakás trágya, anno nekem XP át volt skinelve hogy úgy nézzen ki mint a vista(vista inspirat talán?) és érdekes mód nem lett instabil tőle....

 

Nekem is az volt. Vagyis volt az is. 

Payskin : A Chaninja jó kemény volt. Az XP-s időszakom legvége felé fedeztem fel. 

Link to comment
Share on other sites

payskin
7 hours ago, jagdtigger said:

/OFF

Amúgy miért változtattál nevet?

Attól függ, hogy érted. Ez a reisztráció itt üldögél 10+ éve TRf néven, de a TRf-et nagyjából azóta nem használom, amióta nem írok a GS-be. Úgyhogy átneveztettem Godzival payskinre. Most arra várok, hogy sikerül-e összebazirgálni a két fórumot (amiről erős kétségeim vannak), és mi lesz a végeredménye. Ha payskin alá kerül a PCW-s több ezer hozzászólásom, akkor újra átnevezem magam Balázskának. Ha meg külön accounton jön be, akkor majd azt használom tovább. Ha más lesz a végeredmény, akkor fogalmam nincs, mit csinálok. :D 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Aki véletlenül olvasta anno a blogját, az tudja, hogy amióta elköltözött Gazdagrétről, azóta ez az anagramma az elsődleges nickje (előtte a TRf volt). Ezeken kívül még chatman néven futott itt-ott. Szóval ezek a nickek mind egyazon fószert takarnak. :)

Megmondom őszintén, nekem igazából tök mindegy lenne, hogy metrós faék vagy Win7-es csicsa a dizájn. (Bár megjegyzem, a Vista és a Win7 kinézetét én alapvetően ízlésesnek tartottam.) Nekem csak az számít, hogy funkcionális és konzisztens legyen a GUI. Na, ez az, amiben a Win8-nak és a Win10-nek sikerült alulmúlni az összes elődjét: a Win8-nál inkább a funkcionalitás, a Win10-nél inkább a konzisztencia sírjánál ült tort a Microsoft.

Én egyébként a mai napig ellennék a Windows 95-ös dizájnnal: egyszerű és funkcionális, pont jó. Szeretem a hagyományos, jól bevált, egyszerű, ugyanakkor mégis minden funkcionális igényt kielégítő dolgokat, és a régi Windows dizájnja szerintem pont ilyen.

A fenti szép leíráshoz két megjegyzésem volna: egyrészt a WYSIWYG ismerete nem kor-, hanem tudásfüggő; ha valaki megtanulja rendesen a számítástechnikát az alapoktól, akkor pontosan tudni fogja, mi az a karakteres és grafikus editor. (Nyilván az ezredforduló táján már mi is könyvekből tanultuk ezt.) Másrészt én nem gondolom, hogy "visszajöttek" a textfájlok a köztudatba: programozói és fejlesztői körökben soha egy pillanatra sem mentek ki abból; Józsi nénit pedig ma éppúgy nem érdekli, hogy a weboldalak és a webalkalmazások milyen forrásokkal működnek, ahogy 15 éve sem érdekelte. Láthatod, hogy ez a CR/LF-történet itt is kínaiul hangzik páraknak; Józsi néni sem JSON-öket hegeszt két habarás között. Szóval ez az egész baromi keveseknek mond egyáltalán bármit, s akinek meg mond, az meg pontosan úgy van vele, ahogy írod: azt sem tudja már, mi az a Notepad (a Notepad++, a Sublime Text és a VS Code korában), vagy csak mint egy Win95-ből a rendszerben maradt csökevényt emlegeti. (Igazából szerintem simán ki is lehetne venni a rendszerből, engem nem zavarna.)

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Te Fujitsu vagy? :D

Edited by Bowie
Link to comment
Share on other sites

Joey
5 minutes ago, Bowie said:

Te Fujitsu vagy? :D

Fingom sincs ki vagy, de az avidból ítélve rossz ember nem lehetsz.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Anyway, how's your sex life?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
11 minutes ago, Bowie said:

Te Fujitsu vagy? :D

Are you saying he has an unmistakable writing DNA? :D

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Senki más nem használ 3 pontosvesszőt egy bekezdésben. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Pedig sokszor nem ártana, sokat tud dobni a tagmondatok közötti relációk egyértelműségén. :)

(Hmm, "odaát" jobb emotikonok voltak, remélem, párat sikerült lementeni.)

Edited by Fujitsu
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Renesas said:

mi az a Notepad (a Notepad++, a Sublime Text és a VS Code korában), vagy csak mint egy Win95-ből a rendszerben maradt csökevényt emlegeti. (Igazából szerintem simán ki is lehetne venni a rendszerből, engem nem zavarna.)

Én napi(!) szinten használom a notepadot. Sajnos van egy bugja ami WinXp-ben már megvolt és Win10-ben még megvan. Szal a Microsoft nemigazán foglalkozik vele.

Link to comment
Share on other sites

payskin
10 hours ago, Renesas said:

Aki véletlenül olvasta anno a blogját, az tudja, hogy amióta elköltözött Gazdagrétről, azóta ez az anagramma az elsődleges nickje (előtte a TRf volt). Ezeken kívül még chatman néven futott itt-ott. Szóval ezek a nickek mind egyazon fószert takarnak. :)

Nahát. 

8 hours ago, Lord_KROK said:

Szal a Microsoft nemigazán foglalkozik vele.

Van egy-két ilyen matuzsálemi része az oprendszernek, amit éppen csak annyit piszkálnak, hogy fusson még az új változatokon, de ennél jobban nem nyúltak hozzá 20+ éve. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, payskin said:

Van egy-két ilyen matuzsálemi része az oprendszernek, amit éppen csak annyit piszkálnak, hogy fusson még az új változatokon, de ennél jobban nem nyúltak hozzá 20+ éve. 

A notepad kiváló példa erre. 

Link to comment
Share on other sites

HD2

A Paint 3D hasonlóan érthetetlen számomra. Alap dolgokra a régi paint is jó, akinek több kell meg úgyis normális programot használ.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mert a Paint 3D nem annak van, akinek több kell, hanem annak, akinek más kell. Ettől volt Creators Update a 1703: csinálhatsz benne 3D-s bindzsiket! Hiszen, ha valami fájóan hiányzott az elmúlt 30 évben a Windowsból, az egyértelműen egy Móka Miki 3D-s modellező, meg a Mixed Reality marhaság. Na, de most már van. Jó nekünk.

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az UWP is úgy hiányzott szerintem sokaknak mint üveges tótnak a hanyatt esés.....  :rolleyes: Főleg hogy el se lehet távolítani normálisan, a cortana-ról meg a többi szutyokról nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A Windows 10 frissítette magát a laptopomon és olyan mintha törölte volna a teljes oprendszert. Alapból be sem jön semmi csak valami hibaelhárító felület ami azzal kezd, hogy válasszak billentyűzet-kiosztást, de egyszer sikerült behoznom az asztalt, tök üresen, se a lomtár, se a start menü nem nyílt meg, mert nem található. Rollback természetesen szintén nem működik. WTF.

Link to comment
Share on other sites

HD2
2 hours ago, gebali1991 said:

A Windows 10 frissítette magát a laptopomon és olyan mintha törölte volna a teljes oprendszert. Alapból be sem jön semmi csak valami hibaelhárító felület ami azzal kezd, hogy válasszak billentyűzet-kiosztást, de egyszer sikerült behoznom az asztalt, tök üresen, se a lomtár, se a start menü nem nyílt meg, mert nem található. Rollback természetesen szintén nem működik. WTF.

A féléves frissítések mindig újrarakják az oprendszert. A törlés viszont érdekes, nekem még mindig működött, pedig most is skip ahead insider builden vagyok.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
6 minutes ago, HD2 said:

A féléves frissítések mindig újrarakják az oprendszert. A törlés viszont érdekes, nekem még mindig működött, pedig most is skip ahead insider builden vagyok.

Újra kellett húznom az egész oprendszert végül.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/23/2018 at 6:27 PM, HD2 said:

A Paint 3D hasonlóan érthetetlen számomra. Alap dolgokra a régi paint is jó, akinek több kell meg úgyis normális programot használ.

Imádtam a régi paintet, mert teljesen jó volt ara amire ... 

nem tudom milyen ez a paint 3D, de akár még jó is lehet(ne). utána kell nézzek

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, gebali1991 said:

A Windows 10 frissítette magát a laptopomon és olyan mintha törölte volna a teljes oprendszert. Alapból be sem jön semmi csak valami hibaelhárító felület ami azzal kezd, hogy válasszak billentyűzet-kiosztást, de egyszer sikerült behoznom az asztalt, tök üresen, se a lomtár, se a start menü nem nyílt meg, mert nem található. Rollback természetesen szintén nem működik. WTF.

 

4 hours ago, gebali1991 said:

Újra kellett húznom az egész oprendszert végül.

Na ilyenkor örülök, hogy én még a 7-est használom :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért úgy könnyű, hogy 8 éve nem adtak ki hozzá SP-t, így nem nagyon van, ami szétbarmolhatná az egészet Windows Update-en keresztül.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...