Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

jagdtigger

Na ja, csak SP-t nem félévenként szoktak kiadni. Illetve a frissítések minősége(sok a hibás) is egyre romlik mióta ez az új módi használjuk a konzumer verziókat tesztelésre c. komédiát nyomatják. Anno 2016-ba inkább le is tiltottam teljesen a WU-t és netezéshez átcuccoltam ubuntura.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nekem háromszor halt be a legutóbbi Windows frissítés, utánaolvasgatva tömegével történt ez az emberekkel. Laptopon, ha van integrált és használható videokártyád is a gépedben.

Szerencsére minden lefagyás után vissza tudott állni, aztán letiltottam a videokártyát, leszedtem a drivereket és sikeresen felfrissített a 18xx verzióra.

Elgondolkodtató azért, hogy lehet egy ekkora updatet kiadni így...azért laptopoknál elég gyakori az integrált és mellette pluszban az erős videokártya felállás.

Link to comment
Share on other sites

HD2
15 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Nekem háromszor halt be a legutóbbi Windows frissítés, utánaolvasgatva tömegével történt ez az emberekkel. Laptopon, ha van integrált és használható videokártyád is a gépedben.

Szerencsére minden lefagyás után vissza tudott állni, aztán letiltottam a videokártyát, leszedtem a drivereket és sikeresen felfrissített a 18xx verzióra.

Elgondolkodtató azért, hogy lehet egy ekkora updatet kiadni így...azért laptopoknál elég gyakori az integrált és mellette pluszban az erős videokártya felállás.

Én szintén így vagyok, de egyszer sem szart be az update.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/25/2018 at 1:59 AM, payskin said:

Azért úgy könnyű, hogy 8 éve nem adtak ki hozzá SP-t, így nem nagyon van, ami szétbarmolhatná az egészet Windows Update-en keresztül.

Ez tény, de nem érdekel mikor jött hozzá SP ha stabil és MŰKÖDIK JÓL.

Elég sokat dolgozok a géppel és nekem fontos, hogy bármikor  hadrafogható és működtethető legyen. Tehát, hogy MEGBÍZHATÓ legyen. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

RS5 17686: Területi beállítások a (Gép)házban,  örülünk.
 

Link to comment
Share on other sites

payskin

 A Ma Is Érdemes Volt Felkelni kategóriából egy érdekes cikk a Windows Centralon: 

How to disable Windows 10 fast startup (and why you'd want to)

Azt is elmesélik benne, hogy mi ez, milyen problémákat okozhat. Túlzottan nem villanyozott fel a dolog; megnéztem, a beállítás tényleg ott van, ahol írják, de nem kapcsoltam ki. Viszont, ha valakinek volnának leállítással kapcsolatos problémái (mondjuk, pörögnek a ventilátorok leállás után), vagy használ merevlemez-titkosítást, akkor érdemes lehet ránézni a dologra. Meg jó tudni, hogy van ilyen. És azt is, hogy a feature update-ek rendszeresen visszakapcsolják, tehát ha most valaki kikapcsolja, majd ne felejtse el ellenőrizni októberben, hogy mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha kilövöd a hibernálást (powercfg -h off), ez élből nincs. És nem hozta vissza a feature update sem.

CH4WXds.png 

Nekem amúgy ez teljesen alap: ha leállítom a gépet, akkor le van állítva. Majd én tudom, mikor akarok sleepet és mikor tényleges shutdownt; nekem a shutdown ugyan ne legyen álcázott hibernálás, ha egyszer nincs szükségem hibernálásra, csak sleepre és kb. havi kétszer shutdownra.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, payskin said:

(mondjuk, pörögnek a ventilátorok leállás után)

Ez nekem Win7nél van. El sem tudom képzelni mi okozhatja, de addig nem áll le a gép teljesen, míg a tápot hátul ki nem kapcsolom :(

MI lehet az oka? 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Biztos megkezdődött a DPF-ed regenerációja, aztán még kell a hűtés leállítás után is. :D 

Windows 7-ben nem szórakoztak még ezzel a hibrid shutdownnal, de egyébként is mindegy, mert ha nem tud leállni a gép, az biztosan nem normális. Ki kéne zárni a szoftveres hibát: meg kéne nézni más OS (pl. Live Linux) alól is, illetve az Eseménynaplóban is meg lehet lesni, hogy leáll-e ilyenkor a rendszer tényleg, nem valami szoftverhiba okozza-e azt, hogy beragad a leállítás. Ha semmiképp sem tud leállni rendesen (esetleg ez mindig is így volt), akkor valami alaplapi problémád lehet.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
17 hours ago, Renesas said:

Biztos megkezdődött a DPF-ed regenerációja, aztán még kell a hűtés leállítás után is. :D 

Windows 7-ben nem szórakoztak még ezzel a hibrid shutdownnal, de egyébként is mindegy, mert ha nem tud leállni a gép, az biztosan nem normális. Ki kéne zárni a szoftveres hibát: meg kéne nézni más OS (pl. Live Linux) alól is, illetve az Eseménynaplóban is meg lehet lesni, hogy leáll-e ilyenkor a rendszer tényleg, nem valami szoftverhiba okozza-e azt, hogy beragad a leállítás. Ha semmiképp sem tud leállni rendesen (esetleg ez mindig is így volt), akkor valami alaplapi problémád lehet.

2015ben kezdődött azzal, hogy éjszakánként egy teljesen random időpontban bekapcsolt magától a gép. 

De akokriban még le tudott állni. Úgy 2016 első felében kezdte el azt, hogy mikor kikapcsolom lekapcsolja a képet de a ventik mennek tovább akár 8-10 óra múlva is. 

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 6/9/2018 at 3:15 PM, Lord_KROK said:

2015ben kezdődött azzal, hogy éjszakánként egy teljesen random időpontban bekapcsolt magától a gép. 

De akokriban még le tudott állni. Úgy 2016 első felében kezdte el azt, hogy mikor kikapcsolom lekapcsolja a képet de a ventik mennek tovább akár 8-10 óra múlva is. 

 

Azért ez engem nyugtalanítana annyira, hogy mindent megpróbáljak megtenni ellene :D .

Link to comment
Share on other sites

moody

A nap kérdése: ha játékra kell, és van egy 2 éves picit gyenge gépem, akkor van értelme win 10re váltani, vagy evickéljek még el a win 7en?

Edited by moody
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, XCube said:

Azért ez engem nyugtalanítana annyira, hogy mindent megpróbáljak megtenni ellene :D .

Engem is nyugtalanít, de a TÁP KAPCSOLÓ egyenlőre megoldja a gondot. Nyilván hosszútávon jó lenne valami egyéb megoldás (nagyon!). 

Ötletem sincs, hogy mi lehet a megoldás 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
46 minutes ago, Lord_KROK said:

Ötletem sincs, hogy mi lehet a megoldás 

Fent már leírtam, hogy hogy tudsz elindulni a diagnosztikával. Hardveres és szoftveres oka is lehet, szóval ezt így nem fogja tudni itt látatlanban megtippelni senki.

51 minutes ago, moody said:

ha játékra kell, és van egy 2 éves picit gyenge gépem, akkor van értelme win 10re váltani, vagy evickéljek még el a win 7en?

Szólnak érvek a Windows 10-re frissítés mellett, ha játszani akarsz, de alapvetően nagy teljesítménybeli különbségekre ne készülj.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 minutes ago, Renesas said:

Fent már leírtam, hogy hogy tudsz elindulni a diagnosztikával. Hardveres és szoftveres oka is lehet, szóval ezt így nem fogja tudni itt látatlanban megtippelni senki.

58 minutes ago, moody said:

De nekem Win7 van ... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
6 minutes ago, Lord_KROK said:

De nekem Win7 van ... :huh:

És?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

... és nem igazán gondolom lecserélni. (hogy jutottunk erre a vágányra,? Mert szerintem nem ez a megoldás thread) 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
3 minutes ago, Lord_KROK said:

... és nem igazán gondolom lecserélni. (hogy jutottunk erre a vágányra,? Mert szerintem nem ez a megoldás thread) 

Ki mondta, hogy cseréld? Én nem is beszéltem a Windows 10-ről; az egyetlen arról szóló mondatomat moodynak címeztem a kérdésére. (Ezért is idéztem az ő kérdését előtte.) Iszol te rendesen?

Neked annyit írtam, hogy fent már leírtam, hogy kezdenék hozzá. Erről van szó: 

On 6/8/2018 at 9:38 PM, Renesas said:

Ki kéne zárni a szoftveres hibát: meg kéne nézni más OS (pl. Live Linux) alól is, illetve az Eseménynaplóban is meg lehet lesni, hogy leáll-e ilyenkor a rendszer tényleg, nem valami szoftverhiba okozza-e azt, hogy beragad a leállítás. Ha semmiképp sem tud leállni rendesen (esetleg ez mindig is így volt), akkor valami alaplapi problémád lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 hours ago, Renesas said:

Iszol te rendesen?

Pont ez volt a baj ... hogy ittam rendesen :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
payskin

Redstone 5 RTM! Innen már csak hetek-hónapok kérdése! :D 

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Kár, hogy ma Windowst kell telepítenem.

Vettem egy használt, de kvázi új SSD-t (1 óra van benne meg 20 bekapcsolás, 256 GB 10 ezerért, szerintem nem rossz vétel). Viszont tegnap futtattam néhány sebességtesztet a jelenlegi rendszermeghajtón, ami egy 120 GB-os Kingston 2012-ből (van rajta 19 TB írt adat, a gyártó szerint 90 TB-ot bír), és nem volt őszinte a mosolyom. Szekvenciális olvasás 220 MBps, írás 110 MBps körül, mindezt úgy, hogy a gyártói adatlapon 480 MBps olvasás szerepel (az írás most nem jut eszembe, de nem 110). Nem tudom, ez minek az eredménye, talán az elmúlt 1-2 év Intel sebezhetőségeinek "javítása" szoftveresen? Ugye nekem a laptopomra nem jött 2013-nál frissebb BIOS sosem. Vagy esetleg a BitLocker? Vagy a kettő együtt produkálja ezt?

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Oké, újratoltam egy Windows 10 1803-at. Egyelőre a BitLocker nincs bekapcsolva, így az olvasás/írás 550/380 MBps az új meghajtón.

De hogyan lehet egy portable VLC-t default videólejátszó programmá tenni? Legutoljára 1 éve telepítettem Windowst, de akkor nem volt gond vele. A jobbgombos menüben hiába választom ki a VLC-t és ikszelem be, hogy az legyen az alapértelmezett, nem menti el. Ha a Settings appban kiválasztok egy videó kiterjesztést, hiába választom ki a VLC-t, visszaugrik a Movies & TV-re.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Félve vallom be, portable MPC-HC-t használok, és minden alkalommal kézzel elindítom a D:\Tools mappából, majd ráhajigálom a videót, amit nézni akarok. Kőkorszak.
 

Állítólag nem kell sokat várni a 1809-re: jövő kedden lesz valami MS Surface esemény, amin bejelenthetik. Optimisták szerint rögtön elérhetővé is válik, szerintem meg csak rákövetkező héten (9-én) jön majd a szokásos patchekkel, de addig fél lábon is kibírjuk... 

Link to comment
Share on other sites

Bowie

CywRU2J.png

Elképesztő. De akkor én tavaly ilyenkor hogyan tudtam defaulttá tenni??? Bár erős a gyanúm, hogy Paolo Magnak fingja nincs, miről is van egyáltalán szó.

https://www.ghacks.net/2016/02/16/how-to-make-any-program-the-default-on-windows-10/

Ja, hogy a tavalyi 1709 volt az utolsó verzió, amiben ez még működött.

3rd party megoldás itt: https://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

(Mindjárt kipróbálom.)

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ez sem nyert, Error 5: Access is denied.

Ilyenkor gondolkodik el az ember, hogy átmegy Linuxra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...