Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

Snexi

Elvégileg már kész a végleges build,gondoltam ideje topikot nyitni.Igazából én kicsit elvesztettem a fonalat azzal kapcsolatban ,hogy kinek lesz ingyenes és ennek apropóján vettem észre, hogy nincs még külön topik.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Akinek van Win 7 / 8.1, kicsit késõbb (miután az Insideresek jóvá hagyták, úgy gondolják, hogy tényleg megérett a boltra, ez a mostani RTM-szerû még nem az, majd július 29-én lesz a végleges) ingyen válthat az elsõ évben. Kap új kulcsot, bármikor használhatja majd telepítésre, az végleges, örökre az övé, aki viszont (megjelenéstõl számítva) egy éven túl akarna, annak már ugyanúgy fizetõs lesz. Ez az eredeti, ez az ingyenes. Az még nem tisztázott, hogy pro verzióból pro lesz-e váltáskor, de valószínûleg igen.

Ingyenesnek tekinthetõ még az Insider változat is, azonban itt más a helyzet. Aki a program részese, a Preview verziót használja, aminek célja a bétatesztelés, új funkciók / frissítések tesztelése, pozitív-negatív hatások, és ami ott a bétában jól mûködik, jóvá hagyják a végleges változatban is, és mikor frissítés érkezik a kész Windowsra, ott már valószínûleg nem lesz vele gond, mert 1-2 hétig már ízlelgette elõtte a sok tesztelõ.

Insider ingyen van, akkor mi a gond? A legalitás. Az, hogy valaki a Preview verziót használja, arra jogosult, hogy az új lehetõségeket ellenõrizze, esetleg kipróbáljon egy-két dolgot, ízlelgesse a rendszert, semmi másra. Ha pl. errõl futtatja valaki a játékokat, esetleg otthon, irodai munkára aktívan használja, ugyanúgy helytelenül teszi, mintha pl. kalóz verziót használna, tört rendszer lenne a gépén.

Most akkor mit is jelent ez? Azt, hogy legálisan illegális. A Microsoft tudja, hogy sokan úgyse akarják megvenni, de ha már így tesznek, ingyenélõk, akkor legalább hasznuk legyen belõle, így ezeket a tolvajpalántákat használják fel élõ tesztelõként. Ha rossz a rendszer, valami nem mûködik, ami eddig jó volt? Így járt mindenki, számítani lehett rá! Vette volna meg a véglegest, amiben csak stabil javítások vannak, ott nem fordult volna elõ. :)

Szóval legálisan ingyenes csak annak lesz az elsõ évben, aki már eleve megvette a 7-et, a 8-at (8.1-et), a többiek csak minden következményt vállalva (adatok továbbítása, hibák elõfordulásának jóval nagyobb esélye) használhatják, de közel sem kapnak olyan élményt, mintha ténylegesen birtokolnák a végleges szoftvert. Egy kis túlzással mondhatnám azt is, hogy van egy M7-es BMW-d, de öt kilóméterenként valaki tarkón vág a hátsó ülésrõl egy kalapáccsal. Minden szuper, de azért mégse.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egy jó tanács a telepítéshez. Véletlenül se az express beállítást használjátok telepítésnél mert akkor aztán szinte mindent "hazaküld" a rendszer arról amit a gépen mûvelsz:

[GSF] Picture

(Ezeket telepítéskor ki lehet kapcsolni a defendert kivéve.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mustang42

Na,úgy látszik én vagyok az elsõ,aki segítséget kér :) (Sovány vigasz,de talán...)

Na,letöltöttem a Win10-et,ami egy hiba nélkül föl is ment, DE van az a játék hogy Word of Tanks,amiben nekem durván volt 40-55FPS-em,ami hirtelen lecsökkent kb 0-5fps-re!

Valami ötlet?

Driver frissítése?

Ha nem gond ezt átspammolom a gaming részlegre is!

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Másnak nem igazán volt vele gondja, így valószínûleg driver probléma lesz, igen.

Link to comment
Share on other sites

mustang42

Másnak nem igazán volt vele gondja, így valószínűleg driver probléma lesz, igen.

Vagy nem...letöltöttem a legfrisseb bulidot /drivert/,még rosszabb lett,mert már el se indult!

Slusszpoén!Visszatértem a Win7-hez,erre ez a szar szemét szaralak az orromba ba***a,hogy ez NEM EREDETI PÉLDÁNY!

B+,hát arról frissítettem te kecseg...Így most szépen el is vette a lehetőséget,hogy a későbiekben átáljak rá...kössz!

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Korábban már panaszkodtak hasonlóra akkor is, mikor a megoldás a játék újratelepítése volt, mert valami fájl megadta magát. Nem kellett ahhoz rendszerváltás (hue) sem, egyszerûen egyik napról a másikra. Amúgy ha eredeti Win7-ed van, ha nem, ott a Microsoftos updater, amivel bármikor ráerõszakolható az upgrade Win10-re.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Vagy nem...letöltöttem a legfrisseb bulidot /drivert/,még rosszabb lett,mert már el se indult!

Slusszpoén!Visszatértem a Win7-hez,erre ez a szar szemét szaralak az orromba ba***a,hogy ez NEM EREDETI PÉLDÁNY!

B+,hát arról frissítettem te kecseg...Így most szépen el is vette a lehetőséget,hogy a későbiekben átáljak rá...kössz!

Igen, pont ezért nem érvényes már(ha jól tudom).

A Media Centernek meg kukázzátok az ütemezett feladatait. Nekem 2x is felébresztette a gépet másodszorra mégám úgy hogy le volt tiltva az ütemezett ébresztés az energiagazdálkodásban... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Végre lehet .mkv-t streamelni tv-re. :D

Link to comment
Share on other sites

zsami

Sziasztok.

Érdeklõdnék , van nálam egy laptop, eredeti win 7 van rajta. Elindítottam rajt a frissítési eszközt, a rendszer frissítés opcióval, ami ugye letölti a rendszert és frissíti ezen a számítógépen.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor, ha feltelepedik a rendszer, és nincsen Microsoft fiók, csak helyi, akkor is aktiválja e a rendszert, vagy mindenképpen össze kell kötnöm egy Microsoftos fiókkal.

Maga a telepítõ jelen állásban letölt nem kért eddig ilyen opciót.

Köszi elõre is a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Én úgy tudom hogy kell, de kb csak addig voltam belépve abba amíg aktiválta magát. Onnantól meg visszatértem a jó öreg helyik fiókra... :D

Link to comment
Share on other sites

mentolosnokedli

Hello mindenki!

Lenne egy kérdésem a Windows 10 rendszerrel kapcsolatban.

Mikor meg nyitom a fájlkezelõt, bal oldalon a hálózatokra kattintok, és itt olyanok is megjelennek idõnként amiknek szerintem nem kéne.

Konkrétan ilyenek hogy Vodafone_785, Vodafone_975 a telefonok kategóriában. Hálózati infrastruktúra, ez a router.

Számítógépek, itt található a gépem. Meg van ez a Telefonok kategória. A hálóza felderítése ki volt kapcsolva. De be kapcsolása után sem változott a helyzet.

Dupla kattintással a tulajdonág panelük jön be, az is hiányos adatokkal, csak Mac cím található rajta mindkettõnél.

Mi a fenék ezek? Mielõtt ki cseréltem a routeren a wifi adatokat, hálózat neve - jelszava, már akkor is meg jelentek!

Wifi azonosító SSID vagy mi a neve, szóval a hálózat neve és jelszava is ki lett cserélve, de semmi változás, ugyan úgy meg jelennek majd el tûnnek újra és újra!

Amúgy max 2 telefon kapcsolódik a hálózatra, egy Huawey és egy LG G3. A routerben be van kapcsolva a Mac szûrés, csak ismert gépek csatlakozhatnak.

Driver fronton Windows 8.1-et használok, egyet kivéve a Lan-t, abból windows 10 re valót szedtem le a gyártó oldaláról, mert a többi mind csak béta volt!

Asus Z87-K alaplap van a gépben. Az eszközkezelõben nincs sehol kicsi sárga háromszög ami ugye problémát jelezne.

Meg próbálok képet mutatni az esetrõl.

Remélem valaki tud valami értelmes magyarázatot erre a reljtélyre.

Köszönöm! 8-)

Vodafone_785

Vodafone_975

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Alapértelmezett beállítás, hogy a hálózaton belül ezeket megosztja a gépek között. Nekem 8.1-nél volt, hogy a router mindig megjelent itt. Nem kell vele törõdni, nem lógnak illetéktelenek a hálózaton. Ha gondolod kapcsold ki a szükségtelen dolgokat a settings/privacy alatt, de ennek semmi jelentõsége nincsen, nem olyan biztonsági rés, mint a wi-fi sense.

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Egyszerûen nem enged mappát törölni. Kiírja, hogy az elem nem található, többé már nincs a megadott helyen. :angry:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Alapértelmezett beállítás, hogy a hálózaton belül ezeket megosztja a gépek között. Nekem 8.1-nél volt, hogy a router mindig megjelent itt. Nem kell vele törõdni, nem lógnak illetéktelenek a hálózaton. Ha gondolod kapcsold ki a szükségtelen dolgokat a settings/privacy alatt, de ennek semmi jelentõsége nincsen, nem olyan biztonsági rés, mint a wi-fi sense.

Azt könnyû lefegyverezni, tedd oda az SSID végére ezt:

_optout
Link to comment
Share on other sites

mentolosnokedli

Alapértelmezett beállítás, hogy a hálózaton belül ezeket megosztja a gépek között. Nekem 8.1-nél volt, hogy a router mindig megjelent itt. Nem kell vele törõdni, nem lógnak illetéktelenek a hálózaton. Ha gondolod kapcsold ki a szükségtelen dolgokat a settings/privacy alatt, de ennek semmi jelentõsége nincsen, nem olyan biztonsági rés, mint a wi-fi sense.

Tisztában vagyok vele hogy ezek itt jelen vannak, már mint a router a saját gépem + a régi gépem ami szintén a routerre kapcsolódik.

De ezek a telefonos szarságok mi a rossebek, nem tudom. Régóta használok windowsokat xp, vista, 7, 8, 8.1 de soha a büdös életben nem találkoztam még ezzel a Vodafon szarsággal! Ezért furcsálom annyira a dolgot!

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Gyõzelem! Nem tudom, rajtam kívül kit érint, de azért ide is leírom: Adott ugye az 1920*1080-as felbontású asztal Windows 10-ben, de ilyenkor meglehetõsen picik a betûk, ikonok, egyebek. Van ott az a csúszka a Gépház-rendszer-kijelzõben, amivel meg lehet növelni a betûméretet (Windows 7-ben elég volt 125%-ra állítani, máris olvasható méretre került minden, nem volt vele gond), de ez elrontja a programok által használt felbontást. Mosottak lesznek a betûk, ha nem teljes képernyõsre állítok egy játékot, akkor nem az 1920*1080-as felbontást fogja használni, hanem jóval kisebbet, ilyesmik. Viszont, ha megkeresem a használni kívánt program futtatható állományát, majd jobb katt, a tulajdonságok-kompatibilitás fülön "A képernyõ méretezésének letiltása nagy DPI esetén" pontot bekapcsolom (pl. Steam.exe-nél), akkor tökéletes lesz...

Egyszerûen nem enged mappát törölni. Kiírja, hogy az elem nem található, többé már nincs a megadott helyen. :angry:

Velem idõnként szórakozik, hogy nem lehet írni (menteni) egy adott könyvtárban. Semmi extra, különféle szöveges adatoknál szokott elõfordulni. Nézd meg a jobb kattintás-tulajdonságoknál, hogy van-e hozzá jogosultságod. Ha nincs, adjál a saját felhasználódnak. :)

Link to comment
Share on other sites

Kevin_

Nekem konkrétan "Ez a gép"-bõl vagy gyors elérésbõl semmit nem nyit meg, csak tölt és "dolgozunk rajta". :(

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ideért hozzám is a windows 10 frissítés. Kell ez nekem? :/

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Nem, egyáltalán nem kötelezõ. Akarsz több fps-t pár játék alatt, érdekel a DX12, érdekelnek a rendszer egyéb újításai (imádom a virtual desktopot)? Válts. Ha 2 játékkal játszol és egyelõre nem vonz a DX12 tudata "úgysincs rá alkalmazás" alapon, nyugodtan elhalaszthatod még.

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

Nektek a játékok hogy futnak?

StarCraft 2-vel nincs bajom, megy úgy ahogy eddig, viszont a BF4 itt ott 1-1 robbanásnál benéz simán 40 fps alá, ami win 8.1-en helyenként 60 alá esett kicsivel.

Upgrade-eltem, nem tiszta, friss install.

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

Nektek a játékok hogy futnak?

StarCraft 2-vel nincs bajom, megy úgy ahogy eddig, viszont a BF4 itt ott 1-1 robbanásnál benéz simán 40 fps alá, ami win 8.1-en helyenként 60 alá esett kicsivel.

Upgrade-eltem, nem tiszta, friss install.

Picit jobban mennek a játékok de azért csodára nem kell számítani! :D

Viszont ami engem zavar hogy a flash videók hangja megakad, már frissítettem a flash playert de eredmény nem sok, de ez még betudom annak hogy nagyon friss a rendszer, vagy a Firefox verzió régi, de szerintem ami esélyes hogy a flash úgy szar ahogy van :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

Úgy tûnik driver probléma lesz. Friss roncs körül garantáltan lassú, míg az olyan, ami a pálya dekoráció része, nincs probléma.

A GPU továbbra is 99% load-on van, de a roncs a pályán való elhelyezkedésétõé függõen kb 28-40 fps közé viszi le a framerate-et.

Nem tömegprobléma, de pár azonos jelenségrõl olvastam. Remélem a fix nem várat sokat magára, mert nagyon nem akarok tökölni egy win 8.1 telepítéssel.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Egyre szimpatikusabb a Win10. <_<

A Windows 10 akkor is küld adatokat a Microsoftnak, ha megtiltod neki

Nem, egyáltalán nem kötelezõ. Akarsz több fps-t pár játék alatt, érdekel a DX12, érdekelnek a rendszer egyéb újításai (imádom a virtual desktopot)? Válts. Ha 2 játékkal játszol és egyelõre nem vonz a DX12 tudata "úgysincs rá alkalmazás" alapon, nyugodtan elhalaszthatod még.

Ahha kalandjátékokhoz meg a grafikus programokhoz csak az kell. :D Akkor hagyom a francba.

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

GS cikke nem tartalmazza az egyéb módokat, amik viszont már azt is ellehetlenítik. És amíg nem dörgölték az emberek orra alá, érdekes módon senkit nem érdekelt. Azt hiszed Win7-ben nincs telemetry, az nem küld infókat? Kis naiv. Csak Win10 alatt lett nagy hangsúlya, mert össze kell hangolni a platformokat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...