Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 10


Snexi

Recommended Posts

Lord_KROK
On 3/18/2024 at 1:09 PM, payskin said:

Értetlenül állok a dolog előtt: újrahúztam tegnap a Win10-et, mert voltak mindenféle fura jelenségek (pl. shutdown-ra olyat csinált, hogy bezárt mindent, fekete képernyő, pár másodperc gondolkodás, majd visszajött a desktop, mintha bebootolt volna -- wtf?!), és minden rosszabb lett:

- XCOM 2, ami eddig simán futott medium grafikai beállításokkal, most low-ra értékeli a rendszert, és ott is szaggat.

- Weboldalak néha nagyon lassan töltődnek be, mintha sokáig tartana a "kapcsolódás": homokóra, homokóra, 20 másodperc balra el, aztán elkezd töltődni és onnan már pikk-pakk bejön az oldal.

Egyelőre ez a két jelenség. Minden update fent van + a driverek. 

Apropó, driverek. 50 drivert rakott fel magától, de ezek között rengeteg ismétlődés van, pl. ez: Intel Corporation - System - 30.100.2237.26 háromszor van a listában, de van több inteles is, ami többször van. Másik fura dolog, hogy nincs köztük az IGP driver. Ha megnézem az eszközkezelőben, az Iris Xe driver verziója 31.0.101.4953, és ez a verziószám egyszerűen nincs benne a Windows Update listájában. Egyébként nem ez a legfrissebb Intel driver, most nézem, hogy van belőle idén februári (majd kipróbálom), de ez nem okozhatja, mert tavaly sem volt semmi baj a géppel, simán tudtam rajta játszani.

Nincs ötletem... 

 

Nem tudom, de én úgy vettem észre, hogy telepítő és telepítő között is rengeteg különbség van. Pl 2021-ben volt olyan telepítő ami fel sem ment a gépemre (más gépekre simán). Volt olyan ami felment, de a winyót nem látta. És volt olyan amivel meg minden ok volt... és mind Win 10 volt. 
De utána is sok az eltérés, nem véletlenül őrzöm így a rendszerem. 
Pl nekem simán beveszi, hogy a gép indítása után nem kérek jelszót, kódot stb a gépemhez, hanem dobja egyből az asztalt. Ezt öcsémnél be se lehet állítani, neki mindenképp akar négy számjegyet indulásnál. Cserébe nála hetente felajánlja a Win11-et, nálam ez a verzió egyszer sem ajánlotta még fel (a másik gépen a másik igen). Öcsémnél mikor böngészőt indít egy palettát tesz ki, és neki kell a böngészőre kattintatnia megint (ettől is megőrülnék), nekem csak simán indul.. és még sorolhatnám. (az ő telepítője elvileg újabb, de nekem sokkal inkább kell az enyém). És úgy vettem észre, hogy mennyi és melyik update van fent, mindezt nem is befolyásolja. 

Ami konkrétan a te esetedet illeti, ha a reinstall is sikertelen, én egyszerűen másik telepítőverzióval próbálkoznék, hátha ott ezek nincsennek (könnyen lehet, hogy lesz más).

Egyébként az XCom2 szaggatása és a nincs fent IGP driver szerintem összefüggenek (úgy emlékszem nincs dedikált VGAd). 
Ez a van amihez 3 driver van fent dolog is gyanús nekem, pl a lassan töltődő oldalakhoz is köze lehet. Ki tudja, hogy próbál meg először kapcsolódni. Pl megpróbálnám azt is, hogy amihez több driver van, annyit letakarítok, hogy csak egy legyen. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
payskin

Jaj, hát véletlenül feltelepítettünk egy Copilot appot is az Edge legutóbbi frissítésével, de nem lehet vele semmit kezdeni, és persze megesküszünk, hogy nem futott a háttérben, és nem gyűjtött adatot.

https://www.neowin.net/news/microsoft-windows-copilot-app-we-quietly-installed-is-harmless-and-doesnt-steal-your-data 

Poén: hétvégén nézegettem a Revo Uninstallert, hogy miket tud mostanában, és kiszúrta a Windows appok között a Copilotot, pedig a Gépházban nem látszódott. Ki is dobattam vele rögvest. :D  

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, payskin said:

Jaj, hát véletlenül feltelepítettünk egy Copilot appot is az Edge legutóbbi frissítésével, de nem lehet vele semmit kezdeni, és persze megesküszünk, hogy nem futott a háttérben, és nem gyűjtött adatot.

https://www.neowin.net/news/microsoft-windows-copilot-app-we-quietly-installed-is-harmless-and-doesnt-steal-your-data 

Poén: hétvégén nézegettem a Revo Uninstallert, hogy miket tud mostanában, és kiszúrta a Windows appok között a Copilotot, pedig a Gépházban nem látszódott. Ki is dobattam vele rögvest. :D  

és ez még könnyebben kezelhető, mert a gépből kihúzom a mikrofont és kalap. 
De pl öcsém telefonján állandóan elindul a hallgatózó asszisztens

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
6 hours ago, Lord_KROK said:

De pl öcsém telefonján állandóan elindul a hallgatózó asszisztens

https://github.com/topjohnwu/Magisk

Hiába na, mindig az a vége hogy root az kell és kész....... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kiegészítés a tegnapihoz: rátolták a Windows Server 2022-re is egy frissítéssel! Tök véletlenül, nyilván. Tördelik kezüket, bocsánatot kérnek. :biglol:

A másik "jó" hír, hogy a Gépház hamarosan elkezd majd baszogatni, hogy miért használsz helyi fiókot, hát Microsoft fiókot használj már. :facepalm: 

Megint az az érzése az embernek, hogy elgurult a gyógyszer...

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 4/19/2024 at 1:07 AM, payskin said:

Kiegészítés a tegnapihoz: rátolták a Windows Server 2022-re is egy frissítéssel! Tök véletlenül, nyilván. Tördelik kezüket, bocsánatot kérnek. :biglol:

A másik "jó" hír, hogy a Gépház hamarosan elkezd majd baszogatni, hogy miért használsz helyi fiókot, hát Microsoft fiókot használj már. :facepalm: 

Megint az az érzése az embernek, hogy elgurult a gyógyszer...

 


Gyűlölöm ezt a tetves fiókozást, nem értem, hogy miért kell már mindenhez. És még, hogy online fiók? Megfelel a helyi. Egyébként mi történik az online fiókos rendszerrel és a user Windowsával, ha a net közben elballag gombát szedni? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
XCube
On 4/22/2024 at 5:22 PM, Lord_KROK said:


Gyűlölöm ezt a tetves fiókozást, nem értem, hogy miért kell már mindenhez. És még, hogy online fiók? Megfelel a helyi. Egyébként mi történik az online fiókos rendszerrel és a user Windowsával, ha a net közben elballag gombát szedni? 

Nekem is herótom van már attól, hogy mindenhez kell egy fiókot generálni.

A kérdést viszont nem teljesen értem. Ha nincs internet, akkor ugyanúgy használod tovább a renszert a profiloddal offline.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Szerintem a mikrof0s fiók lesz a legkisebb gondunk hamarosan. Ahogy hallottam a w11 szénája nem áll jól úgy hogy szerintem ahogy közeledik a w10 vége úgy fogja egyre inkább fullba tolni a kreténséget a MS..........

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 hours ago, jagdtigger said:

Ahogy hallottam a w11 szénája nem áll jól

Emiatt reménykedek abban, hogy lesz a Win10-hez kiterjesztett támogatás

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
4 minutes ago, Lord_KROK said:

Emiatt reménykedek abban, hogy lesz a Win10-hez kiterjesztett támogatás

Lesz, $$$$$........

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, jagdtigger said:

Lesz, $$$$$........

Akkor lesz virágbolti verzió is :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...