Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars Filmek


grasslover

Recommended Posts

Real013

És C3PO, aki az összes filmet tönkreteszi?

3 - ezt a részt annyira nem szeretem, hogy nem is emlékszem rá, szerencsére :D Mindenesetre itt legalább elvonja a figyelmemet a folyamatosan jelen lévõ, de nagyon ronda CGI tér a szereplõk körül.

Sokkal inkább Jar-Jar...bár õ is elég fénybicskanyitogatós, lézerpisztollyal lövöldözõs fajta.

3-ból azért nem emlékszel rá, mert ott tényleg eléggé parkolópályára került, kb. annyi szerepe van, mint a Baljós árnyakban, bár inkább kevesebb... sõt. Engem õ igazából csak a második részben zavart. ( Persze az, hogy Anakin alkotta, nem egy túl jó húzás. a mesélõs királysága meg azért nem tetszik, mert: 1, Elmondja a New Hope-ban, hogy nem tud érdekesen beszélni. 2, akkora klisé volt már szerintem akkor is ez a vademberek-fénylõ cuccot imádnak dolog... :D)

Link to comment
Share on other sites

Karez

[GSF] Picture

:biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
freezy

qJlbPXZEpRE

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
grasslover

Barátnõm dolgozatához kellene néhány ötlet. Alapvetõen az a dolgozat témája, hogy egy mûalkotásban kell szerkezeti elemeket felfedezni - nem gond, hogy ha belemagyarázás, de az legyen jól felépítve és sok példa legyen rá. 2-5 oldalasnak kellene lennie.

A sok közös ötletelés közben feldobtam a témát, amit már régen is elkezdtem, csak nem nagyon akadt társam hozzá: a Star Wars-t (a régi trilógiát) kellene olyan színben feltüntetni, mintha a lázadók propagandája lenne, de alapvetõen a Birodalom nem egy gonosz és rossz világrend vezetõje, csak Lucas akarja velünk elhitetni, aki feltétlen híve a lázadóknak.

Eddigi ötletek:

- Brian Élete "Mit adtak még a rómaiak?" idézet

- Shop Stop Jedi Visszatér vége beszélgetés

- "Egyensúly az Erõben" - miért lenne egyensúly az, ha az összes negatív pólusút lemészároljuk?

- propagandára utaló jelek: a pozitív szereplõk többszörösen hátrányos helyzetbõl indulnak és mégis gyõznek (legkisebb fiú, távoli helyre van bújtatva ahol nehéz sorsa van; ewok macik kõvel és csúzlival leverik a hiper technológiával rendelkezõ birodalmiakat), ráadásul úgy, hogy még csempészekkel is összefognak az ügyük érdekében (értsd: még a csempész bûnözõ is jobb színben van feltüntetve mint a jelenlegi vezetés), a birodalmi szereplõk mind rondának vagy arctalannak vannak ábrázolva, a gonosz vezetõ a saját embereit öli meg, a gonosz rájön hogy rosszul gondolkodott és "megtér" mint a tékozló fiú...stb.

Ha esetleg lenne valakinek jó ötlete, nagyon szívesen fogadnánk és vendégünk lenne egy...virtuális hátba veregetésben!

Link to comment
Share on other sites

_George_

- "Egyensúly az Erőben" - miért lenne egyensúly az, ha az összes negatív pólusút lemészároljuk?

Szomorú, hogy nem emlékszik az okfejtésemre erről a témáról pedig szerintem jól kifejtettem neki, hogy ebben a kérdésben nem Vader és Sidious halála volt a lényeges az egyensúly szempontjából.

Propaganda szempontjából tudnék pár dolgot mondani/írni de szerintem jó néhány dolog ellenkezne a fórum bizonyos szabályaival és itt offtopik is lenne. Ha még mindig érdekli őt illetve még aktuális a dolog akkor engem nyugodtan felkereshettek.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Arra a megközelítésre gondoltál már, hogy maga az Erõ is csak a lázadó propagandagépezet fabrikációja?

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

A szürke és fekete egyenruhák a Wehrmacht egyenruháját idézik, ahogy a stormtrooper elnevezés is valószínûleg az SS-re hajaz. A Death Star is lehet akár Hitler soha el nem készült csodafegyvere, az atombomba. A lázadókat egy ártatlan, jóképû, lovagias fiatal képviseli, a rosszat pedig egy velejéig romlott, csúnya, cinikus és perverz öregember.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mindkettõ jó meglátás; és akkor ezeket ti a propaganda-felõl raknátok bele?

Az Erõ belemagyarázása mint vallás, megvezetõ és lázító szerep már bennem is megfogalmazódott, csak most nem jött felszínre. Ezt lehetne boncolgatni is, mert (ha csak a filmekre hagyatkozunk és nem hozzuk be a több száz képregényt, regényt, játékot...stb) akkor ott a sith és a jedi nézõpontja a vallásnak - ugyanazt követik, de teljes ellenpólusai egymásnak. A sith követése automatikus elszigetelõdéshez, romláshoz és áruláshoz, magányhoz vezet, a jedi lét meg az önmegtartóztatást szajkózza és folyton a bukást hozza fel mint eredendõ végzet (Paradicsom fája)...

Link to comment
Share on other sites

Ante

Néhány gondolat:

A Jedi egy dogmatizmusba fulladt vallási irányzat, ami egy életképtelen politikai rendszert támogatott, a lázadók pedig technofób vallási fundamentalisták, akik ezt a szektát és rendszert akarják erõszakos puccsal visszahozni. A Birodalom - lázadó viszály értelmezhetõ a technológia és a vallás/hit harcaként is (Halálcsillag, a technológiai csoda, lépegetõk, stb. vs. az Erõbe vetett hit, "Luke, miért csuktad le a rostélyodat?").

Ha kicsit jobban elszakadunk, és a Star Wars tényleg a lázadók szubjektív propagandája, akkor az Alderaan elpusztítása és a Halálcsillag neve és valódi célja talán csak kitaláció. A valóságban a Galaxisban rend és béke uralkodik, töretlen a fejlõdés, a Halálcsillag pedig csupán egy óriási, state-of-the-art ûrlabor (hasonló a földi LHC-hez), amelyet a Birodalom drágán, tudományos céllal, különleges kísérletek elvégzése céljából épített. A lázadók pusztán a társadalom szélén rekedt, vallási alapokon mûködõ terroristák, akik gondosan kitervelik és végrehajtják az ûrlabor elleni szabotázs-akciót, amelynek sikere jelképesen képviseli az Erõ felsõbbrendûségét a tudománnyal szemben.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ez a típusú történetmesélés mindig a hõs nézõpontjából azt fogja kihozni, hogy az ellenség a gonosz; Lucas tudatosan használta ezt a struktúrát.

http://en.wikipedia.org/wiki/Monomyth

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

A Jedi egy dogmatizmusba fulladt vallási irányzat, ami egy életképtelen politikai rendszert támogatott, a lázadók pedig technofób vallási fundamentalisták, akik ezt a szektát és rendszert akarják erõszakos puccsal visszahozni. A Birodalom - lázadó viszály értelmezhetõ a technológia és a vallás/hit harcaként is

Valaki ugyanezt megírta Gyûrûk Urában amúgy. Nem mintha lett volna idõm elolvasni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Valaki ugyanezt megírta Gyûrûk Urában amúgy. Nem mintha lett volna idõm elolvasni.

Nem közvetlenül ehhez, de kommentekbõl deriválva: az azért hardcore, hogy valaki oldalakat ír arról, hogy a pipafû nem lehet dohány, mert Középfölde nem fantasy, hanem Észak-Európa, és dohány meg csak Amerikában volt... ez most mi már? :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem közvetlenül ehhez, de kommentekbõl deriválva: az azért hardcore, hogy valaki oldalakat ír arról, hogy a pipafû nem lehet dohány, mert Középfölde nem fantasy, hanem Észak-Európa, és dohány meg csak Amerikában volt... ez most mi már? :D

A nemestündék hozhatták nyugatról -_-

Link to comment
Share on other sites

Real013

Szerintem meg rohadt mód jó döntés ^_^

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Szerintem is. A csávó jó rendezõ, ért a szórakoztatáshoz, de a filmjei nem teljesen ostobák. Nem mellesleg meg hatalmas SW fan.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Akkor beállok én is az elégedettek sorába... :) Abramstõl igaz eddig csak a Super8-at és a Star Trek filmet láttam, de azok tetszettek.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Nem vagyok valami Star Wars fan, talán 1x láttam mindet, azt is amikor kicsi voltam, de JJ abramstól a Fringe tetszett, Lostból is az a 2 évad amit láttam (tudom hogy ezekben nem rendező volt csak executive producer, de mást nem láttam tőle). Meglátjuk mi sül ki belőle, előtte max megnézem az összes star wars részt, hátha tetszeni fognak.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Szerintem meg rohadt mód jó döntés ^_^

Detto. Kicsit megnyugodtam:) És egyre kíváncsibb vagyok.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem vagyok valami Star Wars fan, talán 1x láttam mindet, azt is amikor kicsi voltam, de JJ abramstól a Fringe tetszett, Lostból is az a 2 évad amit láttam (tudom hogy ezekben nem rendezõ volt csak executive producer, de mást nem láttam tõle). Meglátjuk mi sül ki belõle, elõtte max megnézem az összes star wars részt, hátha tetszeni fognak.

Akkor nem értem mire fel a nagy kiakadásod lentebb Abrams ellen :rolleyes:

Én csak azt sajnálom, hogy ilyen mócsing világra használja el a tehetségét :troll:

Link to comment
Share on other sites

Razon

Akkor nem értem mire fel a nagy kiakadásod lentebb Abrams ellen :rolleyes:

Azt csak azért tettem be mert egy fórumon találtam és viccesnek hittem (lens flare) :(

Holnap megnézem a Star Treket.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Szerintem meg rohadt mód jó döntés ^_^

Abrams egyedül a Super 8-ben csinált valami vállalhatót a karaktereivel, márpedig a klasszikus Star Wars alapköve éppen ez lenne. Igazából az a baj, hogy rettenetesen középszerű iparos, mindenféle képzelőerő nélkül <_<

Bár mondjuk Whedonon kívül nem tudnék mást mondani, akinek örültem volna -_-

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Abrams egyedül a Super 8-ben csinált valami vállalhatót a karaktereivel, márpedig a klasszikus Star Wars alapköve éppen ez lenne. Igazából az a baj, hogy rettenetesen középszerű iparos, mindenféle képzelőerő nélkül <_<

Bár mondjuk Whedonon kívül nem tudnék mást mondani, akinek örültem volna -_-

A Star Wars karakterek minden erényét azok a zsánerek adták, amelyekből nyúlták őket. Írd már le nekem Han Solo karakterét például úgy, hogy nem használod a kötelező műfajhős leírásokat. :D Meg hogy mi olyan megkapó mondjuk Luke-ban. Nem véletlen aranyszínű 3CPO... hogy meg tudd különböztetni a karaktereket tőle. Szal a karakterekkel nem lesz baj, két dimenzióban tud gondolkodni.

Én azért örülök Abramsnek, mert talán neki lesz annyi esze, hogy a Revan mítoszból forgat valamit, azaz a Star Wars univerzum egyetlen értékelhető részéből.

Mondjuk látszik, hogy már az öreg Disney nem él, hogy Abrams munkát kaphat náluk :unsure: :ninja: :unsure: :ninja: :scare:

Néhány gondolat:

A Jedi egy dogmatizmusba fulladt vallási irányzat, ami egy életképtelen politikai rendszert támogatott, a lázadók pedig technofób vallási fundamentalisták, akik ezt a szektát és rendszert akarják erõszakos puccsal visszahozni. A Birodalom - lázadó viszály értelmezhetõ a technológia és a vallás/hit harcaként is (Halálcsillag, a technológiai csoda, lépegetõk, stb. vs. az Erõbe vetett hit, "Luke, miért csuktad le a rostélyodat?").

Ha kicsit jobban elszakadunk, és a Star Wars tényleg a lázadók szubjektív propagandája, akkor az Alderaan elpusztítása és a Halálcsillag neve és valódi célja talán csak kitaláció. A valóságban a Galaxisban rend és béke uralkodik, töretlen a fejlõdés, a Halálcsillag pedig csupán egy óriási, state-of-the-art ûrlabor (hasonló a földi LHC-hez), amelyet a Birodalom drágán, tudományos céllal, különleges kísérletek elvégzése céljából épített. A lázadók pusztán a társadalom szélén rekedt, vallási alapokon mûködõ terroristák, akik gondosan kitervelik és végrehajtják az ûrlabor elleni szabotázs-akciót, amelynek sikere jelképesen képviseli az Erõ felsõbbrendûségét a tudománnyal szemben.

Eszerint az elmélet szerint viszont se Luke, se a jedik nem lázadók. A fénykard a jedik fegyvere, az egyik legkarakterisztikusabb jellegzetességük egy magas szintû technológiai vívmány, ami nélkül nem azok, akik. A szekta jelleg és a dogmatizáltság megint csak relatív. A jedi oldalról a sith a szekta, mert a fájdalom és a harag kötöttségében élnek, a sithek szerint meg a jedik nem szabadok, mert nem hallgatnak az elemi ösztöneikre. A Sitheknek kódjaik vannak, a Jediknek tanításaik. Szóval ide bejöhet a propaganda, hogy miként ferdít mind a Sith, mind a Jedi a tanítványaik irányába.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Abrams egyedül a Super 8-ben csinált valami vállalhatót a karaktereivel, márpedig a klasszikus Star Wars alapköve éppen ez lenne. Igazából az a baj, hogy rettenetesen középszerû iparos, mindenféle képzelõerõ nélkül <_<

Bár mondjuk Whedonon kívül nem tudnék mást mondani, akinek örültem volna -_-

Whedonnak biztosan nem örültem volna.

Abrams... nem tudom, szerintem sem egy túlzottan jó hír, és szerintem hamar ki is fog szállni. Amúgy is mekkora zavar lesz az erõben, ha egy Trekkie rendezi a filmet :D

Ha visszagondolok azokra az elemekre, amiket szerettem a Star Warsban (Han Solo, apa-fiú kapcsolat, fokozatos világépítés), leginkább egy fiatalabb Spielberget szeretnék rendezõnek, esetleg Frank Darabont végre bevállalhatna egy ilyen kaliberû blockbustert, aztán Del Toro-t is el tudnám képzelni.

Igazából az a lényeg, hogy ne legyen ilyen steril lens flare-fest, hanem kopott, mint az Original Trilogy, szóval én még valami western-rendezõt is bevállalnék :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...