Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars Filmek


grasslover

Recommended Posts

SaltyDave
2 hours ago, gebali1991 said:

Pont az ilyen toxikusság miatt nem jöttem örömködni a trailer után ide. Lelkesedni a Star Wars iránt már nem cool a menő csávók között. 

Meg ne haragudj de cinizmusra hivatkozni tőled kicsit erős :D . 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

De hát ami szar az szar..

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
57 minutes ago, SaltyDave said:

Meg ne haragudj de cinizmusra hivatkozni tőled kicsit erős :D . 

Mondtam nemrég hogy újraértékeltem dolgokat. Most elsődlegesen azt gondolom hogy nem a világ legjobb dolga mástól elvenni az örömét, ha azzal nem alapvetően nem bánt senkit. Szóval nem tartom jó filmnek egyik recens DC-filmet sem, de már nem állnék le vitatkozni azzal, aki meg annak tartja és élvezi, és nem mennék be minden fórumszobába elmondani hogy hát a következő is szar lesz srácok. Plusz amit te cinizmusnak nevezel az itt nem cinizmus hanem negativitás, trollkodás és végletekben gondolkodás.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cori

Palpatine nevetésig "meh" utána meg "ÚÚÚÚÚÚ"... Nem döntöttem még el, hogy meg akarom-e nézni a 9-et, tekintve, hogy a Solo egy nagy semmi, a Last Jedi egy szarkupac :D A Force Awakens se tetszett, de ha a 8-cal rendesen folytatták volna, akkor megbocsátom neki a New Hope másolást és a karakterek ürességét, de nem így történt :D Azért kicsit durva, hogy a TLJ olyan érzéseket tudott kiváltani belőlem, hogy nem nagyon akarok több szar Star Warsra beülni, pedig imádom a világot és sose gondoltam, hogy ez meg fog történni... de ezekért az új karakterekért nem tudok izgulni. Kylo tetszett egyedül, de belőle se lett senki... már 2-szer elverte Rey, most izguljak, hogy ő lesz a nagy gonosz a 9-ben? Talán majd Palpatine :D De ő meg úgyis csak egy flashback lesz 10 másodpercig azt csá :D  

 

Rogue One viszont szerintem egy hű film volt a Star Wars világhoz, nem a filmekhez, de az EU-ba tökéletesen illeszkedik. Olyan mint egy fun regény, képregény, videójáték a Legendsből.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

gebali1991
Just now, Cori said:

Kylo tetszett egyedül, de belőle se lett senki... már 2-szer elverte Rey, most izguljak, hogy ő lesz a nagy gonosz a 9-ben?

 

Végül is csak az egész SW legösszetettebb, legmélyebb, legjobb ívvel rendelkező karaktere, never mind, szerintem is túl jó ő egy ilyen popcornfilmsorozathoz :D 

Link to comment
Share on other sites

Cori
1 minute ago, gebali1991 said:

Végül is csak az egész SW legösszetettebb, legmélyebb, legjobb ívvel rendelkező karaktere, never mind, szerintem is túl jó ő egy ilyen popcornfilmsorozathoz :D 

Szerintem is a jobb karakterek közé tartozott, de a 8 után nem igazán tudom mit higgyek. 7-ben félig gyerek, tökéletesen határozatlan, kiszámíthatlan és ez tette félelmetessé (számomra), viszont a 8-ban csak elrontotta az imidzsét, és most csak egy egyszerű ordibáló gonosz lett belőle... még mindig nem tudom mit gondoljak róla.

Luke ki akarta nyírni, mert látta benne a gonoszt, de az apjában aki évtizedekig gyilkolászott ártatlanokat még látta a fényt... Viszont Kylot se tudom megérteni, hogy ezek után miért kellett mindenkit kinyírnia a templomba? Vagy elmenekült, Snoke kiképezte, megkapta a Ren lovagokat és visszament, hogy leégesse a Templomot? Ez el van magyarázva valahol a Canonba egyébként?

Amúgy, ha a 8-ban Rey és Kyló összeálltak volna egy KOTORhoz hasonló Revan+Malak kombóba annak nagyon örültem volna :D 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
9 minutes ago, Cori said:

Szerintem is a jobb karakterek közé tartozott, de a 8 után nem igazán tudom mit higgyek. 7-ben félig gyerek, tökéletesen határozatlan, kiszámíthatlan és ez tette félelmetessé (számomra), viszont a 8-ban csak elrontotta az imidzsét, és most csak egy egyszerű ordibáló gonosz lett belőle... még mindig nem tudom mit gondoljak róla.

Luke ki akarta nyírni, mert látta benne a gonoszt, de az apjában aki évtizedekig gyilkolászott ártatlanokat még látta a fényt... Viszont Kylot se tudom megérteni, hogy ezek után miért kellett mindenkit kinyírnia a templomba? Vagy elmenekült, Snoke kiképezte, megkapta a Ren lovagokat és visszament, hogy leégesse a Templomot? Ez el van magyarázva valahol a Canonba egyébként?

Amúgy, ha a 8-ban Rey és Kyló összeálltak volna egy KOTORhoz hasonló Revan+Malak kombóba annak nagyon örültem volna :D 

Luke azért láttam Vaderben a jót, mert jóvá akarta tenni, egy negatív helyzetet akart jóra fordítani. Kylo-tól pedig megijedt, hogy mi van, ha ő fogja tönkretenni azt amit felépített. Szerintem ez nem túl mély pszicológiai folyamat.  Ha egészséges vagy, akkor hajlandó vagy megszabadulni mondjuk egy lábtól hogy ne halj meg. Fura példa de érted :D Hogy Kylo miért ölt meg mindenkit? Láttál már hisztis tinit? :D Na ahhoz add hozzá Vader erejét és rengeteg félelmet és meg is van. Főleg hogy Kylo tudta hogy Luke nem akarja kitanítani szóval alapból volt köztük egy szakadék. 

Kylo pont azért vált számomra félelmetessé és erős gonosszá, mert megkapta az esély hogy feloldozza magát, és megvolt a lehetőség arra, hogy jó legyen, de nem tudta elengedni a sötét oldalt. A hetedik részben egy dühöngő gyerek volt, a nyolcadik végére felnőtt.

Azt hiszem a regényben van utalás arra hogy Han nem is szerette Kylo-t (?) vagy valami ilyesmi de olyan dolgokat nem szeretek behozni az érvelésembe amik nincsenek benne a filmekben.

Link to comment
Share on other sites

Cori
22 minutes ago, gebali1991 said:

Luke azért láttam Vaderben a jót, mert jóvá akarta tenni, egy negatív helyzetet akart jóra fordítani. Kylo-tól pedig megijedt, hogy mi van, ha ő fogja tönkretenni azt amit felépített. Szerintem ez nem túl mély pszicológiai folyamat.  Ha egészséges vagy, akkor hajlandó vagy megszabadulni mondjuk egy lábtól hogy ne halj meg. Fura példa de érted :D Hogy Kylo miért ölt meg mindenkit? Láttál már hisztis tinit? :D Na ahhoz add hozzá Vader erejét és rengeteg félelmet és meg is van. Főleg hogy Kylo tudta hogy Luke nem akarja kitanítani szóval alapból volt köztük egy szakadék. 

Kylo pont azért vált számomra félelmetessé és erős gonosszá, mert megkapta az esély hogy feloldozza magát, és megvolt a lehetőség arra, hogy jó legyen, de nem tudta elengedni a sötét oldalt. A hetedik részben egy dühöngő gyerek volt, a nyolcadik végére felnőtt.

Azt hiszem a regényben van utalás arra hogy Han nem is szerette Kylo-t (?) vagy valami ilyesmi de olyan dolgokat nem szeretek behozni az érvelésembe amik nincsenek benne a filmekben.

Nem igazán tudom elfogadni, hogy Luke az SW világ azon karaktere aki a tiszta jóságot jelképezi képes lenne ilyenre. Egy másik karakternél el tudnám képzelni, de pont Lukenál fura, nem illik a karakteréhez. És az se, hogy nem akarja kitanítani, mikor Yoda se akarta őt először a korára hivatkozva, ebből tanulhatott volna és csak ráveszi magát, hogy egy f@sza jedit nevel Kylóból. Meg egyébként, mi akadályozta meg Lukeot, hogy Kylo mészárlásának véget vessen? Az, hogy ráomlott a tető, amit igazából simán kivédhetett volna az erővel? Az ilyen kis és nagy hülyeségek miatt nem tetszik az Ep8.

Meg tudom érteni az érveidet, de nekem sajnos nem fekszenek. Ha máshogy lett volna megírva, akkor lehet el tudnám fogadni.

Egyébként nekem a 8-ban tetszett a Rey-Kylo vonal, Snoke kinyírása is, a "tróntermi" harc is (akármennyire szarul van koreografálva, ha framere lebontva nézzük), de Hux életben tartása, vagy egyáltalán elviselése, Kylo folyamatos ordibálása, azt reméltem, ha teljesen átáll a sötét oldalra akkor majd egy kicsit megfontoltabb lesz és nem mérgelődik úgy mint a 7-ben. De sajnos ugyanúgy viselkedett, akár a maszkjával kapcsolatban, akár a film végén a Luke elleni harcban.

 

Ez már az én hülyeségem (vagy nem hülyeségem, nézőpont kérdése), hogy ha Canonba meg van valami magyarázva akkor én azt elfogadom és valamilyen szinten kielégít. Nem feltétlen úgy tekintek a filmre, hogy önállóan meg kell állnia, persze azért álljon meg, de el tudok nézni dolgokat neki, ha megválaszolják valamilyen másik formában.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Leak a Mandalorian sorozatról, egy kis teaser az elején majd behind the scenes.

Nagyon várom!

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Most így a videót elnézve (@Cori) eszembe jutott a Blizzard féle "don't you guys have phones?" és hogy ők őszintén egy ilyen reakcióra számítottak.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cori

Egyébként egy rendes trailert is levetítettek, de már törölték a leak vidit youtuberól :( Ha esetleg megtalálom mástól belinkelem. Na az is durván jól nézett ki, mint valami mozi film :D 

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid
7 hours ago, gebali1991 said:

Pont az ilyen toxikusság miatt nem jöttem örömködni a trailer után ide.

> örömködni a trailer után

Én egyike vagyok annak a kb. három embernek Magyarországon, akinek tetszett a TLJ, de ezen a traileren tényleg nem tudom mit lehetne örömködni.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
4 hours ago, gebali1991 said:

Hogy Kylo miért ölt meg mindenkit? Láttál már hisztis tinit? :D 

A borzasztó emo Anakin sokakból kitörlődött. :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
3 hours ago, aluminiumtrioxid said:

> örömködni a trailer után

Én egyike vagyok annak a kb. három embernek Magyarországon, akinek tetszett a TLJ, de ezen a traileren tényleg nem tudom mit lehetne örömködni.

A zene és a vágás igazából önmagában hozza a csillagokra ámuló kisgyerek lehetek újra érzést. Emlékszem amikor először láttam a Force Awakens-t és arra a szinte játékos csilingelős, de lassú és békés zenére Rey leszánkózott a dűne oldalán a film elején, kb. elmorzsoltam egy könnycseppet annyira visszarepített. Nem volt szó előtte kereskedelmi blokádról, galaktikus szenátusról, és ugyan szeretem én a prequel trilógiát hogy egy ilyen megközelítéssel is bemutatott egy teljesen másik korszakot, azért gyönyörű volt egy ilyen aprósággal visszaidézni a New Hope első pillanatait, amikor még bármi megtörténhetett, és minden felfedezésre várt. És vártam, de mennyire vártam hogy felfedezhessem.

Az új trailer tökéletesen reprodukálja ezt az érzést. 

Link to comment
Share on other sites

Cori
13 hours ago, SaltyDave said:

Az új trailer tökéletesen reprodukálja ezt az érzést. 

Szerintem is sokkal "kalandosabbnak" néz ki a trailer alapján amit nagyon értékelek. A kis csapat az Endoron a 2. Halálcsillag romjait figyeli nagyon átjött, főleg a Palpatine nevetéssel a végén :D Talán valami kis indiana jones szerűséget kapunk SW köntösbe

Link to comment
Share on other sites

Cori

Mikor lesz már november? :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
-OJ-

Négy év kihagyás után nekiültem. Újranéztem a TFA-t, tegnap először láttam a TLJ-t, és ma levetíttetett a TROS.

Ezek után csak egyetlen kérdésem maradt: Milyen létjogosultsága van ennek az egész legújabb trilógiának???

Érdemben semmit, de semmit nem tettek hozzá az első hat filmben bemutatott és már akkor teljesen lezárt sztorihoz, csak felrúgták az ottani eredményeket és szabályosan arcon köpték Lucas történetét. Értékelhető új karaktert nem hoztak be a három film alatt (Rey puszta léte már akkora bullshit, hogy a Halálcsillag elfér benne) vagyis pontosabban nem építettek fel normálisan egyet sem. Jar Jar Binksnek több karaktere volt egy filmben mint itt bárkinek három alatt. A cselekmény minden filmben teljesen más irányba haladt. Nem volt egyetlen emlékezetes jelenet sem, ami megragadt volna. A tét nélküli fénykard párbajok egyenesen siralmasak voltak, az Összes. Williams nem alkotott egyetlen értékelhető dallamot sem a jelenetek alá, bár nem is nagyon volt olyan meghatározó jelenet, ami igényelte volna a mester zsenialitását.

És ennyi, több leütést kár vesztegetni ezekre a filmekre. Eddig egyetlen SW filmmel sem volt különösebb bajom. Láttam a potenciált a TFA-ban, nem volt rossz a R1 és Solo sem, és ugyanúgy várom az újabb spinoffokat.

De ez a 8-9.rész, ez egyszerűen kuka, újranézni sem kell őket. Kb. ugyanazon a szinten mozognak, mint a Rambo V.

Most először éreztem azt, hogy ez már tényleg csak a pénzszerzésre megy, mert a három film mögött nem volt egy érdemi történet, amit az alkotók el akartak volna mesélni és érdemben bővíteni vele a SW univerzumot.

Pedig direkt nem vettem meg BluRayen egy részt sem, gondoltam majd együtt a kilencet. De ezek után úgy érzem, jó lesz nekem a korábbi, hat filmes díszdoboz, mert ez az utóbbi három azt sem érdemli meg, hogy pénzt adjak a birtoklásukért.

Link to comment
Share on other sites

payskin
4 hours ago, -OJ- said:

jó lesz nekem a korábbi, hat filmes díszdoboz

Milyen hat? A Csillagok Háborúja háromrészes. :ani_wink:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

-OJ-
14 hours ago, payskin said:

Milyen hat? A Csillagok Háborúja háromrészes. :ani_wink:

Az előzmény trilógia nekem még belefér a SW-minősítésbe, de csakis a Duel of Fates és az Obi/Ani párbaj miatt

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Csak nektek :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
11 minutes ago, Edemking said:

Csak nektek :D

És a végén bedobta az audible reklámot :laugh:  'nyád :gonosz2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...