Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dexter - 8. évad


-moki-

Recommended Posts

_z0LEe_

Nekem tetszett a vége, mert

Nagyon szomorú lettem volna, ha meghal. :( És erre senki sem számított, hogy favágó lesz! :)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Én még mindig nem értem, minek hozták be Masuka lányát. Vagy csak meg akarta mutatni a melleit a fél világnak?

Link to comment
Share on other sites

Alterego-X

En csak annyit mondok, hogy ez az utolso resz kb.annyira rontotta el,az egesz sorozatot, mint a Lost utolso felvonasa. Ezer meg egy logikai baki, total felesleges halaleset, totalisan karakteridegen befejezes... Az meg, ahogy

Dex kimagyarazta magat Batistaeknal azzal a videofelvettel... Abbol minden hulyenek lejott volna, hogy total szandekos volt az egesz...

Szerintem abban a jelenetben teljesen egyértelmű volt hogy

le is jött nekik, csak magasról szartak rá, mert Saxon szerintük is megérdemelte, és mindketten csak azt sajnálták hogy nem nekik jutott ugyanez eszükbe Dexter helyett.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Én még mindig nem értem, minek hozták be Masuka lányát. Vagy csak meg akarta mutatni a melleit a fél világnak?

Nem volt vele semmi baj. Legalább addig se Dex meg az öreglány szenvedett egymással.

Pfúú, de felhúztak ezekkel az utolsó percekkel. Ráadásul az utolsó évad marketingje egy büdös nagy hazugság volt <_< <_< <_< De leginkább az a bullshit, hogy ezzel akarja megmenteni Hannah és a kiscsávó életét, hogy õ lelép.

Lehet azt akarták sugallni, hogy Deb az utolsó áldozata Dexnek, de ez egyrészt nem igaz, másrészt meg semmi értelme. ÁÁÁÁ, k.urva dühös vagyok. Én szerettem ezt az évadot is, valószínûleg én voltam az egyetlen... erre.

Forest Butcher FTW. Mind valami viking metáler.

AZt hallottátokk hogy spin offot terveznek hozzá, és a pletyka szerint Joey karaktere a legesélyesebb erre? Egy uncsi rendõr széria kell a népnek, mert nincs még elég sok ilyen. B)

Abbol minden hulyenek lejott volna, hogy total szandekos volt az egesz...

Szerintem tisztában voltak vele. Ráadásul Joey az Astoros születésnapja rész óta sejti, hogy Dex a mészáros, nem? Legalábbis ott volt egy összenézés, meg ha jól emlékszem egymást húzták ki a szarból.

Apropó: Matthews tudta Dexrõl?

Link to comment
Share on other sites

Almier

Szomorú és idegesítõ volt ez az utolsó rész. De elfogadható volt, egy ilyen évad után nem is számíthattunk nagyon jobbra.

Meglepõ módon Deb halála semmiféle érzelmet nem váltott ki belõlem. Inkább az tette szomorúvá, ahogyan Dexter reagált rá. Amikor pl. az orvos mesélte neki, hogy mi történt, olyan utálattal teli arca volt C. Hall-nak, hogy azt hittem mindjárt legyilkolja az egész kórházat. "I've never seen a miracle." Ez a megjegyzése is tetszett, nagyon illett oda.

Akkor ahogyan Saxonnal végzett. Teljesen nyugodtan, nem próbálta az ártatlant játszani. Látszott rajta, hogy egyáltalán nem érdekli mi történik vele ezután.

Ami viszont idegesít, hogy az utolsó részben keresztülhúzzák Dexter egész évados fejlõdését. Hányszor meglett említve a bright future,hogy a szeretet legyõzi a dark passengert stb, még Saxont is képes volt életben hagyni, azok után, hogy Vogelt kinyírta. Értem én, hogy Deb halála megviseli, magát okolja, de ha már egyszer képes volt túllépni a gyilkoláson, megállítani a kényszert, akkor miért veszélyeztetné Hannaht és Harrisont? Elmennek Argentínába, leáll az öldökléssel és kész, boldogan élnek. Nincs bajom a szomorú befejezéssel, de akkor az évad elejétõl ebbe az irányba kellet volna haladni szerintem.

Összességében a hangulat megvolt rendesen, a szokásos logikai értelmetlenségekkel.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Sikerült megnéznem, nagy nehezen.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

szar volt, neteztem közben

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Hát ez elég megrázó volt számomra....

Miért Pont Debrának kellett kipurcanni, ráadásul ilyen erõsen drámai módon? :( Meg ilyen szat, hogy Dexter elmegy favágónak?! <_<

Na mindegy, már most bánom, hogy ennyire bele éltem magam ebbe a filmbe. :D

Link to comment
Share on other sites

Levike1988

Most fejeztem be éppen én is a finálét. Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolaltban. De szerintem

elfogadható a befejezés. Az összes hülye logikátlan csûrés-csavarástól eltekintve. Tényleg tekintsünk el ezektõl egy darabig ha nehéz is. Dexter begangol a hurrikánba, mert nyilván ki akarja magát csinálni és meg akarja védeni a maradék családját saját magától. Nyilván ez nem sikerült ezért lett alskai favágó :D. Viccet féretéve, szerencsétlennek nagyobb bûn egy egész életet evvel a teherrel leélnie, mert nyilván nem fog Argentínába menni, mert akkor nem az ismert monológgal rongyolt volna bele a hurrikánba. Annak ellenére, hogy a forgatókönyvírótól egyértelmûen az lett volna a fair, ha Dexter meghal, ezzel mégis lett volna egyfajta erkölcsi igazságszolgáltatás vagy mondanivaló. Ezért érdekes ez a fordulat számomra, hogy mégsem halt meg.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

MI.VOLT.EZ.

Ez kérem egy fos. Egy rakat gõzölgõ szarkupac. Remélem valaki a készítõk szájába szarik, de minimum soha nem kapnak munkát íróként sehol ezután. Felháborító.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Nagyonjó. :D

Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan születhetett meg ez az egész az írószobában. Körülbelül valahogy így:

Random író (pl. Karen Campbell): … és akkor Dexter meghal az anyjáról elnevezett hurrikánban. Rafináltak vagyunk.

Scott Buck: NEM! NE MONDD EZT! DEXTER NEM HALHAT MEG!

Író: Akkor kapják el?

Buck: És mivel vádolnák, hõsies igazságosztással? Ne legyél már hülye, Karen! Dexter túléli a vihart.

Író: Igazad van. Ez sokkal jobb ötlet, mint bármi más.

Buck: Eljátssza a halálát.

Író: Mint két éve tette XY annak a sorozatnak a fináléjában?

Buck: Igen.

Író: Meg nemrég Batman tette a Nolan-trilógiában?

Buck: IGEN, KAREN, PONT ÚGY! AZTA! DEXTER PONT OLYAN, MINT BATMAN! Igazi hõs. És Hannahék után megy Argentínában, és együtt eszegetnek egy kávézóban, mint a Batman-filmben.

Író: Ennyire nem hasonlíthat a mi befejezésünk az övékre. Ne találkozzon Hannah-val.

Buck: De muszáj! Hepiendet érdemelnek, és a nézõk imádják Hannah-t.

Író: Scott… jártál te mostanság az IMDb-n?

Buck: Nem hallottam még a helyrõl.

Író: Egy oldal az interneten.

Buck: Nem használom az internetet, mert esetleg beszedek valami spyware-t, amivel pszichopaták gyilkos videókat tölthetnek a gépemre.

Író: Ez jogos, Scott, de tudod a kritikák…

Buck: Nekem nem kellenek kritikák, hogy tudjam, a nép imádja Hannah-t. Na meg Harrisont.

Író: De Scott… [idegesen körültekint] a nép utálja Hannah-t. Gyûlölik.

Buck: MIVAN?! De hát Yvonne Strahovski az. Még a haját is meghagytuk szõkének, hogy felismerjék. Ennyi hülye embert. Ezeknek törjük magunkat?! Innentõl szarok arra, milyen befejezést kapnak ezek az elmebetegek. Mit bánom én… legyen Dexter egy favágó a végén.

Író: Kapcsolódiik ez esetleg valami múltbéli szálhoz? Van ennek szimbolizmusa?

Buck: Nincs, de legalább Dexter szabad levegõn lehet, és sokat mozoghat, ami egészséges.

Író: Ja, és azért van valami implicit agresszió a favágásban. Pont megfelel Dexternek.

Buck: NEM! NE MÁR! TE NEM ÉRTED, DEXTER NEM AGRESSZÍV! Õ EGY SZERETÕ SZÍVÛ HÕS! HÁT SENKI NEM FIGYELT AZ ELMÚLT MÁSFÉL EPIZÓDRA, AMIBE TELJESEN EGYÉRTELMÛEN BELEERÕLTETTEM EZT?! HÁT HÜLYÉKKEL VAGYOK KÖRÜLVÉVE?!

[Ez után Scott Buck felhagy állásával és favágónak áll.]

Link to comment
Share on other sites

Razon

[GSF] Picture

:D

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Na, láttáták a heti részt? Nem tudom, hova süllyed még ez a sorozat. <_<

Oh, wait...

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Hû, remek a humorérzéked. :B

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Szerencsére tudok tõled tanulni FB-n. :)

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Szerintem alapvetõen az volt a gond, hogy az utolsó részig a készítõk sem tudták, hogyan akarják lezárni, aztán a fináléban gyorsan pakoljunk egymásra olyan eseményeket, amik indokolják a befejezést. Ettõl aztán következetlen lett, és összecsapott.

Barátom mondta, hogy õ azért még várta volna a legeslegvégén, hogy felbukkan valami erõszakos favágó, vagy ilyesmi, akire Dexter csúnyán néz...

Értem én, hogy az volt a lényege, hogy Dexter nem lehet boldog, de tulajdonképp miért is nem?

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szerintem a gondolatmenet a következõ volt (a biztosra játszás elvén):

- Dextert ne kapják el, mert nem azért izgultunk ennyi évadon keresztül érte.

- Dexter ne haljon meg, mert az olyan elcsépelt, hogy a fõszereplõ meghal a sorozat végén.

- Dexter ne legyen boldog, mert milyen üzenetet adunk azzal, hogy egy sorozatgyilkos mindent megúszott és még boldogan is él.

- Valakinek azért mégiscsak meg kéne halnia, mert ez egy állítólag sokkoló sorozat, amelyben mostanában egy kicsit minden túl jól összejött.

- Implikáljuk, hogy Dexter többet nem nagyon fog már ölni, mert azzal szintén egy pozitívabb üzenetet küldünk a szuburbánus pribék tévénézõ amerikainak.

És lõn, kasztráltatott a történet egy csomó erõltetett és hülye érv miatt.

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

Az egyik producer nyilatkozta, hogy a Showtime nem engedte, hogy

Dexter meghaljon.

:omg:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VegaSHFOREVER

Valóban szar lett a befejezés és elmondani is nézehéz mekkora nagy csalódás, viszont szerintem nem kell ennyire bûnösöket keresni fõleg azok között akiknek 8 évadon át szerettük a munkáját. Szerintem ezzel a véggel csupán azt akarták mondani, hogy Dexter csak úgy tudott "normális" életet élni amíg gyilkos volt. Ahogy ez az érzés megszûnt benne, már nem tudta megvédeni a szeretteit sem, ezért is állt be a hegyi medvék közé. :D A legnagyobb baj talán az volt , hogy egyetlen évadba ennyi mindent próbáltak belesûríteni , na meg nem kellett volna kinyírni egy main karaktert sem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...