Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dexter - 8. évad


-moki-

Recommended Posts

Real013

Egy valamit mondjatok már el.

Dexter hogy a frászban nem lepődik meg azon, hogy Zach a lakásán van holtan? :unsure: Vagy őt már annyira megedzette az élet, hogy fel sem tűnik neki, hogy

a, Vogelnek haza kellett volna dobnia Zach-et.

b, Az agyas gyilkos, aki elvileg halott, újra lecsapott.

c, ráadásul az ő házában helyezi el a hullát, tehát ismeri

d, nekem azért felötlene, hogy esetleg mégis Vogel a kibas.zott gyilkos

Ilyesmik. De szóljatok, ha lemaradtam valamiről!

-----

Spoiler tag fixed

Edited by -Dan-
Link to comment
Share on other sites

Razon

Egy valamit mondjatok már el.

Dexter hogy a frászban nem lepõdik meg azon, hogy Zach a lakásán van holtan? :unsure: Vagy õt már annyira megedzette az élet, hogy fel sem tûnik neki, hogy

a, Vogelnek haza kellett volna dobnia Zach-et.

b, Az agyas gyilkos, aki elvileg halott, újra lecsapott.

c, ráadásul az õ házában helyezi el a hullát, tehát ismeri

d, nekem azért felötlene, hogy esetleg mégis Vogel a kibas.zott gyilkos

Ilyesmik. De szóljatok, ha lemaradtam valamirõl!

Ezt mindet hogyan szûrted le az utolsó jelenetbõl? :unsure: Amúgy az eleje is mehetett volna spoilerbe szerintem :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ezt mindet hogyan szûrted le az utolsó jelenetbõl? :unsure: Amúgy az eleje is mehetett volna spoilerbe szerintem :D

Ú anyám lõje le valaki modi gyorsan, holt véletlen volt!

Egyébként nekem így tûnik logikusnak, de nem vagyok tévedhetetlen. Elsiették a végét, nem kicsit.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ú anyám lõje le valaki modi gyorsan, holt véletlen volt!

Egyébként nekem így tûnik logikusnak, de nem vagyok tévedhetetlen. Elsiették a végét, nem kicsit.

Nem az a baj, hogy plothole-ok vannak, hanem hogy getszire nem érdekel már egyik karakter sorsa sem.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ú anyám lője le valaki modi gyorsan, holt véletlen volt!

Egyébként nekem így tűnik logikusnak, de nem vagyok tévedhetetlen. Elsiették a végét, nem kicsit.

Arra gondoltam hogy "fel sem tűnik neki", pedig lehet hogy igen, az utolsó jelenetből nem igazán derül ki, a previeweket meg messze kerülöm.

Amúgy a brain surgeonnal kapcsolatban belefutottam egy spoilerbe, 2 karakterre van leszűkítve a kör, de nemtom melyik az. Nem írom le kik azok, más spoiler

Vogel nem annyira egyértelmű (persze lehet hogy ő az), ha visszagondolsz akkor valamelyik részben valaki csöngetett neki és ott volt 2 agydarab az ajtója előtt. Elég furcsa lett volna ezt megrendezni. :D Annyi biztos hogy valami köze van hozzá.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Ez nem volt rossz rész:)

Főleg a vége tetszett,

meglepődtem rendesen,hogy Zach ott van agyatlanul a székben.. Mondjuk ezt a gyilkost elég gyorsan kiszedték a képből..sejthető volt,hogy nem csak ennyi és még vissza fog térni..én azért Vogelt még mindig nem zárnám ki. Ha nem ő lesz a gyilkos akkor talán ez az az évad,ahol a legjobban titkolják a gyilkosunk kilétét :D Legalábbis ha nem ő,akkor gőzöm sincs ,hogy kicsoda..mivel azért ilyenkor már meg szokták mutatni nekünk..vagy így vagy úgy..Azt nem hinném,hogy Cassie barátja lenne a gyilkos..nincs olyan kisugárzása..aztán ne legyen igazam :D

getro: Nézzed nyugodtan,szerintem baromi jó sorozat(és talán ennek van a legjobb scoreja..). Nekem az összes évad tetszett, persze tudok sorrendet állítani simán és elismerem,hogy volt/van baj a színvonallal,azaz romlott kicsit,de én mindig tudom élvezni ezt a hangulatot,a zenéket, Hall játékát stb.

tender: Ha már feljött a BB .. engem egyáltalán nem köt le a sorozat. Már egy ideje on hold listán van..majd valamikor folytatom, de nálam abszolút nem olyan nagy durranás,mint sokaknál.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Ez nem volt rossz rész:)

Főleg a vége tetszett,

meglepődtem rendesen,hogy Zach ott van agyatlanul a székben.. Mondjuk ezt a gyilkost elég gyorsan kiszedték a képből..sejthető volt,hogy nem csak ennyi és még vissza fog térni..én azért Vogelt még mindig nem zárnám ki. Ha nem ő lesz a gyilkos akkor talán ez az az évad,ahol a legjobban titkolják a gyilkosunk kilétét :D Legalábbis ha nem ő,akkor gőzöm sincs ,hogy kicsoda..mivel azért ilyenkor már meg szokták mutatni nekünk..vagy így vagy úgy..Azt nem hinném,hogy Cassie barátja lenne a gyilkos..nincs olyan kisugárzása..aztán ne legyen igazam :D

getro: Nézzed nyugodtan,szerintem baromi jó sorozat(és talán ennek van a legjobb scoreja..). Nekem az összes évad tetszett, persze tudok sorrendet állítani simán és elismerem,hogy volt/van baj a színvonallal,azaz romlott kicsit,de én mindig tudom élvezni ezt a hangulatot,a zenéket, Hall játékát stb.

tender: Ha már feljött a BB .. engem egyáltalán nem köt le a sorozat. Már egy ideje on hold listán van..majd valamikor folytatom, de nálam abszolút nem olyan nagy durranás,mint sokaknál.

Szerintem meg ő az (vagy Vogel). Rohadt furcsa volt a mai részben, mintha túljátszotta volna a dolgot (Cassievel már a jövőnkről beszéltünk bla bla, amikor még csak pár napja/hete ismeri). És ami még fontos hogy Cassie beengedte a gyilkosát, szóval ismerte.

Más tényleg nem jut eszembe, az meg baromság lenne hogy még meg sem mutatták ennyi rész alatt.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Belenéztem online az első részbe (lusta voltam töltögetni, na :D), de te atyaúristen. Félelmetesen szar a magyar szinkronja Hallnak. Angolul is ilyen lecsúszott 40-es alkesz orgánummal tolja? Borzasztó ez a vontatott mély hang... Inkább letöltöm az első évadot és nekiállok reggel, mert ez így nagyon nem fánni.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Egyértelmû, hogy Masuka lánya a Brain Surgeon. :B

Link to comment
Share on other sites

Almier

Belenéztem online az elsõ részbe (lusta voltam töltögetni, na :D), de te atyaúristen. Félelmetesen szar a magyar szinkronja Hallnak. Angolul is ilyen lecsúszott 40-es alkesz orgánummal tolja? Borzasztó ez a vontatott mély hang... Inkább letöltöm az elsõ évadot és nekiállok reggel, mert ez így nagyon nem fánni.

Hihetetlen szar a szinkron, tökéletesen jellemezted a magyar hangját :D

Ha olyat szedsz le ami a magyar hangsávot is tartalmazza, próbáld meg összehasonlítani az eredetivel. Elég vicces, úgy olvassák fel a szöveget mintha valami színházban lennének :D

Link to comment
Share on other sites

freezy

Múltkor én is elkaptam pont a tvben egy szinkronos részt. Te atyaúristen mondom :D , BOR_ZA_LOM! Sose fogom megérteni,hogy miért ennyire igénytelen a mostani szinkronizálás..régen tökjó f@sza kis szinkronok voltak,most meg olyan mintha a fáradtságot se vennék,hogy egy picit illeszkedjen legalább a karakterhez..nem azt mondom,hogy találjanak egy magyar M. C. Hall szinkronhangot,de basszus.. fúj!

Szerintem meg õ az (vagy Vogel). Rohadt furcsa volt a mai részben, mintha túljátszotta volna a dolgot (Cassievel már a jövõnkrõl beszéltünk bla bla, amikor még csak pár napja/hete ismeri). És ami még fontos hogy Cassie beengedte a gyilkosát, szóval ismerte.

Igen abban lehet valami,hogy õt engedhette be,de mi volt az indítéka? Meg csak úgy pont ott egy gyilkos a szomszédban? Szerintem 2 különálló gyilkosról van szó. Cassie barátja lehet,hogy tényleg gyilkos,de nem õ a brain surgeon..szerintem Vogel lesz az,bár szeretném,ha meglepnének.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Múltkor én is elkaptam pont a tvben egy szinkronos részt. Te atyaúristen mondom :D , BOR_ZA_LOM! Sose fogom megérteni,hogy miért ennyire igénytelen a mostani szinkronizálás..régen tökjó f@sza kis szinkronok voltak,most meg olyan mintha a fáradtságot se vennék,hogy egy picit illeszkedjen legalább a karakterhez..nem azt mondom,hogy találjanak egy magyar M. C. Hall szinkronhangot,de basszus.. fúj!

Mondjuk ez még magyarázható azzal, hogy azok a nézõk, akik szinkronizálva nézik, gyaníthatóan nincsenek tisztában Hall eredeti hangjával, így nekik nem tûnik fel semmilyen különbség. Az viszont már sokkal nagyobb gáz, hogy az eredeti hangot nem nézve is borzasztó egyhangú és unalmas a magyar szinkron...

Link to comment
Share on other sites

freezy

Mondjuk ez még magyarázható azzal, hogy azok a nézõk, akik szinkronizálva nézik, gyaníthatóan nincsenek tisztában Hall eredeti hangjával, így nekik nem tûnik fel semmilyen különbség. Az viszont már sokkal nagyobb gáz, hogy az eredeti hangot nem nézve is borzasztó egyhangú és unalmas a magyar szinkron...

Hát de ez olyan szomorú, mert oké,hogy nincsen összehasonlítási alapjuk,de ha tudnák,hogy mennyit vesztenek így.. soha a büdös életbe nem fogják hallani azt a félelmetesen nyugodt és hideg hangot,amivel Dexter azt mondja,hogy "tonight's the night" és jobbnál jobb belsõ monológjait.

De ez nem csak a sorozatoknál van így..a másik topicban pont mondtam a Pacific Rim kapcsán is,hogy azt hittem ólmot öntök a fülembe..Galambos Péteren kívül mindenki elmehetett volna a fenébe. -_-

Link to comment
Share on other sites

Almier

Cassie barátja lehet,hogy tényleg gyilkos,de nem õ a brain surgeon..szerintem Vogel lesz az,bár szeretném,ha meglepnének.

Most ha logikusan gondolkodok akkor azt mondanám nem lehet Vogel, mert a rész végén õt is láttuk ahogy meglepõdik az új küldeményen, teljesen egyedül van szóval minek játszaná el. Ugyanakkor a 6. évad után ki tudja :D

Amúgy most hogy újranéztem ezt az utolsó pár percet, azt kell hogy mondjam nagyon bejönnek ezek a monológok a zongora aláfestéssel, plusz a részek közben is mintha többet vennék elõ a régi megszokott dallamokat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Már elnézést, de mi visz rá valakit manapság, hogy bármit is szinkronnal nézzen? A mû és a színészek ellen elkövetett kétrendbeli bûn.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Vogel egy pszichiáter, aki skizofrééééén :D

Erre szavazok.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Amúgy volt az utóbbi pár évadban olyan karakter, akit

nem úgy írtak ki, hogy megölték a sorozatban?

:unsure:

És igen, a Brain Surgeon

Cassie barátja vagy Masuka lánya lesz, de mindketten meg fognak halni, annyira már lehet ismerni ezt a sorozatot..

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Na de ki ölte meg Cassiet és akarta Zachre kenni?

Quinn?

Ez jobban érdekel, minthogy a ki a BS.

Link to comment
Share on other sites

freezy

Na de ki ölte meg Cassiet és akarta Zachre kenni?

Quinn?

Ez jobban érdekel, minthogy a ki a BS.

Fuf,az nagyon kemény lenne..szerintem kizárt :D Annyira azért nem hinném,hogy rá van pörögve a gyerekre,hogy meggyilkolja a barátnője barátnőjét. Egész jól csinálják most..2 gyilkos is van,akiről fingunk sincs,hogy kicsoda.. :D Lehet hülyeség,de lehet tényleg Zach ölte meg a csajt..a BS meg Vogel..hozott anyagból próbálok gondolkozni :D Más tippem nincs. Valaki írta Masuka lányát..elég mindfuck lenne :D

Amúgy pont azon gondolkoztam

,hogy lehet Quinn rá fog jönni Deb és Dexter titkára..és akkor ott lesz valami dráma. Ki tudja..kevés rész van már..

Link to comment
Share on other sites

Almier

Vogel egy pszichiáter, aki skizofrééééén :D

Erre szavazok.

Nem lenne semmi :D

Lehet hogy a pszichiáter énje kezelte a sorozatgyilkos énjét, az meg most bosszúból küldi az agydarabkákat. :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Az lenne a legjobb, ha

Quinn az évad elejétõl csak tetteti hogy sötét, közben Dexter után nyomoz. Mostani részben is megkérdezte talált e vért a körme alatt (amit lehet õ rakott oda), figyeli Dexter minden lépését, analizálja. Aztán a végén jön a lecsukás. De az is lehet hogy tényleg ennyire hülye :unsure: A sötét utcán amikor Dexter Zachet követte odajött hozzá Quinn, á heló, mi újság :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Quinnel valami van, ráállt Zachra, de tuti nem õ rakta a vérét Cassie körme alá.

Szerintem a Brain Surgeon tette, megpróbálta trükkösen eltávolítani Zachet, és mikor a frame kudarcot vallott, szimplán megölte.

Ha a BS Vogel, akkor meg könnyû dolga is van, mert Dexter végig megbeszélte vele, mikor milyen sorsot szán Zachnek. Ráadásul most megismerte Hannaht, szóval erõs esélyt látok rá, hogy a szõkeség is meghal hamarosan.

Teljesen logikus egy elmebeteg pszichiáter karaktere ebben a sorozatban. :D

Link to comment
Share on other sites

freezy

Szerintem meg az lesz,hogy

Dexter felébred az utolsó részben és csak egy rossz álom volt az egész,hogy õ egy sorozatgyilkos és megölték az anyukáját :D Vagy Harry ébred fel vagy Deb ébred fel..

: D

Komolyra fordítva a szót, Quinnek szerintem is lesz valami szerepe..igazából nem sok karakter van,akik szóbajöhetnek ugye :D De szerintem Quinn messze nem ilyen okos,mint ahogy feltételezitek róla.. :D Aztán meg ki tudja..

Elwaynek is biztosan lesz valami szerepe még..

Szóval akikkel még tuti lesz valami az : Elway,Quinn,Vogel + lehet,hogy Cassie barátja is..Masuka lányát én kizárnám..de ki tudja. Ki van még? :D

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Most ha logikusan gondolkodok akkor azt mondanám nem lehet Vogel, mert a rész végén õt is láttuk ahogy meglepõdik az új küldeményen, teljesen egyedül van szóval minek játszaná el. Ugyanakkor a 6. évad után ki tudja :D

Amúgy most hogy újranéztem ezt az utolsó pár percet, azt kell hogy mondjam nagyon bejönnek ezek a monológok a zongora aláfestéssel, plusz a részek közben is mintha többet vennék elõ a régi megszokott dallamokat.

Vagy csak simán nézegeti, mint egy trófeát és közben Dex-el beszélget :D

Amúgy legyen a Brain Surgeon Quinn, azt csókolom :D

Link to comment
Share on other sites

federer88

Kis okfejtés következik; szerintem ez nem spoiler, mert csakis az egyéni feltételezéseimet írom le a sorozattal kapcsolatban. A Brain Surgeon lesz Cassie barátja, ez egyértelmû. Lehetségesnek tartom azt is, hogy a pszichiáternõnek a fia vagy egy volt páciense a Brain Surgeon, rá találta ki elõször a kódot, de csak elméletben, nem alkalmazta. Nem hitt a kódban, így alkalmazta ellenben az úgynevezett “unconventional” eljárásokat. Úgy tûnik, hogy ezzel jól mellényúlt. ;-) Ezek lehettek bárminemû dolgok, ezeket pontosan nem tudhatjuk. Ezután találhatta ki a gyakorlatban a kódot is és pont akkor jött Harry Dexterrel. Kapóra jött a dolog, hiszen ez a kód is – egyfajta nem általános metódusként fogható fel, de akár lehet egyfajta finomított verziója az elõzõeknek. Dexter volt az elsõ, akinek a kód nyitott egy új esélyt az ÉLET-re. Ha belegondolunk, eléggé meglepõdött azon, hogy Dexter ekkora jellemfejlõdésen ment át, a kód nélkül pedig kétség kívül nem itt tartana. Ezek a kivágott agydarabkák pedig olyanok, mint Dexter vérlemezkéi. A dokinõ áhítattal nézte a kis üveget, a Brain Surgeon így kívánja elkápráztatni a spirituális/valós édesRokonát!, hiszen a dokinõ ezzel foglalkozik, ez az élete. Ez a “spiritual mother” kifejezés azért is érdekes lehet, mert a dokinõ az egyik részben említette is Dexternek, hogy a spirituális anyjának tekinti saját magát. Másrészrõl ebben a részben bizonyossá vált, hogy Deb fõnöke fogja felfedni a titkokat. Kicsit lehet, hogy túldimenzionálom, de eddigi részek alapján bármit lehetne feltételezni (nyugi, nem én vagyok a showrunner. :D).

Edited by federer88
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...