Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Lord_KROK
On 11/20/2020 at 3:52 PM, Tiboca said:

Sorry, én csupán a topikba rendszeresen írogató játékostársak hogylétéről szerettem volna érdeklődni, mivel hetek óta nem tudok róluk semmit.

Ennyi.

Boldog újévet.

Köszönöm megvagyok, jelenleg már én is itthon és igyekszem ki sem dugni az orromat

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezen a héten másodszor kell elmenjek itthonról tárgyalni. Oda taxival, vissza BKV, borzalom. :(

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 1/8/2021 at 8:04 AM, payskin said:

Ezen a héten másodszor kell elmenjek itthonról tárgyalni. Oda taxival, vissza BKV, borzalom. :(


Nem is gondolná az ember, hogy most amikor ingyenes a poarkolás a BKV annyira meglenne telve a tömegközlekedés. 

Itt más is van a vidéki buszokkal : 
Konkrétan nem enged fel a sofőr ha nincs elővételben jegyed. Na most mivel az app olyan amilyen (és nem gondolnak azokra akiknek nincs mobil netjük vagy épp eléggé fejlett telefonuk vagy bankszámlájuk ---> mert ennek a háromnak egyszerre kell lennie) akkor mi van??? 
Nos az alternatív lehetőség : A buszvégen kitalálod, hogy hová és mikor mész, és a pénztárban megveszed a jegyed KPra. Ez tökéletesen hangzik, csakhogy amiko 70+ ember várakozik egy 100nm-es helységben két pénztárhoz kígyózva félórát, akkor rájövünk, hogy egyáltalán nem egy járvány kezelés optimális megoldás. Sőt, ,leginkább kitolás az átlag emberrel. 
Pl munkából hazafelé emiatt fél órával későbbi busszal tud hazamenni az ember miközben sokadmagával együtt ácsorog jegyért egy épületben.
Persze én könnyen megkerülöm, lesétálok a következő megállóig, (10 perc erőltetett menet; a google maps szerint 1,3KM)akkor már érdekes módon a sofőr is tud kiadni jegyet, ráadásul akár olcsóbban mint a jegypénztár, és félóra várakozás is megspórolva ... 
Na ez kinek jó? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Sziasztok! Csak tudatom, hogy jól vagyok, jelenleg a Gordian Quest-et nyomom, nem tudom, ismeri-e valaki? Card deck típusú, kicsit Darkest Dungeonos játék, nagyon beszippantja az embert.

Nemrég leszedtem egy ősrégi progit, a Cinema Tycoon 2-őt, olyan mozimenedzselős jópofaság, mint gondoltok, mennyi a helyigénye? 33 mega! Akkoriban még kis helyen is elfértek a jó játékok. Jó, tudom, a Baldurs Gate 3 grafikájának kell a 150 giga, de hol lesz ennek a vége?

Mindenki jól van?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
12 hours ago, Tiboca said:

Sziasztok! Csak tudatom, hogy jól vagyok, jelenleg a Gordian Quest-et nyomom, nem tudom, ismeri-e valaki? Card deck típusú, kicsit Darkest Dungeonos játék, nagyon beszippantja az embert.

Nemrég leszedtem egy ősrégi progit, a Cinema Tycoon 2-őt, olyan mozimenedzselős jópofaság, mint gondoltok, mennyi a helyigénye? 33 mega! Akkoriban még kis helyen is elfértek a jó játékok. Jó, tudom, a Baldurs Gate 3 grafikájának kell a 150 giga, de hol lesz ennek a vége?

Mindenki jól van?

Jól vagyok, de gépfejlesztés utáni rejtélyes hibákkal kűzdök az új gépen. :(

Továbbá a Mafia Definitive Editiönt nyomom

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Vén Gémerek! Most látom, hogy 15 éves lett a topic!!! Éljen soká! :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Tiboca said:

Vén Gémerek! Most látom, hogy 15 éves lett a topic!!! Éljen soká! :D

Gratula a topicnak, és nekünk is, hogy ennyi ideje életben tartjuk :D

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
1 hour ago, Lord_KROK said:

Gratula a topicnak, és nekünk is, hogy ennyi ideje életben tartjuk :D

Ebben Neked is elévülhetetlen érdemeid vannak! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, Tiboca said:

Ebben Neked is elévülhetetlen érdemeid vannak! :)

 

Ahogy neked is :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tiboca

Halihó, rég nem olvasott Vén Gémerek!

Amiket mostanában játszottam(játszom): Legend of Keepers, No Man Sky, Universim, Going Medieval, Medieval Dinasty, Diablo III, The Tenants, Last Haven és a napi ínyencfalat, amit nagyon szeretek, a SOLASTA. Ez utóbbi egy rendkívül igényesen elkészített RPG.

Nálatok mi a helyzet, játszik még valaki?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, Tiboca said:

Halihó, rég nem olvasott Vén Gémerek!

Amiket mostanában játszottam(játszom): Legend of Keepers, No Man Sky, Universim, Going Medieval, Medieval Dinasty, Diablo III, The Tenants, Last Haven és a napi ínyencfalat, amit nagyon szeretek, a SOLASTA. Ez utóbbi egy rendkívül igényesen elkészített RPG.

Nálatok mi a helyzet, játszik még valaki?

Elkezdtem  a Forza Horizon 4-et. Azt hittem pár óra, de hetek óta maximálisan beszippantott. Annyira, hogy már emlékeztetőket állítok, hogy hagyjam abba. Ennyire telitalálat játék számomra sok éve készült maximum! A legjobb hogy nem is tudta, hogy van, míg tök véletlenül rá nem találtam.

(RDR2-t akartam játszani, véletlen jött szembe mondom 2-3-4 órát tolok vele majd go RDR2... utóbbit még fel  se raktam) 

Rég volt ekkora flashem a játékvilágba! Sok várt cím csalódás volt, szal ez most nagyon kellett h semmiből egy favorit! 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
18 hours ago, Lord_KROK said:

 

 Sok várt cím csalódás volt, szal ez most nagyon kellett h semmiből egy favorit! 

Én is hasonló cipőben járok. Imádom a kolónia menedzselős játékokat, főleg, ha a túlélés a cél, de a Lost haven másról se szólt, mint napról-napra hidegebb lesz és előbb-utóbb képtelenség életben tartani az embereidet. Egyértelmű koppintás a Frostpunk-ról, de az mérföldekkel nagyobb élményt nyújtott.

A Legend of Keepers alapötlete a Dungeon Keepersre hajaz, de itt nem kell magát a bázist fejleszteni, elég, ha sikerül megvédeni az időnként érkező hősöktől a kincstáradat. Teszi ezt a játék kissé pixeles, de a hangulathoz maximálisan illő grafikával, fantasztikus humorral, additív játékmenettel. Telitalálat!

 

Az Universim is tetszett, de mikor kimeríted a fejlődésfát, nincs tovább igazi célja a játéknak. Úgy sejtem, lehet egy következő bolygóra utazni(már ha fel nem robban az űrhajód) és kezdődik minden elölről. Nekem ehhez már nincs türelmem.

 

A Solasta most a nagy kedvenc, a Dragon Age óta nem tetszett ennyire RPG. Kár, hogy nem értek mindent a történetből, talán egyszer majd ezt is magyarítják, mint a Pillars of Eternity-t, amit kifejezetten a magyarítás miatt tettem fel újra és megint végigjátszottam. Ég és föld volt a különbség így, hogy értettem mindent. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, Tiboca said:

A Legend of Keepers alapötlete a Dungeon Keepersre hajaz, de itt nem kell magát a bázist fejleszteni, elég, ha sikerül megvédeni az időnként érkező hősöktől a kincstáradat. Teszi ezt a játék kissé pixeles, de a hangulathoz maximálisan illő grafikával, fantasztikus humorral, additív játékmenettel. Telitalálat!

Na, erre rá kell nézzek csak a Forza 4 aynira beszippantott, hogy az RDR2-re se néztem  rá azóta se... és ot ta WT, a JC3-at is végig akarom vini megint (új gép, nem szaggatna) szóval van játszani valóm rendesen.

 

Amúgy, hogy vagy? 

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 6/12/2021 at 1:12 AM, Lord_KROK said:

Na, erre rá kell nézzek... 

 

Amúgy, hogy vagy? 

Köszönöm, minden rendben, még 10 hónap a nyugdíjig, de egyelőre úgy néz ki, azzal semmi se változik, mert dolgozom tovább.

A Legend of Keepers-ről ajánlom, nézz YouTube videókat, biztos tetszeni fog!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/13/2021 at 11:31 AM, Tiboca said:

Köszönöm, minden rendben, még 10 hónap a nyugdíjig, de egyelőre úgy néz ki, azzal semmi se változik, mert dolgozom tovább.

A Legend of Keepers-ről ajánlom, nézz YouTube videókat, biztos tetszeni fog!

majd ránézek, de még az RDR2-be se vágtam bele, annyira leköt a Forza Horizon 4. 

Mikor először kipróbáltam órákra beleragadtam ez nálam azt jelenti h a játék igencsak sikeres lesz nálam. Azóta is emlékeztetőket kell beállítsak meg határokat szabni h mennyit játszhatok vele, mert különben elmegy az egész nap. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tiboca

Lassan vége a nyárnak, rövidebbek a nappalok, hidegebb az idő, több időt töltünk a gép előtt...

Jelenleg az Anno 1800-ban gyönyörködöm. Minden új epizódnál azt hiszem, hogy ezt a részletgazdag grafikát ennél a műfajnál már nem lehet fokozni, de mindig tévedek. Még intenzívebben élnek a városok, még szebben dagadnak a vitorlák, még aprólékosabban kidolgozottak az épületek. Kár, hogy gyönyörködni nincs túl sok idő, mert öt percenként zúdul a nyakunkba 2-3 újabb küldetés.

Nosztalgiából újra játszom a King's Bounty: Legends-et, sajnos a közelgő második részhez már Win 10 -kell, ami nekem még nincs. Régóta látom a Steam-en, hogy az igazán jó játékok már ezt kérik, holott többségüknél ránézésre teljesen indokolatlan ez az op.rendszer, de üzlet az üzlet... Mivel 2017 óta dolgozom egy Half life 2. Ep.2. térképcsomagon és jártam már úgy op.rendszer frissítéssel, hogy a szerkesztővel együtt a készülő map-ok is elszálltak, mindaddig nem újítok, amíg ez el nem készül.

Szerencsére azért bőven van még program, aminek elég a 8.1 is! :)  Többek között fontolgatom a Bioshock trilógia remastered változatának újrajátszását, természetesen magyarítással!

Na, majd meglátjuk! 

Ja, és a Project Hospital is egy szenzációs ötlet, de ezt csak egészségügyi ismeretekkel, netán végzettséggel rendelkező játékosoknak ajánlom és most nem viccelek!

Nálatok mi a helyzet?

  

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, Tiboca said:

Lassan vége a nyárnak, rövidebbek a nappalok, hidegebb az idő, több időt töltünk a gép előtt...

Jelenleg az Anno 1800-ban gyönyörködöm. Minden új epizódnál azt hiszem, hogy ezt a részletgazdag grafikát ennél a műfajnál már nem lehet fokozni, de mindig tévedek. Még intenzívebben élnek a városok, még szebben dagadnak a vitorlák, még aprólékosabban kidolgozottak az épületek. Kár, hogy gyönyörködni nincs túl sok idő, mert öt percenként zúdul a nyakunkba 2-3 újabb küldetés.

Nosztalgiából újra játszom a King's Bounty: Legends-et, sajnos a közelgő második részhez már Win 10 -kell, ami nekem még nincs. Régóta látom a Steam-en, hogy az igazán jó játékok már ezt kérik, holott többségüknél ránézésre teljesen indokolatlan ez az op.rendszer, de üzlet az üzlet... Mivel 2017 óta dolgozom egy Half life 2. Ep.2. térképcsomagon és jártam már úgy op.rendszer frissítéssel, hogy a szerkesztővel együtt a készülő map-ok is elszálltak, mindaddig nem újítok, amíg ez el nem készül.

Szerencsére azért bőven van még program, aminek elég a 8.1 is! :)  Többek között fontolgatom a Bioshock trilógia remastered változatának újrajátszását, természetesen magyarítással!

Na, majd meglátjuk! 

Ja, és a Project Hospital is egy szenzációs ötlet, de ezt csak egészségügyi ismeretekkel, netán végzettséggel rendelkező játékosoknak ajánlom és most nem viccelek!

Nálatok mi a helyzet?

  

Lassan vége a nyárnak, amit talán nem is bánok, mert ez a nyár különösebben nem adta. A nyárra tervezett dolgok 10% ha megvalósult... 
A házfelújítás félbemaradt még júniusban (sebaj, a szomszéd egész nyáron gondoskodott a maximális zajról és zavarásról), kezdetben idő majd pénz híjján is lettünk, a nyaralás "természetesen" elmaradt, sőt a sok éves hagyományokkal rendelkező kerti party is. :(  voltak helyette váratlan kiadások és trash napok, jún 1 és aug 18 között nem túl sok jó napom volt. Most jobb, mintha fények is látszanának egyes alagutak végén (és egyelőre nem is dudálnak), de én már erősen várom az őszt. 

Ami játék frontot illeti, az idei tavaszt és nyarat egyértelműen a Forza Horizon 4 uralta, mint kb legtöbbet játszott játék, na és persze a szokásos War Thunder. (ezt nagyban köszönheti ezutóbbi az eventnek és a battle passnak)
Több éves várakozás után belekezdtem az RDR2-be is, de cca 4 óra játék után is azt tudom mondani, hogy valahogy mégsem fogott meg (pedig nagyon vártam), igaz ezen az sem javít, hogy nem fut éppen valami szépen (minimum grafikán). A VGA árak persze nem zuhantak, új VGA-m meg azóta sincs (volt, nincs egy RX570, de hosszú történet), meg persze van a HD6850 is, de ezutóbbi olyan mintha egy Ford T modellel próbálnék napira közlekedni, nem véletlenül megy helyette a sokkal újabb GTX950 még mindig. 
Meglepő visszatérést hozott azonban egy korábbi nagy szerelem, a C&C generals zero hour, ami az utóbbi 2-3 hétben mindenképp a legtöbbet játszott játékom, és már emlékszem miért szerettem annyira, az a durva, hogy már a néggyel ezelőtti gépemen is jól ment. :D

Windowsból réges régen a 10-est használom, sokkal kisebb megelégedésre mint a 7-et, eddig szinte minden komolyabb frissítés valamiféle borsot tört az orrom alá :(

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
21 hours ago, Lord_KROK said:

Windowsból réges régen a 10-est használom, sokkal kisebb megelégedésre mint a 7-et, eddig szinte minden komolyabb frissítés valamiféle borsot tört az orrom alá :(

Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a nyarad, ahogy tervezted. Nekem a múlt évi volt egy elátkozott pech széria, inkább nem részletezném.

Windows terén pont attól félek, amit írtál. A 8.1-el békésen megvagyok, a fiam viszont rendszeresen anyázik a 10 miatt. Ő is általában frissítések után...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, Tiboca said:

Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a nyarad, ahogy tervezted. Nekem a múlt évi volt egy elátkozott pech széria, inkább nem részletezném.

Windows terén pont attól félek, amit írtál. A 8.1-el békésen megvagyok, a fiam viszont rendszeresen anyázik a 10 miatt. Ő is általában frissítések után...

Hát nekem a tavalyi egész jóra sikeredett a mostanihoz képest

igen, rá is tapintottál mi a legnagyobb bajom a 10-el... És tudom, hogy nem vagyok egyedül

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

És nem úgy tűnik, hogy a 11 lenne a fény ennek az alagútnak a végén. Inkább a gyorsvonat, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, payskin said:

És nem úgy tűnik, hogy a 11 lenne a fény ennek az alagútnak a végén. Inkább a gyorsvonat, sajnos.

Ettől tartok én is :(

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Na, kicsit megkönnyebbültem. Mármint azért, sajnáljam-e, hogy a 2 napja megjelent Kings Bounty 2-t nem tudom játszani, mert nincs Win10-em.

Hát nem sajnálom!

Olvastam a véleményeket, láttam játékmenet videókat és meg kell hogy mondjam, nem tetszik ez az új stílus. Próbáltak egyfajta TPS, RPG, explorer keveréket összehozni, de az összetevők sajnos nem akarnak vegyülni. Pont azt a megfogalmazhatatlan varázsát veszítette el a játék, ami engem annak idején megfogott. Hogy mennyire, azt jól szemlélteti az a tény, hogy jelenleg is játszom a Kings Bounty: The Legends epizódot magyarítással.

Úgyhogy egyelőre nem vesztettem semmit. De azért sajnálom. Újabb csalódás egy hónapok óta várt nagy címben.

Bízom benne, hogy a legújabb Settlers-el nem ez lesz a helyzet, bár az Ubisoft hónapok óta lapít ezügyben. Továbbra is csupán az az egy elavult trailer érhető el a játékról, hivatkoznak arra, hogy a tökélességre törekednek, ezért ez a nagy csúszás, de bennem bújkál a kisördög: lehet, hogy a mostanában megjelent jobbnál-jobb kolónia menedzselős játékok ijesztették meg a készítőket, hogy elkéstek?

No, majd kiderül.

Ja, még valami!

Van a Netflixen egy doku sorozat a számítógépes játékok történetéről. Mindenkinek bátran ajánlom, mert nagyon érdekes!  :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én elővettem a Settlers III History Ediiont (2 dollár alatt volt valahol, nem hagytam ott ennyiért), ami 1:1-ben a 98-as Settlers III az összes kiegészítővel, csak felhúzták full HD-ra, és a római kampányt már le is nyomtam. Örök szerelem

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/27/2021 at 8:23 AM, Tiboca said:

De azért sajnálom. Újabb csalódás egy hónapok óta várt nagy címben.

 

Nagyon rossz tud ez lenni! 
Sajnos nekem ez egyre gyakrabban kijut :( Már lassan alig merek várni bármit is. 
A Mafia 3-rtól már a videókon láttam, hogy nem egészen az amit vártam, a Definitive edition remek játék lett, nagyon vártam, csak épp vaalami mégsem jó benne, mert még a nagy előddel a sima Mafia 1-el mai napig órákig eltudok autókázni a városban meg vidéken, addig a def ed, annyi volt, hogy egyszer végig vittem meg 1-2szer autókáztam benne 10-20 percet és ennyi, kimerült. 
Just Cause 3 utána 4 is csalódás volt, a délamerikai helyszín még csak-csak (bár a mediterrán térség sokkal jobban megfogott) de a játékmenetbeli változtatásokkal már nem tudtam együtt élni, így hamar elkaszáltam. Szomorú, ettől ennél az is jobb lett volna ha csak nem fut jól az akkori gépemen (mondjuk az is baj volt).

Most legutóbb az évekig várt RDR2-vel jártam úgy, hogy játszottam vele kétszer kb 2 órát, de valahogy még mindig nem tud megfogni. Mondjuk ezen sem segít, hogy minimális grafikán sem fut éppen fényesen. (kéne egy új VGA, de ilyen luxustermékekre egy átlag magyarnak már nemigen telik :( )

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 8/28/2021 at 2:26 PM, Lord_KROK said:

 

(kéne egy új VGA, de ilyen luxustermékekre egy átlag magyarnak már nemigen telik :( )

Én nagyon áldom az agyamat, hogy 2015-ben megvettem a még jelenleg is egész tisztességesen teljesítő kártyámat.

Gygabyte GTX960 IXOC 2 GB

Ráadásul akkor grátiszként járt hozzá a Witcher 3 is! És így, játékostól 54 ezerbe került. Igaz, csak 2 gb videómemóriája van, de szinte mindent futtat, ami engem érdekel. Jó, a Just Cause 3-al ez se bírt, de a fórumokon olvasottak alapján ennek inkább a csapnivaló optimalizálás volt az oka, mint sem a kártya. Bizonyítja ezt az is, hogy a GTA 5-el simán megbírkózik és nem a legalacsonyabb beállítások mellett. Még manapság is jelennek meg a kártyáról tesztviideók, ami arra utal, hogy még mindig képes labdása rúgni. Pláne a jelenlegi VGA árak mellett.

Tegnap - vesztemre - belenéztem egy 2 éves Settlers 2 Anniversary mentésembe...Hááát, úgy ottragadtam a monitor előtt, mint a sicc! :D

És a fent említett Witcher 3-at se fejeztem még be, ami nagy szégyen, de úgy emlékszem, jöttek ki akkoriban más nagy címek is, amik elvonták a figyelmemet. Mindegy, azóta új monitorom is lett, most még nagyobb élményt fog nyújtani a folytatás. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...