Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Tiboca

Új topicomba várom minden "nem túl fiatal"(30-40-es), de a számítógépes játékokat kedvelõ, kissé késõn billentyûzetet, joystick-et, egeret ragadó játékostárs hozzászólását.Természetesen bárki írhat, sõt végleges nevet keresek egyesületünknek!Lényeg: a nevünk rövidítése legyen önmagában is értelmes szó, lehetõleg humoros, de NEM SÉRTÕ a korosztályunkra nézve!Dumáljuk meg, mivel játszunk éppen, nem szégyen, ha komoly családapaként(családanyaként) idõnként mi is a monitort bámuljuk, mint gyermekeink!Jobb késõn, mint soha!A "homo ludens"-lét mindenkinek jár!Hajrá VGE-tagok, a Commodore-korszak után szóljunk bele a PC-k világába is!

Témafelvetések:

1.Hogyan korlátozhatjuk gyermekeink számítógép elõtt töltött idejét, ha azt látják, hogy mi is folyton ott ülünk?

2.Milyen játékokat játszhat együtt szülõ és gyermeke?

3.Ciki-e manapság 40 év felett fórumozni, ha nem értjük a "törzstagok" szlengjeit?

stb.

Na, csapjunk bele a lecsóba! taps.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Na jó, úgy látszik, mindenki lefeküdt már a Megasztár után vagy épp a Welsh Open-t(snooker) nézi az Eurosporton, úgyhogy új témák(de bárkmirõl írhattok!):

- Hogyan és mikor ismerkedtél meg a számítógépes játékokkal?(Zx-Spectrum, Commodore korszak szépségei, nosztalgiázzunk!)

- Kedvenc játékmûfajod?

- Párod(házastársad!) hogyan tolerálja játékszenvedélyedet?(Netán õ is játszik?)

- Hogyan fejleszted "sutyiban" a gépedet, ha a pénz jobban kellene a kosztpénzre? laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom

bocs h offolok, de sztem át kéne majd rakni ezt az arénába, vagy akár a kultúrába wink.gif

de érdekes a téma, sõt ahogy magamat ismerem, ez 20 év múlva még tanulságos is lesz számomra smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
bocs h offolok, de sztem át kéne majd rakni ezt az arénába, vagy akár a kultúrába wink.gif

de érdekes a téma, sõt ahogy magamat ismerem, ez 20 év múlva még tanulságos is lesz számomra smile.gif

Kösz a tippet, de egy kis segítség kellene!A már meglévõ anyagot át tudom tenni valahogy az általad javasolt témakörbe?

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Új topicomba várom minden "nem túl fiatal"(30-40-es), de a számítógépes játékokat kedvelõ, kissé késõn billentyûzetet, joystick-et, egeret ragadó játékostárs hozzászólását.Természetesen bárki írhat, sõt végleges nevet keresek egyesületünknek!Lényeg: a nevünk rövidítése legyen önmagában is értelmes szó, lehetõleg humoros, de NEM SÉRTÕ a korosztályunkra nézve!Dumáljuk meg, mivel játszunk éppen, nem szégyen, ha komoly családapaként(családanyaként) idõnként mi is a monitort bámuljuk, mint gyermekeink!Jobb késõn, mint soha!A "homo ludens"-lét mindenkinek jár!Hajrá VGE-tagok, a Commodore-korszak után szóljunk bele a PC-k világába is!

Témafelvetések:

1.Hogyan korlátozhatjuk gyermekeink számítógép elõtt töltött idejét, ha azt látják, hogy mi is folyton ott ülünk?

2.Milyen játékokat játszhat együtt szülõ és gyermeke?

3.Ciki-e manapság 40 év felett fórumozni, ha nem értjük a "törzstagok" szlengjeit?

stb.

Na, csapjunk bele a lecsóba! taps.gif

Én magam is ez a korosztály vagyok, így lelkesen üdvözlöm a kezdeményezést smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Kösz a tippet, de egy kis segítség kellene!A már meglévõ anyagot át tudom tenni valahogy az általad javasolt témakörbe?

majd megkérünk valamelyik illetékes altopic modit, vagy egy globált és majd átrakja Neked wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
Én magam is ez a korosztály vagyok, így lelkesen üdvözlöm a kezdeményezést smile.gif

Tiszteletem, kortárs!Bevallom, régóta nagy tisztelõd vagyok, igazán kedvelem a rovatodat és a játéktesztjeid stílusát.Magam is rendelkezem némi írói vénával(és ezt ne vedd önfényezésnek!), de évekig publikáltam a Hócipõ-ben, majd az 1990-es Humorfesztivál döntõje után egészen 2004-ig dolgoztam a jelenleg agonizáló MTV Szeszélyes Évszakok, Szatelit, Uborka-bábkabaré, Dili-buli c. kabaréiban, szerzõként bedolgoztam a Mikroszkóp Színpadnak és a Rádiókabarénak.Jelenleg egy filmforgatókönyvön dolgozom - egyelõre pausa van - így "túl sok" idõm lett fórumozni.Mivel nem tudok meglenni írogatás nélkül, a fórumtagok agyát igyekszem terhelni...Úgy gondoltam, a mi korosztályunk kicsit másképp és másról társalogna, ha játékok kerülnek szóba, ezért gondoltam egy ilyen topic-ra.Már jelezték, hogy nem igazán itt kellett volna indítanom, de most már mindegy.Ha itt nem jön be, majd próbálkozom másik témakörben.Mégegyszer megtisztelve érzem magam, hogy jelentkeztél, szeretettel üdvözlöm a GS-csapatot!

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
majd megkérünk valamelyik illetékes altopic modit, vagy egy globált és majd átrakja Neked wink.gif

Elõre is köszönöm a segítségedet!

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Helló, érdeklõdõ!Ez egy új téma, de bárki hozzászólhat!Ne ijedj meg a 30-as "karikától"!Írd meg, ha fiatal vagy, szoktak-e játszani a szüleid PC-n?És ha Te vagy a szülõ, akkor azt, Te is odaülsz-e néha "nyomulni"?Ne haljon már be ez a topic már az elején!Lejjebb további felvilágosítást olvashatsz a témáról, melyet olyan nevek is támogatnak, mint Gyu!!!!!!! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

seN
Helló, érdeklõdõ!Ez egy új téma, de bárki hozzászólhat!Ne ijedj meg a 30-as "karikától"!Írd meg, ha fiatal vagy, szoktak-e játszani a szüleid PC-n?És ha Te vagy a szülõ, akkor azt, Te is odaülsz-e néha "nyomulni"?Ne haljon már be ez a topic már az elején!Lejjebb további felvilágosítást olvashatsz a témáról, melyet olyan nevek is támogatnak, mint Gyu!!!!!!! biggrin.gif

Apám szokott játszani, föleg autó-s gémmekel de GTAkat is végigtolta Solder Of Fortune I-II. Most perpill NFSMWzik smile.gif.

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Grat Tiboca , láttom megalakult az egyesület, az én faterom fifa 2006 szokott nyomulni, meg amikor még megvolt a kormány , pedál a géphez az egész csalad jácott a hot persuit 2-vel. ( még muterom is ami nagy szó ) .

Link to comment
Share on other sites

methew

Ilyen van mikor apámnál vagyok hogy hozza a cégtõl a kivetitõt összerakja, én olyan éjfél magaságában elhuzzok aludni fatR meg beül a kivetitõn ( fal méretü képernyõként is felfoghato ) Doom3-mazni .. aztán kimegyek éjjel háromkor vécére és fatR még mindig ott ül és tolja. Néztem hogy játszik : beáll egy sarokba fél kézzel lövöldöz , másik kezével a pipáját tömögeti biggrin.gif .. meg most richard burns rally-zik .. de fõleg ( mindennap vagy két órákat ) Flight Simulator-ozik .. mindig megveszi a legújabb .. most meg maj amikor kijön a FS X akkor meg teljes gépfelújitás lesz .. most csak azért kötetett be magának chello (light-ot igaz ) hogy tujon online repülni ..

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Az én apám nem, de 1 haverom apja ott kunyizta a fiától a CoD 2-õt meg MoH:PA-t. Az én anyám meg 1folytába tolja a Pasziánszt laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Helló-belló VGE-tagok, nagyon örülök, hogy megmozdult a topic!Sajnos csak most tudtam idekukkantani, mert tegnap is ma feküdtem le...Mint az az alábbiakból kiderül, igenis vannak családok, ahol az egész família nyomatja a gémeket, sõt egyes esetekben az idõsebb generáció figyelemre méltó kreativítással rendelkezik.Ilyen szempontból nekem a DOOM3 közben pipáját tömõ papa a kedvencem.Remek dolog, hogy az ifjoncok már beírtak a topicba, de hallgattassék meg a másik fél is!Tessék, szóljatok az "öregnek"(mondom ezt pont én... laugh.gif), õ hogyan emlékszik a Commodore-os hõskorra?

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
Apám szokott játszani, föleg autó-s gémmekel de GTAkat is végigtolta Solder Of Fortune I-II. Most perpill NFSMWzik smile.gif.

A felsorolt gémeket - ha nem is valamennyit - jómagam is játszottam, a NFS most is fent van a gépen, csak hanyagoltam.Bár még messze nem reprezentatív mennyiségû vélemény érkezett a VGE topicra, annyi máris látszik, hogy a papák kedvencei közé az autós ill. FPS-játékok tartoznak.Jó lenne tiszteletbeli tagunknak fogadni egy UT-fun ANYUKÁT!Nos, tud valaki ilyet? biggrin.gif Az eddigiek alapján a mamák a kártya- ill. billiárd mûfajért rajonganak, persze várok újabb meglepõ jelzéseket is!

Addig is újabb kérdések:

1.Van-e valakinek javaslata az Egyesületünk új nevére?!

2.Hogy mûködik nálatok a gépfejlesztés?(Kunyerálsz a papától?Apád és te sutyiban megveszitek a cuccot, nehogy anyu megtudja?Apu szól neked, hogy ideje lenne beszerezni egy új VGA-t, mert éjjelente beszaggat a DOOM3? wink.gif )

3.Elõfordult-e már, hogy a családtagok összevesztek azon, ki üljön a gép elé...? mad.gif

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Többnyire csak én használom a gépet, az én szobámban is van szerencsére. smile.gif

Az édesapám ugy 3 éve végivitte a R.T.C.Wolfenstein-t ( amit õ vett nekem )

Mással nem játszott.

Azt birtam mikor bejött a szobámba és éppen MOrrowindeztem és Ott volt a lábaimnál egy iszaprák. AZtán azt mondta hogy mi a farnc az, én azt modntam hogy egy iszaprák, õ meg azt modnta hogy jó nagy az a rák laugh.gif

Csak az a szar hogy midnig azt hiszi hogy játszok közben meg nem.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Többnyire csak én használom a gépet, az én szobámban is van szerencsére. smile.gif

Az édesapám ugy 3 éve végivitte a R.T.C.Wolfenstein-t ( amit õ vett nekem )

Mással nem játszott.

Azt birtam mikor bejött a szobámba és éppen MOrrowindeztem és  Ott volt a lábaimnál egy iszaprák. AZtán azt mondta hogy mi a farnc az, én azt modntam hogy egy iszaprák, õ meg azt modnta hogy jó nagy az a rák laugh.gif

Csak az a szar hogy midnig azt hiszi hogy játszok közben meg nem.

Akkor papád úgy volt az RCTW-vel, mint a papák általában a játékokkal.Sokszor azért vesznek a fiuknak kisvasutat, mert tulajdonképpen õk szeretnének vele játszani... biggrin.gif

Ui.: apropó, milyen az az iszaprák...? blink.gif

Link to comment
Share on other sites

-Arch-
Akkor papád úgy volt az RCTW-vel, mint a papák általában a játékokkal.Sokszor azért vesznek a fiuknak kisvasutat, mert tulajdonképpen õk szeretnének vele játszani... biggrin.gif

Ui.: apropó, milyen az az iszaprák...? blink.gif

Hát szerintem csak kedveskedni akart mert csak rá ugy 1 évvel játszott vele amikor nagyon uanatkozott.

Iszaprák: Morrowindben, a viz mellett élõ, azt hiszem 8 lábú páncélos állat. Ami kb 1 méter hosszú és fél méter széles. És van 2 nagy csáprágója. Két maghalási pozicíót tud fel venni egyszer elõre dõl egyszer meg felfordúl.

Fehér husa van. HUu többet nem tok mondani róla. Néha megtámadják a kiváncsi szemlélõdõt.

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Hu hát nemszertnék összefutni egy Iszaprákal laugh.gif , mondjuk nemis Morrowindezek.

Link to comment
Share on other sites

Vips
Hu hát nemszertnék összefutni egy Iszaprákal laugh.gif , mondjuk nemis Morrowindezek.

Pedig egy ütéssel le lehet csapni, már rögtön a játék elején is. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu

Áthelyeztem a topikot az Arénába smile.gif

Nekem még nincs gyermekem, így nem tudom felmérni, milyen lenne játszani vele PC-n. De itthon már van hálózat, ha kéne smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Tiszteletem, kortárs!Bevallom, régóta nagy tisztelõd vagyok, igazán kedvelem a rovatodat és a játéktesztjeid stílusát.Magam is rendelkezem némi írói vénával(és ezt ne vedd önfényezésnek!), de évekig publikáltam a Hócipõ-ben, majd az 1990-es Humorfesztivál döntõje után egészen 2004-ig dolgoztam a jelenleg agonizáló MTV Szeszélyes Évszakok, Szatelit, Uborka-bábkabaré, Dili-buli c. kabaréiban, szerzõként bedolgoztam a Mikroszkóp Színpadnak és a Rádiókabarénak.Jelenleg egy filmforgatókönyvön dolgozom - egyelõre pausa van - így "túl sok" idõm lett fórumozni.Mivel nem tudok meglenni írogatás nélkül, a fórumtagok agyát igyekszem terhelni...Úgy gondoltam, a mi korosztályunk kicsit másképp és másról társalogna, ha játékok kerülnek szóba, ezért gondoltam egy ilyen topic-ra.Már jelezték, hogy nem igazán itt kellett volna indítanom, de most már mindegy.Ha itt nem jön be, majd próbálkozom másik témakörben.Mégegyszer megtisztelve érzem magam, hogy jelentkeztél, szeretettel üdvözlöm a GS-csapatot!

Ez jó kis elõélet... Kéne írnunk valamit együtt, mit szólnál hozzá? Valami könnyedet és habosat de aranyosat...

Link to comment
Share on other sites

Xris

Szólom kéne a bátyámnak errõl a topicról,õ aztán vén gémer,csak sajna még nem regelt itt,pedig már szóltam neki,de xar a gépe

Link to comment
Share on other sites

lordlock

Mond meg neki hogy javítsa meg!

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Pedig egy ütéssel le lehet csapni, már rögtön a játék elején is. smile.gif

Tényleg?, akkor az nemis para. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...