Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

Tiboca

Néhány jótanács gyakorló és leendõ apáknak, vagyis:

Hogyan kezeljük gyemekünk(gyermekeink) jelenlétében a játékok által okozott kudarcélményt?

1.Amennyiben csemeténk halló- és látótávolságon kívûl múlatja az idõt, kezdjünk el nyugodtan káromkodni, mert a játék megérdemli...

2.Ellenkezõ esetben - feltûnés nélkül - gyakoroljunk erõteljes nyomást a klaviatúrára(lehetõleg a középvonalban), melynek hatására pillanatokon belül egyszerre két billentyûzetünk lesz!

3.Az egeret - egészen véletlenül - ejtsük a földre - és addig tapossuk, amíg van benne szusz!Ezzel az eljárással eddig korszerûtlen zsinóros egerünket zsinór nélkülivé, zsinór nélküli egerünket pedig használhatatlanná varázsolhatjuk.Arról nem is beszélve, hogy innentõl kezdve egerünk ugyanolyan lapos lesz, mint eddig egérpadunk volt!

4.A joystick a dühös játékosok számára valóságos Kánaán!Ezen akad ui. a legjobb fogás.Magát a joyt egyetlen erõteljes mozdulattal téphetjük ki a kontroller testébõl, ráadásul csendben, így a családunk semmit sem vesz majd észre!A professzionálisabb botkormányok elõnye is itt mutatkozik meg igazán, ui. azokon lényegesen több gomb van, mint a gagyikon.Ebbõl eredõen ezen bizgentyûk végleges eltávolítása sokkal több idõt enged indulataink levezetésére, ami már önmagában is indokolja komolyabb joy-ok beszerzését!

5.Bátrabb apák próbálkozhatnak még a monitor lendületes megfejelésével is, de ez egyrészt zajjal jár, másrészt a mûvelet után nem a képernyõn, hanem a saját képünkön jelennek majd meg olyan speciális effektek, mint a bip mapping, a motion blour és az (arc)élsimítás...

6.Csak igazán profi dühöngõk nyúljanak a végsõ megoldáshoz, vagyis magának a háznak az amortizálásához!Nejünket küldjük ki mosogatni, gyermekünket küldjük le a szeméttel, majd miután biztosítottuk a nyugodt terepet, rúgjuk le a gépet az asztalról!Lehetõleg a DVD-kombó tájékán, mert az fáj neki a legjobban.A földre küldve gépünket, már nyert ügyünk van.Mielõtt kivégeznénk, húzzuk ki a tápkábelt, különben visszaüthet!Az oldallap eltávolítása után vigyünk be egy jobbhorgot a vinyónak, vágjuk jól alaplapon, majd addig szorongassuk a VGA-ját, amíg le nem esik róla a passzív hûtés.Ezután szusszanjunk egy nagyot, majd áldozatunkat hajítsuk ki a tizedikrõl.Végre megnyugodhatunk!

Egészen addig, míg gyermekünk vissza nem tér a szemetesvödörrel, közölvén, hogy odalent talált egy egész jó állapotban lévõ számítógépet... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Egyébként együtt is szoktunk játszani, fõleg Colin McRae Rally 2.0-t smile.gif Az szokott durva lenni, amikor megdönt egy rekordot, aztán elküldöm addig, amíg meg nem javítom és ez így megy tovább és tovább. laugh.gif Bár a nap végén mindig arra lyukadunk ki, h fejleszteni kéne már a gépet, mert a Richard Burns Rally, meg még sok játék nem fut, de a fater mindig visszautasítja ezt a visszautasíthatatlan ajánlatot. laugh.gif

Nyert ügyed lesz abban a pillanatban, ha találsz egy olyan progit, amit nagyon megszeret, de a normál futtatáshoz erõsebb gép kellene.Ha jól sejtem, valami gépigényes autóversenyprogram kellene!(Nem én adtam a tippet...! wink.gif )

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Tiboca,ez nagyon jó lett. s25.gif Baromijó humorod van,meglátszik a munka gyümölcse. smile.gif Én sajnos nem is vagyok Vén Gémer(13] apám meg csak az egyetemen,Moszkvában játszott baromi sokat C64en,az meg már rég volt. smile.gif Mondjuk most informatikus.

Link to comment
Share on other sites

szandro
...

Egyáltalán, a férfiak(fiúk) játszanak valamikor efféle játékokat, vagy mi csak "lövöldözni" szeretünk...?! dry.gif

Én szoktam a feketeözveggyel is játszani, meg poolozni is szoktam...

Link to comment
Share on other sites

Gyu
Tiboca,ez nagyon jó lett. s25.gif Baromijó humorod van,meglátszik a munka gyümölcse. smile.gif Én sajnos nem is vagyok Vén Gémer(13] apám meg csak az egyetemen,Moszkvában játszott baromi sokat C64en,az meg már rég volt. smile.gif Mondjuk most informatikus.

És próbáltad odacsábítani?

Az én bátyám 45 éves múlt, mégis sokat játszik... fõleg stratégiákkal..

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Tiboca,ez nagyon jó lett. s25.gif Baromijó humorod van,meglátszik a munka gyümölcse. smile.gif Én sajnos nem is vagyok Vén Gémer(13] apám meg csak az egyetemen,Moszkvában játszott baromi sokat C64en,az meg már rég volt. smile.gif Mondjuk most informatikus.

Addig örülj, amíg ilyen fiatalon, mondjuk így: "pártoló tag"-ként fórumozhatsz ebben a topicban! smile.gif Én 13 évesként még azt se nagyon tudtam, mi fán terem a PC, ami részben nem is volt baj, mert az idõnket együtt töltöttük a haverokkal a Népkert-ben.(Ez csak a miskolciaknak mond valamit, de azoknak sokat!)Szóval, irígylem a korodat, mert azt szokták mondani, hogy 40 év felett, ha valakinek a reggeli felkelés után nem fáj valamije, akkor meghalt...Persze, ez csak egy morbid vicc volt, de 27 év múlva már nem fogsz rajta olyan nagyot nevetni. sad.gif

Ha a papád informatikus, akkor nagyon ott lehet a szeren PC-ügyben, és ahogy írtad, annakidején azért õt is elvarázsolta aCommodore-õrület.Te játszottál már ennek a retromasinának valamelyik progijával?Ha nem, tessék bepótolni, kötelezõ darab!

Ui.: Nekem a fiam 13 éves, akárcsak Te, nagy gamer õ is, neki tetszettek a régi játékok, amit én egy féltve õrzött C16-oson szoktam neki prezentálni.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
Én szoktam a feketeözveggyel is játszani, meg poolozni is szoktam...

Nejemet az imént kérdeztem meg a témáról:

Szerinte a nõk többsége a nyugisabb játékokat kedveli, ami érthetõ.Ugyanakkor nagyon szerette anno a Tomb Raider-eket is, kizárólag a kaland-elemek miatt és nagyon sokszor segített a fejtörõknél.Valljuk be, etéren a nõkre lehet számítani!(Szõke nõs beszólásoktól kíméljetek!) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama
Addig örülj, amíg ilyen fiatalon, mondjuk így: "pártoló tag"-ként fórumozhatsz ebben a topicban! smile.gif Én 13 évesként még azt se nagyon tudtam, mi fán terem a PC, ami részben nem is volt baj, mert az idõnket együtt töltöttük a haverokkal a Népkert-ben.(Ez csak a miskolciaknak mond valamit, de azoknak sokat!)Szóval, irígylem a korodat, mert azt szokták mondani, hogy 40 év felett, ha valakinek a reggeli felkelés után nem fáj valamije, akkor meghalt...Persze, ez csak egy morbid vicc volt, de 27 év múlva már nem fogsz rajta olyan nagyot nevetni. sad.gif

Ha a papád informatikus, akkor nagyon ott lehet a szeren PC-ügyben, és ahogy írtad, annakidején azért õt is elvarázsolta aCommodore-õrület.Te játszottál már ennek a retromasinának valamelyik progijával?Ha nem, tessék bepótolni, kötelezõ darab!

Ui.: Nekem a fiam 13 éves, akárcsak Te, nagy gamer õ is, neki tetszettek a régi játékok, amit én egy féltve õrzött C16-oson szoktam neki prezentálni.

Háát,én születésem óta a PC-vel élek,szóval van már benne tapasztalatom. smile.gif És apukám tényleg profi a gépekhez, szal gépügyben jó sokat szoktunk tárgyalni.Arra nem látok sok esélyt,hogy oda üljön játszani is, mert sajnos nagyon sokat kell dolgoznia,és nemrég volt egy elég komoly szívmûtétje,és így elég hamar elfárad.A régi játékokat én is nagyon szeretem,sokkal jobban élvézem,mint a sok csilivili ürességet. smile.gif Blues Brothers,Day Of The Tentacle,Maniac Manson, és további sok más. smile.gif Remélem nem ismered ezt az oldalt,elég sok kincset találhatsz magadnak:

Abandonia

Ez az oldal nem illegális,szóval nyugodtan tölhetsz le innen játékokat. smile.gif

Sajnos régi masinám nincsen, csak egy 486os alaplap,ami büszkén köszön le a falamról. smile.gif

Hohóó,látom miskolci vagy. smile.gif A szüleim is miskolciak. smile.gif Nemtudom,hogy mond e neked valamit az a név,hogy Baráti Zoltán?Õ az édesapám, ill. Bokor Kálmán, õ a nagypapám volt.(Nyugodjék Békében)

A fiadnak pedig headshotokban gazdag gamelést kívánok. smile.gif

Gyu:Lehetetlen lenne, nem szereti a mostani gammákat. smile.gif És a bátyádnak nem az a beceneve iWiWen,hogy Egyfejû? smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Ez az oldal nem illegális,szóval nyugodtan tölhetsz le innen játékokat. smile.gif

Sajnos régi masinám nincsen, csak egy 486os alaplap,ami büszkén köszön le a falamról. smile.gif

Hohóó,látom miskolci vagy. smile.gif A szüleim is miskolciak. smile.gif Nemtudom,hogy mond e neked valamit az a név,hogy Baráti Zoltán?Õ az édesapám, ill. Bokor Kálmán, õ a nagypapám volt.(Nyugodjék Békében)

A fiadnak pedig headshotokban gazdag gamelést kívánok. smile.gif

Gyu:Lehetetlen lenne, nem szereti a mostani gammákat. smile.gif És a bátyádnak nem az a beceneve iWiWen,hogy Egyfejû? smile.gif

Az Abandonia-t természetesen ismerem, én is szoktam róla töltögetni, ez csak természetes egy VGE-tagtól!Remélem a papád a mûtét ellenére jól van!Szüleidet sajnos nem ismerem, pedig Miskolcon szinte mindenki ismer mindenkit.A falon lógó alaplapodról jutott eszembe a következõ topic-téma(úgyis azt látom a látogatottság alapján, hogy mindenki elment már WOW-ozni, vagy nyomul valamelyik szerveren), szóval a körkérdés:

- Õriz-e még valaki valamilyen ereklyét a számítógépes "hõskorszak" idejébõl?(alapgép, tartozékok, progik)

- Elõveszi-e valaki idõnként(no-no! wink.gif ) ezeket az ereklyéket, ha nosztalgiázni támad kedve?

- A BASIC-nyelv egyeduralma alatt próbálkozott-e valamelyikõtök játékok írásával?

- Miért gondolunk még ma is olyan szívesen vissza az ún. "garázsfejlesztésû" játékokra?

- Mikor "tolakodott be" a magánéletedbe a számítógép és hogyan?(Bécsi bevásárló-túrizmus a 80-as években, kinézted a gépet idehaza és hónapokig spóroltál rá, nyaggatott a gyerek, Te nyaggattad a nejed, stb... laugh.gif )

Link to comment
Share on other sites

danime

Az elsõ gépem egy Commodore +4 volt. Tudjátok, erre szalagos játékok voltak, egy lejátszóval oda kellett tekerni a játék elejére és pause+play.. tongue.gif , pfúú de rég volt..

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
...Ja, és ha ma este egy kicsit késõbb jelentkeznék, annak csupán egyetlen oka van: a fiam a hátam mögött toporog és várja, hogy átengedjem neki a gépet...)

Végre egy jó topik!!! biggrin.gif

Magam is hasonló "gondokkal" ""küszködöm"".. biggrin.gif így általában én is csak este 9 körül tudom használni a gépemet...gépünket..

végigolvastam a két oldalt és mire ideértem elfelejtettem miket kérdeztél... hiába.. a kor.. amnesia deluxe private....

mit is akartam mondani? blink.gif

biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
minnyá 29 évesen ér "öreg" oldalról írni?...

hát ide minden öreget beengednek?? mad.gif

tongue.gifbiggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

absintheur
Nekem személyszerint a "FICSUR" a legszimpatikusabb, mint rövidítés, ennek jelentésén próbáljunk csiszolni!

ezek a pillanat hevének szülöttei, csak mer annyira kérted

tessék csiszolgatni

és igen, szoktam bosszankodni a játékokon, csak óvatosan kell az üveglapos íróasztalon biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

absintheur
hát ide minden öreget beengednek?? mad.gif

tongue.gifbiggrin.gif

igen, meg engem is

akartam szólni, h gyere, de ha így folytatod, akkor kiutáltatlak

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

pfûû,mennyi kérdés gyûlt össze... lássuk:

- a gyerek számítógép elõtt eltöltött idejét egyenes arányba állítom a tanulmányi eredményével. szinte kitünõ tanuló, így hétközben napi 1,5 - 2 órát , hétvégén (rossz idõ esetén) max 4 órát. azt is általában két idõpontra osztva.

- azt, hogy milyen játékot játszhat együtt a szülõ és gyereke szvsz az határozza meg, hogy alapvetõen milyen játék érdekli a két felet, milyen a gyerek beállítottsága és milyen korosztályt képvisel. (mi játszottunk LANon StarCraftot, W40K:DoW-t, Quake 3 Arenat, UT-t).

alapvetõen azokat a "lövöldözõs" játékokat részesítem elõnyben, ahol a játék képi brutalitását vissza lehet venni, vagy ki lehet kapcsolni. magam miatt is. smile.gif

- én nem érzem "ciki"nek a fórumozást ilyen elõrehaladott állapotban sem.. bár az zavar, amikor némely emberek cikizésbõl bácsinak szólítanak. dry.gif ez fõleg Gizusnál fordul elõ.. tongue.gif

- a kedvenc játékstílusom az fps... jövök megyek széjjel lövök mindenkit.. laugh.gif

- a párom nehezen tolerálja a gépezésemet..sajnos elég sok vita van belõle, hiába bizonygatom, hogy jobb neki is meg nekem is ha nem a kocsmában töltöm el az idõmet...

- gépfejlesztésre régebben sokat költöttem, mostanában inkább a régebbi jó játékokat veszem meg és azokkal nyomulok, mer azok most olcsók és jól futnak a gépemen... aztán amikor ujra fejlesztem a gépemet, megen a régi (mostani) játékokat veszem meg.. etc.. etc...

- nálunk néha elõfordul összeszólalkozás a gép bitorlása miatt..van mikor én nem tudok szabadulni, van mikor a gyerek.. bár én vagyok az erõssebb... még.. de gondolnom kell öregkoromra is.. így ált én engedek.. laugh.gif

- nem szoktam idegeskedni játékok miatt. tudom, h nem vagyok pro gamer ezért ha valamelyikben elakadok és 10.re sem megy, akkor két megoldás van:

1. kiveszem a sav-fájlt és bökök egy uninstallt.. aztán ha lesz hozzá kedvem, majd felteszem megin..

2. kimegyek fát hasogatni, azt ha kihasogattam magamat visszaülök..

biggrin.gif

bakker jó hosszú lett... blink.gif

Link to comment
Share on other sites

-Arch-
pfûû,mennyi kérdés gyûlt össze... lássuk:

- a gyerek számítógép elõtt eltöltött idejét egyenes arányba állítom a tanulmányi eredményével. szinte kitünõ tanuló, így hétközben napi 1,5 - 2 órát , hétvégén (rossz idõ esetén) max 4 órát. azt is általában két idõpontra osztva.

- azt, hogy milyen játékot játszhat együtt a szülõ és gyereke szvsz az határozza meg, hogy alapvetõen milyen játék érdekli a két felet, milyen a gyerek beállítottsága és milyen korosztályt képvisel. (mi játszottunk LANon StarCraftot, W40K:DoW-t, Quake 3 Arenat, UT-t).

alapvetõen azokat a "lövöldözõs" játékokat részesítem elõnyben, ahol a játék képi brutalitását vissza lehet venni, vagy ki lehet kapcsolni. magam miatt is. smile.gif

- én nem érzem "ciki"nek a fórumozást ilyen elõrehaladott állapotban sem.. bár az zavar, amikor némely emberek cikizésbõl bácsinak szólítanak. dry.gif ez fõleg Gizusnál fordul elõ.. tongue.gif

- a kedvenc játékstílusom az fps... jövök megyek széjjel lövök mindenkit.. laugh.gif

- a párom nehezen tolerálja a gépezésemet..sajnos elég sok vita van belõle, hiába bizonygatom, hogy jobb neki is meg nekem is ha nem a kocsmában töltöm el az idõmet...

- gépfejlesztésre régebben sokat költöttem, mostanában inkább a régebbi jó játékokat veszem meg és azokkal nyomulok, mer azok most olcsók és jól futnak a gépemen... aztán amikor ujra fejlesztem a gépemet, megen a régi (mostani) játékokat veszem meg.. etc.. etc...

- nálunk néha elõfordul összeszólalkozás a gép bitorlása miatt..van mikor én nem tudok szabadulni, van mikor a gyerek.. bár én vagyok az erõssebb... még.. de gondolnom kell öregkoromra is.. így ált én engedek.. laugh.gif

- nem szoktam idegeskedni játékok miatt. tudom, h nem vagyok pro gamer ezért ha valamelyikben elakadok és 10.re sem megy, akkor két megoldás van:

1. kiveszem a sav-fájlt és bökök egy uninstallt.. aztán ha lesz hozzá kedvem, majd felteszem megin..

2. kimegyek fát hasogatni, azt ha kihasogattam magamat visszaülök..

biggrin.gif

bakker jó hosszú lett... blink.gif

Érdekes. laugh.gifsmile.gif .

Én is ezt fogom csinálni szerintem mint te majd ha eljutok odáig.

( favágás az jó ötlet )

Link to comment
Share on other sites

absintheur
Érdekes. laugh.gifsmile.gif .

Én is ezt fogom csinálni szerintem mint te majd ha eljutok odáig.

( favágás az jó ötlet )

az adataid alapján te vagy itt a korelnök

helyénvaló lenne a bácsizás?

biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Gyu

- a párom nehezen tolerálja a gépezésemet..sajnos elég sok vita van belõle, hiába bizonygatom, hogy jobb neki is meg nekem is ha nem a kocsmában töltöm el az idõmet...

Semmi gond, kell egy laptop Wi-Fivel, kell egy kocsma, ahol van HotSpot és akkor máris lehet menni kocsmázni smile.gif És akkor kiderül mi a jobb...

Egyébként a párodat is meg kéne fertõzni, ajánlom a ZUMA címû játékot... aztán majd csodálkoztok, hogy nem fértek a géphez.

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Kikérem magamnak Godzilla bácsi! MINDEN FIATAL NEVÉBEN!! Mikor mondtuk neked azt, h bácsi? laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Semmi gond, kell egy laptop Wi-Fivel, kell egy kocsma, ahol van HotSpot és akkor máris lehet menni kocsmázni smile.gif És akkor kiderül mi a jobb...

Egyébként a párodat is meg kéne fertõzni, ajánlom a ZUMA címû játékot... aztán majd csodálkoztok, hogy nem fértek a géphez.

alapvetõen több gond is van ezzel.. laugh.gif

Laptop? inkább saját gép a gyereknek.. én jelenleg is üzemeltetek a lakásom körül 50m hotspotot a routeremmel.. és nincs 50 m-en belül kocsma.. sztem egész tolna megyében nincs hotspot.. sad.gif

a páromat meg inkább nem fertõzném meg ilyenekkel... több lenne a harc , a vita a számítógép bitorlása miatt, és ezzel egyenes arányban lenne kevesebb a kaja meg a háziasszonyi teendõk sem lennének elvégezve... és amig õ játszik, még a végén nekem kéne... ööö.. izé..

belegondolni is borzasztó.. ohmy.gifblink.gif

biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

absintheur

belegondolni is borzasztó.. ohmy.gifblink.gif

biggrin.gif

te tohonya öreg!

Link to comment
Share on other sites

Gyu
alapvetõen több gond is van ezzel.. laugh.gif

Laptop? inkább saját gép a gyereknek.. én jelenleg is üzemeltetek a lakásom körül 50m hotspotot a routeremmel.. és nincs 50 m-en belül kocsma.. sztem egész tolna megyében nincs hotspot.. sad.gif

a páromat meg inkább nem fertõzném meg ilyenekkel... több lenne a harc , a vita a számítógép bitorlása miatt, és ezzel egyenes arányban lenne kevesebb a kaja meg a háziasszonyi teendõk sem lennének elvégezve... és amig õ játszik, még a végén nekem kéne... ööö.. izé..

belegondolni is borzasztó.. ohmy.gifblink.gif

biggrin.gif

Akkor viszont csuka fogta róka smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
te tohonya öreg!

ha így folytatod kiutáltatlak innen.. mad.gif

tongue.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Niclas
alapvetõen több gond is van ezzel.. laugh.gif

Laptop? inkább saját gép a gyereknek.. én jelenleg is üzemeltetek a lakásom körül 50m hotspotot a routeremmel.. és nincs 50 m-en belül kocsma.. sztem egész tolna megyében nincs hotspot.. sad.gif

a páromat meg inkább nem fertõzném meg ilyenekkel... több lenne a harc , a vita a számítógép bitorlása miatt, és ezzel egyenes arányban lenne kevesebb a kaja meg a háziasszonyi teendõk sem lennének elvégezve... és amig õ játszik, még a végén nekem kéne... ööö.. izé..

belegondolni is borzasztó.. ohmy.gifblink.gif

biggrin.gif

Ha már a gépezésrõl meg a "Külvilág"-i szórakozásról esett szó akkor én is beleszólnék bár ezt Gyunak már leítram e-mailben,de most elmondom nektek(vagy önöknek),hogy az MMORPG szörnyû dolog.A haverjaimmal nem tudok kiruccanni mert MMORPG-znek,otthon meg anyám rinyál folyt on,hogy miért nem megyek el valahová a barátaimmal.Még ien helyzetet! dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
Akkor viszont csuka fogta róka smile.gif

mondjuk határozottan fejlõdik (a párom), mert mostmár elkezdett netezni.. bár otthon (szerencsére) még nem foglalja el a gépet, de a munkahelyen a pihi idõben már szörföl... Quelle, Otto.. emg ilyenek..

ha a gyereknek egyszer lesz saját gépe és akarna az asszony is játszani, hát .. csak megoldanánk. de most? 3an egy gépre?? blink.gif inkább ne akarjon játszani .. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...