Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vén Gémerek Egyesülete (vge)


Tiboca

Recommended Posts

XCube
On 4/18/2020 at 3:42 PM, Tiboca said:

Ha már a régi címekről esett szó: nem játszott valaki véletlenül az Age of Empires Definitive Edition-el? Úgy szaggatt nekem, mintha valami fotorealisztikus grafikát szeretnék futtatni az 5 éves konfigomon. Annak idején a régi verzió suhant, mint a szánkó, ez meg...

Ez sajnos ilyen. Iszonyú nagy felbontású asseteket használnak benne, azért ennyire gépzabáló.

On 4/16/2020 at 7:13 PM, Tiboca said:

Helyzetjelentést kérek: mindenki jól van? Részemről egészség rendben, a többit egyre nehezebben viselem. Sok minden nem tetszik, sőt..., de nem szeretnék politizálni. Így is az az érzésem, hogy kis hazánkban a járványvédelem már rég nem a járványról szól...A hangzatosan beígért mentőcsomag nem az, amit epedve vártunk, a kórházak kiürítése egyszerűen embertelen húzás és még sorolhatnám. De hagyjuk!

Szóval: hogy vagytok, Vén Gémerek?

Itt minden rendben nagyjából, a cégünk botladozik, de nem dőlt be legalább. Kevés a munka, így sokat vagyok itthon, ami az első hetekben elég rendesen felőrölt, de mostanra - köszönhetően az időjárásnak is - kezd normalizálódni a helyzet, mert legalább nem a négy fal közé vagyok bezárva.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 2/14/2020 at 2:24 AM, Lord_KROK said:

Unreal Tournament classic, HD, magyar (hang is), portable, KROK release  letölthető : UT-HD-HUN-KROK.zip
https://files.zolesz.hu/krok/


Tesztelve : 
Q6600, 4GB RAM, HD6670, Win7 32bit

E6600, 8GB RAM, HD5870, Win7 64bit

Core I3 4330, 16GB RAM, GTX950, Win7 64bit
Ryzen 1500X, 16GB RAM, Gigabyte GTX950, Win 8.1 64 bit
Core I7 8700K, 32GB RAM, GeForce GTX 1080 Ti, Win 10 64bit


1024×768-as alapfelbontáson van, de HD textúrákkal. Felbontás és irányítás szabadon változtatható. Telepítés nem szükséges. 
 

Leszedtem, kipróbáltam. Reméltem, hogy ebben meg lett oldva az egérgyorsítás problematikája, de sajnos nem ez a helyzet. Ti hogy bírtok így játszani vele?

A régi gépem direkt fel van készítve az ilyen dolgokra, a registry is át van variálva egy kicsit, ott használható a játék :) .

On 2/15/2020 at 4:28 PM, Godzillamessage said:

Ez hát. :yes: Meg tudod oldani, hogy 2560- ban is működjön?

Nálam 3440x1440 -ben nem lógott le semmi a képről, a játék viszont borzalmas volt a szűk FOV és az eszméletlenül felnagyított HUD miatt. Előbbit be lehet lőni, 21:9 -re 120 a javasolt, de néhány fegyver modellje bebugzik tőle. Utóbbira viszont még nem találtam megoldást.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, XCube said:

Leszedtem, kipróbáltam. Reméltem, hogy ebben meg lett oldva az egérgyorsítás problematikája, de sajnos nem ez a helyzet. Ti hogy bírtok így játszani vele?

A régi gépem direkt fel van készítve az ilyen dolgokra, a registry is át van variálva egy kicsit, ott használható a játék

nem igazán találkoztam a problémával, vagy nem tudom, hogy találkoztam vele. 

Mondjuk 1680-on még nem próbáltam ki

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

RTS kedvelők figyelmébe: próbáljátok ki az Iron Harvest-et, a bétája már játszható, néhány bugtól eltekintve nagyon jó!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK
On 4/29/2020 at 7:09 PM, Tiboca said:

RTS kedvelők figyelmébe: próbáljátok ki az Iron Harvest-et, a bétája már játszható, néhány bugtól eltekintve nagyon jó!!!

 

 

 

 

 

Már nézegettem én is, még ígéretes is lehet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tiboca

Régóta figyelem a mostanában megjelenő - elsősorban garázsfejlesztések eredményeképp kiadott - játékokat és megállapítottam, hogy ezek mintegy 80 %-a túlélő horror, ráadásul zömmel egy sötét házban(pincében, kórházban, ódon kastélyban, stb.) játszódnak. 

Szerintetek ennyire szeretünk félni, vagy ennyire nem jut semmi eredeti a fejlesztők eszébe?!

 

Mostanában ezt nyúzom és meg kell mondanom, erős konkurrenciája lesz a nemsokára megjelenő új Settlers-nek, ráadásul ez még csak alfa verzió, de hibátlan, alig-alig fagy és tele van eredeti ötletekkel. JA! MAGYAR FELIRAT IS VAN BENNE!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/1/2020 at 9:49 AM, Tiboca said:

Régóta figyelem a mostanában megjelenő - elsősorban garázsfejlesztések eredményeképp kiadott - játékokat és megállapítottam, hogy ezek mintegy 80 %-a túlélő horror, ráadásul zömmel egy sötét házban(pincében, kórházban, ódon kastélyban, stb.) játszódnak. 

Szerintetek ennyire szeretünk félni, vagy ennyire nem jut semmi eredeti a fejlesztők eszébe?!

nem tudom, nekem ezek az ijesztgetős játékok sosem jöttek be, de pláne mostanában nem. 

A resident Evil sorozatra is csak ránéztem, a left 4 dead sem volt hosszan siker nálam, mostanában meg pláne nem jönnek be ezek

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Egész véletlenül fedeztem fel az XCOM széria oldalhajtásának tartott X-COM: Chimera Squad c. játékot és meg kell mondjam, nagyon szórakoztató! Az alapfelállás is izgalmas: kevert csapattal szállunk szembe a gonosz ellenféllel, vagyis most már mi is a javunkra fordíthatjuk az idegenek képességeit. Tagjaink között tudhatjuk a mentális támadásokra képes alient, de a hatalmas termetű Brute is a mi oldalunkon csapkodja agyon a gonoszokat. Egyik kedvencem pedig a kobratestű kígyólény, aki rátekeredik az ellenfélre, netán mérget köp rá távoltól.

Új taktikai lehetőség még a pályákra való behatolás rendszere, az ún. Breach, amikor meghatározhatjuk, melyik csapattagunk melyik bejáraton(ajtó, ablak, szellőző, falrobbantás) rontson be a pályára, ráadásul az egyes bejutási pontok bizonyos bónuszokkal, máskor pedig büntetésekkel járnak. A helyszín ezúttal nem a Föld, hanem "csak" egy város, de feladat itt is akad bőven.

A grafika nem változott, a narratíva némileg szerényebb, mint a korábbi részekben, de a harc élvezetes és a következő XCOM részig jól el lehet vele szórakozni.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A MAfia Definitive editiont várom már piszkosul. 

Félek is, hogy mit szól majd hozzá a gépem 

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 8/5/2020 at 3:43 PM, Tiboca said:

Egész véletlenül fedeztem fel az XCOM széria oldalhajtásának tartott X-COM: Chimera Squad c. játékot és meg kell mondjam, nagyon szórakoztató!

Tudtam róla, de még az XCOM 2-t sem toltam végig, mert diavetítést rendez a gépen, úgyhogy egyelőre wishlisten van.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
4 hours ago, Lord_KROK said:

A MAfia Definitive editiont várom már piszkosul. 

Félek is, hogy mit szól majd hozzá a gépem 

Az engem is érdekelne, csak félek, hogy a lövöldözős részekhez már lassú vagyok. :(

1 hour ago, payskin said:

Tudtam róla, de még az XCOM 2-t sem toltam végig, mert diavetítést rendez a gépen, úgyhogy egyelőre wishlisten van.

És a konfigodban melyik a gyenge láncszem?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 8/6/2020 at 11:36 PM, Tiboca said:

Az engem is érdekelne, csak félek, hogy a lövöldözős részekhez már lassú vagyok. :(

Én nem tudom, de az egyetlen játék ami jön és érdekel ... 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 8/6/2020 at 11:36 PM, Tiboca said:

És a konfigodban melyik a gyenge láncszem?

Hogy egy notebook az istenadta egy Intel IGP-vel. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Valóságos gyöngyszemre bukkantam a gépemen! Már el is felejtettem, hogy még mindig ott figyel a vinyón a Lionhead örök klasszikusa, a The Movies. Háromszor(!) nyomtam végig a filmgyártás történetét a némafilmtől a csupa effekt, kaszkadőrös befejezésig. Ez még ma is megállja a helyét! :)

 

Ti szoktatok még a nagy elődökkel játszani?

Link to comment
Share on other sites

payskin

De érted, miért nem csinálnak ilyen jellegű játékokat manapság? Emlékszem volt valami tévéstúdiós cucc is hajdanán, amikor össze kellett rakni az esti adásrendet, sorozatokat lehetett berendelni, ha volt nézettség, cégek többet akartak reklámozni, amiből lett pénzünk. 

Meg volt valami őrült zenekar menedzselős is (lehet, hogy még C64-en?), ahol összeválogathattuk a bandát, nevet adhattunk, és fellépés után mindenféle balhék történtek, néha meg is pusztultak a bandatagok.

Olyan szívesen játszanék ilyenekkel. A The Movies, egyébként, annak idején kimaradt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
17 hours ago, payskin said:

De érted, miért nem csinálnak ilyen jellegű játékokat manapság? Emlékszem volt valami tévéstúdiós cucc is hajdanán, amikor össze kellett rakni az esti adásrendet, sorozatokat lehetett berendelni, ha volt nézettség, cégek többet akartak reklámozni, amiből lett pénzünk. 

Meg volt valami őrült zenekar menedzselős is (lehet, hogy még C64-en?), ahol összeválogathattuk a bandát, nevet adhattunk, és fellépés után mindenféle balhék történtek, néha meg is pusztultak a bandatagok.

Olyan szívesen játszanék ilyenekkel. A The Movies, egyébként, annak idején kimaradt.

Not For Broadcast-et is próbáld ki

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi, ránézek.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
On 9/9/2020 at 10:46 PM, payskin said:

De érted, miért nem csinálnak ilyen jellegű játékokat manapság? Emlékszem volt valami tévéstúdiós cucc is hajdanán, amikor össze kellett rakni az esti adásrendet, sorozatokat lehetett berendelni, ha volt nézettség, cégek többet akartak reklámozni, amiből lett pénzünk. 

 

Te jó ég, ezzel én is játszottam! Imádtam! Meg is hoztad a kedvem, de az istennek se ugrik be a címe és akármint ütök be a gugliba, nem találom. Nem tud valaki segíteni?

A The Moviest pedig ki ne hagyd!!! Imádni fogod. Van már hozzá magyarítás is.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca

Megtaláltam! Erre gondoltál?

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, de erről eszembe jutott, hogy MadTV volt a címe.

maxresdefault.jpg

1991-es, PC-s játék volt. :)

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
16 hours ago, payskin said:

Nem, de erről eszembe jutott, hogy MadTV volt a címe.

maxresdefault.jpg

1991-es, PC-s játék volt. :)

Nekem meg pont erről jutott eszembe a másik! Hát nem vicces? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/12/2020 at 1:58 AM, payskin said:

Nem, de erről eszembe jutott, hogy MadTV volt a címe.

maxresdefault.jpg

1991-es, PC-s játék volt. :)

csak nézetében ugyan, de nekem a Lazy Johnes jutott eszembe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Ismét két játék, amelyeket vétek lenne kihagyni.Az első egy szenzációs fantasy-RPG paródia, a második egy már alfa állapotban is állejtős grafikájú, de remekül optimalizált középkori manager-survivor-RPG-stb. De kukkantsatok beléjük, hátha kedvet kaptok:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Bocs, @Tiboca, azzal nincs bajom, ha megkérdezed, hogy vagyok. Kösz, jól. Igyekszem nem kidugni az orromat itthonról, és nagyon aggódom a szüleimért.

A többit ne.

Link to comment
Share on other sites

Tiboca
1 hour ago, payskin said:

Bocs, @Tiboca, azzal nincs bajom, ha megkérdezed, hogy vagyok. Kösz, jól. Igyekszem nem kidugni az orromat itthonról, és nagyon aggódom a szüleimért.

A többit ne.

Sorry, én csupán a topikba rendszeresen írogató játékostársak hogylétéről szerettem volna érdeklődni, mivel hetek óta nem tudok róluk semmit.

Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...