Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rajz, Grafika, Art


atryl

Recommended Posts

Madness

Ismerős. Én is el tudom cseszni az időt war 3-as pálya készítéssel. Első pályám tartott legtovább. Akkor találtam ki a legtöbb baromságot a pályaszerkesztőben. Nem lett valami jo a pálya, és vagy 2 hétig szórakoztam vele. Azóta már gyorsabban megy. Én nem tartom akkor nagy művészetnek. Legalábbis a triggerek nélkül. Meglévő elemeket kombinálhatsz. És a meglévő elemek közül vannak kisebb csoportok amiket általában együtt szokott az ember használni (pl. a 6-8 különféle sírkő, kripta, és a stílusban ezekhez passzoló vas kerítés). Triggerekkel már van akkora szabadságod hogy bármit amit elképzelsz megcsinálhass. Onnantól kezdve lehet az is művészet. Kis Gusztit valaki ismeri? Az egy szentendrei grafikus fazon.

Link to comment
Share on other sites

Gnoll
Olyat hallottam hogy rajzolni meg tud bárki tanulni. Szerintetek ez igaz?

Madness .

Ez teljesen így igaz ahogy mondod wink.gif Hogy megtanuljon valaki rajzolni nem kell tanár, rajzolás során elsajátítasz külömbözö technikákat, amelyett használni is fogsz rajzolásnál smile.gif

Én pl antrho és állatfigurák rajzolását salyát magam salyátítottam el, mert a tanárom ilyet nem tanított, hanem a berögzödött hülyeségeit ph34r.gif

Zárásként aki sokat rajzol az fejlödik is , bár ezekhez szeretni kell a rajzot is biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Gnoll
Hmm...ez most nem rajzhoz tartozik,de én WarCraft3-ban csináltam pályát,és remélem elhiszitek hogy azért az is az alkotás valamilyen formálya.Na,az egyik pályám tiszta készítési ideje röpke 30 óra volt....

Zathar, ha valamit alkotsz az már beletartozik a müvészetbe wink.gif

Egy biztos nekem annyi idöm és türelmem sose volt pályaszerkesztésre, és kitudja lehet hogy ilyen téren is szoktak versenyeket szervezni smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gnoll
Értem,akkor nagytehetség lehetsz....

gratulálok....ilyen emberből kéne több amagyar müvészi életbe....

Látom van érzéked a rajzhoz wink.gif

Nekem is elkelne pár segítö kritika , belinkelek egy rajzomat kíváncsi vagyok a véleményedre wink.gif

user posted image

Link to comment
Share on other sites

Selene
Selene !

Te pesten laksz nem ? smile.gif Ott mindig szokott lenni fantasy rajzversen, érdemes lene elmenned wink.gif

Visegrádon. Nincs messze Pesttől, de...Ehh, nem csípem annyira Pestet (bocsi, személyes). ph34r.gif

Bár ha szólsz, h hol és mikor van ilyen verseny, akkor megnézem... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Selene
Látom van érzéked a rajzhoz wink.gif

Nekem is elkelne pár segítö kritika , belinkelek egy rajzomat kíváncsi vagyok a véleményedre wink.gif

user posted image

Addig mondok én:

Nagyon jól, sőt...remekül tudod ábrázolni a szőrzetet...Gratz.

Bár az árnyékolással nem vagyok tisztában...Van árnyéka is annak? ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

Gnoll
Addig mondok én:

Nagyon jól, sőt...remekül tudod ábrázolni a szőrzetet...Gratz.

Bár az árnyékolással nem vagyok tisztában...Van árnyéka is annak? ph34r.gif

Persze árnyékolva van a szörzet wink.gif

Csak ha valamit árnyékolunk vagy kiemelünk eltünik pár részlet , szóval a nagyon sötét részeknél nem látszódik a szörzet hiszen nem kapnak fényt wink.gif

A szörözésnek is nagyon könnyü technikája van, csak türelem kell hozzá, én régebben kis vonalakkal csináltam, de érdemes menet irány szerint kis halvány M betü alakú firkátat csinálni , és akkor nagyon élethü lessz .

A hátteret azért nem dolgoztam ki mert akkor a központban lévö fígura eltünt volna benne , szinezésnél nincs gond vele.

És köszi wink.gifsmile.gif

Link to comment
Share on other sites

Gnoll
Visegrádon. Nincs messze Pesttől, de...Ehh, nem csípem annyira Pestet (bocsi, személyes). ph34r.gif

Bár ha szólsz, h hol és mikor van ilyen verseny, akkor megnézem... smile.gif

Benne vagyok wink.gif

Tervezünk rajzos talit nincs kedved eljönni ? smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Madness

no most rajzolgattam egy sort. konkrétan a jegyzetemet kidíszítettem tanulás helyett. mégmindig elég gizda vagyok. kigondolok valamit aztán olyan karikatúra jellegű torz izé lesz belőle.

Link to comment
Share on other sites

Selene

Benne vagyok wink.gif

Tervezünk rajzos talit nincs kedved eljönni ? smile.gif

Dehogynem! smile.gif

Amúgy most átrendeztem a teljes rajzmappámat időrendi sorrendbe! s43.gif

Az ágyamat teljesen belepték a rajzok. (hál az égnek mindegyiket aláírom és odaírom az évet, amikor készítettem) 1,5 óra vacakolás után végre össze tudtam rakni őket... ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

bdavid
Addig mondok én:

Nagyon jól, sőt...remekül tudod ábrázolni a szőrzetet...Gratz.

Bár az árnyékolással nem vagyok tisztában...Van árnyéka is annak? ph34r.gif

Én benned is és selénben is,pontosabban a rajzaitokban azt csodálom hogy minden eggyes figurátok olyan mintha egy élő,húsvér állatról készült volna kép,valamelyik biológiai atlasz számára. Én ezts oha nem tudommegvalósítani fantasí lényekell kapcsolatban.

gratulálok,és nekem tetszik a mű!!!

egyedül annyi hogy az a lába picit mintha lógna a levegőbe,amelyikkel az elesett harcoson áll. de lehet a szememcsal igy fél tízenegykor rolleyes.gif

még egyszer gratula.

Link to comment
Share on other sites

Gnoll

Én benned is és selénben is,pontosabban a rajzaitokban azt csodálom hogy minden eggyes figurátok olyan mintha egy élő,húsvér állatról készült volna kép,valamelyik biológiai atlasz számára. Én ezts oha nem tudommegvalósítani fantasí lényekell kapcsolatban.

gratulálok,és nekem tetszik a mű!!!

egyedül annyi hogy az a lába picit mintha lógna a levegőbe,amelyikkel az elesett harcoson áll. de lehet a szememcsal igy fél tízenegykor rolleyes.gif

még egyszer gratula.

Köszi szépen bdavid wink.gif

Hát szerintem is a esti 11 óra az oka laugh.gif A figura nem éppen áll az elesett bajtársán hanem jól oda akar sózni valakinek a harcban smile.gif

A bal láb azért lóg mert levegöben van wink.gif

A perspektívikus ábrázolásban van a rajz, ha rajta állna akkor a fekvö figurának a fejének ugyanakorának kéne lennie mint a rajta állónak. Meg ha szereted a geometriát laugh.giflaugh.gif akkor nagyából lehet látni hogy a fekvö figurától olyan 40-45 -os szögben mozdul el a farkas.

És nagyon örülök hogy tetszik a rajz, magyar o-on nem nagyon szeretik az anthro figurákat , de lehet azért mert még nem ismert a furry és anthro ágazat magyar o-on . ph34r.gif És mégedszer köszi wink.gifsmile.gif

Link to comment
Share on other sites

Madness

mik ezek az ágazatok? metr én csak farkasembereket láttam, semmi furry-tmeg anthro-t.

Link to comment
Share on other sites

Gnoll

mik ezek az ágazatok? metr én csak farkasembereket láttam, semmi furry-tmeg anthro-t.

A gallériámról beszélsz ?

Kérlek szépen a pár farkasos és balto-s rajztól eltekinve az összes anthro figura amit rajzoltam.

A farkasemberek 3-4 m debella állatok . Ha jól megnézed a rajzokat láthatod hogy a legnagyobb figurám is kb 2,30 m .

A furry az más dolog, bár nemsokban külömböznek , itt az a lényeg hogy valaki nagyon szeret egy állatot akkor megrajzolja salyát magát állat képében, emberi felépítéssel. Meg ezeket a figurákat nem olyan magas szinten szokták rajzolni mint az anthro figurákat. És míg ebböl szoktak képregényt csinálni addig a másik ágazatból nem.

Link to comment
Share on other sites

Selene
Én benned is és selénben is,pontosabban a rajzaitokban azt csodálom hogy minden eggyes figurátok olyan mintha egy élő,húsvér állatról készült volna kép,valamelyik biológiai atlasz számára. Én ezts oha nem tudommegvalósítani fantasí lényekell kapcsolatban.

gratulálok,és nekem tetszik a mű!!!

egyedül annyi hogy az a lába picit mintha lógna a levegőbe,amelyikkel az elesett harcoson áll. de lehet a szememcsal igy fél tízenegykor rolleyes.gif

még egyszer gratula.

Köcce. Tegnap..azaz ma hajnalban megrajzoltam ez első korom fekete lovamat, aminél nem az volt az első gondolatom, hogy összetépem.

Első olyan lovam, aki fekete, két lábra ábaskodik és hasonlít egy lóra..s43.gif

Link to comment
Share on other sites

ZaTHaR
Ismerős. Én is el tudom cseszni az időt war 3-as pálya készítéssel. Első pályám tartott legtovább. Akkor találtam ki a legtöbb baromságot a pályaszerkesztőben. Nem lett valami jo a pálya, és vagy 2 hétig szórakoztam vele. Azóta már gyorsabban megy. Én nem tartom akkor nagy művészetnek. Legalábbis a triggerek nélkül. Meglévő elemeket kombinálhatsz. És a meglévő elemek közül vannak kisebb csoportok amiket általában együtt szokott az ember használni (pl. a 6-8 különféle sírkő, kripta, és a stílusban ezekhez passzoló vas kerítés). Triggerekkel már van akkora szabadságod hogy bármit amit elképzelsz megcsinálhass. Onnantól kezdve lehet az is művészet. Kis Gusztit valaki ismeri? Az egy szentendrei grafikus fazon.

Igen-igen,triggerekkel együtt értve mondom.Az első mapom,ami triggeres volt és viszonylag kidolgozott, át lehet vinni 5-10 perc alatt én meg kb. 30 órát szorakoztam vele laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Madness
Igen-igen,triggerekkel együtt értve mondom.Az első mapom,ami triggeres volt és viszonylag kidolgozott, át lehet vinni 5-10 perc alatt én meg kb. 30 órát szorakoztam vele laugh.gif

én triggerekbe nem ártottam bele magam, mert elkezdtem battle.netezni aztán már azon kaptam magam hogy a játék elavul, én meg még mindig nem értek a triggerekhez.

Link to comment
Share on other sites

envagyokneo

Akkor én is megosztom kezdeti szárnypróbálgatásaim...csak hogy legyen más milyen stílus is itt:

user posted image

Építő jellegű kritikát szívesen fogadok. Amúgy egy kép elkészítése kb 15 percbe kerűl....padra én is szoktam rajzolni. Múltkor egy nő alsóbb régióját rajzoltam meg,valóságosan (kezdem ezt kóstolgatni)...siker lett! laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

envagyokneo

user posted image

Link to comment
Share on other sites

Selene
Akkor én is megosztom kezdeti szárnypróbálgatásaim...csak hogy legyen más milyen stílus is itt:

user posted image

Építő jellegű kritikát szívesen fogadok. Amúgy egy kép elkészítése kb 15 percbe kerűl....padra én is szoktam rajzolni. Múltkor egy nő alsóbb régióját rajzoltam meg,valóságosan (kezdem ezt kóstolgatni)...siker lett! laugh.gif

Háááát. Nem igazán a te műfajod a grafika, inkább a rajzfilm része. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

envagyokneo
user posted image
Link to comment
Share on other sites

envagyokneo
user posted image
Link to comment
Share on other sites

envagyokneo

Háááát. Nem igazán a te műfajod a grafika, inkább a rajzfilm része. 

Kedvesen sárbatiportad minden reményem... sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Selene
user posted image

Ez teccik nekem! A Rambós! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Gnoll

Kedvesen sárbatiportad minden reményem...  sad.gif

Neo !

Tetszenek a rajzok, és így tovább. Különben szerintem belöled tökéletes karíkatúrázó lessz wink.gif

Végül is ennek az a lényege hogy megnevettese az embereket , és az a rambós az kegyetlen meg a dagi laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Szóval így tovább wink.gif Amilyen úton haladsz nemmindig kell foglalkozni az arányokkal, ezért a grafikai részével sem hisz nem ez a lényegük .

Megajjándékozhatnál pár BUSH -os rajzal laugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...