Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás (segítség és publikálás kezdõknek)


Koci

Recommended Posts

paladinlord
Hát nem tudom, én olyan programozásra gondoltam ami exe-t tud csinálni, vagy ilyesmik. A Php, az webes programozás, az a Weblapszerkesztésbe fér bele sztem. De javítson ki valaki ha nem így van.... huh.gif

mmmm... elég nehéz eldönteni h akkor a php-vel lehet e játékot programozni?

Én tényleg nem akarom fikázni a progidat.. csak a példa kedvéért .... PHP-t 5 napja tanulok, 13 éves vok de 15 perc alatt összedobok egy olyat... és akkor talán sokat mondtam....

A php-ben a játékot űrlap segítségével lehet csinálni, mindazonáltal igaz , hogy sokkal kevesebb dologra képes játékok terén mint a pascal....

Viszont honlap programozásban nagy hasznát lehet venni.. Én most még inkább a honlapprogramozás felé törekszem, úgyhogy a php-t fontosabbnak tartom...

Tehát php-ben lehet játékot programozni, meg nem is..... biggrin.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Nem maga a progi a lényeg. Delphiben egy médialejátszót megnyitás menüvel meg képernyővel megcsinálok olyan 2-3 perc alatt max, mégis C-ben egy egyszerű amőbához hozzá se tudnék kezdeni...

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO
mmmm... elég nehéz eldönteni h akkor a php-vel lehet e játékot programozni?

Én tényleg nem akarom fikázni a progidat.. csak a példa kedvéért .... PHP-t 5 napja tanulok, 13 éves vok de 15 perc alatt összedobok egy olyat... és akkor talán sokat mondtam....

A php-ben a játékot űrlap segítségével lehet csinálni, mindazonáltal igaz , hogy sokkal kevesebb dologra képes játékok terén mint a pascal....

Viszont honlap programozásban nagy hasznát lehet venni.. Én most még inkább a honlapprogramozás felé törekszem, úgyhogy a php-t fontosabbnak tartom...

Tehát php-ben lehet játékot programozni, meg nem is..... biggrin.giflaugh.gif

akkor php-val programozz doom-ot. meg nem kell nagyokosnak lenni, mert koci szerintem többet tud mint te.

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
mmmm... elég nehéz eldönteni h akkor a php-vel lehet e játékot programozni?

Én tényleg nem akarom fikázni a progidat.. csak a példa kedvéért .... PHP-t 5 napja tanulok, 13 éves vok de 15 perc alatt összedobok egy olyat... és akkor talán sokat mondtam....

A php-ben a játékot űrlap segítségével lehet csinálni, mindazonáltal igaz , hogy sokkal kevesebb dologra képes játékok terén mint a pascal....

Viszont honlap programozásban nagy hasznát lehet venni.. Én most még inkább a honlapprogramozás felé törekszem, úgyhogy a php-t fontosabbnak tartom...

Tehát php-ben lehet játékot programozni, meg nem is..... biggrin.giflaugh.gif

Te hogy tudsz PHP-vel játékot programozni ? A PHP kizárolag webes nyelv. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

kmester

Honnan lehet letölteni a Pascalt???(ingyen)

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
Honnan lehet letölteni a Pascalt???(ingyen)

Ennél pontosabb linket nem tudok adni. De amúgy itt van az ingyenes pascal oldala.

Link to comment
Share on other sites

kmester

Kösssssszzz biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

paladinlord
akkor php-val programozz doom-ot. meg nem kell nagyokosnak lenni, mert koci szerintem többet tud mint te.

mondtam h csak egy példa...

És nem Doom-ot akarok programozni..

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
mondtam h csak egy példa...

És nem Doom-ot akarok programozni..

Sztem PHP-ban lehetetlen játékot programozni. Viszont webre a legjobb. cool.gif

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO
Honnan lehet letölteni a Pascalt???(ingyen)

www.freepascal.org aztán ott download és CURRENT SITE majd a 32 megás izé

Link to comment
Share on other sites

kmester

Hogy bírom elíndítani???

Link to comment
Share on other sites

Skullkid

Hogy bírom elíndítani???

Miután feltelepítetted, a bin/win32 mappában van egy fp nevű fájl, azt kell elindítani. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

kmester

Vazee ez nagyon gagyi!!!!!

A suliba nem ez van!!!!

És Turbo Pascalt honnan tom leszedni???

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
Vazee ez nagyon gagyi!!!!!

A suliba nem ez van!!!!

És Turbo Pascalt honnan tom leszedni???

Turbo Pascal

Link to comment
Share on other sites

kmester

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Koci
Én majd biztos fordulok hozzád a következő félévben. Ugyanis a KLTE-n

járok Programozómatekra. Most éppen segíthetnél Matematikalogikában

vagy Kalkulusban biggrin.gif

Oksa, én meg BME-VIK-en infóra... wink.gif C-t fogtaok venni progban? Akkor tudok segíteni...

Ja, és matekból mit tanultok? Azért én sem tudok mindent, de már az analízist vágom, meg van nekünk ilyen hogy Bevezetés a számításelméletbe, ott ilyen lineáris algebrát veszünk... Aranyos mátrixos kombinációs cuccos, ha egyszer megérted, sosem felejted el. smile.gif Ja meg gimis anyagból is lehet zaklatni, mert azt is vágtam anno.... rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Koci
namég jó h itt vok.. én még a 8 általánost koptatom szal:

I = 1

II = 2

III = 3

IV =4

V =5

VI = 6

VII = 7

VIII = 8

IX = 9

X = 10

XI= 11

stb stb

.

.

.

L = 50

C =100

D =500

M =1000

naés mondjuk az hogy 1487 az római számban

MCDLXXXVII

érthető???

biggrin.giflaugh.gifbiggrin.giflaugh.gif

Ja, köszi, de már egy kicsit elkéstél vele... wink.gif

Nos, phpről meg, az oké hogy lehet vele játékot írni meg minden, de én nem ezt mondtam. A php webes cucc, és Te is mondtad hogy főleg nem játékra van. Ja, és ez a topic olyan nyelvekről szól, amelyek exe-re fordítanak, de legalábbis nem kell hozzájuk semmi extra...

A programjaimról meg annyit hogy tényleg nem megerőltetőek, nekem is vagy 3 percembe kerülne 0-ról újraírni.... wink.gif Ezek mint mondtam egy kis szösszenetek...

Ha valami bonyolultabbra vágysz, majd nézd meg a nagyházimat progból.... wink.gif Ja, példának azt hozta fel a gyakvezérünk hogy például írjunk sakkprogramot.... Na kösz. Ja, meg írhatunk telefonos adatbázist is ha akarunk. Mindenkinek ki kell találnia jövő hétre egy feladatot amit ő maga megcsinál. Még gondolkozok mit válasszak.... ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

kmester

Doom 4-et biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Koci
Doom 4-et biggrin.gif

Hehe...először egy kockát tanuljak meg kirakni a képernyőre OpenGL-el... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

smg

Dark bASIC PLEASE HELP

Link to comment
Share on other sites

smg

cOMENIUS LOGOT HONNAN LEHET LESZEDNI?

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO
Vazee ez nagyon gagyi!!!!!

A suliba nem ez van!!!!

És Turbo Pascalt honnan tom leszedni???

te vagy a gayi öcsém. ha ezt nem bírod kezelni akkor sajnálom. legyél egy kicsit alkalmazkodóbb lolka.

Link to comment
Share on other sites

lokids

Nos, lenne egy kérdésem: A tanár megmutatta hogy lehet (vbs) kis ablakocskákban kis üzeneteket irogatni. A problem az, hogy elfelejtettem.

Mit hagyok ki?

WScript Echo "Mit hagyok ki/rontok el?"

Link to comment
Share on other sites

Koci
Nos, lenne egy kérdésem: A tanár megmutatta hogy lehet (vbs) kis ablakocskákban kis üzeneteket irogatni. A problem az, hogy elfelejtettem.

Mit hagyok ki?

WScript Echo "Mit hagyok ki/rontok el?"

Scriptet nem nagyon írtam VBben még, de próbáld ki ezeket:

WScript.Echo ("...")

WScriptEcho ("...")

Én progiban üzenetet meg úgy írok ki hogy:

Messagebox.Show ("...")

Remélem segítettem.... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...