Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás (segítség és publikálás kezdõknek)


Koci

Recommended Posts

Koci

Megnyitom a topicot, mert gondoltam érdekel ez is valakit.... :rolleyes:

Amúgy ismerek egy halom embert aki "hivatásból" programozik (mint én is :D ), és segítséget tudunk nyújtani azoknak akik szintén érdeklõdnek a téma iránt.

Ja, és itt be lehetne linkelni a progijaitokat, esetleg forrást is hogy tudjunk segíteni, tanácsot adni! :wink:

Amúgy nem vagyok nagy programozó, ezért ne tessék WinAPI programozással jönni, mert azt nem vágom... :lol: De C alapszinten tudok segíteni meg VB-ben egy kicsit.

Ja és a többi infóst meg szoftverest kérme hogy jöjjön ide segíteni esetleg berakni pár progit, mert egymásnak is segíthetünk azért... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

sHadeS
Megnyitom a topicot, mert gondoltam érdekel ez is valakit.... :rolleyes:

Amúgy ismerek egy halom embert aki "hivatásból" programozik (mint én is :D ), és segítséget tudunk nyújtani azoknak akik szintén érdeklődnek a téma iránt.

Ja, és itt be lehetne linkelni a progijaitokat, esetleg forrást is hogy tudjunk segíteni, tanácsot adni! :wink:

Amúgy nem vagyok nagy programozó, ezért ne tessék WinAPI programozással jönni, mert azt nem vágom... :lol: De C alapszinten tudok segíteni meg VB-ben egy kicsit.

Ja és a többi infóst meg szoftverest kérme hogy jöjjön ide segíteni esetleg berakni pár progit, mert egymásnak is segíthetünk azért... :rolleyes:

én nemrég kezdtem el turbo pascalt :smile: lehet, hogy gagyi, nemtom, elsőnek megteszi :D

Link to comment
Share on other sites

Koci
én nemrég kezdtem el turbo pascalt :smile: lehet, hogy gagyi, nemtom, elsőnek megteszi :D

Nem rossz, azzal is meg lehet tanulni a módszert. :wink: A többi meg csak gépelés kérdése, mert csak a parancsok mások... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Koci

Ja az én egyik "játékom". VB-ben hülyéskedtem.... :rolleyes:

http://koci64.uw.hu/progz/KociFG.exe

Ja, aki nem meri letülteni, annak mondom hogy 20kB, és egy számkitalálós játék. :wink:

Link to comment
Share on other sites

sHadeS
Ja az én egyik "játékom". VB-ben hülyéskedtem.... :rolleyes:

http://koci64.uw.hu/progz/KociFG.exe

Ja, aki nem meri letülteni, annak mondom hogy 20kB, és egy számkitalálós játék. :wink:

vár VB-t életemben nem láttam, ilyet, hogy forrás, nem tudsz berakni?

Link to comment
Share on other sites

Koci
vár VB-t életemben nem láttam, ilyet, hogy forrás, nem tudsz berakni?

Berakom... amúgy a VB-t lehet legegyszerűbben felfogni, mert nagyon egyértelmű hogy mi van leírva... :wink:

Itt a kód. Ezt berakod, plusz csinálsz editorral egy szép kis ablakot, meg gombokat, meg Textboxot és kész. Ja a függvények utáni zárójelben nem kell figyelni hogy mi van, mert azt csak a hülye .NET rakta be... <_<

Dim Szám As Integer

Dim Számláló As Integer

Private Sub ExitCmd_Click(ByVal eventSender As System.Object, ByVal eventArgs As System.EventArgs) Handles ExitCmd.Click

End

End Sub

Private Sub MainFrm_Load(ByVal eventSender As System.Object, ByVal eventArgs As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

MainLbl.Text = "Kitaláltam egy számot 0 és 100 között, melyik az?"

Randomize()

Szám = Int((100 + 1) * Rnd())

System.Diagnostics.Debug.WriteLine("Ez a szám:" & Szám)

End Sub

Private Sub NGameCmd_Click(ByVal eventSender As System.Object, ByVal eventArgs As System.EventArgs) Handles NGameCmd.Click

MainLbl.Text = "Kitaláltam egy számot 0 és 100 között, melyik az?"

Randomize()

Szám = Int((100 + 1) * Rnd())

TippTxt.Text = ""

TipCmd.Enabled = True

Számláló = 0

System.Diagnostics.Debug.WriteLine("Ez a szám:" & Szám)

TippTxt.Focus()

End Sub

Private Sub TipCmd_Click(ByVal eventSender As System.Object, ByVal eventArgs As System.EventArgs) Handles TipCmd.Click

Számláló = Számláló + 1

If CShort(TippTxt.Text) < Szám Then

MainLbl.Text = "A tippelt szám túl kicsi!"

TippTxt.Focus()

Else

If CShort(TippTxt.Text) > Szám Then

MainLbl.Text = "A tippelt szám túl nagy!"

TippTxt.Focus()

Else

MainLbl.Text = "Gratulálok, kitaláltad! Tippek száma:" & Str(Számláló)

TipCmd.Enabled = False

NGameCmd.Focus()

End If

End If

End Sub

Link to comment
Share on other sites

sHadeS

jó, amdj egyszer bittos megértem :smile: azért köszike :smile:

Link to comment
Share on other sites

Koci
jó, amdj egyszer bittos megértem :smile: azért köszike :smile:

Kicsit tagoltam... A fórum nem támogatja a bekezdést.... :ph34r: :sad:

Link to comment
Share on other sites

phisoo
én nemrég kezdtem el turbo pascalt :smile: lehet, hogy gagyi, nemtom, elsőnek megteszi :D

Én is egy csomót pascaloztam régebben, sztem nem rossz, úgyis az alapoknál kell kezdeni. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Nekem 5 évig tanítottak Pascalt (Középsuli 1-4.+MF)

Itt a fősulin is van prg órám: Imperatív Objektum Orientált Programozás. NA itt 3 hét alatt leadták nekünk azt, amit a suliban 2-3 év alatt. Most ZH-ztam (max pontszámos 5-ös lett :lol: :lol: ), és remélem a tanult dolgaim kitartanak még egy ZH erejéig. De utána jön a Delphi (olyan 2-3 hónap), majd a C, Assembly... Szóval belém fognak verni egy pár dolgot az elkövetkezendő 1-2 évben ImOOP-ból. A haverom másodéves, és most tanulják az OpenGL-es programozást :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koci
Nekem 5 évig tanítottak Pascalt (Középsuli 1-4.+MF)

Itt a fősulin is van prg órám: Imperatív Objektum Orientált Programozás. NA itt 3 hét alatt leadták nekünk azt, amit a suliban 2-3 év alatt. Most ZH-ztam (max pontszámos 5-ös lett :lol: :lol: ), és remélem a tanult dolgaim kitartanak még egy ZH erejéig. De utána jön a Delphi (olyan 2-3 hónap), majd a C, Assembly... Szóval belém fognak verni egy pár dolgot az elkövetkezendő 1-2 évben ImOOP-ból. A haverom másodéves, és most tanulják az OpenGL-es programozást :lol:

Gratz a zh-hoz! :wink:

Nekem középsuliban még gépet se mutattak! Nem volt számtech órám semennyire! :rolleyes:

Az egyetemen nekünk is van prog óra (Programozás alapjai), és mi orrba-szájba C-t kapunk. Egész jó, bár már bonyolódik a dolog, és két hét múlva zh.

Ja meg van házim is. Egy olyan programot kell írni amely 1-2000-ig kiírja a római számokat... Azt se tudom hogy kezdjem. <_< Ha valakinek lenne ötlete.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Nem ismerem a római számokat, de sztem én úgy csinálnám, hogy elosztom a legnagyobb római számmal (nem tudom az melyik), és azt levonom belőle (pl 5110= 5x1000, ezret behelyettesíted a római számmal.). Így tovább.

Link to comment
Share on other sites

Koci
Nem ismerem a római számokat, de sztem én úgy csinálnám, hogy elosztom a legnagyobb római számmal (nem tudom az melyik), és azt levonom belőle (pl 5110= 5x1000, ezret behelyettesíted a római számmal.). Így tovább.

Kösz az ötletet, megnézem hogy ez hogy menne gyakorlatban... Az a gáz egyébként hogy én se vágom annyira a római számokat.... <_<

Link to comment
Share on other sites

sHadeS
Nem ismerem a római számokat, de sztem én úgy csinálnám, hogy elosztom a legnagyobb római számmal (nem tudom az melyik), és azt levonom belőle (pl 5110= 5x1000, ezret behelyettesíted a római számmal.). Így tovább.

okos... egyébként hova jártatok ti iskolába?! :smile: római számokat nem tanították meg? :smile: nekem bezzeg megtanították... aztán jól elfelejtettem. mindenesetre utána kéne nézni, és kitalálni, hogy milyen logika van benne... ha gondolod, még gondolkozom rajta én is

Link to comment
Share on other sites

Koci
okos... egyébként hova jártatok ti iskolába?! :smile: római számokat nem tanították meg? :smile: nekem bezzeg megtanították... aztán jól elfelejtettem. mindenesetre utána kéne nézni, és kitalálni, hogy milyen logika van benne... ha gondolod, még gondolkozom rajta én is

Oké, az jó lenne. :wink: Én a nagy számoknak a jelét nem tudom. :unsure:

Amúgy megnéztem mi pontosan a feladat. 1-20-ig egyesével, 20-200-ig tizesével, 200-2000-ig százasával kiírni a római számokat.

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Nekünk is tanították a római számokat, de sosem szerettem őket, és persze noha megtanultam, nem használtam, így elfelejtettem. De netes időkben nem egy nagy cucc utánanézni. Ha sok időm lesz hétvégén, lehet hogy megírom Pascalban, abból értenéd nem? C-ben ugyanis még nem tudok. Még... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koci

Köszi!! :D

Remélem megértem... Már valamikor láttam Pascalt, és tanítottak benne, amikor voltam egy ilyen nyelvi-számtech táborban. Még nem felejtettem el annyira.... :unsure:

A programot egyébként két hét múlva hétfőre kell megcsinálni. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Koci

Na egy kicsit javítottam a kitalálós progimon.... :rolleyes: Bár ezért még nem rakom fel, mert szinte nem lehet észrevenni a különbséget... Csak azt hogy 4 kB-al nagyobb lett... <_<

Link to comment
Share on other sites

Cristi

Az hol kezdje, akinek füstje sincs a programozáshoz? Nagybátyám tud valamennyir, de azt mondja itt a prograbb, benne a help (ami persze angol és abból se vagyok valami profi, nem hogy ezeket a kifejezéseket értsem). Szal ha valaki megtud tanitani akármire vagy ajánl egy jó könyvet, az jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

kmester

Jaja.Én is elkezdenék programozni,csak nem tom hogy kezdjem el .

Szóval ha tudtok egy jó kis Pascalos könyvet ajáljatok :huh:

Link to comment
Share on other sites

mm00

Légyszíves küldjön vaki müködő pascal programot! Mármint magát a turbo pascalt küldje el vki! Mert amikor egyet le akarok futtatni kíir valami hibát! Előre is kösz! E-mail: rrolandd@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Koci
Az hol kezdje, akinek füstje sincs a programozáshoz? Nagybátyám tud valamennyir, de azt mondja itt a prograbb, benne a help (ami persze angol és abból se vagyok valami profi, nem hogy ezeket a kifejezéseket értsem). Szal ha valaki megtud tanitani akármire vagy ajánl egy jó könyvet, az jó lenne.

Ha C nyelven szeretnél programozni akkor tudok egy jó könyvet (az egyetemen is ezt ajálnják). A címe Programozzunk C nyelven, és olyan festékpacnis a borítója. Ha meg valami lightosabb nyelven szeretnél kezdeni akkor Visual Basic, ehhez meg szinte bárhol találsz könyvet kezdőknek, még a neten is (http://www.prog.hu)... Itt egyetlen dolgo van, hogy be kell szeretned a Visual Studiot, ami egy borsos árú valami.

Link to comment
Share on other sites

Koci
Légyszíves küldjön vaki müködő pascal programot! Mármint magát a turbo pascalt küldje el vki! Mert amikor egyet le akarok futtatni kíir valami hibát! Előre is kösz! E-mail: rrolandd@freemail.hu

Nos, van ingyenes Pascal, le lehet szedni a Borland oldaláról. Ja, ott van Turbo C is! :wink:

Kikerestem nektek, mert elég nehéz megtalálni. <_<

http://bdn.borland.com/museum/

Link to comment
Share on other sites

Ati500

Hali!

Aki szeretne gyorsan egész sirály kis 2D-s, 3D-s gammákat csinálni, annak egyértelműen: DarkBASIC.

OK, minden hol szidják, mint atom, de ha egyszer az a legkönnyebb... :smile:

Aki nem hiszi, hogy jó játékot is lehet benne csinálni az nézze meg a fórumját, ott van egy halom link mindenféle DB-ben készülő FPS-ről, RTS-ről, versenyzős-, sportgammáról. Ezek elég jók!

Ha valaki esetleg kedvet kapna hozzá, akkor én tudok benne segíteni mert már elég régóta ismerem a nyelvet (amúgy magyar nyelvű a súgója, szal nem nagy művészet elolvasni :D )!

Na hali!

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO
Jaja.Én is elkezdenék programozni,csak nem tom hogy kezdjem el .

Szóval ha tudtok egy jó kis Pascalos könyvet ajáljatok :huh:

egy rózsaszín könyv a címe:

programozászi feladatok és algoritmusok turbo pascal nyelven.

adnak hozzá flpoyt is, azon sok hasznos dolog van. de nem igazán mélyültem benne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...