Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás (segítség és publikálás kezdõknek)


Koci

Recommended Posts

Skullkid
Átfedések? Naná. Valamicskét én is értek a programozáshoz, később vágni is fogom (fősulin tanuljuk...). Szóval rulz minden...

Beszóltam az artistpubon...

Én meg az SG-n, bár nem álltak hozzám túl jól. sad.gifmad.gif

Link to comment
Share on other sites

Koci
Átfedések? Naná. Valamicskét én is értek a programozáshoz, később vágni is fogom (fősulin tanuljuk...). Szóval rulz minden...

Beszóltam az artistpubon...

Jaja, az kira... wink.gif Én meg nyomok Blendert egy kicsit, ha elvész valaki benne, akkor lehet hogy tudok segíteni... smile.gif

Meg én Pascalban nagyon nem vagyok otthon, szal jó ha valaki otthon van benne... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
Jaja, az kira... wink.gif Én meg nyomok Blendert egy kicsit, ha elvész valaki benne, akkor lehet hogy tudok segíteni... smile.gif

Meg én Pascalban nagyon nem vagyok otthon, szal jó ha valaki otthon van benne... smile.gif

Pascal: majd jön Molyirto. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Nem gáz. Nemsokára nekemis elkezdik az Assemblyt meg a C,t elvileg jövőre szeptembertől OpenGL programozás jön...

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
Nem gáz. Nemsokára nekemis elkezdik az Assemblyt meg a C,t elvileg jövőre szeptembertől OpenGL programozás jön...

Te milyen suliba jársz, mert ezek a dolgok engem is érdekelnek.

Link to comment
Share on other sites

Koci
Nem gáz. Nemsokára nekemis elkezdik az Assemblyt meg a C,t elvileg jövőre szeptembertől OpenGL programozás jön...

Nekünk C-t, majd később C++... Első két félévben a platformmentesség a lényeg, utána meg zúzzuk a Win programozást szerintem.

Remélem majd nekünk is lesz OpenGL meg ilyesmi, mert engem is érdekel.... rolleyes.gif

Majd megkérdezem, ezaz... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

BMF-NIK. A haveromék szegeden progtermaton már tanulják...

Ja írtam én is a sg-re, hogy azé én pl. segítek, nem szégyen az... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

NA be vagyunk ajánlva a World3d-n is...

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO
BMF-NIK. A haveromék szegeden progtermaton már tanulják...

Ja írtam én is a sg-re, hogy azé én pl. segítek, nem szégyen az... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

én szeged közelében lakom ,de szegedre járok gimibe. az osztályból csak én tudok komolyabban programozni. még 9-es vagyok

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

A SZTE durva egy egyetem. Haverom vért izzad...

Link to comment
Share on other sites

Koci
BMF-NIK. A haveromék szegeden progtermaton már tanulják...

Ja írtam én is a sg-re, hogy azé én pl. segítek, nem szégyen az... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Jaja...örülünk ha segíthezünk... smile.gif Megtudakolom mi lesz később progból. Még csak prog alapjai van, de ha minden igaz, később lehet extrában felvenni mindenféle finomságot.... rolleyes.gif Ja, ez nem ide tartozik, de egyszer láttam egy plakáton az egyetem környékén hogy Max 7 előadás az egyetemen... biggrin.gif Kár hogy nem láttam előbb, mert elmentem volna ha nem lett volan múlt héten.... sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Koci
A SZTE durva egy egyetem. Haverom vért izzad...

Ja, én is hallottam róla, de nem infós szakról, hanem valami bioszos szakról, mert oda ment egyik osztálytársam... huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Jah. Nelunk meg leadják fél év alatt a teljes Pascalt, majd még egy félév a C, majd jön a neheze. Amúgy nálunk is lehet később jó dolgokat felvenni (Mesterséges intelligencia...). Mindenesetre én a Virtuális Világ órára fogok majd jelentkezni (ejj de soká lesz még...)

Link to comment
Share on other sites

Koci

Az is érdekes lehet... Egy vérbeli Mayástól nem is vártam mást. wink.gif

Én még nem igazán tudom merre orientálódjak... rolleyes.gif Én is élek egy kicsit a későbbi prog óráktól, mert az már nem olyan lesz mint amit most tanulunk (két mátrix összeszorzása...bah...), hanem azért sokkal összetettebb lesz a dolog.

De eddig még értem meg minden.... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Mint én analízisből Mindent értek, meg jó, erre egy nap alatt meg is zavarodtam, azóta sem térek magamhoz, és zárkózok. Pedig pénteken zh...

Link to comment
Share on other sites

Koci

Én most írtam egy 88%-os analízis zh-t úgyhogy egy szavam sincs... biggrin.gif

Amúgy most amit veszünk az tényleg kicsit bonyolultabb... a második zh.m biztos nem lesz ilyen jó... rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO

GYEREKEK NEM CSINÁLNÁNK EGY PROGRAMOZÓ GÁRDÁT? TÖK ÁLLAT LENNE!

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
GYEREKEK NEM CSINÁLNÁNK EGY PROGRAMOZÓ GÁRDÁT? TÖK ÁLLAT LENNE!

Figy, most egy kicsit épp azon dolgozunk. Ha jöttök az új oldalamhoz, akkor összeáll egy gárda. Jeje.

Na amúgy, érdekel ez a téma. Melyik nyelvvel kezdjem ?

Link to comment
Share on other sites

MOLYIRTO

na én benne vagyok csak az a kérdésem hogy milyen nyelven kezdünk? pascal vagy c? mert ha c-n kezdünk akkor le kéne töltenem valahonnan borlandról vagy mittomén honnan.

Link to comment
Share on other sites

lokids

Megnéztem azt a kockadobó progit, nem rossz! De hiányoltam hozzá a forráskódot. (na jó csak poén volt).

Én szeretnék megtanulni programozni, programozó suliba is járok, de eddig a word-on, meg excelen kívül mást nem vettünk, és engem az meg nem érdekel (ECDL vizsgám van). Azért mentem oda, hogy programozni tanuljak, erre ott bacogatnak.

Link to comment
Share on other sites

Skullkid
na én benne vagyok csak az a kérdésem hogy milyen nyelven kezdünk? pascal vagy c? mert ha c-n kezdünk akkor le kéne töltenem valahonnan borlandról vagy mittomén honnan.

Amiben tudsz, abban kezdesz. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Paydogs

Hát azért programozói gárdába nem állok be, maradok a jó öreg CGnél...

Link to comment
Share on other sites

Koci
Figy, most egy kicsit épp azon dolgozunk. Ha jöttök az új oldalamhoz, akkor összeáll egy gárda. Jeje.

Na amúgy, érdekel ez a téma. Melyik nyelvvel kezdjem ?

Nos hát, egy progos gárdának azért többet kéne tudnia mint mi tudunk, mert ilyen tudással jó ha kiszenvedünk magunkból egy amőbát... laugh.gif

Majd ha egy kicsit többet tudunk a dolgokról. wink.gif Addig is amíg nem vagyunk teljesen kezdők, addig tudunk segíteni embereknek hogy legalább tudjanak pötyögni valamit.... rolleyes.gif

Azért is gondoltam hogy az oldal kezdésére, csinálok egy C-s totál kezdő tutorialt, ami megtanít két függvényt, meg hogy hogyan kell elkezdeni az egészet...

Ja, és meg tudom csinálni VB-ben is ugyan ezt... biggrin.gif

Nos, nyelv az egy jó kérdés. Nos, ha igazán érdekel a téma akkor C, mivel mostanában mindenki C++-ban ír, aki profi. Amúgy azért nehezebb, mert szinte mindent megenged, de ebből lehet pár gubancod. smile.gif

Van a Pascal is kezdőknek, talán jobban megérthető, de én a C-t is jól felfogtam mondjuk.... smile.gif

VB meg igazából poénnyelv... Hogyan készítsünk marha egyszerűen látványos progikat iszonyat gyorsan. Igazán nagy dolgokat vele felejtsd el... rolleyes.gif

Ja, amúgy a nyelvekről lejjebb leírtam gondolataimat, szal nézzetek vissza ha érdekel... rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

AttilaK
Hehe....egyébként senkinek nincs kedve forráskódot berakni? rolleyes.gif

Adjatok feladatot amit szeretnétek megcsinálni, és én szívesen leírom mit tudok...

Ja kérhettek C-ben és VB-ben forrkódot... wink.gif

Én majd biztos fordulok hozzád a következő félévben. Ugyanis a KLTE-n

járok Programozómatekra. Most éppen segíthetnél Matematikalogikában

vagy Kalkulusban biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

paladinlord
Kösz az ötletet, megnézem hogy ez hogy menne gyakorlatban... Az a gáz egyébként hogy én se vágom annyira a római számokat.... dry.gif

namég jó h itt vok.. én még a 8 általánost koptatom szal:

I = 1

II = 2

III = 3

IV =4

V =5

VI = 6

VII = 7

VIII = 8

IX = 9

X = 10

XI= 11

stb stb

.

.

.

L = 50

C =100

D =500

M =1000

naés mondjuk az hogy 1487 az római számban

MCDLXXXVII

érthető???

biggrin.giflaugh.gifbiggrin.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...