Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tom Clancy's Ghost Recon


tigor

Recommended Posts

danime

Tegnap játszottam vele, egészen addig amíg fejbe nem lőttek egy kereszteződésnél. :angry: Szerintem nagyok a helyszínek és sok irányból jönnek a parasztok és ezért nehéz.. Nekem jobban bejön a SWAT4! Ott adott egy kisebb helyszín, sok ajtó, szoba, na az tetszik. Ez nem. De a grafika szép, és úgy vettem észre hogy van sok megsemmisíthető tárgy.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Képzeljétek eddig a játék valami hihetetlen gyengén futott, szaggatott, ment kb 10-15 fps-el, és miután felraktam a 84.21-es drivert nagyon megugrott a sebesség, sztem több mint 50%-al, most már olyan 30 fps körül fut, simán játszható lett... :D (medium texturák, többi minden maxon) Tök király a Hitman 4 után asszem ezt is végigviszem!

Link to comment
Share on other sites

Antiair1989

Ez a rész mérföld kövekkel jobb,mint az előző Ghost Reconok! :D

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Hát emberek! Kipróbáltam a demót, de nem értek valamit. A videobeállítások között nincs olyan, hogy "high" vagy hasonló. Csak low meg medium. Azt valahogy meg bírnám emészteni, hogy nem választhatom ki a High-t (bár nem azért költöttem 65 ezret videokártyára, hogy közepes grafon nyomjak bármit is), de hogy nincs is ilyen a menüben... :blink: Vagy azt csak a PhysX kártyás gépeken lehet? :huh: Vagy nincs benne a demóban?

Amúgy király játék, csak nem könnyű beletanulni (nekem).

Link to comment
Share on other sites

Malleus

A high beállítás csak 512 MB-os videókártyákon érhető el. De egy trükkel be lehet kapcsolni. Keresd meg a a renderer.xml fájlt, nyisd meg és keresd meg ezt a sort benne:

<variable name="texture_quality" value="high"/>

Ebben és az ez alatti (a "texture_quality_..." -t tartalmazó) sorokban a value="medium/low" részeket írd át value="high"-ra. Lehet optimalizálni is, mondjuk teszem azt, csak a texture_quality_character sorban írod át high-ra és akkor csak az embereken lesznek nagy felbontású textúrák ... bár nem kizárt, hogy mindent maxra húzva is megy egy nem 512-es vidkártyán. Próbáld meg!

EDIT: Ja, miután átállítgattad ezeket az értékeket az .xml fájlban, akkor az options menüben ne kattints a textúraméret választóra, mert az visszaállítja mediumra a beállításokat.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

A high beállítás csak 512 MB-os videókártyákon érhető el. De egy trükkel be lehet kapcsolni. Keresd meg a a renderer.xml fájlt, nyisd meg és keresd meg ezt a sort benne:

Ebben és az ez alatti (a "texture_quality_..." -t tartalmazó) sorokban a value="medium/low" részeket írd át value="high"-ra. Lehet optimalizálni is, mondjuk teszem azt, csak a texture_quality_character sorban írod át high-ra és akkor csak az embereken lesznek nagy felbontású textúrák ... bár nem kizárt, hogy mindent maxra húzva is megy egy nem 512-es vidkártyán. Próbáld meg!

EDIT: Ja, miután átállítgattad ezeket az értékeket az .xml fájlban, akkor az options menüben ne kattints a textúraméret választóra, mert az visszaállítja mediumra a beállításokat.

Köszi. :smile: Szerintem is simán menne, így mediumon 1024x768-ban 16xAF-fel, nemtomhány AA-val (azt se találtam sehol) nem szaggat be sose, csak egy picit betöltés után pár képkocka erejéig.

Kipróbáltam high-on, ahogy mondtad, 1024x768-ban AA/AF nélkül elfogadhatóan megy, bár egyszer nagy téren lelassult kerek stabil 2 FPS-re (annyira stabil, hogy én magam számoltam ki).

Bosszantó dolog, hogy már olyan rég gyűjtök, hogy legyen egy normális VGA a faja procim mellé, hogy már nem is számolom, megveszem a lehető legjobb AGP-set, kinyögöm az árát (használtan olcsóbban), erre fel se kínálja a high beállítást. :angry: Ne fejlődjünk már ilyen gyorsan, nincs erre pénz!

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Milyen vidkártyád van? Amúgy Anti-Aliasing nincs a játékban, bár a Júniusi nagy patch-ban már állítólag benne lesz.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Milyen vidkártyád van? Amúgy Anti-Aliasing nincs a játékban, bár a Júniusi nagy patch-ban már állítólag benne lesz.

Leadtek GeForce 7800GS. Amúgy az aláírásban ott van a gyári "kódnevén".

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Leadtek GeForce 7800GS. Amúgy az aláírásban ott van a gyári "kódnevén".

Az aláírásod úgy ahogy van elkerülte a figyelmem :D . Amúgy sztem az a belassulás valami driver probléma miatt lehetett - mert ez a kártya tuti viszi maxon. Idővel sztem ezek a hibák is eltűnnek majd, ahogy jönnek a patch-ok vagy az újabb driverek.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Az aláírásod úgy ahogy van elkerülte a figyelmem :D . Amúgy sztem az a belassulás valami driver probléma miatt lehetett - mert ez a kártya tuti viszi maxon. Idővel sztem ezek a hibák is eltűnnek majd, ahogy jönnek a patch-ok vagy az újabb driverek.

84.21 van fenn, de valószínűleg igazad van. Ha nem driver gond lenne, akkor az effektek mértékében nem lenne stabil a sebesség.

AA esetében meg arra gondoltam, hogy kihat-e a játékra, ha a driverben bekapcsolom... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Egy kis poén:

Gay Recon: Advanced Warfighter :D

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Ú, micsoda hülyeség! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Ú, micsoda hülyeség! :lol:

Sajnos annyira nem is ... ugyanis multiban egy ilyen skinezetű ellent könnyebb észrevenni mint egy standard egyenruhásat ...

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Sajnos annyira nem is ... ugyanis multiban egy ilyen skinezetű ellent könnyebb észrevenni mint egy standard egyenruhásat ...

Az biztos. De úgy az élmény feleakkora sincs.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Néhány Easter Egg, ami végülis nem került bele a játékba :smile: :

IPB Image

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

krisztianfz6

Nem túl nehéz ez a játék?? Letöltöttem a demóját, de már majd egy hete küszködöm vele.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Nem túl nehéz ez a játék?? Letöltöttem a demóját, de már majd egy hete küszködöm vele.

Nekem is eltartott egy ideig, míg beletanultam. Vannak helyek, amik még most is elég gyatrán mennek. A legnehezebb hely szerintem az a bazinagy tér azzal a rengeteg ellenséggel. Akkora, hogy alig bírtam bevenni.

Viszont amíg nincs meg a teljes, addig ezzel gyakorlok, hogy az jól menjen.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Nekem is eltartott egy ideig, míg beletanultam. Vannak helyek, amik még most is elég gyatrán mennek. A legnehezebb hely szerintem az a bazinagy tér azzal a rengeteg ellenséggel. Akkora, hogy alig bírtam bevenni.

A demóban? Állítólag a teljesben vannak annál ezerszer durvább helyek. Sőt a demó igazából rutinmunka. Még nem tudom kommentálni, mert a teljesnek csak első pályáját néztem...

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

A demóban? Állítólag a teljesben vannak annál ezerszer durvább helyek. Sőt a demó igazából rutinmunka. Még nem tudom kommentálni, mert a teljesnek csak első pályáját néztem...

Ez rutinmunka? :o Akkor még végigviszem egy párszor, hogy szokjam. Bár engem igazán csak az említett tér zavart olyan nagyon. Meg amikor kézileg felpiszkáltam a beállításokat high-ra és ezen a téren lement stabil 2 FPS-re. :ph34r: Harry Potter 2-t még eljátszottam P2-esen úgy, hogy szaggatott mint állat, de ez tipikusan egy olyan játék, ahol nem engedheti meg magának az ember, hogy akár egy-két másodpercre beszaggasson. Inkább beletörődök, hogy Athlon 64 3000+-on 1.25 GB RAM-mal meg GeForce 7800GS-sel le kell, hogy vegyem medium-ra. :angry: Bár ugyanolyan mint high-on, de nem azért hoztam össze ezt a rendszert, hogy visszavegyek bármit is.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Ez rutinmunka? :o Akkor még végigviszem egy párszor, hogy szokjam. Bár engem igazán csak az említett tér zavart olyan nagyon. Meg amikor kézileg felpiszkáltam a beállításokat high-ra és ezen a téren lement stabil 2 FPS-re. :ph34r: Harry Potter 2-t még eljátszottam P2-esen úgy, hogy szaggatott mint állat, de ez tipikusan egy olyan játék, ahol nem engedheti meg magának az ember, hogy akár egy-két másodpercre beszaggasson. Inkább beletörődök, hogy Athlon 64 3000+-on 1.25 GB RAM-mal meg GeForce 7800GS-sel le kell, hogy vegyem medium-ra. :angry: Bár ugyanolyan mint high-on, de nem azért hoztam össze ezt a rendszert, hogy visszavegyek bármit is.

Hát igen ez kellemetlen, nekem sinics egy rossz gépem de lowon és mediumon futattam a demot és hát öhhh izééé a pálmafa körvonala is látszott, mintha kivágta volna kartonpairból egy 5 éves gyerek..... <_<:sad:

Elég sza.r eez a hatalmsa gépigény.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

...és hát öhhh izééé a pálmafa körvonala is látszott, mintha kivágta volna kartonpairból egy 5 éves gyerek..... <_<:sad:

Ez Radeon 9600 széria hiba, más kártyákon tudtommal nem forul elő. Remélhetőleg egy elkövetkező patch-ban, vagy a követkető Catalyst driverben kijavítják. Amúgy sztem ezt leszámítva low-on is jól néz ki...

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Ez Radeon 9600 széria hiba, más kártyákon tudtommal nem forul elő. Remélhetőleg egy elkövetkező patch-ban, vagy a követkető Catalyst driverben kijavítják. Amúgy sztem ezt leszámítva low-on is jól néz ki...

köszönöm az infot, megnyugtattál. :smile:

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

"A telepítő feltelepíti az Ageia PhysX processzor drivert, még akkor is, ha nincs a gépedben."

Ja, hogy foglalja a helyet. Mekkora kecsegeség már. <_<

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Nekem is eltartott egy ideig, míg beletanultam. Vannak helyek, amik még most is elég gyatrán mennek. A legnehezebb hely szerintem az a bazinagy tér azzal a rengeteg ellenséggel. Akkora, hogy alig bírtam bevenni.

Viszont amíg nincs meg a teljes, addig ezzel gyakorlok, hogy az jól menjen.

Nem tul nehéz pont jó igy. De annál a résznél amit említesz , lesz sokkal durvább is. Nagyon lassan , körültekintöen kell menni,és használni a társakat okosan.. Ez benne a jó!!

Link to comment
Share on other sites

Malleus

"A telepítő feltelepíti az Ageia PhysX processzor drivert, még akkor is, ha nincs a gépedben."

Ja, hogy foglalja a helyet. Mekkora kecsegeség már. <_<

Töröld le, nem kell semmihez. (mármint az ageia driver)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...