Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Cyberpunk 2077


-OJ-

Recommended Posts

XCube
23 hours ago, jagdtigger said:

Játékot minek SSD-re tenni? :huh: Nálam pl 2 2 terás hdd van raid0-ba és azon vannak a játékaim.

Őőőőő. Nekem nincs is HDD -m... :hmm:. Pörgő lemezt már csak archiválásra használok.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 hours ago, XCube said:

Őőőőő. Nekem nincs is HDD -m... :hmm:. Pörgő lemezt már csak archiválásra használok.

Akinek jól megy....  Az én részemről nem éri meg a költségtöbbletet az hogy gyorsabban tölt a játék, abba a pár percbe nem fogok belehalni.

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, jagdtigger said:

Akinek jól megy....  Az én részemről nem éri meg a költségtöbbletet az hogy gyorsabban tölt a játék, abba a pár percbe nem fogok belehalni.

Azért az SSD árak már jó ideje nincsenek olyan magasságokban, hogy elérhetetlen legyen a technológia az átlagembernek. Megértem, hogy ez neked nem prioritás, de az új konzolok sem véletlenül SSD -vel jöttek.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, XCube said:

Azért az SSD árak már jó ideje nincsenek olyan magasságokban

Azért nem mindegy hogy közel azonos pénzért veszel egy tera gyors tárhelyet amit a játékok 99,9%-a a pár másodperccel gyorsabb töltésen kívül ki se használ, vagy veszel egy benga 4 terás merevlemezt ami lassabb ugyan de még a növekvő játékméretek mellett is ki fog szolgálni még évekig anélkül hogy gondolkodnod kéne mit törölj le a gépedről. Vagy ha nincs a gépben ssd akkor inkább 120GB ssd + 2 vagy 3tb hdd.

Link to comment
Share on other sites

XCube
18 hours ago, jagdtigger said:

Azért nem mindegy hogy közel azonos pénzért veszel egy tera gyors tárhelyet amit a játékok 99,9%-a a pár másodperccel gyorsabb töltésen kívül ki se használ, vagy veszel egy benga 4 terás merevlemezt ami lassabb ugyan de még a növekvő játékméretek mellett is ki fog szolgálni még évekig anélkül hogy gondolkodnod kéne mit törölj le a gépedről. Vagy ha nincs a gépben ssd akkor inkább 120GB ssd + 2 vagy 3tb hdd.

Félreértesz, én nem ágálok a merevlemezek ellen, de manapság már nem annyira fontosak, mint régen, illetve nem kötelező eleme egy számítógépnek (még egy asztalinak sem szerintem). NAS, külső meghajtók, stb... . Nekem összesen 700GB tárhelyem van, aminek egy részét ugye érdemes üresen hagyni, és így is prímán elférek. Emellett van még ca. 4TB külső adattárolóm, amin a különböző projektek vannak lemetve, és egy régi gépem dettó 4TB tárhellyel, amin az archivált dolgokat tartom.

Egészen őszintén a napi használatú gépemből nem is annyira hiányzik egy búgó, kattogó mechanikus alkatrész. Tudom, hogy a mai HDD -k már eléggé halkak, de még mindig nem teljesen zajmentesek, az kb. megoldhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
2 minutes ago, XCube said:

Félreértesz, én nem ágálok a merevlemezek ellen

Az nekem is lesett, csak rá akartam mutatni hogy hiába szálltak lejjebb az ssd árak még korántsem éri meg kihagyni a merevlemezeket.

 

15 minutes ago, XCube said:

illetve nem kötelező eleme egy számítógépnek (még egy asztalinak sem szerintem). NAS, külső meghajtók, stb...

Én csak ismerősi körről tudok beszélni de kb mindenki mindent a laptop/asztali gép/telefon belső tárhelyén tart... Külső tárhely kimerül egy kisebb pendrive meglétében.

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, jagdtigger said:

Én csak ismerősi körről tudok beszélni de kb mindenki mindent a laptop/asztali gép/telefon belső tárhelyén tart... Külső tárhely kimerül egy kisebb pendrive meglétében.

Na ez nálam pont fordítva van. Plusz ugye felhő... .

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, XCube said:

Részemről itt ér véget a téma.

Bocs de ha személyes dolgokról  van szó sosem lehetsz elég óvatos, részemről ilyen szempontból csak biztonsági mentésre van használva. Azt is úgy hogy előbb helyben titkosítva van és úgy hagyja el a NAS-t.....  Felőlem homokba dughatod a fejed de bármi ami nem a sajátod és 100% hogy csak te férsz hozzá az a "0 trust" kategóriába esik (egy bizonyos operáviós rendszert is beleértve).

Link to comment
Share on other sites

XCube
38 minutes ago, jagdtigger said:

Bocs de ha személyes dolgokról  van szó sosem lehetsz elég óvatos, részemről ilyen szempontból csak biztonsági mentésre van használva. Azt is úgy hogy előbb helyben titkosítva van és úgy hagyja el a NAS-t.....  Felőlem homokba dughatod a fejed de bármi ami nem a sajátod és 100% hogy csak te férsz hozzá az a "0 trust" kategóriába esik (egy bizonyos operáviós rendszert is beleértve).

Nem dugom homokba a fejem, csak már a könyökömön jön ki a téma. Nem is tudom hányszor mondtam már el, hogy amit felhőben tárolok azt nem féltem, mert nincs értéke más számára, még információértéke is alig. Az is teljesen tiszta, hogy minden eszközöd amivel az internetre csatlakozol potenciális "veszélyforrás" (és nem, nem csak egy bizonyos operációs rendszer... ), sőt azt sem hagyom figyelmen kívül, hogy bármilyen védelem feltörhető. És pont ezen alapon vagyok úgy a dologgal, hogy az amit rólam az interneten meg lehet tudni az pont lényegtelen a legtöbb ember / cég / kormány számára. Persze nem örülök neki, hogy kereskednek a szokásaimmal, de ezért még nem fogok remeteként élni egy barlangban, mert ez ellen kb. csak azzal tudsz védekezni.

Látod ezért is írtam, hogy részemről itt véget ért a téma, egyszerűen herótom van már leírni minden egyes alkalommal ugyanazt és közben felhúzni magam.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
18 minutes ago, XCube said:

Nem dugom homokba a fejem, csak már a könyökömön jön ki a téma. Nem is tudom hányszor mondtam már el, hogy amit felhőben tárolok azt nem féltem, mert nincs értéke más számára

Akkor bocsi, valamiért kimehetett a fejemből... Én csak azért szeretek azzal a képpel dobálózni mert nagyon sokan nincsenek tisztában azzal hogy mit lehet és mit nem a felhőbe tartani...

Link to comment
Share on other sites

XCube
4 hours ago, jagdtigger said:

Akkor bocsi, valamiért kimehetett a fejemből... Én csak azért szeretek azzal a képpel dobálózni mert nagyon sokan nincsenek tisztában azzal hogy mit lehet és mit nem a felhőbe tartani...

Én is bocs, sikerült némileg túlreagálnom, de az utóbbi években annyira sokszor jön fel a téma, hogy már a hideg ráz tőle. Nem itt konkrétan, igazából mindenhol az életemben.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
3 minutes ago, XCube said:

Én is bocs, sikerült némileg túlreagálnom, de az utóbbi években annyira sokszor jön fel a téma, hogy már a hideg ráz tőle. Nem itt konkrétan, igazából mindenhol az életemben.

Ezeket a köröket én is lefutottam sok kollégával, családtaggal. Főleg okostelefon és social media szemszögből és az emberek tudatlansága és ignoranciája hatalmas.

Kedvenc érvem ilyenkor, hogy átküldöm az illetőnek az alábbi linket, hogy ellenőrizze vele az email címeit. 5-ből 4-szer már fel volt törve valamelyik online fiókja és csak néznek hogy mi van meg hogy ideje lenne jelszót változtatni...

https://haveibeenpwned.com/

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
10 minutes ago, XCube said:

Én is bocs, sikerült némileg túlreagálnom

Nem történt semmi, megesik az ilyen :) . (Az sem segít a dolgon hogy elég kemény fejem van.)

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, kaszman1 said:

Ezeket a köröket én is lefutottam sok kollégával, családtaggal. Főleg okostelefon és social media szemszögből és az emberek tudatlansága és ignoranciája hatalmas.

Kedvenc érvem ilyenkor, hogy átküldöm az illetőnek az alábbi linket, hogy ellenőrizze vele az email címeit. 5-ből 4-szer már fel volt törve valamelyik online fiókja és csak néznek hogy mi van meg hogy ideje lenne jelszót változtatni...

https://haveibeenpwned.com/

 

Ilyen okokból van két mail címem (igazából négy, de ez nem ide tartozik). Az egyik teljesen privát, a másikon megy minden más.

Link to comment
Share on other sites

Cori
On 12/24/2020 at 12:29 PM, kaszman1 said:

Le tudja tölteni csak több ideig fog tartani. Megjelenéskor az előtöltött 57 giga mellé még le kellett szednie 1-2 giga adatot, de a fejlesztők így is 60-70giga extra szabad helyet javasoltak hozzá hogy tudjon hová pakolni az installer.

Nekem is csak valami 30 giga helyem volt és vagy 1 órát tökölt vele a steam...

Errorozott, nem tudja letölteni, mert nincs szabad helyem, ezt írta le, többször próbáltam :D 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Fél egykor sírva röhögök Dilberten -- ilyen is régen volt már. :D 

Ami a vitát illeti, XCube oldalán állok: bizonyos tekintetben szarok a farmra. A kényelem, hogy kint tarthatom a felhőben a cuccaimat, és amíg internet van mindent elérek két kattintással, sokkal többet ér, minthogy azon parázzak, kik látnak rá és mit csinálnak vele. Attól nem félek, hogy a Google-t megtörik, attól sem félek, hogy a Google visszaél vagy nekem kellemetlen dolgot művel a leveleimmel, fényképeimmel, fájljaimmal. Ha tartanék ilyen dolgoktól, nem volnék fent Facebookon vagy LinkedInen, és nem adnék meg magamról személyes információkat. Nem félek. 

A haveibeent nem keverném ezzel össze -- nem ugyanaz a kategória. Ez sokkal összetettebb probléma, minthogy két bejegyzésben egymás fejéhez vagdossuk. Az emberek nincsenek megtanítva arra, mit jelent a legalapvetőbb internetes biztonság, így hiába küldöd el a haveibeenre, és írja ki neki, hogy benne volt 7 incidensben, ez neki nem mond semmit, nem tudja, mit kell csinálni. Sok esetben azt sem tudja, hogy hol és hogyan kellene jelszót változtatnia. Ezek ilyen kézenfogós, gyere, segítek, megmutatom szituációk -- már amennyiben megvan a szándék erre a "páciens" részéről.

Egyébként egy ideje már a Chrome is szól, ha az elmentett jelszavak között talál olyat, ami gázos. Amitől, persze, lábrázásom is lett, mert amikor fejlesztek a saját gépemen, és az adatbázis root jelszava na mi, nyilván root, akkor a Chrome minden alkalommal fontosnak tartja elmondani, hogy ej-ej, ez bizony nagyon veszélyes. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Cori
3 minutes ago, payskin said:

Fél egykor sírva röhögök Dilberten -- ilyen is régen volt már. :D 

Ami a vitát illeti, XCube oldalán állok: bizonyos tekintetben szarok a farmra. A kényelem, hogy kint tarthatom a felhőben a cuccaimat, és amíg internet van mindent elérek két kattintással, sokkal többet ér, minthogy azon parázzak, kik látnak rá és mit csinálnak vele. Attól nem félek, hogy a Google-t megtörik, attól sem félek, hogy a Google visszaél vagy nekem kellemetlen dolgot művel a leveleimmel, fényképeimmel, fájljaimmal. Ha tartanék ilyen dolgoktól, nem volnék fent Facebookon vagy LinkedInen, és nem adnék meg magamról személyes információkat. Nem félek. 

A haveibeent nem keverném ezzel össze -- nem ugyanaz a kategória. Ez sokkal összetettebb probléma, minthogy két bejegyzésben egymás fejéhez vagdossuk. Az emberek nincsenek megtanítva arra, mit jelent a legalapvetőbb internetes biztonság, így hiába küldöd el a haveibeenre, és írja ki neki, hogy benne volt 7 incidensben, ez neki nem mond semmit, nem tudja, mit kell csinálni. Sok esetben azt sem tudja, hogy hol és hogyan kellene jelszót változtatnia. Ezek ilyen kézenfogós, gyere, segítek, megmutatom szituációk -- már amennyiben megvan a szándék erre a "páciens" részéről.

Egyébként egy ideje már a Chrome is szól, ha az elmentett jelszavak között talál olyat, ami gázos. Amitől, persze, lábrázásom is lett, mert amikor fejlesztek a saját gépemen, és az adatbázis root jelszava na mi, nyilván root, akkor a Chrome minden alkalommal fontosnak tartja elmondani, hogy ej-ej, ez bizony nagyon veszélyes. :D

 

Szerintem ez rossz topicba ment @payskin :P 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Olvass vissza, erről beszélgettek ma. Azért raktam szürkébe, mert off.

Link to comment
Share on other sites

Cori
42 minutes ago, payskin said:

Olvass vissza, erről beszélgettek ma. Azért raktam szürkébe, mert off.

Oops, bocsi, azok kimaradtak :D 

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, jagdtigger said:

Az a vicces, hogy amikor letöltöttem a Cyberpunk -ot az utolsó 500MB -hoz ki kellett kapcsolnom a vírusírtómat, mert egyébként csak disk write errort kaptam. Ez persze más jellegű probléma, de gondoltam beírom, mert passzol a linkhez valamelyest :happy: .

10 hours ago, payskin said:

Olvass vissza, erről beszélgettek ma. Azért raktam szürkébe, mert off.

Igen sikerült szétoffolni a topikot. Mea culpa :mellow: .

Link to comment
Share on other sites

XCube

Egy ideje már játszom a játékot de még mindig megdöbbentő az a mélység és részletesség, amit látok. Egy végigjátszás valószínűleg 200+ -os lesz nekem és tervezem háromszor végigtolni a játékot. A küldetések eseményeinek dinamikája is szuper, már amikor nem crashel be a játék (ma kétszer sikerült neki).

Btw hibái ellenére is bámulatosan gyönyörű a játék:

66C2A11A62F6C93C5CB07153EACD49104737BBD7 (3440×1440)

Link to comment
Share on other sites

Cori
30 minutes ago, XCube said:

Egy ideje már játszom a játékot de még mindig megdöbbentő az a mélység és részletesség, amit látok. Egy végigjátszás valószínűleg 200+ -os lesz nekem és tervezem háromszor végigtolni a játékot. A küldetések eseményeinek dinamikája is szuper, már amikor nem crashel be a játék (ma kétszer sikerült neki).

Btw hibái ellenére is bámulatosan gyönyörű a játék:

 

Spoiler

66C2A11A62F6C93C5CB07153EACD49104737BBD7 (3440×1440)

 

A fő story maga olyan 30 óra + side content megint 30-40, 100 óra se lesz a játékban, de mondjuk nekem ez plussz pont. :D Egyelőre én is nyomogatom, jó cucc, jó a világ, karakterek, habár tele van gyermeteg hülyeségekkel, ami vagy ki lesz javítva vagy így marad. Igazából a gameplay szórakoztató, szval ha a story jó lesz akkor ez nála már nyerő játék lesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...