Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a PC World friss lapszámáról


hmolnarj

Recommended Posts

1933

Mindenki válaszát köszönöm, úgy látszik, már a szemem is romlik és elfelejtek magyarul is! :fetreng: !

Az is igaz, hogy régen voltam a fórumon és talán figyelmetlen voltam.

 

Green-nel is egyetértek!

 

Kedves scht!

 

"Éppen ma vettem meg 995.- Ft volt, most olvasom." bejegyzésed szíven ütött!

Jól átvertek bennünket, mert a nyomtatott újság fedőlapjának jobb alsó sarkán

az 1995,-- Ft vételár szerepel nyomtatva és azt is fizettük érte.

 

Tisztelt Molnár úr! Kérem szíveskedjetek módosíttatni az árat, ha ez igaz.

Köszönöm előre is!

 

SkyBird észrevételeihez:

 

Sokat írnak a különböző források arról, hogy a DVD már elavult, itt a Bluetooth

(ha jól írom) ami sokkal nagyobb kapacitású, sokan a HDD-t tartják örökös

tárolónak, de bizony mostani gépbe nemigen lehetne az egykori "Winchestereket"

bedugni, mert azok működési módja már rég kiment a divatból és hiányzik

(gondolom gazdasági és nyerészkedési megfontolásból) egy konvenció a hosszú

idejű tárolásról, ami tartós, és visszaolvasható, visszanézhető marad még évtizedek

múlva is.

 

Amíg ezt ki nem találják, addig azt használom, ami rendelkezésre áll és a hozzá

szükséges hardvert is megpróbálom biztosítani annak, akit ezek az általam

összegyűjtött adatok (családi fotók, szoftverek, emlékek, stb.) egyáltalán érdekelhetnek.

Az általam készíttetett legrégebbi CD-k és még a floppy lemezek még ma is hibátlanul

olvashatók, a képek ugyanúgy, de a kazettás és szalagos magnók szalagjai már jórészt

megkeményedtek és a kazettás magnók ezüstözött kapcsolóira felkerült fekete zománcos

réteg miatt nem visszajátszhatók, nem olvashatók.

 

Mivel szeretem a kényelmet a DVD-t is sokat használom, pl.: az ISO

fájlokból Live CD/DVD készítésre, a különféle Linux változatok kipróbálásához,

mert az USB pendrájvok nem mindegyike alkalmas bebootolásra és ha

kimegyek az Internetre veszélyes vizeken hajózni, akkor azt a csak olvasható

Live CD/DVD-ről teszem. Windows használata esetén kihúzom a rooterből a

hálózati madzagot, ott nem használok Internetet.

Ami pedig a DVD meghajtót illeti, abból kettő is van az egyik gépemben,

mert rengeteg CD-m és DVD-m van (700, 1400 4700 és 9000 MB-os),

valamint még 350, 750 kB-os és 1,44 MB-os floppy lemezem és meghajtóm is.

Azok a Commodore idők és a korabeli, kisméretű HDD-k idejéből származnak

és nem volt kedvem a későbbiekben vásárolt terabájtos lemezekre átmásolni,

mert még eredetiben, eredeti gépeken lehet olvasni azokat.

A 10"-os netbookban nincs se CD/DVD író/olvasó, se floppy meghajtó, ezért

van hozzá egy-egy USB csatlakozású külső eszköz. Hogy még tovább feszítsem

a húrt és hátha valaki dob egy hátast, egy külső 5 1/4-es floppy meghajtó is van

hozzá egy IDE/USB átalakítóval. Ezeket persze nem telepes táplálás mellett

használom! Minden külső eszköznek (kivéve az USB-s, 1 TB-os, kártyacsomag

méretű külső HDD-t) saját hálózati tápja van.

 

Ez nem dicsekvés, hanem ötlet és nem kötelező alkalmazni, de lehet, főleg akkor,

ha az ember már nyugdíjas, ráér és ez a hobby-ja. Ja és váltogatni lehet a HDD-ket,

rack-fiókba dugva, ki is vehető és a jó LiveCD/DVD megóv a vírusfestőzéstől is, Linuxot

használva böngészésre. A külső HDD-ken lévő Linux op. rendszert használva bármikor

magammal vihetem és csak egy gép kell USB csatlakozóval és máris otthon érezhetem

magam anélkül, hogy a helyi gépre bármit is fel kéne rakni!

 

Mindezeket csak az észrevételek miatt írtam ide, bár lehet, hogy máshol is elhelyezhető

lenne. A moderátor át is teheti máshová, ahol "talán" többen megfordulnak, akiknek

mindezek hasznosak lehetnek.

Ilyen szöveget egy profi szakember nem engedhet meg magának (mert mit szólnak a kollégák?),

de egy olyan laikus mint én, megteheti, nem szégyenli és néha még egy-egy köszönetet is

megeresztenek azok, akik olvassák és hasznosnak találják.

Link to comment
Share on other sites

payskin
"Éppen ma vettem meg 995.- Ft volt, most olvasom." bejegyzésed szíven ütött!

Jól átvertek bennünket, mert a nyomtatott újság fedőlapjának jobb alsó sarkán

az 1995,-- Ft vételár szerepel nyomtatva és azt is fizettük érte.

 

Tisztelt Molnár úr! Kérem szíveskedjetek módosíttatni az árat, ha ez igaz.

Köszönöm előre is!

 

Nem tudom eldönteni, hogy ez vicc volt-e vagy komoly? Nem raktál mögé mosolyt, ezért vagyok bizonytalan. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Éppen ma vettem meg 995.- Ft volt, most olvasom.

 

A 995 forintos ár a digitális PC Worldre vonatkozik, míg a nyomtatott magazin ára 1995 forint. Nincs szó átverésről.

Link to comment
Share on other sites

scht

Bocsánat, én nem fogalmaztam egyértelműen, valóban csak a digitális kiadást vettem meg ennyiért. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ti mind nagyon jó emberek vagytok. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Sokat írnak a különböző források arról, hogy a DVD már elavult, itt a Bluetooth

(ha jól írom) ami sokkal nagyobb kapacitású...

 

:hmm: Írni ugyan jól írtad a Bluetooth-t, de hogy tényleg erre gondoltál, arra mérget nem vennék. Mert tárolni az nem tárol semmit, hanem egy elég rövid hatótávolságú és kis adatátviteli sebességű vezeték nélküli átviteli szabvány.

 

Én értékelem, hogy ragaszkodsz a régi elavult technikájú és sérülékeny adathordozóidhoz, meg az ezek lejátszásához szükséges eszközeid is működőképes állapotban szeretnéd tudni, de az van, hogy néha el kell engedni a régi elavult dolgokat. Pl. az IDE vinyó és egy SATA3 SSD, uram bocsá' M.2 NVMe az ég és föld sebességben. GB/Ft-ról nem beszélek, de a műszaki cuccoknál mondjuk ha átszámítanál mai árra egy anno megvett 40 GB-os vinyót, azért lennének meglepetések.

 

A hosszú távú tárolás, meg a tárolt adatoknak a jövőbeni megnyithatósága az valóban egy probléma, dolgoznak ezen. Hogy mi a jó hardver és melyik open document formátum lesz a nyerő, egyszer elválik. Vagy nem.

 

Viszont az orbitális "túlbiztosítás", hogy netre kilépni csak optikai korongról bootolt Linuxszal lehet, mert különben jön a fránya kártevő, bármi. Ez nincs így. Nagyon nincs így. :nemnem: Windows mellett sincs semmi probléma, hidd el. Én például kártevő nyomát se látom a saját rendszereimen.

Persze mindenki olyan biztonsági megfontolásokat használ, amilyet akat vagy amivel bíbelődni van kedve, no meg milyen rendszereket, megoldásokat ismer vagy szeret, de ne haragudj, ez a hozzáállásod kis túlzással nem sokkal van messzebb attól, hogy egy 3 kulccsal bezárt szobában van a számítógép, net nélkül, de még áram sincs. ;) A koroddal együtt is mondom.

Link to comment
Share on other sites

1933

Tisztelt Fórumtársak!

 

Szépen sorjában.

 

Kedves ifjú barátom, a mosoly annak fényében maradt el, hogy csak feltételes módban írtam, amit írtam, a hivatkozott szövegrészt és a világos tényeket figyelembe véve. Vagy nem jól látom? Köszönöm és jól esik, hogy jó embernek tartasz! "A mosoly hiányzik. Most mit gondoljak?".

 

Amit az "Atyaúristen" mond, azt el kell fogadni, köszönöm is a felhomályosítást neki is meg "sthc"-nek is.

 

Kedves SkyBird! Így visszagondolva, tényleg jól, meg rosszul is írtam. Azt tudom, hogy a Bluetooth is egyfajta wi-fi szerű adó-vevő páros, de mivel nem jutott az eszembe a neve annak a 20GB-os lemezes DVD tárolónak, (No tessék eszembe jutott, "Blue Ray"), amire gondoltam.

 

A másik a korom. Azért szellemileg még nem hülyültem el és nem vagyok úgymond szenilis, de megadom és megadhatom a módját, hogy ne vesszen feledésbe a kezdet és az anyagi vonzatok terén is tájékozott vagyok 23 évi külkereskedői múltam miatt. A számítógép csak van és ha figyelembe vesszük azokat a már felnőtt gyerekeket, a 40 év környékén, akik maguknak és gyermekeiknek egy vagyont kifizetnek egy játékra alkalmas csodagépért és sok nagy szakállú, tudós embernek egy mezei közönséges, középkategóriás gép is megteszi, akkor miért kell csodálkozni azon, ahogy én csinálom?

Amikor még több idegen nyelven másodállásban műszaki fordítással is foglalkoztam, akkor az adott kornak megfelelő gépet vettem és használtam és sajnálom kidobni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez viszont nem lett annyira tökéletes, így írják Blu-ray

Azonban ez is inkább a múlt már, még ha próbálkoznak is továbbfejlesztéssel. Az optikai lemez már nem tűnik a jövőnek, hacsak speciál területekre nem.

Messze nem terjedt el annyira, mint a DVD, és elsősorban filmekhez használták. Nekem sose volt, szinte biztos, hogy nem is lesz. :nemnem: Ezzel együtt Blu-ray tartalom merevlemezről is lejátszható, persze a védelem eltávolítása után. A merevlemez meg nem pár tíz GB, hanem több terabájt, ha arról van szó.

Link to comment
Share on other sites

shownomarcy

Sziasztok!

Jó ötleteket veszek az újságból, most is elhatároztam, hogy veszek egy cpu hűtőt, DE nem nagyon találok Noctua NH-U9S-t, épp azt, ami a tesztet nyerte... Van U9B két ventis verzióban több online shopban, de hogy ajánlanak pont olyat, amit nem kapni? :(

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

payskin

:hááát: Megpróbáltam minél kevésbé a direkt reklámozás bűnébe esni... :)

Link to comment
Share on other sites

shownomarcy

Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Én is onnan vettem, nagyjából három hét szállítási idővel számolj, ha nincs készleten. Én annyit vártam míg végre megjött.

Link to comment
Share on other sites

Joccc07

Sziasztok!

 

Az normális, hogy még nem kaptam meg az újságot?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem. Előző újság megvan még?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Az normális, hogy még nem kaptam meg az újságot?

 

Nem, kérünk írj egy levelet a terjesztes@-ra, az újságban található címre.

Link to comment
Share on other sites

Joccc07

Szia!

 

Nincs előző újságom. Új előfizető vagyok. Ez lett volna az első lapszám.

 

Jó kezdés? :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak azért kérdeztem, mert akkor abban lett volna leírva, hogy hova írj, mert a fórum nem jó erre a célra. De már hmolnarj megírta. Félig. Gondolom, pcworld.hu a másik fele.

Link to comment
Share on other sites

teglas

Tisztelt PC WORLD ! Valaha MikroMagazin-ként indult az ujságjuk, Indulásuk óta vásárolom lapjukat, később lett PC WORLD, Valami nagyon nincs rendben. Megértem, hogy egyszerűbb lemez nélkül az ujság. DE!!! Azt már nem, hogy az előfizetők továbbra is lemezzel kapják, 1415 Forintos áron, aki meg példányonként veszi, maradt az 1995-os ár lemez nélkül!!! Ez finoman szólva burkolt ár emelés! Várom válaszukat!! Üdvözlettel: egy régi olvasójuk.

Link to comment
Share on other sites

payskin

De miért a válaszukat várod? Miért gondolod, hogy ezt úgy vezették be, hogy nem tájékoztatták az olvasókat? Merthogy tájékoztatták, csak vissza kéne olvassál egy picit. Itt van, ennek az oldalnak a tetején, sőt, azóta már mással is meg lett beszélve. Ha nem write-only üzemmódban fórumoznátok, vagy másképp fogalmazva, nem arra használnátok a fórumot, hogy a felháborodásotokat ideöntsétek, hanem ésszel, megnéznétek, hogy volt-e már erről szó itt az aktuális lapszámok témájában, mindenkinek alacsonyabb maradna a vérnyomása.

 

Aztán a pontosság kedvéért jegyezzük meg, hogy a PC World nem közvetlenül a Mikromagazinból lett. A Mikromagazinból Alaplap lett 1990-ben, majd mikor az Alaplap földbe állt, az IDG megvásárolta az Alaplap nevet és az előfizetői bázist, és kvázi "beleolvasztotta" a PC Worldbe -- tartalmilag egyetlen betűt nem vettünk át, sem szerkesztő nem jött, csak a név, de egy ideig rajta volt az Alaplap logója a PCW címlapján. Jó öreg Mikromagazinok, nekem is itt állnak a polcon. :)

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Azt már nem, hogy az előfizetők továbbra is lemezzel kapják, 1415 Forintos áron, aki meg példányonként veszi, maradt az 1995-os ár lemez nélkül!!! Ez finoman szólva burkolt ár emelés! Várom válaszukat!! Üdvözlettel: egy régi olvasójuk.

 

Kedves Teglas!

 

Bármelyik magazint megnézed, azt láthatod, hogy az előfizetők olcsóbban kapják a magazinokat, amely a magas terjesztési díjak miatt alakult így. E téren nem térünk el egyik sajtóterméktől sem, mi is a piaci logika alapján működünk, azaz az előfizetőknek emiatt tudjuk oda adni jelentősen olcsóbban az újságot.

 

2010 óta nem változott a magazin ára, miközben emelkedtek a költségek, mégse merült fel az áremelés. Mostani lépésünket sem a költségcsökkentés motiválta, az ugyanis továbbra is elkészül, a PC World Plus tartalommal együtt.

 

Az olvasói visszajelzések alapján egyre kevesebb olvasónk használja a DVD-t, a felhasználóink többsége a PC World Plus szolgáltatásunkon keresztül éri a lemez tartalmát, a webes tárhelyre ugyanis az egész lemezt feltöltjük. A legtöbb esetben gyorsabb, mint az optikai meghajtó, ráadásul egy helyen kezelhető a teljes PC World kollekció és nem kell külön foglalkozni a tárolással. Ezen ok miatt úgy döntöttünk, hogy májustól csak az előfizetőink számára biztosítjuk a lemezt és a PC World Plus szolgáltatásunkat egyszerre, az újságárusoknál vásárolt lapokhoz pedig a PC World Plus hozzáférést biztosítjuk, ami - mint már említettem - a teljes DVD tartalmát tartalmazza, plusz itt érhetők el a vírusvédelmi kódok, és más olyan extrák, amelyek nem fértek el a lemezen, vagy a statikus tartalom miatt ott nem tudtuk azokat elhelyezni. Utóbbi fontos, hiszen egyre inkább probléma a lemez statikussága, azaz hogy minden előző hónap végén azt le kell zárnunk, interaktív elemeket azon nem tudunk elhelyezni, pedig egyre inkább szükség van dinamikus tartalom megjelenítésére. Ez egy evolúció, amellyel lépést kellett tartanunk. Ez kényszerítette ki a változást.

Link to comment
Share on other sites

Joccc07

Megkaptam a mai napon az újságot.

 

Aktiválni szeretném az office-t de kér egy előfizetői kódot.

Azt hol találom?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Aktiválni szeretném az office-t de kér egy előfizetői kódot. Azt hol találom?

 

Az év végi előfizetői akciónkban résztvevők kaptak egy levelet, abban egy kóddal és egy részletes leírással. Gondolom, az Office füzet miatt merült fel a kérdés. Ez esetben ha nem vettél részt az akkori előfizetési akcióban, a hátoldalon a második bekezdés vonatkozik rád. Örülök, hogy megérkezett az újság :)

Link to comment
Share on other sites

Joccc07

Tényleg! Valamit nagyon benéztem. :facepalm:

 

Köszi! Már én is örültem mikor végre megjött. Azt hittem meg se kapom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hmolnarj

pcw_dvd_201606_n.jpg

---

Teljesen átalakíthatja életünket a virtuális és a mixelt valóság. Mivel tapasztalatunk szerint sokan - köztük újságírók is - keverik az ezzel kapcsolatos alapvető fogalmakat, ezért friss lapszámunkban bemutatjuk a legfontosabb technológiákat, eszközöket, applikációkat és a jelenleg is futó magyar fejlesztéseket. Sőt, még egy exkluzív HTC Vive teszttel is készültünk. Emellett egymásnak eresztettük a legjobb fotós mobilokat, az Intelt és az AMD-t, valamint az applikáció-építő szolgáltatásokat. Csupa jó cikk került a magazinba, olvassátok el ti is őket, utána pedig írjátok meg a véleményeteket. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom Jó olvasást kívánunk!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Mivel tapasztalatunk szerint sokan - köztük újságírók is - keverik az ezzel kapcsolatos alapvető fogalmakat, ezért friss lapszámunkban bemutatjuk a legfontosabb technológiákat

 

Az újságírók jellemzően teljesen fogalom nélkül vannak, szóval ezen nem kell meglepődni.

 

Amúgy kezdhetnétek ott, hogy elmagyarázzátok a technológia és a technika fogalmak közötti apró különbséget, mert bizony a technology nem feltétlenül technológiát jelent a magyarban, hiába adná magát az analógia. Ha technológiákat magyaráztok el, akkor ott gyártásról / fejlesztésről lesz szó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...