Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a PC World friss lapszámáról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

pcw_dvd_201510_n.jpg

---

Nem utópia immár az okosotthon és a háztartási eszközök automatizálása. Friss lapszámunkban megmutatjuk, hogy pár tízezer forintból és egy kevés barkácsolással miként okosíthatod fel meglévő lakásodat, házadat. Természetesen a PC-s tartalmakról sem feledkeztünk meg. Megkerestük a legjobb ATX-es számítógépházakat, megmutatjuk hogy miként érdemes tápegységet választanod, és hat oldalon a friss Office klienseket is kivesézzük. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Jó napot/estét kívánok!

Tisztelt Szerkesztőség!

 

Egy észrevételemet szeretném megosztani. A nyomtatott PWorld-ben jelzett teljes Slideshow Studio 2015 helyett a PCWorld +-on a Photo Mailer van. Azt nem néztem, hogy csak a cím rossz és egyébként a telepíthető program valóban a Slideshow Studio 2015.

Még valami. Mi okozza azt, hogy itt a fórumon van olyan eset, amikr a legnaobbodafigyeés elleére nem minde betű jelenik meg. Mnt aogy ez az eőző és a jelenmondatban is látható? Szndékoan nem javítottam.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát ez jó kérdés. Ez valami elég komoly böngészőhiba lehet, esetleg valami annyira lassítja a gépet, hogy a böngésző nem tud normálisan működni, de az is lehet, hogy haldoklik a billentyűzet.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

@PistiApu:

 

Ez a billentyűzetes hibajelenség Internet Explorerben jelentkezik. Nálam legalábbis így volt. Ha elég gyorsan gépelünk, nem minden billentyűleütést érzékel. Vannak karakterek, amiket a gomb lenyomása után pár másodperccel ír ki. A tapasztalataim szerint ez csak a PC World fórumán fordul elő, Internet Explorer használata esetén. Más böngészővel nem tapasztaltam.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

@PistiApu: Ez a jelenség csak itt a fórumban jelentkezik?

 

Köszönjük a hibajelzést, javítottuk

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Tisztelt Uraim!

 

Köszönöm szépen a reagálásokat.

hmolnarj - igazán örülök, hogy segíthettem.

hmolnarj, Spányik Balázs és Gaborovics - először magam is a billentyűzetre gyanakodtam, de három gépen is ezt tapasztaltam, amikor ide a fórumba írok. Így, ahogy írtátok, valóban az Internet Explorer lesz a "közös többszörös", váltok böngészőt.

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Helló Minden kedves, régi ismerős!

 

Bokros teendőim miatt elég ritkán látogattam be "írásképes" állapotban. (Volt mit írni!)

 

Már régi problémám az, hogy egyes szoftverek és hardverek bemutatásakor (egymás mellett, hasábokban) néha alig, vagy egyetlen egyszer sem nevezi meg a szerző az adott szoftver, vagy hardver NEVÉT (monitor kártya, tápegység, hűtőborda, stb.), és a címben sem szerepel, csak egy több karakterből, számból álló típusszám. A szövegből sem mindig derül ki, hogy mire való, csak egye olyan jellemzők, vagy tulajdonságok, amiből nehezen lehet kitalálni, hogy miről van szó.

 

Már többször megjegyeztem, hogy aki a lapot olvassa, azért teszi, hogy tájékozódjon és nem egy "guru". Igaz ugyan, hogy jómagam sem vagyok "analfabéta", de néha bizony fogalmam sincs arról, hogy az adott valami miért drága, vagy olcsó és miért érdemes megvenni, mivel fogalmam sincs a típusszám alapján, hogy miről van szó. Ennyit erről!

 

Nem tudom, de azt hiszem, hogy a lap szerkesztése számítógéppel történik és abban van helyesírás ellenőrző is (mármint, ha be van kapcsolva). A szavakat el is lehet választani, mert ugye a sorkiegyenlítés csúnya, nagy szóközöket eredményez és az egy 3-4 hasábos szövegben csúnyán néz ki, főleg a hosszú szavak esetén. Az meg pláné csúnya és idegesítő, ha a helyhiány miatt az oldal legutolsó, megkezdett mondatának a következő oldalon kéne folytatódni, amire az utolsó karakter, a kötőjel utal, de az már sehol se folytatódik, mert a következő oldalon már egészen más tartalom látható! Vajon mi lehetett a mondat befejezése? Ezt már soha sem tudhatjuk meg, a lektor jóvoltából! Ez szinte kiszúrja az ember szemét! Persze az más, ha a szöveg közben egy betű elütésre kerül, vagy kimarad. Lehet, hogy rossz a helyesírás ellenőrző (személy, vagy program).

 

A fentihez hasonló probléma az, hogy egyes esetekben nem derül ki a cikkből, hogy pl. miért az adott Linux verziót ajánlja a cikk szerzője a tájékozatlan Windows felhasználónak, hogy megkönnyítse a dolgát, ha át akar térni egy másik operációs rendszerre.

A magam részéről, mint hosszú ideje Linux felhasználó, számtalan verziót kipróbáltam, azok használatát ajánlottam másoknak és segítettem a kezelés elsajátításában. De jómagam a KDE, a Unity, és a SUSE használatát nem szeretem és nem ajánlom egy kezdőnek, mert azok használatát komplikáltnak, nehezen kezelhetőnek és megtanulhatónak tartom. A hozzáértők szerint pedig ezek az igaziak! A kihívás (nem a használhatóság) miatt!

 

Néhány példa: program telepítés komplikált, nehezen megtalálható, kezelhető, -- az egyes szövegek apró (idősebbeknek rosszul látható) betűméretének beállítása el van dugva, -- a panelek és indító ikonok használata (panelre juttatása) nehézkes, el van dugva a beállítás módja, vagy be sem állítható egyszerűen, -- nem beszélve a fekete felületeken (ablak szövegmező, asztal háttér, panel) fekete imádat, sötétszürke, ráadásul apró betűs megjelenés, -- szépek az átlátszó, sötétszürke, widgetek, de minek, csicsásak.

 

Ebből elég! Környezetszennyezés! A csicsás, minden díszítőelemet tartalmazó, csak a helyet foglaló (használat közben a megnyitott ablak úgyis takarja) asztal, az amúgy is esetleg régi, lassú gépet még lassabbá teszi. Ha meg áramtakarékosságból,csak akkor van bekapcsolva, ha használjuk, akkor mi a fenéért kell annak csicsásnak lenni? Gondolom, a szaklapoknak az ilyen tanácsokat és helyes használatot kéne propagálni, nem szidva és lekicsinyelve az egyszerű, "rusztikus" megjelenést. Persze más kérdés a "kivagyiság esete", ahol az a módi, hogy "látjátok, hogy milyen szép a képernyőm, ilyeneket, vagy szebbet tudtok-e csinálni?"!!!

 

Hangsúlyozom megint, hogy ez magánvélemény és nem kötelező megszívlelni!

Itt is bekapcsoltam a helyesírás ellenőrzőt, de ez csak az elírásokra és nem a nyelvtanra vonatkozik.

 

Én Firefoxot használok és az ellenőrző jelzi, ha valami betűcsere, vagy kimaradás történik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Neelix

Szeretnék áttérni a nyomtatott PCW-ről a digitálisra. Segítene-e valaki, hogy melyik változathoz jár a biztonsági csomag és hány gépre telepíthetem a NOD 32-t?

Csak a biztonsági csomag érdekel, a DVD többi részéről lemondok.

Köszönettel:Neelix

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A NOD32-t hivatalosan 1 gépre telepítheted.

Nem hivatalosan meg néhány darabbal nem lesz gond a gyakorlatban.

Link to comment
Share on other sites

Neelix

Kösz, értem.

A másik része a kérdésnek, mármint hogy melyik digitális változatra fizessek elő, azért érdekel, mert egyszer, valahol, valamikor azt olvastam, hogy a biztonsági programokat mindkét változathoz adják. A DVD nélkülihez is.Valaki megerősítené ezt az információt?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

A másik része a kérdésnek, mármint hogy melyik digitális változatra fizessek elő, azért érdekel, mert egyszer, valahol, valamikor azt olvastam, hogy a biztonsági programokat mindkét változathoz adják. A DVD nélkülihez is.Valaki megerősítené ezt az információt?

 

Megerősítem az információt. A DVD-mentes PC Worldhöz is jár PC World Plus kulcs, aminek ugyan korlátozott jogosultsága van, de a biztonsági csomaghoz való hozzáférést pont tartalmazza

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Sziasztok!

 

Egy apró változtatás, hogy innentől nem fogunk minden egyes lapszámnak külön bejegyzést készíteni. Szeretnénk ha a diskurzus folyamatos lenne, az egyes lapszámokon átívelő, így mindig ezen a linken fogjátok majd megtalálni a legújabb magazint. E rövid bevezető után térjünk is rá a lényegre, hiszen hamarosan érkezik a friss lapszámunk.Egészen pontosan ez::

 

pcw_dvd_201511_n.jpg

---

 

A novemberi PC World magazint már csak két elem miatt is kiemelném. Az egyik a Kaspersky Internet Security legújabb kiadásának a hat hónapos licence, a másik a fő címlaptémánk, azaz a 128 GB RAM cikkünk, ami rendkívül tanulságosra sikeredett. Ezen felül titkosítunk novemberben, valamint a legolcsóbb 4K tévéket, a csúcstelefonokat is bemutatjuk, illetve a Windows 10-et is kipofozzuk. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

dbalazs

Üdv!

Lehet rossz helyen teszem fel a kérdést, de a Plusban található Kaspersky-t feltelepítve azt írja, hogy hibás a kód... az újság szerint nincs szükség külön kódra, de amikor aktiválni akarom a jelenlegivel, azt írja hogy a próbalicensz már lejárt.

Van esetleg erre valami megoldás?

 

ui: korábban is Kaspersky-t használtam, azt leszedtem mielőtt ezt feltelepítettem....

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Utánajárunk, mi még nem találkoztunk ezzel a problémával. Lehet, hogy a korábbi telepítés zavar be

Link to comment
Share on other sites

dbalazs

Utánajárunk, mi még nem találkoztunk ezzel a problémával. Lehet, hogy a korábbi telepítés zavar be

Leszedtem, töröltem a registryből is, majd újra felraktam, mégsem megy.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Most próbáltam egy új gépen, felment rá. Eljutottál a program indítása ablakig? Tudsz küldeni egy képernyőképet?

Link to comment
Share on other sites

dbalazs

Teljesen feltelepítettem, de amikor elindult, akkor rögtön kiírta, hogy a licenszt aktiválni kell, majd amikor aktiválni akarom, kiírja hogy a próbaidő lejárt... visszaraktam az angolt, mert az simán működik.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már van előfizetési akció, rendesen kitett a kiadó. Sok mindenből lehet válogatni.

Link to comment
Share on other sites

janbat71

Kedves Szerkesztőség!

 

Először is szeretnék gratulálni a magazin magas színvonalához, véleményem szerint az informatika palettájának nagyon széles szeletét kínálják az olvasó felé! Továbbra is maradok hűséges olvasójuk!

 

Egy apró észrevételem azonban lenne.

A mobil platform választék mindössze 3 rendszerről szó. Semmit sem tudni pl. a Firefox OS-ről (egyáltalán létezik még?), valamint az Ubuntu Phone-ról. Igaz, hogy ez utóbbiról sok minden megtudható az ubuntu.hu oldaláról, egy magyar tesztelő és sok fórumozó jóvoltából, valamint magam is egy ilyen készüléket használok (BQ AQUARIS E5 HD). Viszont kíváncsi lennék, hogy pl. Önök hogyan látják ennek az operációs rendszernek a jövőjét, létjogosultságát, stb.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Létezik még a Firefox OS, de ha összehasonlítjuk a három elterjedt platformmal, akkor kiderül, hogy teljesen más ligában játszik. Egyébként az ötlet nem rossz, hogy megnézzük ezeket a kisebb platformokat. Fel is vésem magamnak ;) A BQ Aquarist mi is megnéznék, igyekszünk szerezni egyet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fury25

Kedves Szerkesztőség!

 

Nekem is az a problémám, hogy nem aktiválódik a Kaspersky.

Azt írja, hogy: "Nem sikerült az alkalmazás automatikus aktiválása a beállított aktiváló kóddal. További segítségre van szükség. Aktiválja manuálisan az alkalmazást."

Ezek után rákattintok az alkalmazás aktiválása gombra, majd pár másodperc múlva közli velem, hogy "a próbaverzió lejárt."

Előtte a Kaspersky Internet Security 2015 volt fenn a gépen.

 

Kérem a segítségüket a probléma megoldásában.

Link to comment
Share on other sites

dbalazs

Kedves Szerkesztőség!

 

Nekem is az a problémám, hogy nem aktiválódik a Kaspersky.

Azt írja, hogy: "Nem sikerült az alkalmazás automatikus aktiválása a beállított aktiváló kóddal. További segítségre van szükség. Aktiválja manuálisan az alkalmazást."

Ezek után rákattintok az alkalmazás aktiválása gombra, majd pár másodperc múlva közli velem, hogy "a próbaverzió lejárt."

Előtte a Kaspersky Internet Security 2015 volt fenn a gépen.

 

Kérem a segítségüket a probléma megoldásában.

 

Nekem is ugyanez a probléma még mindig, hiába csináltam már bármit... szerintem azoknál nem működik, akiknek egy korábbi verzió fent volt.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Nekem is ugyanez a probléma még mindig, hiába csináltam már bármit... szerintem azoknál nem működik, akiknek egy korábbi verzió fent volt.

 

Igen, ez egy visszatérő probléma. Tudunk róla, és felkészültünk rá. Kérlek titeket, hogy ezzel kapcsolatban írjatok egy mailt a plus@pcworld.hu címre.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

pcw_dvd_201512_n.jpg

---

Szinte átrohantunk az éven, és meg is érkezett 2015 utolsó PC World magazinja, amely mellé ajándékba adjuk a 64 oldalas Windows 10 Superguide füzetünket. Ezúttal nem digitális magazinról van szó, így ebben a hónapban 180 oldalt kell átlapoznotok, hogy a tartalom végére érjetek. A lapon belül megmutatjuk, hogy milyen PC-t érdemes építeni a nappaliban, melyek a legjobb mini-ITX alaplapok, megfizethető videokártyák, illetve magára hagyjuk a Flash-t. A decemberi szám mellé egy hónapnyi Filmbox moziélmény is jár, tényleg tiszta szívünkből ajánljuk. A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nagyon jó a magazin! Lesz mit olvasni az ünnepek alatt. Meg is hosszabítottam az előfizetést. Lesz websuli összefoglaló füzet? Jó lenne, ha kis nyomtatott formában jönne ki, bár digitálisan is nagyon hasznos lenne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...