Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Küszöbön a "Threshold"


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Most nem azért, vagy én tudom rosszul, de az IE, mint böngésző már nem integrálódik úgy a rendszerbe Vista/Win7 óta, mint az XP alatt. Nem kellettek már a Windows Update-hez sem.

Windows 7-nél ha fizikailag eltávolítani nem is, de letiltani le lehet. A rendszer mégis működőképes.

A letiltás csak magára a böngészőre vonatkozik, és nem a hozzá tartozó motorra. Letörölni is csak a Program Filesban lévő pár fájlt törli le, a többit nem. Ha teljesen letörölnéd, akkor nem működne a Sajátgép, a Vezérlőpult, illetve a Start Menüben a keresés. Ezeket mind IE motor hajtja a a mai napig.
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Biztonsági rések száma és a javítás gyakorisága volt a szempont, ha jól emlékszem.

 

Ezt készséggel elhiszem, itt igazából egy bajom van: biztonsági rés az IE-n = biztonsági rés a rendszeren. Most lehet, hogy éppen egy Safarin egy hangyányival több a rés, de azon keresztül nem támadják be egy lépésben a rendszeredet is. A javítás gyakoriságában meg nem hinném, hogy annyira nagy különbségek lennének.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hogy nem-e? Ha rés van a Safarin vagy máson, lazán feltörik. Jó, ehhez meg kell látogass fertőzött oldalt mondjuk egy drive by támadáshoz.

Vannak időnként ezek a hacker bemutatók, stb.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

IE 8 (vagy 9?) óta nagyon odafigyelnek a biztonságra. Amilyen gyorsan megvan a javítás már a WU-n a frissítés, ha fontos. Ha nem akkor a keddi csomagban megkapod.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ha rés van a Safarin vagy máson, lazán feltörik.

 

Na jó, de mégsem a rendszer közepét törik fel, hanem egy appot. Azért nem ugyanaz a két eset, még ha egy ügyesebb támadó a Safarin keresztül is képes lehet hasonló mértékű pusztítást okozni. Plusz kockázat.

 

Azt elhiszem, hogy az utóbbi verziókban már rendesen ráfeküdtek a biztonság kérdésére, hogy minimalizálják ezt a kockázatot, de magát a koncepciót akkor sem értem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

És azt hol hallottad, hogy IE nélkül, de az ő DLL-jeivel vagy bármilyen más összetevőjével zamek bele a közepibe, feltörték a rendszered? ;)

Valamit kell, hogy csináljanak, ha nincs közvetlen hozzáférés. Megnyitni egy weboldalt vagy egy fertőzött fájlt. Ez üti majd tágabbra a lyukat. Vagy van még a worm, ami a hálózaton önállóan terjed, ha tud.

 

:hmm: Mondjuk azt nem igazán értem, hogy oké, vannak ezek a biztonsági rések, meg rájönnek és javítják. De egyik-másik ilyen sebezhetőséget, mondjuk kernel mode driver problémákat, de több hasonló is van, néha igen sűrűn és sokszor ismét előkerülve kell javítani.

Valahogy a laikus ember azt képzelné, hogy kiderül egy sérülékenység, túlcsordulás vagy valami, akkor jól megnézik, megnézik több és más szempontból is azt a pár cserélendő fájlt és jó lesz. :nemnem: De nem, kernel mode driver javítás újra és újra.

Valahogy mindig kiderül, hogy még mindig sérülékeny maradt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem mondtam, hogy IE nélkül. Épp arról beszélünk, hogy IE-vel. A példa kedvéért abból indultunk ki, hogy azt használjuk. Ha nem használod az IE-t, akkor nyilván ez nem téma. Csak hát éppen viszonylag sokan használják. És elhiszem, hogy az MS emberei éjjel-nappal bevetésre készek a biztonságunkért (und ihr Tempo ist mörderisch), de ha más elvek szerint építkeztek volna, ezt a – vitán felül – meglehetősen méretes kockázatot valószínűleg kiiktathatták volna.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hogy mekkora kockázat az jó kérdés. Valószínűleg nem olyan nagy, mert már változtattak volna ezen. Viszont van ennek egy előnye is. A rendszerrel kötelező jelleggel fejlődik az IE, és viszont. ;) AZ IE halálát a toolbarok okozzák, azt a mai napig nem szereti, plusz bővítményeket se nagyon készítenek hozzá, pedig IE 8 óta kezeli őket. Maga a böngésző nem rossz, sőt. Nagyon gyors és letisztult, és az új F12-es menü nagyon fejlesztő barát lett a vizuális visszajelzéseinek köszönhetően. A HTML5 és CSS3 szabványokkal sincsen semmi gondja, ráadásul az egyedüli olyan böngésző, ami normális DirectX-es támogatással bír (oké házon belül nem nagy kunszt), így a multimédiás tartalmakkal is jobban birkózik. Szóval összességében az új IE-kről nem lehet sok rossz szót szólni. Bár tegyük hozzá, most épp én sem azt használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Íííííí, ez de ronda. Nagyon remélem, hogy a véglegesig még nagyon-nagyon sokat csiszolnak rajta, nem akarok újabb 3 évet várni...

 

Szerintem dobjuk ki a grafkártyákat, és menjünk vissza a 16 színű VGA-hoz vagy még inkább az EGA-hoz! Minek nekünk 16,7 millió RGB szín, minek az átlátszóság, amikor olya csodásan le lehet rajzolni mindent 2 színnel? Megőrülök ettől a grafikai stílustól, konkrétan hányinger, ahogy a Start Menü jobb oldala kinéz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nos hát Balázs, ez a flat design. Aszongyák, hogy letisztult felület. Én meg azt, hogy átestek a ló másik oldalára, nem kicsit.

Meg azt, hogy szinte mindenki úúúúútálja ezt a metrós felületet, felhasználók szokták fikázni, mégis a legtöbb cég ezt kezdte majmolni. Legfeljebb nem ennyire négyzethálós, szögletes kivitelben. ;)

Úgyhogy változás ebben most nem várható. 3-4 év múlva meg, hogy mi lesz az aktuális vagy visszatérő divat, a jó ég tudja.

Az áttetsző aero nélkül én amúgy jól elvagyok, sőt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért ott az iOS, amit szintén elvittek flat irányba, mégis kinéz valahogy. Ez meglehetősen szörnyű.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az iOS-t nem ismerem. Annyit tudok róla, hogy a 7.0 az kinézetre valami pocsék lett. A 8.0-at, ami szintén thresold, izé küszöbön van, azt nem tudom milyen lesz.

Ezek nem annyira szögletesek, az Android is elment a kis köröcskék irányába, amellett hogy fletdizájnosodik. (Csókoltatom Grétsy Lászlót. ;))

Na most tényleg, oké, akkor legyen csempe. De akkor legyen informatívabb és szép kivitelű, ha már ilyen bazi nagy. Ez csak nagyon hellyel közzel teljesült eddig. Kicsiben se biztos, hogy jobb persze sokszor.

Ez megint a felület. Mert amúgy a rendszerrel nem volna baj, meg 8.1 alatt se nagyon látok csempét, ha nem akarok. De igazad van, a 9-nél, ha még ez lesz a neve, ezzel a visszahozott start menüvel a desktop felületre is jobban beköltözik a Metró, illetve futhatnak ablakban. Már amennyiben lesz olyan app, amit érdemes telepíteni. Mert mostanában a magyar nyelvűek közt nem nagyon akadt. Már éppen gondoltam, hogy újra át kellene állítanom ideiglenesen Amerikára, hátha ott akad azóta valami "gyöngyszem". ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

[off] Mindent elmond erről az országról:

 

a5QNQIq.png

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igazad van, sajnos.

Azonban nekem Opera Miniben nem így néz ki, egész tökéletesen olvasható. Tüzetesebben megnézve nincs egyetlen normális hosszú ékezet sem, hanem a kalapos megoldások. Na ez az.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Chrome alatt majdnem tökéletes:

 

Unbenannt.jpg

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Firefox alatt tökéletes:

13.PNG

 

Kicsit berozsdásodtam HTML-ből de nem kellett volna megadni a karakterkódolást? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem kötelező megadni a karakter kódolást. A HTML tag alapból magával hordozza, hogy UTF-8 a kódolás. Ha ettől eltérsz, akkor viszont meg kell adnod.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát eléggé eltér. Azért néz ki így Balázsnál mert nem UTF-8 hanem "Közép-Európai (ISO)".

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na most az hogy van, hogy nekem a mobil Opera Minin több kalapos ékezet volt, mint Eremitnek a Chrome-on, a Firefoxon meg rendes magyar ékezetek vannak. Egy kicsit így zavaros, illetve nem gömbölyű.

Én kódolást nem is tudok állítani a beállításoknál.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mert nem ott van, számítógépen nyomd meg az "ALT" gombot és előjön a jó öreg menü. Innentől gondolom már meglesz. Telefonos FF esetén menj a beállításokba és Megjelenés alatt engedélyezd a karakterkódolás menü megjelenítését.

 

/SZERK

Bedobtam egy validátorba és meg is lett a hiba oka:

No Character Encoding Found! Falling back to windows-1252.None of the standards sources gave any information on the character encoding labeling for this document. Without encoding information it is impossible to reliably validate the document. As a fallback solution, the "windows-1252" encoding was used to read the content and attempt to perform the validation, but this is likely to fail for all non-trivial documents.Before defaulting to windows-1252 the validator also tried to read the content with the following encoding(s), without success: UTF-8.Read the FAQ entry on character encoding for more details and pointers on how to fix this problem with your document.
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem számítógépen nézem, mert errefelé nincs. ;) Azt persze tudom, hogy asztali rendszeren állítható a karakterkódolás a böngészőben.

A mobil Firefoxban is állítható, de azt nemigen szoktam használni.

Főképp az időnkénti GPRS lefedettség miatt, de egyébként is az Opera Mini jött be mobilon, az összes korlátozásával együtt. Ebben a böngészőben a beállításoknál nem található karakterkódolás, de az Opera Classicban sem.

 

De a validátorod elárulta, hogy ez egy elcseszett weblap, és az egyes böngészők a beállításaik szerint több kevesebb sikerrel megküzdöttek vele.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Lehet, hogy kezd az agyam egy kicsit begyepesedni, de ez a Windows 9 design még kevésbé tetszik, mint a 8-as. Ez az egész kinézet olyan szögletes, mint vérpistike feje. Modern kubizmus, Picasso után szabadon. :S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...