Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. augusztusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

Fujitsu

A logo egy dolog, a Nők Lapja is kisbetűvel szerepel a címlapon, de ettől még nem így kell írni. Az Intel is kisbetűs a logójában, és lehetne még hozni n+1 példát, ahol a logo valamilyen szándékos helyesírási hibát tartalmaz.

 

Ha elzarándokolsz a pcworld.hu-ra, láthatod az oldal címében vagy az impresszumban, de akár itt is a témacsoport megnevezésében, hogy a PC World bizony szóközös, és mindig is az volt. Az, hogy az aktuális logóban épp nincs szóköz, ebből a szempontból semmit se jelent. Nem bánom, ha a fórum logóját szerkeszted, ott ne legyen benne szóköz, de a fórum leírt nevében bizony illene, mert ez a hivatalos forma. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Szorítok a fórum méltó helyéért. Sajnos nem érkezett válasz e-mailben, hogy miért nincs még egy normális nyomógomb a fórumra a pcworld.hu-n.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A logójában nincs, de ettől még PC World. ;)

Link to comment
Share on other sites

1933

Nocsak, nocsak! Végre elindult a bazár! Most hirtelenében milyen sokan lettünk! DEJÓ!

 

Fujitsu-nak:

 

Kisbetűvel is lehet írni, például úgy, hogy a logó betűinek fontméretét megnöveljük! Az is nagy betű!

 

Az a csö...s Marcsa nem rossz ötlet, de helyette inkább egy szép számítógép ház, felül a villogó LED-ek,

majd a ki/be kapcsoló tömbler, a hangszóró rácsozat és alatta két CD/DVD (esetleg Blue-Tooth) íróval!

Mellképnek ez is elég lenne, hátha rámozdulnak az olvasók!

 

(Megjegyzés: nem tudom, hogy megint "moderátor sértést" követtem-e el mert áthúzott betűket írtam?

Ha igen, akkor szánom-bánom és elnézést kérek! No, ne azt nézzék el, hogy kimaradt a szeptemberi szám!)

 

De tényleg! Csak egy kicsit humoros akartam lenni. Nem baj?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A humort szeretjük, én magam is próbára szoktam tenni a többiek türelmét sajátos poénjaimmal, de az a baj, hogy ebből a hozzászólásból egy büdös szót nem értek. Nem tudom, mit szerettél volna írni, és lehet, hogy tisztában is vagy a következőkkel, de azért álljon itt pár megjegyzés mindenki okulására:

  • logo, de: logót (szép is a magyar nyelv, nemde?);
  • a kis betű a betű méretére utal, a kisbetű így, egybeírva viszont mást jelent;
  • hasonlóképpen a nagy betű és a nagybetű sem ugyanaz.

Az áthúzott részt abszolúte nem értem, ötletem sincs, miről van szó. Én egy egyszerű lakótelepi gyerek vagyok, légy tekintettel csökkent felfogóképességemre, és fogalmazd meg világosan, amit mondani szeretnél, különben nem fogom érteni. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Csak egy kicsit humoros akartam lenni. Nem baj?

 

Szerintem sikerült, mert ez:

 

CD/DVD (esetleg Blue-Tooth) íróval

 

olyan szinten visz mindent, mint a Lola-T az autóskártyában. :igen:

Link to comment
Share on other sites

scht

Istenem, olyan kártyám nekem is volt x évvel ezelőtt, mondjuk Blue-Tooth íróm még nem, de majd a jövőben esetleg... :)

 

@1933, köszönöm a tippet, én mondjuk egy régebbi linkről találok ide.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A nagyon távoli jövőben? A fő kérdés, hogy a tudomány dönt-e úgy, hogy egyáltalán szükség van-e Blue-Tooth íróra? Félek, hogy nem.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nem is tudná az adatokat megfelelően közvetíteni a Blue-Tooth a DVD írónak, lassú lenne. Még mindig semmi hír. Ezek a pcworld.hu szerkesztőknek nagy fáradtság lenne végre egy linket kitenni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Miért kéne a Blue-Tooth írónak bármit is közvetítenie a DVD-írónak? A Blue-Tooth író nyilván Blue-Tooth... izé... lemezeket(???), szóval valamit ír, ami Blue-Tooth.

 

Na de ha ennyit elemezzük, akkor már nem vicces. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én azt hittem, hogy Bluetooth vezeték nélküli adatkapcsolatot létesít a Pc és az író között. Íme: http://electrobiz.wo...etooth-history/

Az ilyet én is használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mondhatnám, hogy ki beszél itt Bluetoothról, de akkor már végképp nagyon gonosz volnék. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Pedig csak egy kötöjel. És rögtön mást jelent.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
logo, de: logót (szép is a magyar nyelv, nemde?);

Két helyen is megnéztem, elvileg a logó a helyes. A rövid változatot megerősítésképpen a böngésző is aláhúzza.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Miután a magyar logó szó az angol logo szóból lett magyarosítva (ami pedig a görög logos szóból származik), ezért innentől kezdve a magyar helyesírás szabályai vonatkoznak rá, IMHO. De majd a Fujitsu kimagyarázza, hogy miért neki van igaza.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem, veled ellentétben én be szoktam látni, ha másnak van igaza. Például az e-mailt is kötőjellel írom, ahogy a magyar (tehát még véletlenül sem az amerikai) helyesírás szabályai kizárólagosan előírják. :P Persze tudom, a szabályokat mindig csak másoknak kell betartani, ugyebár... :hááát:

 

Ezzel együtt valóban bármit meg tudok magyarázni, de nyugi, ma már nem tervezek politikai karriert. ;)

 

@KGigi: Úgy látszik, megint túl nagy volt a pofám. :) Nem néztem utána, bíztam benne, hogy más se fog. :D Hiába, rég volt (tán igaz se volt), amikor hivatalosan is viszonylag jónak számítottam. :)

 

De akkor más példa: Komárno, de: Komárnót; Bianka, de: Biankát; Origo (a hírportál), de: Origót stb. Csak hogy érthető legyen a szabály, amit egy (ezek szerint) rossz példával próbáltam illusztrálni. :) Mindenesetre köszönöm, hogy szóltál, ne maradjon meg itt hülyeség, plusz most már az én agyamban is újra rögzült (egy időre :D).

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Fujitsu!

 

2013.augusztus 28.

 

Némi felhomájosítás! (Ezt érted? Vagy magyarázzam, hogy mit jelent?).

Maradjunk a humornál.

 

Logó: A helyesírás ellenőrző szerint röviddel, hosszúval is helyes????? (Humor!)

Kis betű, nagybetű, stb: Jó játék a szójáték! (Ezt is magyarázzam?).

 

Az aláhúzott szöveg: valaki említette a vonzóvá tételnél a csajokkal való vonzást.

Erre való egy másik változat, de valamivel kevésbé "szájbarágóan", amit az áthúzással

kívántam nyomatékosítani. Azért áthúzással, mert az orromra koppintottak, amikor

piros betűvel akartam felhívni a figyelmet valaminek a nem valós voltára és a moderátornak

fenntartott módszer "nem rendeltetésszerű" használatára felhívták a figyelmemet.

(Azt hittem, hogy nem minden újszülöttnek új minden régi vicc! Persze lehet, hogy

tévedek, mert már előfordult nálam is ilyen dolog).

 

Ha valakinek további magyarázat szükséges, kérem szóljon, készségesen megpróbálom

valamivel érthetőbben elmondani, megmagyarázni felelőtlen fecsegésem!!!!).

Sértődés nincs! (ez viszont valós!!!!!).

 

U.i.: visszamentem az időben és íme:

2013 augusztus 26. Fujitsu:

Hozzászólásod elején a csajok/...... szöveg szerepel (lásd fentebb az áthúzott részre vonatkozó megjegyzésem).

 

Az alábbi idézetre felkaptam a fejem, gyanakodtam, hogy vajon én is a kevésbé értelmes réteghez tartozom-e, de akinek nem inge, nem veszi magára.

"meg soha egy fórumon nem voltam még aktív ennyi időn keresztül, aminek elsősorban az az oka, hogy többségében értelmes emberek írnak ide (a kevésbé értelmes réteg már lekopott), és ez bizony meglehetősen ritka manapság, főleg a hazai fórumokon."

Link to comment
Share on other sites

payskin
Némi felhomájosítás!

 

Én azért roppant kíváncsi volnék, hogy mit gondol a helyesírás-ellenőrző (kötőjeles, mellesleg) a felhomájosítás szóról? Félek, Fujitsu felhőmájasításnak fogja olvasni, és nem fogja érteni. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az az igazság, hogy én már végképp semmit sem értek, de azt mondom: nem baj. Drága 1933, nem kell ennél jobban elmagyarázni, kár belém a szó: reménytelen próbálkozás lenne, én ugyanis ehhez már teljesen hülye vagyok. Véglegesen elvesztettem a fonalat.

 

Volt szó valami csajokról, úgyhogy akkor linkelnék egy kis

(akinek szív- és érrendszeri problémái vannak, inkább ne nézze meg, Isten őrizzen, hogy valaki infarktust kapjon miattam :D), és azt javaslom, ezzel zárjuk is le a témát. :)
Link to comment
Share on other sites

payskin

Photoshop at its best.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, ami azt illeti, azért én Nicole néninek csúnyán ellátnám a baját. :lol: Úgyis épp most szakított, úgyhogy elvileg most független, kár, hogy nem olvassa a Segélyvonalat. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A múltkor már azt mondták, hogy újra kibékültek. Hamiltonnak nem csak a győzelem miatt ért fülig a szája.

Azután a jó ég tudja. Ez pár hetente, havonta oda-vissza változhat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Akkor én már le vagyok maradva. :D Na mindegy, azért ha megint interregnum lesz, nem sértődnék meg, ha felkeresne. De hát úgy látszik, nem nagyon fórumozik errefelé, biztos a Prohardveren kérdezi meg, milyen routert vegyen. :S:lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Notebookot. :lol:

 

Fél perce nem olvastam a témát, amikor azt a tippet kaptam, amiből másfél hónappal később az új munkahelyi notebookom lett. Nem kicsit jártam jól vele, meg a cég is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...