Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Furcsa fagyások, akadások


higurush

Recommended Posts

Fujitsu

Csökkentett módban, esetleg másik videodriverrel is ez történik? Memtest mit mond?

Link to comment
Share on other sites

Gaebrius

memtestet még nem próbáltam, drivereket többfélét is nem segített, windowst is telepítettem többször, többfajtát, teljesen leformázva a rendszernek kialakított részt, de majd kipróbálom a memtestet is, mondjuk azért nem próbáltam mert hogy amikor csak 2*2 giga ram volt akkor kezdte már ezt csak ritkábban, most meg amikor kicseréltem 2*4 gigára folytatja ugyanúgy és ebből arra következtettem hogy nem memória, de mostmár biztos ami biztos alapon lefuttatom :)

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Hőfok adatok vannak? Nincs meleg szaga a gépnek?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A másik hármat töröltem. Morcos vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Gaebrius

Bocsánat csak nem tudtam hova helyezni hirtelen, meg gondoltam így biztos válaszol valaki. :)

Memtest azt mondja nincs gond, nem melegszik, semmi egyebet amúgy nem veszek észre, csak hogy hirtelen megfagy :(

 

Na közben megint elindítottam a Burnintest nevű programban a 2d graphic memory test-et és szinte egyből szétfagy tőle a gép, elkezdi azt amikor a színeket gyorsan váltogatja egy kis ablakba és már át is vált egyszínűre a kép (most fehérre) aztán indíthatom újra a gépet :( Próbáltam csökkentett módban, ott nem csinálja.

Edited by Gaebrius
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A leírtakból nekem annyi biztos, hogy a videokártya körül van a gond; csak még azt nem tudni, hogy maga a VGA vagy az alaplap okozza-e. Mindenképpen megpróbálnám másik videokártyával, illetve nem ártana megnézni, hogy a BIOS-ban mi hogy van beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Gaebrius

Én az alaplapra gyanakszom, mert a videó kártya cserélve lett és azóta csak szaporodott a lefagyások száma. Ma meg újfajta dolog is előjött amit le is videóztam:

 

Ez akkor jött elő miután lefagyott és újraindítottam,majd így jelentkezett be a windowsba és egészen kikapcsolásig így volt, majd amikor megint újraindítottam helyreállt.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A BIOS-ban miket állítottál? Nincs valami túlhúzva? Nyomnék rajta egy Load UEFI Defaults-ot, hátha. (Illetve flashelném a BIOS-t, ha nem a legújabb van fent.)

Link to comment
Share on other sites

Gaebrius

Nem nyúltam hozzá soha, nem húztam semmit, viszont most nyomtam egy load uefi defaultot és nem történt változás, illetve annyi hogy előtte már pár usb port se működött, amit eddig észre se vettem csak skypeolni akartam és a webkamerát nem érzékelte, aztán dugdostam egyikből a másikba de 5ből csak kettő működött és kipróbáltam mással is, az egeret is csak abba a kettőben érzékeli, pedig eddig azok legalább jók voltak. Szóval végül az lesz hogy rendeltem egy új alaplapot és remélem tényleg azzal volt a baj.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát sanszos, de ezt igazából csak cserélgetéssel lehet majdnem biztosra megmondani. Ha még garis, vidd vissza.

Link to comment
Share on other sites

Gaebrius

Na ma jött meg az új alaplap, be is szereltem és az alaplappal volt baja. A mostaninál is elindítottam a stressz tesztet ugyanúgy és 5 percig hagytam menni és semmi, az előzőnél 20 másodpercig se jutottam mindig kifagyott. Szóval úgy tűnik ezzel megoldódott. Köszönöm a segítséget. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Hello, Balázs vagyok és segítségre szorulok!

 

Kaptam tegnap a notebookomba 2x4 giga vadi új RAM-ot. Gép feláll, elindul, működik, örülünk. X idő múlva a Chrome-on elkezdenek összedőlni a tabok. Teljesen váratlanul és véletlenszerűen, de annyira, hogy HTML forrás nézése közben is, vagy akár hozzászólásírás közben. Egyszer sikerült kék halálnak is lennie, ami még sosem volt ezen a gépen.

 

Evidens: szarok a ramok.

 

Este lefekvés előtt Memtest elindít, reggelre 6 pass lefutott, a RAM-oknak semmi baja.

 

Ötlet?

 

Aki azt írja, hogy telepítsem újra a Windowst, kivágom a fórumról. Nem bal lábbal, bal ázssal keltem fel. Ölök.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A régi RAM-okkal mi volt a baj? Elkoptak, kevesen voltak, stb...?

Link to comment
Share on other sites

payskin

4-en voltak, az újak 8-an vannak, pont mint a gonoszok, amikor viszik magukkal a házmestert is.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Az alaplap szereti az ilyen sok memóriát, és tudja is magáról, hogy szeretnie kell?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szóval, fura. Memtest újabb éjszakai futás, megint hibátlan.

 

De.

 

Tömörítettem tegnap ilyen másfél-két gigabájtos cuccokat 7zippel, és ugye kisördögnek több esze van, rányomtam egyre egy tesztet, és rossz volt. Újratömörítettem, megint rossz volt. Újra, megint rossz volt. Újra és jó lett.

 

WTF?!

 

Chrome-ot letakarítottam a gépről, de úgy, hogy írmagja sem maradt (Fujitsu ne nézz ide), még CCleanerrel is nekimentem, meg kézzel a regeditnek, hogy minden, amiben Chrome volt, az takarodjon. Lefuttattam egy Malwarebytes-ot, minden tiszta volt, felraktam újra a Chrome-ot. EGYETLEN OLDALT NEM TUDOTT MEGNYITNI, mindenre szomorú fejecske, jaj de nagy a baj. Eközben viszont az IE vidáman nyitogatta ugyanezeket az oldalakat. Ok, Chrome le. Chrome fel újra, minden ok, oldalak nyílnak.

 

Hurrá! Beállításokba be, átállítottam angolra a felületét, újraindít, minden maradt magyar. WTF?! Beállításokba be, az van kijelölve, hogy angolul jelenjen meg. Újraindítom, minden magyar.

 

Ekkor elkapott a harctéri, és kicsit ordibáltam (tegnap tényleg bal lábbal keltem fel). Majd elővettem a task managert, és kiderült, hogy a kilépéskor 3 taskban a memóriában marad, ezért az újraindítás valójában nem újraindítás. Mi a franc az a 3 taszk? Hát a Notification bindzsi, ami ott ül az értesítési területen. Sűrű káromkodások közepette kikapcsoltam a francba, azóta béke van és szeretet, a Chrome működik.

 

 

Szóval, az a gyanúm, hogy valamelyik modul gyengélkedik. Olyan 80%-ban jó, 20%-ban nem, a Memtest nem tudja elkapni, de ha félórát tömörítek a 7zippel, az jó eséllyel elkapja.

 

Hát, itt tartunk... Le kéne futtatni a Memtestet modulonként, ahogy illik, csak tegnap ma is 2-re értem haza, nem volt kedvem szerelni. Benyomtam a rádiót, és ledőltem a heverőre, hogy meghallgassam a 2 órás híreket (kezdek olyan lenni, mint a nagyszüleim voltak), hopp, reggel fél 10 lett valahogy.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Remélem, legalább a Kossuthot hallgattad! :D

 

Először is, nem ártana tudnunk a kékhalál adatait (-> BlueScreenView). Másodszor a memóriát nem különösebben érdekli, hogy a Memtest ír-e bele vagy egy windowsos szoft. Én hagynám 24 órán át futni, illetve külön-külön is megnézném a modulokat. Mondjuk első körben stabilitástesztnek inkább egy 32 megás pit számíttatnék; ha ez "NOT EXACT IN ROUND"-dal tér vissza valahol, szinte biztos, hogy a processzor–memória kettősnél van probléma. Esetleg másik gépben is meg lehet nézni.

 

Egyébként milyen laptop, milyen memória? Mondjuk a CPU-Z, AIDA64 fotói/riportja megteszi. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Thinkpad 420i, a ramokat tegnapelőtt kaptam, Kingstone-ok Kingmaxok (idióta). Rossz ómen, hogy az irodai T410-ek egyáltalán nem voltak hajlandók elindulni vele.

 

oOKSYwo.png

 

Te látsz ezen bármi érdekeset, ami....?!?!

 

Mondjuk memory clock: nem kéne annak 1333-on mennie?

 

Este számítok vele PI-t.

Link to comment
Share on other sites

Bowie
Mondjuk memory clock: nem kéne annak 1333-on mennie?

 

DDR.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi köze ennek a keletnémetekhez? :P

 

Tessék CPU-Z, mert hogy ezt kérted (nem kicsit vagyok agyilag szétzuhanva)...

 

22QWDLr.png

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A DDR a Double Data Rate rövidítése. Ezeknél a memóriáknál az órajel fel- és lefutó élére egyaránt adattovábbítás történik, azaz az órajel kétszerese lesz az "adatfrekvencia". Jól van tehát az úgy. (Az első gépünkben még 168 pines SDR RAM volt, azóta kb. csak DDR van a piacon. :P)

 

Nem látok semmit, igazából csak a memória és a processzor típusára voltam kíváncsi. A Kingmax nem egy nagy márkanév a szememben, de ettől még mennie kéne rendesen. Ha más – amúgy más RAM-okkal jól működő – gép nem is indul vele, akkor szerintem szabadulj meg tőle. Mindenesetre a kékhalál adatait és a Super Pi eredményét azért megnézném még a helyedben. (És a teszteket modulonként végezném.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tudom, mi a DDR, nem hülye vagyok, csak fáradt. :)

 

A kékhalálét már nem tudom (CCleaner, tudom, tudom...) a Super Pi-t megküldöm, ha hazaértem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

CCleaner helyett inkább CC Catch-et használj, talán még azzal is hatékonyabban lehet elkapni a hibákat. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kalkulálom a PI-t...

 

...de ez memóriailag egyelőre semmit nem ér, stabil 2.3 giga a foglalás...

 

...és 12 percig el sem mozdult onnan. Simán lefutott, nem tért vissza semmi olyasmivel...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Találtam olyan memtestet (ez a neve, hogy MemTest, de nem a klasszikus, hanem egy másik), ami szórta a hibákat, úgyhogy akkor ez egyértelmű...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...