Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Furcsa fagyások, akadások


higurush

Recommended Posts

nono21

destoy man :)) vettem egy akyga 500w tápot,de ugyan aszt csinálja

:(((( sajnos lehet a porci a kevés?

 

Vettem egy 500 W-os Akyga tápot, de ugyanazt csinálja. Lehet, hogy a proci kevés?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az a baj, hogy most se tápegységet vettél, hanem csak egy annak csúfolt izét.

Olyant, hogy néha akad, néha meg megy rendesen a proci nem tud okozni. Vagy végig akad, vagy normálisan megy.

 

Tessék, egy normális táp ahhoz a géphez: http://www.ipon.hu/webshop/product/corsair_builder_series_cx430w_80__bronze/289743

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Az a táp valóban egy újabb hulladék, de előlegezzük meg neki, hogy új korában az 500W-os felirata alapján csak tud 250W-ot leadni annak a gépnek. Ez esetben én VGA és/vagy CPU túlmelegedésre gondolok, ha játékok indítása után kezd el akadozni. Hőfokok rendben? Hűtőbordák a helyén? Nem lett újrataknyolva fél kiló hőpasztával? Ventillátorok forognak?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Elder999

Nálam is volt ez a hibajelenség csak nem ennyire durván fagyott ki az érdekes az volt hogy nekem csak akkor kezdte a fagyogatást amikor valami nagyobb netes kapacitást igénylő dolgot csináltam de amikor a fagyás volt ugyanúgy proci 100% stb. Utánna olvastam rengeteg helyen nyomoztam és a baj a következő volt a driverek körül két driver a kernelből ugyanazt a folyamatot hívta meg mindig egy időben megegyező prioritással és ettől totál lehal a gép. A hiba után kernel trace-el lehet utánna járni és ha kiderül ki a ludas driver akkor az egyiket ki kell kapcsolni. Nekem a hálozati kártya drivert feltoltam az alaplaphoz ami a gyártó honlapján volt a legfrisebbet de valamiért a Windows egy integrált drivere is szerette volan ezt a feladatot ellátni miután sikerült a Windowsos drivert kikapcsolni minden ment akadás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
krisz5555

Heló ,sziasztok ! Olyan gondom van,hogy néha amikor videót nézek,az elején megakad(ez nem minden videó elején fordul elő). Amikor zenét hallgatok és netezek,akadozik a zene,illetve amikor játszok pl:Penumbra 60fps-el megy,viszont pl amikor bekapcsolom a lámpát,akkor hirtelen 60fps-ről 30fps-re leugrik.

Gépem adatai:

Táp:FSP 400W(2 hónapos)

alaplap:gigabyte ga-945gcm-s2l

ram:2gb DDR2

processzor:Intel pentium dual core E-2180

videókártya:Ati sapphine 5750 512mb

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Figyeld közben a feladatkezelőt és amikor akad nézd meg a következőket:

Processzor terhelés hány százalék?

Lefoglalt memória csúcsérték?

 

Merevlemez Led világít-e folyamatosan?

Link to comment
Share on other sites

krisz5555

Processzor terhelés 100% akadozás közben

Lefoglalt memória csúcsérték? 1,13GB

 

Merevlemez Led világít,de nem folyamatosan akadás közben sem,csak fél mp-ként vagy gyakrabban.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ha a akadás közben a média lejátszó, a böngésző vagy a játék hajtja közel 100%-ra ( a cpu oszlop fejlécére kattintva sorrendbe rendezi), akkor nagyon úgy néz ki, hogy egyszerűen csak gyenge a processzorod,

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Kari91

Sziasztok!

 

Tegnap portalanítottam a gépet, majd telepítettem a win 8.1-et. Azelőtt win 7-em volt, azelőtt pedig win 8.0. A problémám a következő:

 

Az új oprendszer telepítése kezdetétől, azaz a takarítás befejezése után gyakran fagy a számítógép. Lefagyott már a win 8 telepítése közben, fagyott már le újraindításkor is, volt hogy 10 percig töltötte a windowst és inkább kikapcsoltam. Ha meg sikeresen elindul, akkor borzasztóan lassan dolgozik. Ha elindítok egy játékot, vagy megnyitom a chrome-ot, borzasztó hosszú ideig töltöget (2-3x addig, mint egyébként).

 

A gépem:

CPU: AMD FX-6100

Alaplap: Asrock 970 Extreme3

Memória 2x 2 GB Kingston Hyperx Blue 1600 MHz DDR3

Videokártya: Radeon HD6850 1GB

HDD: WD Caviar Blue 320 GB 7200 rpm 16MB cache 3,5''

Táp: FSP 500-60 GHN (85) 500 W

 

A gépről még annyit érdemes tudni, hogy a winchester messze a legrégibb darab, és pár hónapja is produkált a gép furcsa fagyásokat, amit én a HDD-nek tulajdonítottam a kora miatt, de mivel azok megszűntek ezért lusta voltam kikutatni az okát.

 

Még hozzá kell tennem a portalanítás részleteit is, mert félek, itt lehet a gond:

- Egyszer sikerült beütnöm az alaplapot kicsit az asztal oldalába, az asztal kicsit meg is sérült (amikor egy korábbi alaplapom károsodott (nem a porolástól), akkor is hasonlóan lassú volt).

- A prociról leszedtem a hűtőbordát, majd simán visszaraktam, rajtahagyva a régi pasztát. Aztán ma mégis raktam rá új pasztát, mert hátha a régi paszta a takarítás közben porosodott, de továbbra is lassú. Tegnap éjszaka sokáig figyeltem a procit, és nem ment 41-42 fok fölé a hőmérséklete.

- A tápot is szétszedtem, és a ventilátort úgy szereltem vissza, hogy a házból kifelé, hátra fújja a levegőt (a táp alul hátul van), remélem jól csináltam.

 

Eddig túl vagyok már vagy 4-5 portalanításon, de most megfordult a fejemben, hogy a menet közben sikerült elrontanom a gépet :(

 

Érdekes még, hogy a gép az új oprendszer óta nem tud bootolni se a DVD-ről, se a HDD-ről, hanem a Windows Boot Managert kell előreraknom a boot sorrendbe, és akkor ASROCK logó mellett tölt be a windows... weird...

 

Ja, és a memóriákat 1333 MHz-esnek veszi, és az időzítése sem volt jó,ezért kézzel kerestem ki a megfelelő időzítéseket. Igaz, ezt régebben csináltam, tehát a jelenlegi problémához kevés köze van.

 

Kérlek segítsetek, hogy mit érdemes csinálni ebben a helyzetben. :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A durva lassulás, a lassulásból kialakuló fagyás jellegzetesen merevlemezhez köthető probléma. Első körben a SMART adatokat nézném meg diagnosztikai szoftverrel (pl. HD Sentinel, de az AIDA is megjeleníti).

 

A túlmelegedést is tudod ellenőrizni a hőmérsékletek figyelésével, de nem hiszem, hogy ez a gondod. A jövőre nézve mindenesetre annyit elmondanék, hogy ha már leszeded a procihűtőt, érdemes alaposan letúrni a pasztát és újat felkenni, mert hacsak nem frissen felkent hűtőzsírról van szó, a hűtő leszedésével-felrakásával könnyen hővezetési problémákat idézhetsz elő.

 

Elképzelhető az is, hogy megsérült az alaplapod. Viszont azt nem teljesen értem, hogy nem tudsz HDD-ről bootolni, és hogy "a Windows Boot Managert teszed előre a bootsorrendben". A BIOS-ban nincs ilyen, hogy Windows Boot Manager. Ott meghajtók vannak, amik között bootsorrendet lehet állítani. Ha nem lehet előretenni a sorrendben a merevlemezt, illetve a gép nem képes róla bootolni, akkor gáz van az alaplappal és/vagy a merevlemezzel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kari91

Köszönöm a választ, és bocs a késői reagálásért. Végülis jó megérzésed volt a HDD-vel kapcsolatban, de a probléma nem hardveres volt. Hogy akkor mi volt? Nos, első telepítéskor lefagyott a win 8 (ekkor már létre hozta azokat a rendszerpartíciókat, amikről bootol, rendszer-visszaállít vagy mittudomén), és második telepítésre nem töröltem ezeket a partíciókat. Így ezek léteztek egymás mellett, ezért nem tudott bootolni a HDD-ről és ezért fagyott, és akadt...

 

Formázás és újratelepítés után minden jó lett. Viszont továbbra is fenntartom, hogy létezik ilyen boot opció, hogy windows boot manager - a barátnőm laptopján (Lenovo Z580) is van.

 

Ettől függetlenül most már bootol HDD-ről is. Most már csak a win első telepítésekor fellépő fagyás okát kellene kiderítenem...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tegyél már be erről egy képet, mert nem akarom elhinni. Az alaplapod manuáljában nincsen ilyesmiről szó.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az én kézikönyvemben sincsen ilyen, de létezik, amire gondol. Ha UEFI-s gépre UEFI-s rendszer van telepítve, és be van kapcsolva a Fast Boot (talán még az EFI drivereket is engedélyezni kell) és a Secure Boot, akkor nem csak a meghajtókat fogja kiírni, hanem lesz egy Windows 8, vagy egy Microsoft Boot Manager opció is. Előfeltétele a dolognak, hogy legyen már telepítve Win 8. Hogy mitől függ, hogy melyiket írja, az már jó kérdés. Az én kézikönyvem szerint se Secure Bootot, se Fast Bootot nem tud. Gyárilag nem is volt benne a BIOSban, ezt egy BIOS frissítés hozta meg, persze a Change Log meg se említi ezeket az "apró" fejlesztéseket.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Akkor le vagyok maradva egy partitúrával. :D Piszkáltam mostanában UEFI-s ASRock lapot, de abban nem volt ilyen. Mondjuk az biztos, hogy amelyikben van is, ott is csak a Windows telepítése után jelenik meg; illetve gyanítom, legalább Windows 8 kell hozzá. Na, én még olyat nem telepítettem. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, csak Win8 és afelett működik, mivel szükség van hozzá többek közt a Secure Bootra is. Azt meg egyedül csak a Win8 család tudja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
zulu_mester

Nálam egy olyan probléma jelent meg, hogy telepítés közben a Win 7 ramdom módon kifagy és nem kel életre utána sehogy sem. Ram-mal nincs gond, mert másik gépen teszteltem és ott gond nélkül ment. merevlemezzel sincs gond, mert szintén működött egy másik gépben. Így már csak az alaplap, proci és táp hármas maradt versenyben. Szerintetek melyik okozhatja ezt a hibát nagyobb valószínűséggel?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kérdezd

. Mi itt nem rendelkezünk telepatikus képességekkel, hogy kitaláljuk, milyen alkatrészeid vannak.
Link to comment
Share on other sites

payskin

Most miért vagy ilyen? Inkább fogadjunk! Én az alaplapra tippelek. Egészen bizonyosan az alaplap lesz az. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Esetleg azt a windowst is le kellene tesztelni egy másik gépen. :) Fórumstatisztikailag viszont 96%, hogy a táp a ludas. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ram-mal nincs gond, mert másik gépen teszteltem és ott gond nélkül ment. merevlemezzel sincs gond, mert szintén működött egy másik gépben.

 

Lehet, de célszerűbb lett volna az adott konfigban memtesztet futtatni.

Link to comment
Share on other sites

Jolikaneni

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Az egyik otthoni gépem:

 

ConRoe1333-D667 R1.0

 

Intel® Pentium® D Processor 805 (2M Cache, 2.66 GHz, 533 MHz FSB)

 

SAPPHIRE HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E Single Slot Fansink

 

3GB ram (1db 1gb és 1db 2gb)Memtest nem talált hibát

1.9 es BIOS, a napokban frissítettem (ez a legújabb)

120 GB winchester (igaz nem mai darab)

sajnos a tápot nem tudom fejből

Windows 7 64bit

 

A problémám játékokból adódik (Shogun 2 ill Counter Strike Global Offensive)

A Counter Strike al az lenne a problémám hogy kicsit szaggat hiába veszem le a felbontást és a textúrát

A Shogun 2 vel pedig az, hogy ha leszeretnék játszani egy csatát rendesen megjelennek az egységek és tökéletes minden addig a pillanatig míg az ijjászaim lőtávolba nem érnek és el nem kezdenének tüzelni. Ekkor a játék kifagy mindíg ugyanabban a pillanatban. Ugyan ez a játék (átmásoltam pendrive ra) a másik gépen tökéletese fut.

 

A segítségeteket szeretném kérni hogy jól sejtem a processzorom lenne a hibás? Mert ha utána néztek láthatjátok hogy nem mai darab, talán az egyik létező első 2 magos.

 

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm

Edited by Jolikaneni
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
m18hellcat

Én is a nálam bölcsebbekhez fordulnék:

 

Hasonló hibákat produkál az én gépem is,nálam is játék közben(jellemzően War Thunder).Egyszercsak kimerevedik a kép,és sem a billentyűzet(Numlock nem világít),sem az egér nem reagál(egér sem világít)-mindkettő USB-s.Olykor ezt úgy produkálja,hogy a képernyőn függőleges csíkok jelennek meg.A hang is elmegy.

 

Oprsz: Win 7 32 bites

Proci: Intel kétmagos 3,4 GHz (LGA 775)

CPU-hűtő: CoolerMaster X Dream i117

Alaplap: AsRock G41M-VS 3.0

Táp: Corsair 500 W-os(a típusára nem emlékszem,de újonnan vettem,kb 4 hónapja van a gépben)

Videókártya: Gigabyte HD 7770 (alig használtan vettem,kb 3 hónapja van benn a gépben)

RAM: 4+2 gB RAM (amikor csak 3 giga volt benn,akkor is produkálta a fentieket-és igen oprendszer-csere lesz majd,csak vizsgaidőszakban nem akarok még vele foglalkozni).Kingmax vagy Kingston mind a kettő,1033 MHz.

HDD: WD10EZEX 1 tB

WD2500AAJS 250 gB

Lemezmeghajtó:GH24NSB0

Case fan: Corsair SP120(kb egyidős a táppal)

Plusz van még:- Modecom CR525-bár ebből csak az USB-k vannak az alaplapra dugva,a többi nem.

- bedugva (USB) egy Tenda W311Ma vezeték nélküli hálózati adapter

 

Bármiféle válaszotokat,ötleteiteket,stb-t nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Gyaníthatóan videókártya hiba. Vedd ki a gépből, és az alaplapi grafikus vezérlővel teszteld.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gaebrius

Üdv. Szeretnék tanácsot kérni egy problémában, hátha van megoldás. :)

A probléma az lenne, hogy tök véletlenszerűen lefagy a gép. Régebben csak egyszer-kétszer, de tegnap például már legalább 15 alkalommal kellett újraindítani a gépet. Leginkább akkor történik amikor sokmindent csinálok egyszerre. Pl. megy a winamp+facebook+közben játszok valami játékkal. Régebben a windows kékhalál jött be és a kód alapján (bccode 124) kiderítettem hogy valami hardveres probléma. Akkor még nem foglalkoztam vele, mert csak néha fordult elő, de most már mint említettem nagyon sűrűn. Azóta a kékhalál be se jön, csak egyszínű lesz a kép. Csináltam stress tesztet is és ott a 2d-s grafika tesztelésénél mindig kifagyott, viszont a progi amivel csináltam nem tudta leírni mi volt a probléma, mert mikor újraindult a gép akkor olyan volt mintha el sem indítottam volna a tesztet. És innentől kezdve megakadtam, nem találtam sehol semmi utalást hogy mi lehet a gond. A videókártya és memória nem rég lett cserélve, de már előtte elkezdődött ez a probléma. Most már ott tartok hogy ha mondjuk kiakarok lépni a wordből már akkor is befagy. Remélem valaki tud valami tanácsot adni, mert egyre zavaróbb, hogy rettegni kell melyik percben fagy ki. :) Előre is köszönöm a választ.

 

Konfiguráció:

Alaplap:

CPU típusa QuadCore AMD Athlon X4 750K, 3700 MHz (37 x 100)

Alaplap neve ASRock FM2A75 Pro4-M (1 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

 

Rendszermemória 8160 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

DIMM1: Kingston 99U5474-028.A00LF 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

DIMM2: Kingston 99U5474-016.A00LF 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Videokártya AMD Radeon R7 250X 2gb

Táp Corsair vx450w

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...