Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriahiba


Pjotr

Recommended Posts

Davedry87

Köszönöm a gyors választ!

 

Hát szerintem nem annak lenne a baja,mert a Rendszer Bios Dátuma: 02/20/2009,azaz még szerintem friss.

 

Készítettem pár képet,talán ez segítene:

 

http://kepfeltoltes.hu/100406/7183391571_w...ltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/100406/6245400272_w...ltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/100406/10013648643_...ltoltes.hu_.png

 

 

Ha a BIOS-t frissíteném,akkor az op.rendszert újra kellene telepíteni?

 

Vagy szerintem a feszültségi értékeket kell a RAM-nál beállítani,pl az 1066Mhz-et vissza venni 800Mhz-re...

Current CPU Freq. 3.16 GHz (333x9.5)

Current DRAM Freq. 1067 MHz

Multi Step OC Booster [Disabled]

DOT Control [Disabled]

Intel EIST [Disabled]

Intel C-STATE [Disabled]

Adjust CPU FSB Freq. 333 MHz

Adjust CPU Freq. 3167 MHz

--------------------------------------

Advanced DRAM Config.

Cas Latency (CL) 5

tRCD 5

tRP 5

tRAS 15

Advanced Memory Settings [Auto]

 

Enhance Setting [Auto]

FSB/DRAM Ratio [1:1.60]

Adjusted DRAM Freq. [1067]

-------------------------------------

Clockgen Tuner [Auto all of them]

Adjust PCI Freq. [Auto]

Auto Disable DRAM/PCI Freq. [Enabled]

CPU Voltage [Auto]

CPU GTL REF0 [Auto]

CPU GTL REF1 [Auto]

DRAM Voltage [2.1V]

DDR_VREF_A [Auto]

DDR_VREF_B [Auto]

MCH Voltage [Auto]

MCH GTL REF [Auto]

VTT FSB Voltage [Auto]

Spread Spectrum [Enabled]

 

 

- DRAM Voltage = 2.1-?V

- MCH Voltage = 1.2-1.3V (test different values)

- DDR_Vref A = 0,975V

- DDR_Vref B = 0,975V

- Spread Spectrum = Disabled

- Auto Disable DRAM/PCI Freq = Disabled

 

Talán erre kellene beállítanom,hogy mûködjön mind a 4 ×1GB-os RAM?

 

Köszönöm elõre is a segítséget!

 

Üdv:

 

Davedry87

 

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem lehet, hogy 4 db-nál csak egyoldalas modulokat támogat a lap? Nézd meg a könyvében! (ha esetleg ezek dupla oldalasak)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Külön-külön, illetve párosával is meg kellene nézni a memóriamodulokat, hogy úgy mûködnek-e, mert könnyen lehet, hogy a négy közül valamelyik modul rossz, és amiatt borul az egész. Nem tudom, az Advanced DRAM-nál mi az az Enhance Setting, de szerintem lõdd le, mert az a gyanúm, hogy valami gyári baromság, ami belepiszkál az idõzítésekbe vagy az órajelekbe. Ne feledd, a DDR2-es szabványban az 1066 MHz már tuningnak minõsül, úgyhogy lehet, hogy az MCH feszültségét is növelni kellene (persze csak óvatosan). Azt az "Adjust PCI Freq." nevû beállítást illene letiltani, a PCI frekvenciát pedig 100 MHz-en kéne fixálni.

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Sziasztok!

 

Tesztelgettem a dolgokat,az szerint próbáltam meg,ahogyan az utolsó üzenetemben volt leírva a dolog.

Annyi,hogy azokat a beállításokat elvégeztem és utánna ahogy elmentettem a Bios-ba,leállt a gép és újraindult valami 5-6× próbálkozott,végül betöltött sikeresen a 4× 1GB Kingmax DDR2-es Ramokkal....

Aztán ahogy leállítottam a gépet,utánna visszakapcsoltam és ugyanazt csinálta ahogy leírtam valami 6× újraindult és nem tudta elindítani a rendszert mert Warning! Overlock failed jelenséget írt ki hibának.

Na aztán onnantól nem akarta elindítani....

Az ezelőtti alaplapom Dualos volt,azaz párban kellett a Ramokat belehelyezni a foglalatba...

Most nem tudom,hogy ez az MSI Platinum P45 hogyan van,de ugye ennek 2 zöld és 2 narancssárga foglalatja van,ami csak a DDR2. Most nekem úgy vannak a számok ennél a 4-nél hogy:

 

164730901223 - 164730901224 ez a 2 Ram most a zöld foglalatban van

164730901225 - 164730901226 ezeket meg a narancssárgába helyeztem be és úgy nem akar elindulni az Operációs rendszer,helyette újraindul a gép.

De próbáltam úgy is,hogy a zöld és a sárga foglalatba tettem bele a 223-at és a 224-es végződésű Ramot és így tovább,úgy meg mindig restartolt,vagy nem akart betölteni a Biosig...

 

Az alaplapnak nincs könyve,mivel csak egy papírt adtak ehhez,amin csak a bekötések szerepelnek,az nincs leírva,hogy ilyenkor mit lehetne tenni...

 

Ha tudnátok valahogy segíteni az számomra nagy lehetőség lenne!

Mivel a narancssárga foglalatból kivettem a 225 és a 226-os Modult így nem volt semmi probléma,elindult 2GB-al a rendszer...

 

Talán nem lehet ekkora Frequencia? 1066Mhz

 

Az ezelőtti alaplapom Dualos volt,ott simán ment a 4GB...

Ennél meg csak 2GB-ot tudok használni,mivel a másik 2 foglalat,ami a narancssárga nem fogadja be,pedig a szám egyforma és páros...

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv: Davedry87

Edited by Davedry87
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az elõzõ üzenetem kimaradt? A 2 zöld foglalatban próbáld ki mind a két memóriapárt (egyszerre csak az egyik pár legyen benn), így nézd meg, hogy elindul-e a rendszer. Ha így nincs hiba, akkor próbáld meg a két modult áttenni a sárga slotokba. Így kideríthetõ, ha esetleg hibásak a slotok. Az elõzõ hozzászólásomban javasoltak elvégzését is ajánlom. Természetesen van az alaplapodnak kézikönyve, ajánlom olvasgatásra!

Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Hello Fujitsu!!

 

Köszönöm a gyors válaszod először is!

 

Ahogy írtad,kipróbáltam azokat a modulokat,amik a zöldbe voltak benn és úgy rendesen elindult a gép.

Most,hogy kérted,próbáljam ki a sárgába is a modulokat,mind a 2-t,amik párban vannak úgy is kipróbáltam és nem volt semmi hiba,rendesen elindult a gép ugyanúgy,ahogy a zöld foglalatnál...

Tehát nem a foglalatokkal van itt a probléma,hanem szerintem az egyik memóriamodul nem akar megfelelően működni a többivel,vagy lehet az utolsó 2 hibás...

 

Vagy az is lehetséges,hogy ahogy írták a többiek ezelőtt,hogy a feszültségeken kellene állítani,mikor a 4 benne van,az sem kizárt dolog...

 

A dobozát elővettem és ott az szerepelt,hogy DDR2 800/1066/1200Mhz,azaz működne mind a 4 1066-on csak valami ezt nem akarja,hogy mind a 4 működjön megfelelően együtt DUAL-ban.

Utánnanéztem ennek az alaplapnak,ami nekem van és azt írja hogy DUAL-os a foglalat...

 

Akkor szerintetek a feszültségen kell állítani,mint ahogy itt látható?

 

- DRAM Voltage = 2.1-?V

- MCH Voltage = 1.2-1.3V (test different values)

- DDR_Vref A = 0,975V

- DDR_Vref B = 0,975V

- Spread Spectrum = Disabled

- Auto Disable DRAM/PCI Freq = Disabled

 

Advanced DRAM Config.

Cas Latency (CL) 5

tRCD 5

tRP 5

tRAS 15

Advanced Memory Settings [Auto]

 

Enhance Setting [Auto]

FSB/DRAM Ratio [1:1.60] <--- ezeket a beállításokat próbáltam,mikor a 4 benne volt

Adjusted DRAM Freq. [1067] ugyanúgy restartolt,nem indult rendesen a rendszer...

 

Még szerencsére mind a 4 memória garanciális...

 

Esetleg nem itt lenne a hiba,ami nekem van Sorozat szám? :

 

KLED48F-B8KU6 NGES (Mind a 4 memória modulon ez szerepel)

 

A Gyártó honlapján is utánnanéztem a letesztelt memória moduloknál az 1GB-os DDR2-es Kingmaxnál és ami nekem van sorozat szám nem egyezik a gyártónál tesztelt sorozatszámmal,mivel:

 

PC8500 DDR II RAM (DDR-1066)

 

 

KLED48F-A8KI5 FQAS Kingmax 1GB

 

Talán nem itt lenne az eltérés???

 

A Letesztelt memóriákat itt találtam meg:

http://eu.msi.com/uploads/test_report/TR10_1479.pdf

 

Várom válaszotokat!

 

Köszönettel:

 

Davedry87

 

Ui: Na ahogy ezt a leírást nézegetem az alaplapról,mikor beállítottam az szerint,ahogy fennt említettem és leírtam ezt írta ki ahogy újraindítottam a gépet:

Warning !!! The previous overclocking had failed,

and system will restore its defaults setting,

Press any key to continue.......

Edited by Davedry87
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Tehát nem a foglalatokkal van itt a probléma,hanem szerintem az egyik memóriamodul nem akar megfelelõen mûködni a többivel,vagy lehet az utolsó 2 hibás...

Na, de akkor miért nem próbálod ki? Próbáld ki az utolsó két modult az elsõ kettõ nélkül!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
simanroland

Tegnap vettem egy Kingmax DDR2-800 2GB-os ramot de nem akar betölteni a Windows szóval kiírja hogy "Windows betöltése" és kb 2 másodperc múlva újraindul a gép...

 

Alaplapom:

ConRoe1333-D667

'Memory

- Dual Channel DDR2 memory technology

- 2 x DDR2 DIMM slots

- Supports DDRII 667/533 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity of system memory: 4GB*'

 

Mostani Ram-okról egy kép (Everest)

 

http://www.kephost.com/images4/2011/8/17/2...267g3h6hnmj.jpg

 

 

Válaszotokat várom!:)

Edited by simanroland
Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Érdemes lenne a biosban a memóriára vonatkozó beállításokat is megnézni, meg azt is, hogy minden egyéb alapon van e ami túlhajtást eredményezhet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
eremit

Pendrive-ról szeretném futtatni a memtestet úgy, hogy bebootol pendrive-ról a gép, és elindul a memtest. Hogy kell ilyet készíteni? 2 GB-os Transcendem van, de ez szerintem mindegy. Ubuntu telepítőt már készítettem Universal-USB-Installerrel, működött is, telepítettem róla az Ubuntut. Google-oztam egy csomót, eredmény nélkül.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem tudom, milyen kulcsszavakat használtál, de én fél perc alatt találtam ezt.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ilyesmiket: memtest bootolható pendrive-ról

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ne konkrét kifejezéseket, inkább különálló kulcsszavakat próbálj beírni. A "memtest boot pendrive" (persze idézőjelek nélkül) pl. olyan, ami egyből ki is jön keresési javaslatként, továbbá nem zárja ki az idegen nyelvű találatokat sem, ellentétben a te "bootolható" és "pendrive-ról" szavaiddal. ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Jó ötlet. Már egyébként le is futtattam, negyven perc alatt nem talált hibát 2*2 GB Kingmax DDR2-esen. Nem túl gyorsan végzett? 'Hamar munka ritkán jó.' Nem tudom, mi a szokásos tesztelési idő.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egy tesztnek jó a negyven perc, még sok is, a mai, gyors (DDR3-as) memóriás gépek ennél lényegesen hamarabb is végezhetnek. Ha biztosra akarsz menni, futtathatsz még 2-3 tesztet, vagy akár egész éjszaka is futtathatod; de a tapasztalat az, hogy ha az első tesztben nincs egy hiba sem, akkor várhatóan már a következőkben sem lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Get_in_the_Game

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Laptopomban eddig 3 giga memória volt (egy 2 és egy 1 gigás modul). Most szerettem volna bővíteni, így vettem egy 8 gigás dual kitet (Kingston KVR13S9S8K2/8).

Beszerelés után a windows 7 (x64) nem akart elindulni, bootolás közben újraindul a gép.

Memtest86. Több verzióval is próbálgattam, mindegyik más eredményre jut, de azért közel azonosak a teszteredmények. 3. akárhanyas verzió amint a vizsgált tartomány átlép 4 GB fölé, becsíkozódik az egész kép, pontosabban telirakja ilyen _ és - vonalakkal, majd újraindul a gép. Hibák száma mindvégig 0 marad.

Memtest86 5-ös verzió amikor átlépi a 4 gigát, egyszerűen lefagy.

Memtest86+ ezek közül az összes próbált a 4 giga átlépése után újraindul. Itt nincs képhiba.

Viszont ha beállítom, hogy a tesztelt tartomány 0-tól 4096-ig legyen csak, akkor minden teszt sikeresen lefut.

Hiren's boot cd, rendesen elindul, működik. 32 bit miatt ő nem is tud 4 gigánál több memóriát megcímezni, valószínűleg ezért működik.

Win7 x64 memória diagnosztika nem indul, töltés közben fekete kép majd gép újraindul.

 

Először arra gondoltam, hogy áhtha rossz az egyik modul, próbáltam egyenként. Érdekes módon akár melyiket rakom be, nem kapcsol be a gép. BIOS-ig sem jut el, HDD-t sem pörgeti fel, képernyő sem kapcsol be, ventillátorok sem, semmi. Pedig kéne.

 

És akkor a laptopról pár adat:

Asus K52F

Inter Core i3 M370

Intel HM55 lapkakészlet

 

A leírás szerint pont 8 gigáig kezeli a memóriát, a BIOS egyébként fel is ismeri, frekvenciát is beállítja 1066-ra. Nekem semmilyen beállítást nem enged módosítani ezzel kapcsolatban, tehát se feszültség, se időzítés semmi. De Hiren's boot cd-ről rá tudtam nézni, minden teljesen jó.

Legfrissebb BIOS van telepítve. Találtam olyan fórumokat, ahol bővítettek ilyen gépet 8 gigára, azt nem írták, hogy milyen rammal, de működött.

 

Nem tudom, hogy nálam most a memóriával lennének gondok, vagy valami kompatibilitási hiba lenne, vagy alaplapi gondok. Lassan három napja ülök rajta, és kb annyira jutottam, amit fentebb leírtam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Megpróbálhatnád mondjuk 6 gigával, a régi 2 gigás meg egy új. Mindezt különböző verziókban, egyik slot, másik slot, másik új 4 gigás modul.

Hogy ez segít-e, meg min, az jó kérdés, de ennyit tudsz próbálgatni.

 

Nekem is volt ilyen 3 gigás felállás egy HP notin. Én csak az 1 gigásat cseréltem 4 gigásra, amikor olcsó volt a RAM.

Az másodjára lett jó, mert a vásárolt RAM hibás volt, szépen mutatta a memteszt. A 6 giga bőven elég számomra, az asztaliban is csak 4 van.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Próbálgattame azt is. Van egy 1 gigásom, meg egy 2 gigás. Ha az 1 gigásat raktam mellé, nem kapcsolt be a gép, a 2 gigással elindul. Viszont így sem működik, a windows ugyan úgy újraindul indulás közben. A memtest már a teszt elején a következő hibaüzenetet írta ki: Unexpected interrupt - Halting, és itt le is fagy teljesen. Pirossal nem ír egy darab hibát sem, csak fehérrel marhasok számot meg betűt, úgy rémlik, hogy 16-os számrendszerbeli számokat. Tehát címek lehetnek talán. De mindjárt kipróbálom a memtest86+-al is, hátha az más eredményt ad.

Egyébként garis a memória, tehát tudom cseréltetni, csak attól félek, hogy esetleg nem valami kompatibilitási hiba, vagy esetleg a gépemmel van valami. :S Mert úgy igazán ilyen tipikus piros színű hibát sehogysem tudtam kicsikarni memtestből. :S

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Ohh azt hittem, hogy még meg tudom majd szerkeszteni az előző hozzászólásom.

Tehát beraktam a régi 2 gigásom, és mellé kipróbáltam mind a két újat. Az eredmény mind a két esetben ugyan az lett. Unexpected Interrupt - Halting. Allatta oszloposan számok.

Rosszul mondtam, a gép nem fagy le ilyenkor, csak a teszt futtatása állt le, mert c-vel elő tudom hozni a settings menüt.

Egyébként itt is akkor állt meg a teszt, mikor a tesztelt tartomány a 4096-6080MB. Tehát szintén 4 giga fölött. És egyébként akármelyik tesztet választom ki, mindig akkor indul újra, vagy áll meg, amikor 4 giga fölé ér a tesztelésben.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nagyon furcsa hiba. Meg hogy a memtesztet is kifekteti. Gondolom a legújabb verziót próbáltad.

Gyanús, hogy az alaplap memóriakezelésével lehet valami gubanc.

Azt mondod 4 GB-ig minden rendben minden verzióban. :hmm:

Tuti, hogy tudja a 64 bitet is a proci? A BIOS-ban van ehhez valami beállítás, amit be kellene kapcsolni?

Mert ha a RAM maga nem hibás, a cserével sem mennél sokra. Másik gépben kellene esetleg kipróbálni a kitet, ha van rá mód.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Pontosan a hiba furcsasága miatt nem akarok egyből RAM-ot cseréltetni.

A proci tuti 64 bites, Intel i3-as. Gondolom ha nem tudná a 64 bitet, akkor fel sem tudtam volna tenni a 64 bites win7-et, de az felment. BIOS-ban semmi beállítás nincs ezzel kapcsolatban.

Gyárilag is 1333-as RAM-ok vannak benne, egy 2 gigás Kingston ASU1333D3S9DR8/2G, meg egy általam nem ismert 1 gigás, de az is 1333-as. De ha BIOS-ban megnézem az új RAM-okat, ki is írja, hogy 8100akárhány MB és 1066 MHz. Meg ha 32 bites progik futnak, akkor a sebességgel nem lehet baj szerintem. Én is a memóriacímzésre gondolok, de mivel itthon többet nem tudok tesztelni, se másik laptopom, se másik (4 GB fölötti) memóriám, ma beviszem pestre egy laptop szervizbe, ott biztos ki tudják próbálgatni több dologgal is. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi okozhatja a problémát.

Tegnap este találtam egy másik fórumon egy nagyon hasonló esetet, ott végül azt írta a csávó, hogy úgy oldódott meg, hogy kicserélte 1066-osra a RAM-okat. De szerintem csak simán a RAM csere oldotta meg neki, mert mondom, gyárilag is 1333-asok vannak benne.

http://linustechtips...os-not-to-boot/

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valóban írtad a procit is, de nem lapoztam feljebb. Az tényleg 64 bites.

Valószínűleg a 64 bites Win7 is rákerült már a memória bővítés előtt, így nem kizáró, hogy ne tudná.

A notebookok BIOS-a valóban kevés beavatkozást enged, de rémlik, hogy szokott lenni a 64 bithez virtualizáció, meg talán valami inteles dolog. Most nem tudom megnézni, csak egy Note 3 van nálam.

Még lehet valami RAM típus inkompatibilitás féle, de a szerviz talán kideríti.

Az 1333-as RAM-nak mennie kellene 1066-on is, illetve megy is, de nálad valamiért csak 4 gigáig.

 

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Nos, nem sokra jutottam a mai nap. Először bementem egy laptop szervizbe, ott a szervizes sráccal kb ugyan annyira jutottunk, mint itt: vagy memória, vagy kompatibilitás. Az én gépembe nem próbáltunk ki másik memóriát, mert azzal kb semmivel nem lettünk volna előrébb, az enyémet meg ők nem próbálták ki másik gépben, mivel nem náluk vettem, így erre nem volt lehetőség. A beszélgetés végén abban maradtunk, hogy nyilván ők ki tudják tesztelni, hogy mi lehet a gond, de az elmondottak alapján ez pár nap, ráadásul most a szerviz rész nincs nyitva, csak az ügyfélszolgálat. Így nem hagytam ott a gépet, mert nekem szükségem van most rá.

A RAM-ot visszavittem a boltba, ahol vettem, beadtam bevizsgálásra, ennek 2 hét az ideje. :S Na mindegy, kivárom.

Közben felvettem a kapcsolatot az Asus-szal, bár az ilyen technikai segítségnyújtásoktól nem várok sokat, de hátha van valami kompatibilitási listájuk... régen, mikor asztali gépeket rakosgattam össze, minden normális alaplaphoz lehetett ilyet letölteni a gyártótól. Nem tudom, hogy most mi a "divat", de laptopomhoz nem találtam ilyet.

A BIOS nagyon "buta", kb semmit nem enged beállítani, így itt nem is igen próbálkoztam semmivel.

http://kepfeltoltes.hu/131227/20131227_162317_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131227/20131227_162328_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131227/20131227_162343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131227/20131227_162440_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131227/20131227_162447_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...