Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lefagy a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Milyen táp?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Szerintem nem szabad a HDD-t mint hibaforrást kihagyni!

Van valamilyen felügyeleti szoftvered?

Teszteld a merevlemezt!

Link to comment
Share on other sites

yossarian78

Az eredeti egy codegem volt. Ez most egy Hdk, kölcsönben van nálam. Az árából ítélve ez sem egy nagy történet, de nem szerepel a gázos tápok listáján.

Két vinyóm van, mindkettõvel jelentkezik a probléma. De azért letesztelem õket.

Egyébként nem melegedik túl semmi a gépben. Az usb portok közül meg mikor melyik mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Levkomrad

Mint korábban mondtam mindig lefagy a gépem. Újraindítás után az everest MCP- nek 72fokot ír ki, az sok? Alapból 55-60 között szokott lenni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, az sok egy picit.

Link to comment
Share on other sites

Levkomrad

Odadugtam neki egy ventilátort és úgy lett 46C és úgy is lefagy. Mi lehet az oka a túlmelegedésnek és miért fagy le így is? Ki lett próbálva egy másik táppal is (Mercury) azzal is ugyan ezt csinálta pedig az is zsír új. Minőségi tápot meg nem tudtam kölcsönkérni. Szóval ha nincs más választás beviszem egy boltba, hogy nézzék meg. (Amúgy mindent kicseréltem benne egyesével, az se használt. :Sír:

 

Most meg szerintem meghalt benn valami, mert újraindítom és bejön az Asrockos kép majd elkezd tölteni a Windows aztán bevillan a kék képernyő és újraindul.

Edited by Levkomrad
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ratgab

Sziasztok!

 

Nálam kiszámíthatatlan módon lefagy a gép! Van mikor 1-2 hetet van mikor pár hónapot is kibír, de a lefagyás mindig ugyanaz!

 

Általában játék közben fagy le úgy, hogy megáll a kép és folyamatos hangot ad ki a gép (gondolom a beragadt hang a játékokból). Ezután csak a reset segít, de hálistennek helyreáll a rendszer mindig.

 

Néha szokott olyat is csinálni, hogy a windowsban elkezd akadozni az egér és egy idõ után "beragad", akárhogy mozgatom nem mozdul az egér, a gép meg tölt valamit. Ilyenkor reset után megoldódik a probléma.

 

Memória ellenõrizve semmi baja, winyót már cseréltem, nem oldódott meg a gond, hûtés a windows alatt nem nagyon tartom valószínûnek, hogy kevésnek bizonyul, mert sok esetben nem jön elõ a gond. Elõzõ videókártyám tönkrement, ott is és az új-nál is ugyanaz a hiba jön elõ.

 

Jah igen számos windows újrarakás után is elõjön a hiba.

 

2 winchester van a gépben esetleg azok akadnak össze?

 

Írtam a "mennyit bír a táp" topikba is, lehet, hogy azzal függ össze a hiba?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Pontosan milyen tápod van ?

(aláírásom :) )

Link to comment
Share on other sites

Temporary
Elõzõ videókártyám tönkrement, ott is és az új-nál is ugyanaz a hiba jön elõ.
Elszenvedett többször már áramszüntetet, egyszer a túlfeszültségvédelem is bekapcsolt, .... ventillátort is kellett benne cseréltetnem ....

De félek, hogy egyszer csak amikor megadja magát visz magával pár részegységet is.

Nagyon valószínû a táp hiba :)

 

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Chieftec 450 wattos!

 

Már 3 éves, de eleinte is elõfordult ilyesmi!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Elsõ körben próbáld meg egy memóriával, vagy másikkal. Vannak alaplapok, amik bizonyos típusokból nem szeretik a duplaoldalast, vagy bizonyos modulokat. Az alaplap könyve segít ebben. Csak azért gondolom, mert az alaplapon kívül már minden volt szinte cserélve. Egyébként a billentyûzet (egér) is okozhat gondokat ezeken kívül.

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Lefagy a billentyûzet vagy az egér miatt a gép????

 

Hát ilyet még nem hallottam, de elhiszem neked!

 

Mondjuk a billentyûzet párszor már landolt a földön! Íróasztalom jellegébõl adódóan könnyen "lerúgható" a billenytûzetet tartó gördülõ felület. Mikor nem megfelelõ szögben kelek föl a székbõl, elõfordul, hogy kirúgom a sínébõl ezt a felületet, ekkor a billenytûzet rossza esetben a földig landol!

 

Talán valószínûbb a táp nem?

 

Memóriák már voltak bevizsgálva, azoknak semmi bajuk!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az lehet hogy a memóriáknak semmi bajuk, de amit írtam róluk az a lényeg. A billentyűzetnél elég ha eldörzsölődik a vezeték, megtörik stb. Nem is látható és el lehet kínlódni mire kiderül. Az újraindulás legtöbbször pillanatnyi zárlat miatt fordulhat elő, ez lehet persze a táp miatt is, de az inkább lefagyást okoz. Ezért nem szabad semmit kihagyni tesztnél, és a legjobb asztalon próbálni.

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Kösz a választ, akkor lehet, hogy egy billentyûzet cserére is benevezek, nem egy ökör ára, de megéri hátha az okozza a gondot! Egeret még nem ejtettem le egyszer sem.

 

Egyébként úgy döntöttem, hogy kicseréltetem a régi tápom egy jó kis corsair-re, az kevésbé okozhat hibát, mint a mostani chieftec.

 

Ha már új táp, úgy is kinéztem egy jó kis házat hozzá (Aerocool PGS RS-9 Pro: 6 ventihely (6 gyári 12cm-es aerocool ventivel), gumitalpak, winyó gumirozott tartók, venti sebesség szabályzás, kábelelrejtési lehetõség, alsó táp elhelyezés).

 

Hátha a hibát meg tudom így oldani és még plusszba sokat csökkennek az alkatrészek hõmérsékletei is.

 

De legalább nem fogok félni, hogy táp viszi magával a gépet! :-D

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Nagyjani: Megnéztem az alaplap kézikönyvét és az elirányította gigabyte honlapjára (gigabyte alaplap) és mivel nekem 2.1-es verziójú gigabyte GA-P35-Ds3-as alaplapom van ez támogatja a gépemben lévõ Kingmax 1066 MHz-es memóriákat. Szóval nem a memóriát nem szereti a gépem, nem ettõl van a problémám. Még ellenõrzöm a billentyûzetet is hátha az lesz a hibás.

 

De ha azzal sem járok sikerrel, akkor már tényleg nemtudom mi lehet.

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Megnéztem a gépem eseménynaplóját és pont a hiba elõfordulása elõtt hibát érzékelt, illetve folyamatosan hibát érzékelt.

 

A számítógépben kezdetektõl fogva van egy RAid kártya, mivel a 2 db winyó beszerelés után nem maradt szabad kábel a DVD Rom-nak, ezért be kellett szerelni ezt a kártyát, most is így mûködik a gép!

 

A tegnapi hiba (fagyás, egér akadozás) alkalmával az eseménynapló elõször TCPIP-re (4226-os kód) írta, hogy a kapcsolatok száma elérte a biztonsági korlátot.

 

Ezután a JRAId 9-es kóddal jelzett, hogy az eszköz nem válaszolt, ezután még egy ideig figyeltem a rendszer, mivel kivételesen nem fagyott le, hanem az egér folyamatosan akadozott, kicsit ment , majd megin akadozott.

 

Ezt a 9-es kódot hozta fel az adott idõpontban váltogatva a 15-ös kóddal, hogy az (CD Rom)eszköz nem elérhetõ.

 

Szóval, ha jól értelmezem, akkor a Raid kártyával megszûnik a kapcsolat váratlanul és ez okozza a lefagyásokat, egér akadozást.

 

Légyszives erõsítsetek meg ebben a feltevésemben. És ha mindezt jól gondolom, akkor ezután mi a teendõ, cseréljem a kártyát, vagy iktassam ki a rendszerbõl, vagy cseréljem a DVD Rom-ot is?

 

Várom a mielõbbi válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elõször csak szedd ki a gépbõl, vagy csak tiltsd le az Eszközkezelõben.

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Kártyát vagy a DVD ROM-ot?

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Most néztem a Raid kártya másik végén kábel sehova sincs bedugva! Ezek szerint már ki lett rég iktatva, de a slotjába még be van illesztve! Akkor hogy tud így hibát generálni?

 

Vagy nem is az okozza, hanem a DVD ROM-om?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nekem egyre gyanúsabb, hogy nem e az alaplapon lévõ északi vagy déli híddal lehet probléma, ami vezérli a perifériákat. Bár ez általában laptophiba, de ott is hasonlóak a tünetek. (hõtágulás miatti érintkezésvesztés, nem csak a bga chip alatt, hanem magában bent is)

Tényleg mindent ki kellene zárni teljesen!

Link to comment
Share on other sites

ratgab

Na ma ismét nem lefagyott a gépem, hanem az egér kezdett akadozni, benéztem az eseménynaplóba és 15-ös eseményt ismételgette folyamatosan, vagyis a cdrom nem áll készenlétben (DVD combo-m van).

 

Eseménynapló nem írt i804-es driver próblémát, amit ahogy utánaolvastam és az általad leírt egér hibánál azt szokta eseménynaplóba írni, szóval az is kilõve.

 

Éppen játszottam, de most nem fagyott le hálistennek így tudtam tesztelni a hibát.

 

Megpróbáltam az egérakadozás után rögtön lehúzni az egeret és a billenytûzetet, lehúztam, semmi változás, billentyûzet kiiktatása után egér ugyanúgy akadozott szóval az kizárva.

 

Mostmár minden nap legalább egyszer kiaakad.

 

Be is dobtam rögtön egy lemezt és meg se nyikkant, szerintem el fog szállni a DVD rom-om, mondjuk már elég régi van vagy 5 éves szóval megérett a cserére, egeret, bill-t úgy döntöttem nem bántom.

 

Namár most nemtudom, hogy csak a vezeték haldoklik, vagy maga a DVD ROm. Mindenesetre úgy érzem, hogy szûkül a kör!

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Hát nem hiszem, hogy a kábel haldoklik! Azért ha van másik kábeled, akkor cseréld ki és nézd meg úgy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
yossarian78
Sziasztok!

 

Van egy kb. 5 éves asztali gépem. Az a gondom vele, hogy ha a processzor normál órajelre (2200 MHz) van állítva lefagy. Ha a bios-ban a cpu external freq. 200ról 100-ra csökkentem, akkor ez jóval ritkábban fordul elõ, de ilyenkor értelemszerûen tetû lesz.

Általában lefagy, de néha van kékhalál is, de ekkor csak annyit ír ki, hogy Hardwer Malfunkction. Call your hardwer vendor for support! Néha csak az egér (usb?)d

-. fagy le, minden más mûködik! A memorián memtestet lefuttatam, de nem volt gond. Az újratelepítés sem oldotta meg a problémát.

asus a7n8x

amd barton 3200+

codegem táp

ati 9600 pro

 

Elõre is köszönöm!

 

Az alaplap csere oldotta meg a gondot, azóta minden ok. Csak azért írtam be hátha valakinek hasonló problémája lesz van. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eremit

Az a gondom, hogy gyakran - egy-két naponta - lefagy a gépem. Talán a feszültségekkel lehet baj, fogalmam sincs. A SIW-vel készítettem egy képernyõfotót a szenzorokról, így néz ki:

 

IPB kép

 

Win7-et használok, a gépem így "néz ki":

Ház - Cooler Master Elite 331, TÁP - Gigabyte GE-R460-V1, Alaplap - Gigabyte GA MA770-UD3, Processzor - AMD Phenom II X2 550, Memória - 2*Kingmax DDR2 KLEE88F-B8KU6, Videokártya - Gigabyte ATI Radeon HD 4850 PCI-e 512 MB, Hdd - WDC WD5000AAKS-00A7B2, DVD író - Sony Nec Optiarc AD-7200S.

Szünetmentes is van: MaxOffice 400 VA.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápra szavazok, elég spórolós a belseje a kondikat tekintve.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...