Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lefagy a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

ZcSlay3r

Sziasztok, olyan problémám van hogy elindul a gép viszont a memóriateszt után lefagy, nem kezdi el keresni a merevlemezeket, illetve a BIOS-ba se tudok belépni... Esetleg megoldás erre a problémára???

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elsõ lépésként te is futtass memtestet. Legalább 2-3 alkalommal menjen végig.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Mindenki okulására.

Van egy nem túl új Pc-m, melyben az alábbi eszközöket használom:

P4 3GH Prescott

Ati Radeon HD 2600 XT AGP

4db HDD ebből az egyik problémás

2 db optikai meghajtó

LG Flat. 19"-os monitor.

350 W Noname táp

 

A történet a következő, az utóbbi időben először csak heti, majd napi egy-egy alkalommal fagyogatott a gépem. Amikor már egy indítás után a memóriateszteig sem jutott el és csak a második, harmadik indítás után töltött be rendesen, majd a Windows is fagyott, már kapkodni kezdtem. Teszteltem MemTeszt 86, FutureMark stb., de semmi különös nem történt. Kivettem a hibás HDD is, azt nem is mondtam a monitorom hol alig látható módon, hol jobban villódzott. A probléma maradt. Radikális lépésre szántam el magam, vettem egy FSP SAGA II 400W ATX/EATX tápegységet, de mielőtt beszereltem volna csontra szétszedtem a számítógépet, csak a processzort hagytam a helyén. A gép belsejét egy kompresszorral teljesen portalanítottam, 3 hónap alatt iszonyat mennyiségű por gyült fel benne. A videókártyából szabályosan egy pordugó jött ki :huh: A csatlakozókat - amihez hozzáfértem - enyhén alkoholos zsebkendővel, fültisztítóval megtörölgettem. A gépet összerakatam és minden hardvert visszaraktam.

A gép már egy hete probléma nélkül üzemel a monitor nem villódzik.

Összefoglalva: szedd szét, rakd össze újra, közben tisztítsd meg, esetleg vegyél egy új tápot.

Remélem tudtam segíteni :)

Link to comment
Share on other sites

Dumdum87

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, mivel elakadtam a gépem valamilyen ismeretlen hibájának megoldásánál.

A probléma a következő:

Bekapcsolás után hibátlanul működik, egészen addig, míg nem kezdek el valami olyat művelni, ami egy kicsit is leterheli (ez általában videó szerkesztést jelent, ritkább esetben játékot). Ilyenkor egy ideig gond nélkül megy minden, majd random(5-10-15 perc munka után) a gép egyszer csak lefagy.

Minden alkatrész max 1-1,5 éves, friss win7-tel és driverekkel.

 

Kizártam a ramot, videókarit és a merevlemezeket, de itt elakadtam, bármit csinálok vele, a gond ugyanúgy fennáll továbbra is.

 

A gép:

 

- Asus M2N SLI Deluxe alaplap

- x2 6000+ os proci

- 4Gb DDR2 kingston ram

- MSI 9800Gt 1Gb videókari

- Samsung vinyók (Sata mind)

- 450W táp (ez még gyanús, de másik táppal is meghalt a rendszer)

 

 

Bármilyen ötletért vagy javaslatért nagyon hálás lennék, a gépet főleg munkához használom, és így elég nehéz produktív munkát letenni :S

 

 

Előre is köszi

Dumdum

Edited by Dumdum87
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó-jó, de milyen tápokról van szó?

Link to comment
Share on other sites

Dumdum87

Valami noname, Purepower vagy ilyesmi, de másik táppal is fagyott :S

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Elsõ kõrben szerintem a táp, de:

A hûtéssel mi a helyzet? Poros a géped belül?

A merevlemezeket mivel tesztelted?

Link to comment
Share on other sites

Dumdum87

Jogos a kérdés:)

Hûtés gyári, de kb havonta portalanítom, és soha nincs fönt a gép oldala.

A merevlemezt most tesztelem, illetve igazság szerint új windowst rakok másik vinyóra(nem csak emiatt), és akkor talán...

Link to comment
Share on other sites

ShayneM7

Bocsi,hogy ide írom..de ehhez hasonló problémának nem leltem topicot..

Szóval az lenne a problémám,hogy játék,Webcamozás,videó nézés közben..a legváratlanabb pillanatokban elmegy a kép..de nem a monitor kapcsol ki,hanem effektíve elfeketedik..és csak idõnként tér vissza a normális kerékvágásba..ráadásul most már reboot után sem javul meg..csak 4. 5. újraindításra kb..

Az lenne a kérdésem,hogy ez vajon szoftver probléma,vagy a VGA-m cseszõdhetett el?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Inkább a VGA. Ventilátor pucolás, kártya érintkezõinek tisztítása esetleg segíthet.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nem kapcsol stand by állapotba, akkor szerintem a monitor fõtt meg (szó szerint).

Link to comment
Share on other sites

ShayneM7

Azóta rájöttem,hogy a probléma a VGA túlmelegedése..de nem kispályás módon.. 90 - 100 fok körül mozog.. Pedig nem egy atom jó kártya..Hiába tisztítottam meg a ventiket..és dugtam rá újra..annyit értem el,hogy kb 7-8 fokot csökkent a hõmérséklet..de még így is magas..és ugyanúgy elmegy a kép,ha valami megterhelõbbet futtatnék..

Meglehet kevés a 3 hûtõ ami benne van..

Meg lehet ezt úszni új VGA vásárlása nélkül?

 

mármint a házon lévõ alap hûtõ tuti nem elég..a VGA-n lévõ meg valószínüleg nem megfelõen mûködik,ha a GPU dióda hõmérséklete 75-80 fok között mozog

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Esetleg leszedheted a VGA hûtõt és újra pasztázva visszateheted.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ilyennel még nem találkoztam!

 

Egy ismerősöm keresett meg az este, segítsek már, nem tudja mi lett a gépükkel a szerverrel. Látják az adatokat de nem férnek hozzá. Nincs joga senkinek. Valami vírusra gondoltam ezért mondtam hozza el a vinyókat mikor jön haza és megnézem. Az adatok tárolására használt winyónál mindenki jogosultsága törölve volt. A könyvtárak-fájlok több mint 90%-ánál már felhasználó sem volt található. Persze így a víruskeresés sem volt megoldható! Keservesen visszaállítottam a jogokat. Volt ahol fájlszintre kellett menni, mert a könyvtárszint nem volt elég. Ezen nem találtam semmi vírust.

Jött a másik winyó. Ezen két partíció van, rendszer és a másikon a ritkán használt dolgok. Már itt is sok könyvtárnál volt hasonló probléma. Itt is hejreállítottam a jogokat és több víruskeresővel is átnézettem de nem találtak semmit. Reggel visszarakták a winyokat, majd nemsokára csörögtek, hogy már megint kezdődik. Most én mentem a hejszínre. Érdekes a dolog. Először az adat winyó felhasználóinak a jogai tünnek el, majd maga a felhasználó is. A winyók nem régiek és semmi jel nem utal meghibásodásra. Smart adatok és a HD Sentinel szerint minden szép és jó!

Már szinte az összes elérhető víruskereső és egyéb gazemberség felderítő progit végig próbáltam. De nem volt eredmény. Egyik sem talált semmit. Tiszták a többi gépek is, két asztali és egy noti. Pedig valami van! A bekapcsolt gép winyója időnként aktivitást mutat, kb. mint a rapidos letöltésnél, fel fel villan a led.

 

A szerveren az MS-től legálisan beszerzett 180-napos server 2003 van. Jövőre akarják a server 2008-at beszerezni. Akkorra már látják mi és mennyi kell nekik.

 

Jelen pillanatba az adatok lementése zajlik. Azt követően egy újratelepítés, előtte komoly formázás, stb. Bár azom gondolkodom, hogy a birtokomba lévő (én kértem annó az MS-től) Small Busines Server 2003-at rakom fel. Szintén 180 napos próbaverzió, viszont azt teszteltem és nem csinált semmi kalamajkát.

 

Mi lehet ez a rejtéjes jogosultságfaló valami?

 

Ja! A csatlakozó gépeken Win 7 fut, legális dobozos. A notin XP-SP3 és minden frissítés ami kell.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Van egy vírus, sajnos nem tudom a nevét, ami lezúzza a jogokat, illetve blokkolja a usereket is az AD-ben.

A Kasperskynek van hozzá jó eltávolítója. Holnap megmondom melyik az.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Pedig a KAV sem talált semmit, igaz abból csak az online scanner volt futtatva! Csináltam a rendszerrõl egy mentést, azon kipróbálom az eltávolítót, ha rátalálsz.

Meg azt is ki kell nyomozni, hogy kerülhetett fel a szerverre a vírus és lehet mégis fertõzött a többi gép is.

 

Egyébként a szerverre az avast 4 Server Edition, a többire meg a panda cloud van felrakva. Tûzfal minden gépen csak a beépített.

 

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@arpsoft

 

Csak szükség lenne az információra, mert a notijuk is fertõzött vele. Valószínûleg az fertõzte meg a szervert is. Azzal a fõnök szokott másfelé is felcsatlakozni, így elég lehetetlen kideríteni, hol is szedte össze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ricso333

Üdv mindenkinek

 

Tudnátok segíteni nekem, mert már 1 éve nyüglõdöm a gépemmel hogy mi lehet a hiba.

 

Elõször is, néhány játéknak (nem minden játékkal csinálja) megáll a kép, bevibrál, olykor elsötétül, visszahozza a textúrákat csúnyán, vagy lefagy a gép, néha engedi a ctrl+alt+del-t, vagy újra kell indítanom a számítógépet. Kék halált eddig nem jelzett.

 

a gépembe ezek vannak:

 

Windows Xp Sp3

NVIDIA Geforce 9800 GT

AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4600+

2.41GHz 2,00 GB RAM

MSI K9A platinum alaplap

 

Nem tudom hogy a monitorom befolyásolja-e (Samsung SyncMaster 940N) de már az összes hozzávaló drivereket kipróbáltam, ha sok drivert tettem fel újraformáztam a gépet, ha kaptam hozzá telepítõlemezt akkor azt tettem fel, de még most se tudom, mitõl áll meg a kép.

 

Kérlek segítsetek rajtam, adjatok valami ötletet, mit kezdjek vele, mit csináljak!

 

Elõre is Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Jay

Szia!

A legelsõ hozzászólást elolvastad?

Link to comment
Share on other sites

Ricso333

Rendben köszönöm, megnézem, hátha segíteni fog. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rustyka18

Segítsen valaki...

A problémám a következõ:

Amikor a cd meghajtóba beteszek 1 cdt vagy dvdt akkor újraindul de nem mindig....ugyanakkor amikor játszok valami játékot egy idõ után újraindul de ez sem mindig történik....

mi a gáz???

jah és van amikor kattog a hdd s lefagy a pc...de ezt mostanában nem csinálja

inkább az a gáz h ha beteszek 1 cdt újraindul...segítsen valaki pls:((

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elsõ körben 8 év általános, majd 4 év középiskola segítene, bár a 4 év középiskola lehet, hogy nem is kell.

 

Tápcsere.

Link to comment
Share on other sites

rustyka18

Ezt kinek írtad?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mit tippelsz?

Link to comment
Share on other sites

rustyka18

Most mi a bajod???

Én feltettem egy kérdést , mert problémám van...

Te meg jössz itt az iskolázottsággal...

Amúgy most egyetemen vagyok utolsó év, nem értem mire fel írtad??

Ok nélkül miért kell kötekedni???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...