Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lefagy a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

djgala123

Üdv.

 

Remélem akkor táp lesz. Van itthon tápom ami jó csak az a baj vele hogy a csatija 20 pin-es, ami kell az meg 24 pin-es.

 

De megpróbálok szerezni, jó lenne ha ez lenne a baja ez nem olyan nagy kiadás.

 

Köszi mindent.

 

Szép napot 8)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

20 pin-essel is elindulhat. ;)

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Elindulhat?

 

Az mit jelent?

 

Ha nem indul akkor nem lesz baja másnak ugye?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A +4 drót extra tápellátás miatt van, ha a géped nem igényel semmi ilyet, akkor elindul. Ha nem, akkor szerezned kell egy átalakítót, vagy egy másik tápot.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Köszi a választ, akkor kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

djgala123

Üdv.

 

Érdekes események...

 

Valahogy, nem tudom, hogy feltudtam rakni a win7-et amitõl fagytam egyfolytában.

 

Na amióta az van fönt egyszer sem fagytam le. (egyszer talán, mikor újraindítottam, és sötét kép volt, reset után indult simán)

 

Drivert nem raktam fel semmit, az van fent amit a win fölrakott magától.

 

Lehet mégiscsak a driver-ek miatt fagyott...

 

Üdv...

 

 

Link to comment
Share on other sites

mokuska1

Sziasztok!

 

Ez pontosan mit jelent?

"A képernyő illesztő nem válaszol és utána helyreállt,az nvidia windows kernel mode driver version 186.18"

Ezután pár másodpercre lefagy utána megy. Windows 7-en van ilyen hiba, XP-n nincs. Gainward 6600GT videokártyáról van szó.

Új driverrel ugyanez a baj.

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Eleve hiba volt felrakni a régi 186.16-ost, hiszen az túl régi driver és nem is Win 7-re készült.

Takarítsd le a Driver Cleaner-el vagy a Driver Sweeper-el. Majd tedd fel a legújabb Windows 7-es drivert (Platformra ügyelni: 32 bit, 64 bit)

Link to comment
Share on other sites

mokuska1

Köszi, megnézem, jó-e.

 

köszi meg nézem jó e.

---

Sajnos a hiba megmaradt, ugyanazt csinálja.

 

sajnos a hiba meg marat ugyanezt csinálja drv nem jó amit ajánlotál.

 

Vazz...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Formázz, és felejtsd el a régi, nem kompatibilis driverek-et.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Darkfun666

Sziasztok! Lenne egy kicsit nagy problémám.

Egy hónapja vettem egy 4 magos amd phenomX4-es procit, hozzá alaplappot, 4 gb ramot. Működött, semmi baja nem volt. Most elkezdte azt csinálni, hogy akármelyik játékba belépek, fél perc után befagy. Eltűnik a kép, majd visszajön, megy tovább a játék, majd fél perc után visszajön, megint eltűnik, majd újraindul...

Nem tudom már, mi lehet a gáz. A videókarim INNO 3d 8800 GT 1Gb. Lehet a vga-mal van valami?

Help pls :D

Előre is köszönöm!

 

Ezt csak azért nem dobom ki, mert első hozzászólásod. Gyakorlatilag az egészet újra kellett írnom, hogy értelme legyen. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

Zajos

Sziasztok!!!

Olvastam a fórumot de nem kaptam választ a hibára ami a gépemet sújtja !!!

A hiba jelenség elégérdekes mivel nem mindig jelentkezik , úgy három-négy naponta gondol egyet és kimerevedik a kép [lefagy az egész] és csak újra indítás után áll helyre !!

A kérdésem az hogy okozhatja a merevlemez túlmelegedése ami 50-52fokos!!!

Vagy valami más? A meghajtó samsung ! :nem::upsz:

A kábeleket cseréltem!

A lefagyás teljesen független volt , hogy a bootolás során , internetezés közben ....stb

A táp egy Chieftec amit nem rég raktam be , szerintem az jó !!!!

Memória modul jó le lett próbálva a memtessel !!!

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A merevlemez magas hõmérséklete okozhat ilyesmit, na de bootolás közben? Hacsak nem hevítetted elõtte, nem lehet induláskor ilyen meleg. Ha jól emlékszem, 50 fok a felsõ határ, ami még elfogadható, de csak több órás intenzív használat után.

Hasonló gondom nekem is volt egy korábbi géppel, annak az alaplapja volt beteg.

Link to comment
Share on other sites

Zajos

Szia!!!

 

Köszönöm a választ !!!!

Úgy látom, hogy nálam összetett hiba van !!!!

Mind a merevlemez és a alaplap is rendetlenkedik !

Valami programmal letudom próbálni az alaplapot ? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

update0630

Ha isorol telepítek, nem mindig, de kb minden 2. alkalommal lefagy a gépem. Hűtés meg van oldva rendesen, próbáltam több progival is a mountolást, egyik se jó.

Ötletek?

Link to comment
Share on other sites

knoxie

Sziasztok!

Problémám:Nem rég cseréltem alaplapot a gépembe (GA-M720-US3) fel raktam a win 7-et. A driverek rendesen fel is települtek minden okés volt. Aztán egyszer csak elkezdett lefagyni a játékoknál, aztán már akkor is amikor csak windows-ba zenét hallgatok és töltök meg közbe böngészek mindezt úgy, hogy a hang is beragad. Aztán el telt pár nap lefagyás nélkül. Utána bekapcsoltam a gépet és bejött a windows recovery tool. Ott Startup repair-re rámentem utána indult csak el. Ez után csinálta a lefagyásokat ugyanúgy. Aztán, egyszer csak nem bootolt be a win 7 a régi xp viszont igen csak nem tudott elindulni mivel a régi alaplapi driverek voltak rajta. akkor úgy sikerült életre keltenem a win 7-et, hogy nyomtam F8-at bejött a windows memory diagnostic azt hagytam végig menni utána bebootolt. Ezek után ramokat megfordítottam meg másik portba is raktam de ugyanaz. Leszedtem a memtestet be bootoltam róla de közbe is lefagyott, az óta nem futattam még de amíg ment nem írt ki semmi hibát. Szóval kérdésem az lenne, hogy most szerintetek a memóriákkal van baj amiknek eddig semmi baja nem volt elõzõ deszkán vagy a deszkának van baja vagy driver összeakadás?

Esetleg még arra tippelek, hogy nekem azt mondták, hogy a procira egy borsószemnyi pasztát tegyek na én ennél egy kicsivel kevesebbet raktam rá mivel úgy is szétterül rajta és a bordát is a régihez képest 180 fokkal elforgatva tettem rá, mert különben nem érte volna el a drót a CPU_Fan-t. Segítségeket, véleményeket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha közvetlenül bekapcsolás után sem tudsz memtestet futtatni, akkor a melegedést kizárhatjuk. Érdemes lenne memtestet futtatni egy másik gépen.

Link to comment
Share on other sites

StevieTheGod

Hello!

 

Az én problémám:

 

Alig egy hónapja raktam össze egy teljesen új gépet. És gyakran elõfordul, hogy a bekapcsolásnál nem indul el rendesen. Azaz a gép bekapcsol, csak nem indul el... a monitor sötét és nem történik semmi. Kikapcsolom, bekapcsolom újra és elindul. És a legtöbb játéknál 10-20 perc után lefagy, és indíthatom újra.

A gép:

 

-Alaplap: ASRcok A770De+

-Processzor: AMD Phenom II X3 720 Black Edition

-VGA: Sapphire HD4850 1GB DDR3

-Táp: Gigabyte Superb 460W

-Memória: Samsung 2GB

-Merevlemez: SAMSUNG HD321KJ

 

Esetleg valamelyik alkatrész nem jó a többihez? Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogyan fagy le? Kimerevedik, kékhalál, fekete lesz a képernyõ, kidob az asztalra stb.

Link to comment
Share on other sites

StevieTheGod

Hát egyszerûen kimerevedik és kész...se kép se hang, nem lehet csinálni semmit a géppel csak reset...

 

(Ahogy elkezdtem ezt a hozzászólást írni, akkor is lefagyott)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Futtass memtestet. Legalább 2-3 alkalommal menjen végig.

Link to comment
Share on other sites

StevieTheGod

Okés, köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

StevieTheGod

Lefuttattam a memtestet, ment vagy 18 órát, de nem talált hibát. Akkor most mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor próbálkozz egy másik VGA-val. Elõtte ha beindul, csökkentett módban Driver Sweeperrel le kellene szedni a másik drivert.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...