Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Illesztõprogramok


Pjotr

Recommended Posts

pufi1966

Sziasztok! Elnézést, ha nem a megfelelõ topicba írok, de a súgó nyelvén nem beszélek.

Kalandvágyból vettem egy MS-6541 v1.0 alaplapot, valamilyen 2GHz-s processzorral. Hozzáértõ azt tanácsolta, hogy mielõtt kicserélem töltsek le hozzá drivert. Kerestem is hozzá, de csak itt találtam:http://www.bioticaindia.com/ms-6541-ver-1-0.html. Regisztráltam, 2x is, de nem küldtek regisztráló e-mailt. Ez lenne az elsõ alaplapcserém. A segítséget elõre is köszönöm. :segítség:

Link to comment
Share on other sites

pufi1966

Köszönöm a gyors választ. Esetleg lehetne egy kicsit szájbarágósabban? Még nem egyértelmü, hogy az oldalon hol keressem a hozzávalókat. Ha jól értem, akkor egyesével kell letõlteni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Miért nem a Gigabyte oldaláról szeded le? Az egészen biztosan jó.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nyugodtan felrakhatja. De hogy ha valóban WHQL minősítést kapott ez a verzió, akkor fura, hogy nincs fent intel.com-on. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Heinrich

A GigaByte oldalán elég régi a Chipset driver, azért kérdeztem. Ez ami itt fent van sokkal újabb.

Kösz a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Hintalow

Sziasztok!

 

A következõ kérdésem lenne: adott egy konfig, amiben egy asus P5RD2-VM rev. 1.01g alaplap van, a tulajnak még én raktam össze pár éve, most újra kéne raknom, de a következõ probléma lépett fel:

Közvetlenül a windows felrakása után (tehát szûz rendszer, semmi nincs, ami bekavarhatna, SP3-as moddolatlan windows) az audio driver felrakásakor már a telepítés kezdetekor kiírja, hogy az adott hardwer nem mûködik a szoftverrel, ha volt fent más driver, akkor az uninstallja után indítsam újra a gépet.

Ezt az asus oldaláról leszedett ehhez a laphoz való driverrel csinálja.

Tanácstalan vagyok, szerintetek?

Esetleg tudtok ajánlani olyan programot, amivel a lapon lévõ hangchip mûködhet?

 

Köszönettel

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
Ennél újabbat nem találtam. Ha így sem jó esetleg megpróbálhatod Windows 2000-el kompatibilis üzemmódba futtatni a driver telepítõjét.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Esetleg a lapkakészletdriverrel kellene kezdeni, nem? Meg ki kellene próbálni Eszközkezelõbõl telepítve.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Azok nem elérhetőek az Asus honlapján. :nem:

Amúgy meg az északi híd: ATI RADEON XPRESS 200 a déli híd pedig: ULI M1575

 

Az eszközkezelőből való telepítés nem egy őrült ötlet, hátha ráharapna valamelyik *.inf fájlra, a kicsomagolt driver mappában. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az XPRESS 200 driver (GART) fent van az AMD oldalán, az ULI itt található.

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Köszönöm szépen a megoldásáradatot, napokon belül írok, hogy hogyan sikerült :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Verdadero

Sziasztok !

 

Olyan problemám lenne hogy szereztem egy gépet Fujitsu Siemens alaplappal aminek 26361 w46 x 03 z2-03-36 elvileg a száma vagy neve ! Jelenleg Xp fut rajta de szeretném újratenni viszont nincsenek meg a driverek ! Próbáltam a hivatalos oldalon keresni hozzá de nem találtam semmit pedig elvileg fent kéne legyen ! Ha valaki tudna adni pontos linket honnan szedhetném le hozzá a drivereket azt nagyon megköszönném ! Meg még van egy olyan hogy raktam bele egy nagyobb procit és így indítás után ilyen hibával indul hogy watch not fund cpu loading vagy ilyesmi és azt írja fissítsem a biost ! Ha lenyomom a hiba jelentést szó nélkül viszi a procit és felismeri meg minden jó így nem értem ! emiatt érdemes biost frissíteni ? Jahh és akkor ha igen akkor biost honnan lehet szedni hozzá ?

Üdv Rob

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Nagyon köszi Temporary !

Azt hiszem így már sikerül elõbbre jutni :)

Ahha és itt a biosnál találtam 4.08 verziót az enyémen 4.06os van és pediglen ez az új bios frissíti hogy felismerje a p4 procikat ! Mindenesetre azonkívül hogy figyelmeztet hogy nem tudja a proci nevét a bios azért szó nélkül megy a vas ! Valami javaslat erre az esetre ? Ha jól megy hagyjam a fenébe vagy azért inkább frissítsem azt a biost ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem nagy ördöngösség frissíteni, és egyébként sem biztos, hogy nem lesz gond abból, hogy félig-meddig ismeri fel, szóval frissítsd.

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Okés akkor megcsinálom ! Kösz Pjotr

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

ÕÕÕ hát ilyet még nem csináltam de a hivatalos oldal annyit ír töltsük le a biost a program kiírja egy flopyra majd arról bootoljunk be és automata megcsinál mindent ! Ez ennyire baromi egyszerû lenne ?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem, át kellene nézni a szomszédba, van egy ehhez kapcsolódó topikunk is, érdemes lenne az elsõ hozzászólását meglesned.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pink0326

Szevasz Pjotr!

két hete nov.21-én kerestelek grafikuskártya gondokkal. Mint grafikus kértem tõled tanácsot gépem lassusága miatt. Akkori ajánlatodat betartva alaplap, proci, ram vásárlás mellett döntöttem. Most az egyik szemem sír a másik nevet, mert ugyan a munkatempóm jelentõsen felgyorsult, de nem tudom feltelepíteni a HP C4280 nyomtatómat. A telepítés utolsó harmadában, amikor a gép újraindul, beáll a kék halál. Ha nem a saját lemezét, hanem a net-es drive-t használom akkor pedi ki sem tudok lépni, mert lefagy a gép. Ekkor a BIOS-ba lépve a boot eszközök között csak az usb-s nyomtatóm neve szerepel. Ha kihúzom a nyomtatót akkor minden rendben van. A múltkori segélykérésemkor megemlítetted, hogy a 450-es tápom nem biztos hogy az új konfigurációhoz elég lesz. Lehet hogy ehhez köze lehet? Kérlek segíts!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  1. Taknyolt Windows-od van;
  2. Telepíted a drivert;
  3. Kékhalál;
  4. Vinyó leáll;
  5. BIOS-ba belépsz, nincs merevlemezed, mert még nem indult el;
És igen, trágya tápod van.
Link to comment
Share on other sites

Pink0326

Szóval - vázlatodat áttekintve - első nekifutásból telepítsem újra egy másik XP-vel, s ha fent áll még probléma vegyek egy új tápot?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezt a kettõt egyszerre kellene meglépni.

Link to comment
Share on other sites

Pink0326

785GM-E51

AMD Athlon IIX3

2 Gb 1066 DDR3

 

és milyen tipus legyen ez a táp ha eddig ATX- s tápom volt?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...