Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Illesztõprogramok


Pjotr

Recommended Posts

  • 1 month later...
bigzolo

Tiszteletem uraim

a gondom az van egy inteldg31pr alaplapom azon van egy realtek integrált hankártyám .

Újra huztam a windowsomat sp2 van rajta ,futatom az alaplapi drivert ami tartalmazza a hankártya driverét is és nem tudom feltelepiteni...

hiba üzenetet ir ki illetve telepités után failed felirat található...

a rendszer eszközökben a hankártya mellet sárga felkiáltó jel található hang egyáltalán nincsen..

ha tudtok légyszi segitsetek...

köszi

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Tisztelt Uram!

 

Úgy tűnik az Intel rendszeresen frissíti az alaplapjaihoz készült driver-eket: >>>Link<<<

Link to comment
Share on other sites

bigzolo

Köszi a gyors választ, de ezzel próbálkoztam elõször, és ezt sem engedi. :(

 

Ezt írja ki telepítés közben: Realtek HD audio eszközmeghajtó telepítése sikertelen error code 0XE0000227

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az szép! Akkor formázz! Utána rakd fel az XP SP3-at.

Link to comment
Share on other sites

bigzolo

a vinyot megint szüzre???és telepitsem ujra a vindows??most töltöm az sp3

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Jobb ötletem nincs. Még ha sikerülne is megtalálni a hibát az sokkal több idő lenne, mint egy újratelepítés.

Jah, és célszerű beleintegrálni a telepítőlemezbe az SP3-at. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Intel Inf Driver sose tartalmaz Realtek drivert. Magyarul fogalmam sincs, mit telepítenél.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egy szóval sem írta, hogy Inteles INF driver-t telepített. De talán ezzel kellett volna kezdeni. Lehet az audio is azért nem megy fel, mert hiányzik a chipset driver.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ptibi

Sziasztok! Elnézést, ha nem a megfelelő topicba írok!

A gondom az, hogy vettünk egy használt gépet. Újra tettem az xp-t, és nem találok az alaplaphoz drivert.

Az everest szerint az azonosítója:02/12/2004/-pt800-8237-6a7l2m4dc-00, neve MSI MS-7042, ez utóbbi van az alaplapra is írva. A gondom az, hogy nem találok hozzá drivert, mert ugye azt nem adtak hozzá. :S

Hallott valaki esetleg erről az alaplapról? A legnagyobb gondom vele, hogy nem tudom telepíteni a hangkártyáját (VIA AC'97 Enhanced, 7.1) Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Erre nézelõdtél már?

 

Linkek

Link to comment
Share on other sites

ptibi

Lehet, hogy láma kérdés, de akkor ezt felrakhatom hozzá?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez Realtek. Neked VIA kell. Ott van a Googleben az is, csak kicsit lejjebb.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Itt van. :hááát:

 

Az Everest mindent elmondott:

02/12/2004/-pt800-8237-6a7l2m4dc-00
Link to comment
Share on other sites

ptibi

Ezt már próbáltam egyszer feltenni, de kék háttér jött be és valami memória hibára hivatkozott. Próbáltam több félét is feltenni, de mindig ezt csinálta, vagy kikapcsolt.

Lehet vennem kell hangkártyát?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az a valami lenne az érdekes.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Service Pack 3 fent van? Chipset driver?

Link to comment
Share on other sites

ptibi

Csak Service Pack 2-m van.

 

Megint bejött a kék háttér: "A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt. stb. stb. " szerintem innen tudjátok fejből, semmi érdemlegeset nem ír, índítsam újra. Sajnos nem indul újra, valami sérült a Windows-ban. Már csinált hasonlót, újra kellett raknom az XP-t. Holnap megint az lesz :S

Nem tettem fel chipset drivert, csak XP-t, mert azon a gépen nincs net, meg olyat még soha nem tettem fel.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Itt lenne az ideje.

Link to comment
Share on other sites

ptibi

Újra tettem az xp-t. A hangkártya telepítés után jött a már említett kék háttér a sablon szöveggel, kérdeztétek mi volt benne, nem tudom mond-e ez nektek valamit:

***STOP:0x0000007E (0XC0000005, 0xF7F5CA03, 0XF898C9D, 0xF898C6D0)

 

***sysaudio.sys-adress F7F5CA03 base at F7F56000, DATE

 

Remélem, nem írtam el.

 

Táp hiba miatt csinálhat ilyet? Nekem gyanúsan viselkedik, egy másik topicba leírom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Fent van a chipset driver? Nincs felkiáltójeles vagy ismeretlen hardver az eszközkezelõben? Ez egyértelmûen szoftveres hiba.

Link to comment
Share on other sites

ptibi

Persze hogy van felkiáltójeles hardver az eszközkezelõben, a multimedia vezérlõ meg ami hozzákapcsolódik:)

Nem igazán értek chipset-ekhez sem, ha letöltök a pt800-hoz egy chipset drivert, azt csak simán futtatom?

Az a baj, hogy a kérdéses gépen nincs internet.

 

És miért nem találok az alaplaphoz drivert? Az MSI honlapján semmi nincs errõl az alaplapról.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
karaffa00

sziasztok

nekem egy nagy problémám van most ara szeretnék most választ kapni mert bajban vagyok most egy kicsit eladtam egy ASUS M2N - motherboard - ATX - Socket AM2 alaplapot gy 4800 procival és 2-1giga geil multra rammokal na az a lényeg hogy nem mennek a ramok dualban vagyis egymás mellet pedig nekem ugy ment tökéletesen bese kapcsol aszt mongya a vevö :S na most ara szeretnék kérdést kapnni hogy vajon miért lehet ez a baj,a vevö ronthato e el valamit hogy nem jo??? és akkor most csak visza akarja csalnni pénzét vag mégis micsiálhatya eszt???elöre is köszönöm a választ csak ha lehetne minél hamarab mert nem tok neki mit mondanni

 

Légy szíves a fórumon magyarul, de legfõképp helyesen írj! Javítsd ki a hozzászólásod! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Így van! :S

 

Különben meg valószínû, hogy nem azonos csatornán (azonos színû foglalatokban) használja a modulokat.

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...