Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BIOS-frissítés


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Ezt a kérdést rövidre zártuk privátban. :upsz::béke:

restart

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen az is jó! De itt a fórumon egy eldöntendő kérdést raktak fel, és választottam. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Bocs Csabi, én voltam a hunyó. Csak tudjátok, ott ültem a gép előtt, laptoppal a kezemben, és vártam, hogy valaki válaszoljon már, de mindenki a fórum kezdőoldalát böngészte, úgyhogy 10 perc után küldtem privátot Pjotr-nak, hogy mi legyen? :)

 

 

Mikor beírtam, hogy "frissito.exe ujbios.bin", semmit nem kérdezett, elindult a frissítés, és végzett is, "Flash complete...". Aztán visszadobott a parancssorba. Esélyem nem volt még csak a régi BIOS-t lementeni se.

 

 

De dokumentáltam az esetet, ezen minden látszik: http://kepfeltoltes.hu/090617/CC000005_www...ltoltes.hu_.jpg

 

 

Kösz mindenkinek, aki segített!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tudatlanka

Sziasztok!

A problémám az, hogy vettem egy AMD ATHLON X2-s processzort az Asus m2v alaplapomba, de nem indul el a proci, csak kattog, de még a bios sem jön be. Elképzelhető, hogy bios-t kell frissíteni hozzá, hogy működjön?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lehet, hogy kell BIOS-t frissíteni, de mit jelent az, hogy kattog? Én csak :pislog: -ok.

Link to comment
Share on other sites

tudatlanka

Lehet, hogy nem a processzor csinálja, de a régi egy magos processzort vissza teszem, akkor nem hallani kattogást, de az X2-él enyhe kattogó hangot lehet hallani.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez durva. :huh: Frissíts BIOS-t az egymagos porcival, aztán meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Támogatott. De úgyis a legújabb nem béta BIOS-al kell frissíteni. A hang meg szerintem a HDD vagy az ODD-ből, esetleg valamelyik ventilátorból jön, vezérlés hiánya vagy túlvezérlés miatt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha kompatibilis és jól szerelted be, akkor csak ez lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

Botor kérdés, de felteszem: kell nekem egy alig pár napja vásárolt alaplapon BIOS-t frissítenem, ha a vásárlást követő napokban ez jelent meg az ASUS honlapján? A processzor egy AMD Phenom II X2 545, a lap BIOS-a az ezt megelõzõ verziójú (1303).

 

M4A78 PRO, BIOS 1307

- Fix the issue that L3 cache size may be incorrect in DMI table when using dual-core CPU with L3 cache.

 

Mi az a DMI tábla és hol ellenőrizhetem?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én frissíteném.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Letöltöttem, modemet kikapcsoltam, a futó folyamatok közül - amit lehetett - lelőttem. ASUS Update programmal lementettem az előző BIOS-t, majd flasheltem a 1307-est. Most már azzal ketyeg az alaplap. (Természetesen szünetmentes tápon van a gép.) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
action74

Sziasztok.

Dell laptopomhoz keresgéltem a Dell oldalon drivereket. Ott akadtam rá a Bios újabb frissebb változatára, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Alaposan átolvastam a Bios frissítésével kapcsolatos tudnivalókat, amit itt találtam ezen a fórumon. Letöltöttem a szükséges frissítést, a Dell oldaláról, egy mappába. Ki szerettem volna csomagolni a letöltött fájlt, de amikor kicsomagoltam, elindult egyből a telepítés. A telepítés befejeztével újraindult a laptopom, és egy kék képernyő jelent meg, itt százalékos arányban valamit telepített, és még egy újraindulás volt, majd 3-usb-t telepített, és azt írta ki, a telepítés sikeresen megtörtént. Megnéztem a Bios verziószámát, de marad a régi. Akkor kár volt letöltenem az új Bios frissítést, meg sem az települt, mi történhetett? A Dell oldalán pedig Bios frissítésként van feltüntetve a letöltendő fájl. Előre is köszönöm a válaszotokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pegaso55

Hali! Kék halálom van állandóan az xp újratelepítés sem segít. A tanácsok alapján amit a hozzászólásokban olvastam, végrehajtottam mindent.

Már csak a BIOS frissítés maradt. Ehhez kérnék segítséget.

Asrock p45x3 alaplapom van .instantBoot programmal is rendelkezik (nem tudom pontosan mi az, gondolom a frissítéshez kell).

Tudna valaki segíteni milyen lépéseket hajtsak végre és mi a frissítésnek a pontos folyamata?

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Verdadero

Valaki tudna abban segíteni hogy egy Fujitsu Siemens D1321 alaplapon hol van a Jumper ? mert bios frissítéshez azt írja hogy a 2 es pontot kell jumperelni de a manuálban nincs jelölve ez hol is van az alaplapon ! Thx

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az alaplapi gombelem környékén keresgélj, CLR_CMOS vagy ilyesmi áramköri festés van mellette.

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Köszi Csaba ! Megtaláltam végül a floppy csatlakozónál egy fekete kis téglalap 4 picuri fehér kapcsolóval amihez igen nehéz hozzáférni de sikerült :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gunar100

Sziasztok!

Nem vagyok szaki és pont ezért kérném a segítségeteket! Van 1 Gericom Cinema XXL G900-as notim és leszedtem az új bios-t hozzá, de nem akar felmenni! Innen van: http://download.gericom.com/NOTEBOOK/Cinem...-XXL-G900/BIOS/

kiírtam cd-re de semmit nem akar vele kezdeni a gép!

Már régebben sikerült a W7-et is felpakolnom rá, (tudom nem nagy kunszt) most proci cserén vagyok rajta, mivel ami benne van az eredetileg desktop P4 és szegény ventilátorok folyamatosan max-on mennek és gondoltam előtte lecserélem a 2004-es bios-omat újabbra, csak hát nagyon elakadtam!

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az noteszgéped kézikönyve elég trágya, csak annyi derül ki belőle AMI BIOS-ról van szól.

Ezért a AFUDOS frissítő progira lesz szükséged:Link. A frissítés menetét megtalálod az első hozzászólásban.

Link to comment
Share on other sites

gunar100

Köszi szépen, a két letöltött lemezkép fájllal mit kell tennem, mert az nem illik az első hsz-be.

Na meg van ebben az amiflash-ben -- amit linkeltél -- annyi minden, hogy nem tudom, mi kell, mi nem belőle! :(

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Például kiírod Ashampoo Burning Studio 9-el (30 napig ingyenes)

 

1. Leszeded a Windows 98 indító lemez képet.

2. Szakértő funkciók, második pont:

abs9.th.png

 

3. A következő lépésbe, hozzáadod a flash-elő progit és a BIOS fájlt (AFUDOS.exe, G900_GERICOM.IMG ez utóbbit célszerű átnevezni pl.:BIOS.IMG-re. Kiírod CD-re, majd bebootolsz róla.

 

4. Követed az elő hozzászólás további utasításait.

Link to comment
Share on other sites

gunar100

Köszönöm, ment is addig, hogy elindítom a frissítést, de ott kiírta: "error:BIOS does not support AFU."

:(

 

Azt hiszem nagyot hibáztam mert a programmal megírtam 1 cd-t ugy hogy a 2 letöltött .IMG-ből a dixons-t tettem a boot cd elejére és hozzáadtam a gericom.img-t majd betettem és elindult a frissítés és a végén kiírta complett-pass és restart! Na mivel semmivel nem indult ujra hiába nyomtam ezért ki majd be kapcsoltam, de azóta nem indul el csak bekapcsol és mennek a ventik a képernyõ sötét és semmi nem történik! Magától ment minden ezért a régi bios-t nem tudtam lementeni! Ha van Valami ötlete akkor arra most nagyon nagy szükségem lenne!

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor esetleg próbáld meg AMIFLASH.COM -ot. Jobb ötletem nincs (hiszen AMI BIOS-nak kell lennie).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...