Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bajban vagyok!


payskin

Recommended Posts

die nadel

Ezermester!

 

Az Avast megfelel ezeknek a kritériumoknak és ingyenes is. Az MSN-ben beállítod, hogy az Avast figyelje és kész. A többit automatikusan nézi.

Link to comment
Share on other sites

Tudatlan
WSG mellett még jó néhány hasonló segédprogram létezik, amik jelzik, ha valószínűsíthetően rossz vizekre eveztünk, pl. a McAffe SiteAdvisor, a Wot vagy a Netcraft Toolbar,

Meg tudnád adni a Wot és a Netcraft Toolbar elérhetőségét?

A Clamnek milyen szerepe van a SP.T.-ban?

 

 

Jó adminisztátorunk (Spányik Balázs) csak XP SP2-es tűzfalat használ és semmi baja a gépének (még vírusirtót se használ, de ésszel netezik).

Igyekszem magam is ésszel netezni, de hát ugye egy kezdő eszén könnyebb túljárni, mint egy dörzsölt PC-guruén.

 

És a Comodo hogy fér meg az Sp.T. mellett?

 

Neked Vista op. rendszered van, az jobb az XP-nél?

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Miért erőlteted a Spyware Terminátort? Nem olyan nagy tűz az, hogy ragaszkodni kelljen hozzá.

Szerintem jobb a Vista mint az XP, de ez az én véleményem. Mások mást mondanak. Ki ezt, ki azt. Ki kell próbálni, ha a géped megfelel a rendszerkövetelményeknek.

Ha viszont váltasz a Vistára akkor végképp feleslegessé válik az Spyare Terminator (Windows Defender miatt), bár az Avast mellett is felesleges, mert az Avast kémprogram védelme is tud annyit mint a Terminator.

Link to comment
Share on other sites

Tudatlan

Nem erőltetem, hanem csak azt ismerem. Mellé vagy helyette keresek más vírusirtókat, hogy erősebb legyen a gépem védelme. Azt hallottam, minél több ilyen program van egy gépen, annál erősebb a védelem. Mint egy háznál amin minél több zár, biztonsági ajtó és ablak, riasztó van, annál erősebb a védelme, annál nehezebb betörni. És logikusnak tűnik számomra.

 

 

Ezek között mi a különbség? Melyik a jobb?

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Javasolták itt többen az Avast!-ot. Ezzel egy gond van, hogy csak adatbázis alapú védelmet nyújt! Így viszont, ha megjelenik egy új kártevő (ami nagyon gyakran megesik) nem lesz képes felismerni addig, amíg ki nem adnak frissítést. A Spyware Terminatort nem javaslom. Van helyette jobb, megbízhatóbb. Ami még fontos: egyszerre csak egy vírusirtó legyen telepítve! Kémprogramirtóból lehet több, de nem érdemes túlzásba vinni! :)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Kémirtóból sem biztos, hogy jó, ha több fut egyszerre állandó védelemmel... :)

 

Spy. T. se olyan rossz => Total items in databases: 407,739 in 74,475 families

Ahhoz képest, hogy kb. másfél éve "nagyüzemel" ez a progi, döbbenetes szám. Akkortájt még "csak" néhány tízezer elemet ismert. Persze eléggé el van maradva még így is a "nagyoktól, " AVG antispy pl. 1.2 milliónál van most nagyjából. De azt is hozzá kell tenni, biztos nem egyformán számolnak a készítők.

 

Melyik weboldalas szűrő jobb? Próba, szerencse... Nem tudom. Wot-ot ismerem legjobban, ami jelenleg a 27. legnépszerűbb addon a Mozilla-nál a 2476-ból :), s a Mozilla-ék is ajánlják.

 

(Itt van még egy is : Finjan SecureBrowsing: http://securebrowsing.finjan.com/ ; https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4892 )

Link to comment
Share on other sites

die nadel

@Stephan!

 

Azoknak a feltételeknek amiket Tudatlan állított, ingyenesség és hatékonyság, azoknak az Avast felel meg a legjobban.

Természetesen van némi igazad a viselkedésalapú keresés hiányával kapcsolatban, de mondjál nekem egy vírusirtót ami ingyenes és rendelkezik viselkedés alapú védelemmel.

Link to comment
Share on other sites

Tudatlan
Javasolták itt többen az Avast!-ot. Ezzel egy gond van, hogy csak adatbázis alapú védelmet nyújt!

Tiszteletem,

 

és melyik az a jobb, megbízhatóbb helyette?

 

Melyik weboldalas szűrő jobb? Próba, szerencse... Nem tudom. Wot-ot ismerem legjobban, ami jelenleg a 27. legnépszerűbb addon a Mozilla-nál a 2476-ból :), s a Mozilla-ék is ajánlják.

Te a WOT-ot használod?

 

Megnéztem a Finjant, azt írja ki a gép:

403 Forbidden

You don't have permission to access /; on this server.

 

A Mozillás linken meg totál fehér a képernyő.

 

Ezek mit jelentenek?

Link to comment
Share on other sites

die nadel
és melyik az a jobb, megbízhatóbb helyette?

Mindenképpen a Kaspersky Antivírus vagy Intenet Security. Viszont mindkettő fizetős, kivéve ha így használod (#129-es hsz).

Link to comment
Share on other sites

DSN

Sziasztok!

Egy trójai fertõzte meg a gépemet, de már irtottam. Ami kárt okozott: Asztal-tulajdonságoknál csak 3 fül látható: Témák, Megjelenés, Beállítások, azaz kiválasztani sem tudok pl. hátteret innen. Ezenkívül nem lehet megnyitni a képeket a Windows képmegjelenítõvel, csak ha társítom egy másik képmegjelenítõhöz. Tudnátok-e abban segíteni, hogy újratelepítés nélkül vissza tudom-e hozni a leírt hiányosságokat.

Köszönöm. dsn

 

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Tedd be a telepítõlemezt és próbáld meg a "Javítás" funkcióval fájlok javítását.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Vagy:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

 

NoDispBackgroundPage értéket 1-ről 0-ra. Vagy ki is törölheted akár.

 

Érdemes volna megnézni a HKEY_LOCAL_MACHINE-ben is ugyanezt az ágat, hátha ott is be van kapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Köszönöm a választ die nadel! ... és az útmutatást, Garono!

Link to comment
Share on other sites

Stephan
de mondjál nekem egy vírusirtót ami ingyenes és rendelkezik viselkedés alapú védelemmel.

A PcWorld újság megvételével hozzá lehet jutni ingyenes verziókhoz, kétféle vírusirtóhoz is. NOD32, illetve a Panda. De ha a kérdés nem ilyen "ingyenességre" vonatkozott, akkor még tudom ajánlani az Avira Antivir-t. Ebben van heurisztikus keresõ.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nyertél! :lol: Bár erõsen kétlem, hogy hatékonyabb lenne az Avast-nál. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Az ingyenesség, azt a gondolatot takarta, hogy egyszeri regisztrációval, 30 napon túl is mûködik a Pc Word havi közbenjárása nélkül, mivel az illetõ kislány, inkább érdeklõdik Orlando Bloom után, mint szakmai lapok után.

A neten is más jellegû az érdeklõsdési köre, ahogy elnézem, inkább a szórakozás, ismerkedés, és kapcsolattartás érdekli. Ennek megfelelõen kívánom a védelmét alakítani.

Köszönöm a kiegészítést is Stephan!

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Az Avira is komoly erőt képvisel a vírusirtók között, de az ingyenes verzióból hiányzik a kémprogramok elleni védelem, a levelezés és webezés felügyelete is.

 

@Tudatlan

 

Igen, én a Wot-ot használom.

 

(Origo-nál azért néha frissíthetnék a szoftverleírásokat. 50e vírus... Szép is lenne...:))

Link to comment
Share on other sites

Tudatlan

Lehet használni a netcraftot, wot-ot, finjant együtt, vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Hát, amennyiben a toolbar-ok mellett marad hely netezésre is, akkor szerintem nyugodtan. :lol:

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Tudatlan
Ajánlom az Avast! 4.8 Home Edition vírusirtót (magába foglalja a kémprogramok és a rootkitek elleni védelmet is), ingyenes, hatékony és jobb min sok fizetős társa.

Feltettem az Avastot, hogyan tudok regisztrálni a licenckulcsért? A honlapján nem találtam erre utaló helyet.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Itt tudsz regisztrálni.
Link to comment
Share on other sites

Tudatlan

Tiszteletem,

 

mindkettõtöknek és a többieknek is köszi a hasznos infókat.

 

Lenne még valami: mit jelent, mi a jelentõsége és hogy tudom beállítani a VRDB-t az Avast-on? (Egyszerû, magamfajta laikusok nyelvén megfogalmazva)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Avast! VRDB leírás

És ezt három hetente megcsinálja (frissíti) az Avast teljesen automatikusan.

Nagyon hasznos dolog. Csak ajánlani tudom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...