Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bajban vagyok!


payskin

Recommended Posts

SkyBird

A services.exe az rendben lenne folyamatként, de a service.exe az tényleg trójai vagy féreg.

Akkor tovább kell keresni, irtani.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Az egy féreg. Link

Link to comment
Share on other sites

Solarian

Helló mindenkinek!

 

Olyan problémám van, amihez hozzá se tudok szagolni:) Namost. Hozzánk csak ilyen mikrohullámú netet lehetett bekötni. Nem is volt vele semmi probléma, de egykét hónapja új gépünk lett, és azóta rendszertelenül, naponta sokszor feljön a tálcáról egy kis figyelmeztetés, hogy "IP-címütköztetés van egy a hálózaton mûködõ másik rendszerrel."

 

Ez mi? És mit tehetek ellene?

 

Válaszért elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

@Solarian!

Ez biztonság topic!

Az internettel kapcsolatos kérdéseknek is megvan a megfelelõ topicja: ITT . Írd oda, ezt meg töröld, különben a kukába fogják dobni a kérdésedet a modik!

Link to comment
Share on other sites

vacsak
Az egy féreg. Link

 

Igen ez megoldotta a probémát, köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

sona

Sziasztok!

Gépindításkor a nod kiírja:1 fizikai lemez MBR szektora sérült, trójai Win32/Mebroot.K.

Tisztítani nem tudja, mit csináljak vele?

Valahol olvastam frissítési hibáról, de nem igazán értem. Most akkor kémprogram vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Már egy ideje benne van az adatbázisában így boldogulnia kellene vele. :mérges: De mint tudjuk a NOD képes ilyen kitérőkre. :fal::mérges:

Próbáld meg kikapcsolni a Rendszer vissza-állítást és úgy csökkentett módban elindítva a NOD-ot kerestetni. Ekkor már van rá esély. Ha így sem menne akkor tedd fel ezt mert ez a valami inkább malware mint vírus. a-squared Anti-Malware . FREE regisztráció 2008. 07.31.-ig. Ne hagyd ki! Július 31-ig ha regisztrálsz akkor kapsz egy egy éves ingyenes kulcsot. Itt olvashatod a regiszrtáció menetét. (angolul)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Gépindításkor a nod kiírja:1 fizikai lemez MBR szektora sérült, trójai Win32/Mebroot.K.

Tisztítani nem tudja, mit csináljak vele?

Ha nem téves riasztás, amire mintha lett volna már példa külsõ boot manager és/vagy partíciórejtegetõsdi esetén túlbuzgó programoknál, kiadhatsz egy fixmbr parancsot a helyreállító konzolról.

 

Link to comment
Share on other sites

sona

Lefuttattam csökkentett módban a nod-ot, gondolom nem talált semmit, mert az ellenőrzés végén becsukta az ablakot. Újraindításnál már nem jelzett fertőzést, viszont ha ellenőriztetem vele a rendszerindítási szektort, újra jelzi a trójait.

 

 

Ezt írta ki nekem:trojan.mebroot has not been found active on your computer. Akkor nincs trójai?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A Trojan Huntert futtasd, meg a Kaspersky Antivirust.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Sajnos ez nem jelenti automatikusan azt, hogy nincs. Gondolom, hogy többféle variánsa is van ennek a mebroot-nak, s ez nem ismerheti. Fixmbr-t nem próbáltad? Gmer is ezt a módszert ajánlja eltávolításra.

 

Itt van egy-két online vírusirtó még. Kaspersky-ből a próbaverzióval, vagy ezzel próbálkozhatsz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A szabványos MBR helyrepofozásához tényleg legjobb a fixmbr parancs, és a telepítőkészleten kívül nem kell hozzá semmi. Telepített recovery console esetén még az sem. ;)

 

Ha az MBR-re jelez problémát, akkor ott lenni kellett valami Windows op. rendszeren kívüli MBR manipulációnak.

Vagy boot manager (akár Linux Grub) vagy partíciórejtés. Erre nem kaptunk választ.

Ilyenkor tévesen riaszthat, sajnos. Ahogy látom a célzott keresők sem találtak semmit, tehát vakriasztás lesz.

Link to comment
Share on other sites

Erika111

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A gép bekapcsolása után az XP nem töltõdik be, hanem ezt írja ki: Energiagazdálkodás profiljának betöltése

Persze ezen kívül semmi nem történik. Csak többszöri újraindítás után tudom használni a gépet. Mi a teendõ ilyenkor?

Link to comment
Share on other sites

vacsak

Sziasztok,

 

Indításnál folyton ezeket a hibaüzeneteket kapom:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

Sajnos nekem ezek az üzenetek nem mondanak túl sokat így nem tudom mi lehet a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

A gép be akarna tölteni egy fájlt de nem tudja értelmezni a space-t.

Link to comment
Share on other sites

vacsak

Ezt hogyan tudnám helyrehozni?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Sehogy mert ez egy olyan hiba aminek nem lenne szabad előfordulnia.

Link to comment
Share on other sites

vacsak

És ha egy repairt lefuttatok az xp telepítőjével, az segíthet?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Próba szerencse.

Link to comment
Share on other sites

svejk

Bajban éppen nem vagyok, de egy érdekes program került a gépemre két napja (ha lehet hinni az intézõ dátumának). Azt vettem észre, hogy Intel Core 2 Duo 6300-as processzorom a bejelentkezés után 100% (!) leterheltséggel dolgozik (mindkét mag). Próbálkoztam vírus, rootkit, kémprogram kereséssel, de minden negatív volt. Megnéztem az indítási programokat és ott találtam õt: PG5Cg.exe.

A helye a C:\Documents and Settings\nnnn\Local Settings\ mappában volt. Akármennyire is figyelmeztetett a veszélyekre, én simán letöröltem. Azonnal helyreállt a rend, de nem tudom, hogy mi ez és lehet, hogy kelleni fog valamihez?

Ja, a Google-ban sem találtam ilyen programnév alatt semmit.

Köszönettel fogadom a megoldásokat.

:nem:

Link to comment
Share on other sites

batkamano

Sziasztok ! légy szíves segítsetek,hogy lehet ettõl megszabadulni. A nod-ot már lefutattam,most megy a Counter Spy,- de eddig semmi :(

 

Ugyanakkor bármely mappához vagy a saját gépen lévõ cucchoz nyúlok az alábbiakat dobja be . És amíg mindent be nem csukogatok addig nem enged tovább lépni. A virusírtó nem talált semmit (Eset Smart Security)

 

Ha valaki tud segítsen, elõre is köszönöm ! :Sír:

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

batkamano

Köszi ! Ez jól esett ! :S

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Neked nem való a Nod, erősebbet rakjál vissza.
@batkamano!

Az én olvasatomban ez nem számodra kritika hanem az ESET gyengeségének egy újabb bizonyítéka! :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...