Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bajban vagyok!


payskin

Recommended Posts

payskin

Próbáljuk meg még egyszer.

 

Tehát: csak akkor írj ide, ha tényleg bajban vagy és segítséget vársz valamilyen fertõzés vagy furcsa jelenség kapcsán. Akkor is elõbb olvasd el a korábban írottakat, hátha már más járt hasonlóan, mint te, és a megoldás már le van írva.

 

Ha egy biztonsági szoftverrel van problémád, keresd meg a szoftverrel foglalkozó témát, és ott tedd fel a kérdést. Ha nincs ilyen téma, jelezd a Biztonság: újraindítva témában.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

batkamano

Bajban vagyok, segítséget kérek tőletek. Nagyon kezdőnek elmondanátok, hogy tudok megszabadulni a taskmgr-től ? A Nod-ot már többször lefuttatam, már nem jelez vírust, viszont a Fealadatkezelőben ott van a taskmgr.exe! Olvastam egy régebbi topikban, hogy esetleg a taskmgr.exe file-ról másolat és indítás. Hááát magát az exe filet nem találtam, de a kereső sem! Légy szíves, légy szíves segítsetek!!!! Köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ez maga a Feladatkezelő. Ne akarj tőle megszabadulni. Ha meg úgygondolod, hogy vírus, akkor Link.

Link to comment
Share on other sites

batkamano

Nah, mindig ez jön be és már akar is telepedni! Össze-vissza működik mindenn a mozzilla sem keres! :(

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez valószínûleg nem vírus, hanem valamilyen kémprogram.

Link to comment
Share on other sites

Pillangó

Szerintem is valami kémprogram lehet inkább.

Rá kellene engedni a gépedre valamilyen komolyabb tudású anti-spyware programot.

Link to comment
Share on other sites

Kelvin
Ezen az oldalon le van írva, hogyan kell eltávolítani. Sok sikert!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
egertom

Sziasztok!

Gondom van! A munkahelyemen telepítettem egy programot a gépre, ismerkedés céljából!

Miután nem igazán tetszett, 2-3 nap múlva letaroltam a RevoUninstallerrel. Aminek az lett a vége, hogy hálókártyát kellett cserélni, de a Windows nem fogadja be, újra kell telepíteni a Windowst! (A rendszergazda szerint, lehet, hogy a Revo a gyilkos!) A véletlenek összjátéka lehet ez, vagy valóban a Revo a bűnös? Tapasztalt már valaki ilyet?

Tamás

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem hinném, hogy a RevoUninstaller allergiás a hálókártyára. :lol:

 

Mellesleg nálunk - az ilyen vádaskodások elkerülése végett is - nem lehet telepíteni semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
trombitas

Lehet, hogy nem ide kellett volna írnom.

Merevlemez csere elött állok, és egy sürgős kérdésem lenne.

Paragon Drive Backup 8SE

Kérdés: csak azonos (ugyanazon) merevlemezekkel működik, vagy eltérő kapacitású wincsikre is áttehető a mentett tartalom?

Magyarán, egy kisebb merevlemezt felváltó nagyobb egységre is elmenthető a régi - kisebb - egység komplett - (boot-sector, partíciók) -tartalma? Azonos (ata-s) egységekről lenne szó.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget. Webroot-ot telepítettem és nem tudom beállítani, hogy ne blokkolja nekem a utorrentet és az msn-t. Angol tudásom nagyon gyenge így nem nagyon megyek semmire a gyári súgóval.

 

Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

gordo

Sziasztok!

Van egy furcsa dolog a géppel mindig újra indul magától. Már az Avast! jelzett, hogy az MBR szektorban rootkit van. Kép: http://kepfeltoltes.hu/080702/858046607a_w...ltoltes.hu_.jpg

De eddig sehogyse tudtam kiirtani. Szóval valahogy ezt ki lehet irtani? (Amúgy bejelöltem, hogy Rendszerhibánál ne induljon újra.)

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ki lehet irtani. Mondjuk a Panda szoftverével.

Link to comment
Share on other sites

Abelardo

Esetleg még az F-Secure Online Scanner segíthet. Kicsit lassan dolgozik, de tapasztalataim szerint eléggé alapos és nem csak vírust hanem rootkiteket is tud keresni. Vagy még a Spyware Doctor.

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Hát igen, nem kellemes vendégek a rootkitek. :S De a megfelelõ védelem mellett a számítógép, és a böngészõ frissítéseire sem ártana figyelned! Ahogy elnézem, az Internet Explorer 6 böngészõt használod, ami már igencsak elavult, ezzel nagy biztonsági kockázatot okozva! Mindenképpen javaslom a hetes verzió telepítését. Úgy látom, legalább a kettes szervízcsomag a gépeden van, mindenképpen ajánlom a hármasat is telepíteni, ha eddig még nem tetted volna meg!

Ha böngészõbõl az Internet Explorer 7 esetleg nem tetszene, a Firefox 3-at telepítsd! Ingyenes, nyílt forrású, biztonságos program!

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

gordo

Nem rég raktam újra a gépet. A másik régen szerettem a Mozilla Firefox-ot annyira, hogy egyből amint meghallottam a Mozilla Firefox-ot 3 le is töltöttem. De most... Inkább nem kell a gépre. Ezen pedig csak az Operát használom, meg néha az IE6 ha valami nagyon szétcsúszna az oldal. :huh:

 

Panda hatástanalan. Volt eddig Avast!, Spybot, Ad-aware, NOD32, Spyware Terminator, TrojanHunter, chkrootkit, Rootkit Hunter és egyik se irtsa ki!

Link to comment
Share on other sites

Abelardo

Találtam egy ilyet. Talán még ezt próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Itt egy szép lista rootkit keresõkrõl. Ajánlom a Gmer-t vagy az F-Secure Blacklight-t elsõként...

 

 

Link to comment
Share on other sites

gordo

Köszönöm mindenkinek. Sikeresen kiírtottam a rootkit-et. De hozta a társait a vírusokat, trójanokat és újra telepítem a rendszert. Azért köszönöm a segítségett.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Anyám kollégájának vírus került a gépére és kellene neki egy jó online scanner.

Ajánlat?

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Olyan kell ami irt is.

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Szia!

 

Munkahelyi környezetbe is ajánlom a "Panda Fertõzött vagy nem?" szolgáltatását! Akár a teljes hálózatot is képes leellenõrizni, de természetesen egyetlen gépet is megvizsgálhatsz vele. A lehetõ legnagyobb vírusadatbázissal rendelkezik.

 

Itt elérhetõ: http://www.pandasecurity.com/infected_or_not/hu/

 

Sok sikert! ;)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Otthoni gépen van a baj.

Link to comment
Share on other sites

Stephan

Igen, a "kolléga" említése miatt egyből munkahelyi gépre gondoltam. :) Természetesen otthon is használható a szolgáltatás, egyetlen számítógépen!

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...