Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avast!


Bojcsev Péter

Recommended Posts

ragazzo

Sziasztok!

 

Én kipróbáltam a linket, és nekem nincs semmi bajom vele. Ezt kivételesen nem kézzel írtam be, így nem is tudtam elrontani. CTRL+C, CTRL+V. Ennyit csak nem bénázok. A másik jogos volt. :D

Link to comment
Share on other sites

Stephan
Ezt kivételesen nem kézzel írtam be, így nem is tudtam elrontani. CTRL+C, CTRL+V. Ennyit csak nem bénázok.
OFF: Fogadjunk, hogy a linket kijelölted, úgy ahogy volt egy oldalon, rövidítve! :) Nem jobb egérgomb>Tulajdonságok (Firefoxban), és ott az elérési út lett kimásolva, ugye? :) Mivel a linkedre kattintva Ragazzo, a "download" szó helyett "dow...d" szerepel! Vesd össze a Kelvin által betett linkkel! Csak tartsd fölé az egérmutatót, és nézd meg a böngésző alján lévő sávot! ;)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Sziasztok! Tud valaki valamit az új , 5-ös Avast megjelenésérõl?

esetleg kiszivárgott információ az újdonságról?

Tamás

Link to comment
Share on other sites

ragazzo

Stephan! Teljesen igazad van. De eddig még nem okozott ez problémát. Most meg kétszer is. Majd próbálok jobban figyelni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bojcsev Péter
Sziasztok! Tud valaki valamit az új , 5-ös Avast megjelenésérõl?

Hamarosan. Még néhány hét és itt van. Jelenleg a végsõ stádiumban van a hivatalos teszteken, amik kellenek ilyenkor. Magasan teljesíti ezeket, az elõzetes elvárásoknak és a belefektetett munkának megfelelõen. :lol: Annyira jól sikerült az ötös, hogy lehetséges vetélytársa a piacon - tudásban, felismerésben, gyorsaságban ... - már inkább csak a Kaspersky lesz egyedül. (nem az én véleményem, hanem szakértõk szerint akik már látták) A Kasperskyt meg gondolom nem kell már bemutatni. Persze ezek nem hivatalos infok csak amolyan (házon belül, sógoromtól) hallott morzsácskák, de bíztatóak.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Köszi az infót, már várom !

 

Ha megérkezik, itt az oldalon hívja fel a figyelmet rá valaki!

Sokakat érdekel szerintem!

Tamás

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Egyetértek egertom-mal!

Már én is nagyon várom az Avast 5 megjelenését, nem mintha a 4.8-cal nem lennék maradéktalanul megelégedve, de az 5-ösre nagyon kiváncsi vagyok!

Link to comment
Share on other sites

Eowyn

Sziasztok!

 

Lenne néhány kérdésem.

 

Az Avastnak mekkora gépigénye van? 256 MB memória elég neki?

Használható a Comodo tûzfallal?

Ellenõrzi a letöltéseket?

Van valamilyen teszt, ahol rangsorolva van a többi vírusírtóhoz képest?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Gépigény

 

A letöltéseket természetesen ellenõrzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Tedd fel nyugodtan és használd az AVAST!-tot. Jó kis program bízhatsz benne.

Elégnek éppen elég a 256MB, de ezt a RAM-ra értetted gondolom. Elképzelhető, hogy kicsit lassabban töltődik be majd Nálad a Windows a bekapcsoláskor mert az avast! rögtön az elején már ellenőriz, de ez sem biztos. Legfeljebb átpakolja a Windows az ideiglenes 'Virtuális' memóriájába (HDD-re) addig az összetevőket és onnan tölt vissza. Habár ezt már (az SP2-ben is megolt) az SP3-ban még jobban sorrendbe szabályozták, így nem jöhet létre a betöltődéskor az un. "üvegnyak hatás". Szépen sorban fontossági sorrend szerint.

Nálam egy laptopon megy, igaz ez bika nagyon. 1.5 GB RAM és 180 GB HDD. Itt nálam a bekapcsolást követően a tűzfal (PcTools), az avast!, és az a-squared Anti-Malware - starterrel mérve - 82.66 sec. Ettől kezdve bevethető a laptopom. :lol:

Link to comment
Share on other sites

egertom

Sziasztok! Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam: a gép bekapcsolása után, mielõtt a netet indítottam volna, Avast figyelmeztetést kaptam. Kérte a gép újraindítását! Mivel éppen telefonon beszéltem valakivel, ránéztem, láttam, hogy az Avast kéri, újraindítottam. Azóta is oké, megy minden (mint eddig is).

Látott már ilyet valaki? Mi lehetett ez?

 

Tamás

(Hozzáteszem, az Avast 4.8 Home védi a gépet régóta, tökéletesen, maximálisan tetszik.)

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

die nadel

A napokban volt programfrissítés, valószínûleg ezért kért újraindítást az Avast!.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
blood784

Nekem még nem volt.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Ha a Menû :nyíl: Avast névjegye alatt nem a 4.8.1229 szerepel akkor frissítsd, ha mégis akkor csak nem vetted észre a frissítést.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Sziasztok! Most a gépemen Avast 4.8 van. Kíváncsiságból ki szeretném próbálni a KAV 7 -et. (30 napos próbaverzióval ismerkednék.)

Az Avast-ot meg akarom tartani, tehát végleg nem szeretném legyalulni. Mit tegyek, mit hogyan csináljak, hogy a KAV után rendben mûködjön az eddigi víruskeresõm?

A KAV 7-nek van valós idejû védelme?

Várom a válaszokat! Tamás

Edited by Stephan
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Csinálj partíciómentést, majd uninstalláld az Avastot.

Utána kipróbálhatsz bármit.

Egyébként meg nem nagyon értem miért gond egy víruskereső uninstall? :hááát: Pikk-pakk megvan. Ráadásul ingyenes.

 

Manapság minden víruskeresőnek valós idejű védelme van.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
A KAV 7-nek van valós idejû védelme?

Naná, hogy van!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34
... Kíváncsiságból ki szeretném próbálni a KAV 7 -et ...

Milyen tűzfal mellé szeretnéd felrakni? Mert ha Comodo mellé, akkor gondod lesz a KAV telepítésével. :dühös: Nem igen szeretik egymást.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Jó reggelt!

Nemsokára nyugdíjas leszek, későn kezdtem el ismerkedni a számítógép rejtelmeivel, csak internetezek, időnként letöltök valamit. Tehát "a partíciómentés" kínaiul "hangzik nekem, nem merek belefogni.

 

Letörölni nem akarom az Avastot, én valami" hibernáció" félére gondoltam. Tehát legyen rajta a gépen, passzívan, ne csináljon semmit, amíg a KAV-val ismerkedem. Majd 30 nap után KAV le, Avastot aktiválom. Így gondolom valahogy. (Vagy KAV 7-fizetős föl, ha nagyon okés.) Tűzfal-XP saját, nem szeretem (mert nem értem), hogy mit akarnak a tűzfalak a kérdésekkel, engedjem-tiltsam -- örök kérdés nekem. Mit javasoltok? Variáljak vagy egy "öregúr" ne ficánkoljon, bízzon maximálisan az Avastban, ne próbálkozzon! Tamás

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egy programot uninstallálni, telepíteni egy másikat, vagy visszatenni saját magát nem nagy dolog. Egy vírusirtónál sem.

Majdnem, hogy ebből áll a számítástechnikai élet. ;)

Legfeljebb nem árt elővigyázatosságból addig a net kapcsolatot megszüntetni, bár ez inkább tűzfal kérdés.

 

Én az Avastot nem ismerem, de nem gondolom, hogy olyan nagyon különös beállításai lennének, hogy nagy veszteség lenne egy uninstall-reinstall dolog.

Azt sem tudom, hogy menthetők-e a beállításai, vagy volna ennek értelme. Gondolom pár klikkel vissza lehet állítani, ha már nem az alapértelmezett volt.

Azt sem tudom, az Avastban kikapcsolható-e a valós idejű védelem. Ha igen, akkor a rezidens védelem kikapcsolása után telepíthetsz más hasonlót, KAV7-et is.

Ha nem kikapcsolható, vagy nem vagy benne biztos, akkor ne próbáld meg, mert lehet, hogy csak csökkentett módban tudod valamelyiket leszedni, visszaállítani, vagy esetleg kikapcsolni a valós idejű védelmet. Ha lehet vagy tudod.

Ennek áthidalására és biztonságból is jó persze egy partíciómentés. :nyíl: Acronis True Image, Norton Ghost, és a Paragonnak is van néhány ilyen programja.

 

Leginkább mégis azt javaslom, nyugodtan uninstalláld az Avastot, és próbáld ki, amit szeretnél.

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Én is inkább az avast! uninstall mellett voksolnék. Ki lehet kapcsolni az avast!-ban is a valós védelmet, de ha jól emlékszem akkor a következő bekapcsoláskor vagy újraindításkor, ami ugye szükséges a KAV telepítése után már vissza kapcsolja magát. Ergo rögtön két aktív antivírus lesz fent a gépen egy időben és mindkettőnek megy a valós védelme. Na ez az amit minden képpen el kell kerülni!!!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, tényleg nem feltétlenül egészséges így csak kikapcsolva. Nem garantált, hogy minden szolgáltatás ki lesz kapcsolva.

Használtam én is így együtt Outpost Security Suite csomagot NOD32-vel egy ideig próbából, de volt hogy az indulási lefagyás miatt csökkentett módban kellett kikapcsolnom az Outpost rezidens vírusvédelmét.

 

Néha még az uninstall sem elég. A Nortont vagy 3 bejegyzésnél kell eltávolítani, de még akkor is marad. Leginkább a külön eltávolítója segít.

Norton uninstall után maradt futó szolgáltatása, amit az Outpost telepítésekor felismert, hogy már van tűzfalszerűség telepítve. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

egertom

Sziasztok!

Köszi az eddigi hozzászólásokat, sokat segítettetek! Már csak egy kérdés: ha legyalulom a márciusban feltett Avastot, akkor a kapott reg. kóddal megint feltudom tenni vagy újat kell igényelni?

Tamás

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Igen, ez valahogy úgy van - ha még jól emlékszem -, hogy az avast! egy újra indításnál, köszönhetően az önvédelmi módjának visszakapcsolja a rezidens védelmet (is), hiába kapcsoltál ki minden modult előtte. És ekkor már gond lehet a KAV/avast! párosítással.

Talán ha @die nadel erre látogat, Ő pontosabban tud erre válaszolni, mint aktív avastos.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Megmondom õszintén, hogy eszembe nem jutott még kikapcsolni az Avast állandó védelmét!

Így arra sem tudom a választ, hogy egy esetleges újraindítás esetén visszakapcsolódik-e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...