Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avast!


Bojcsev Péter

Recommended Posts

die nadel

Internet Exploler 7 esetén meg az IE7Pro beépülő modul ami rengeteg mindent (többek között ezt is) be tudsz állítani. És még az IE7-et is gyorsítja!

A látszattal ellentétben tud magyarul!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Operát használok. Meg az Oupostnak van is egy elég jó tartalomblokkolója, csak automatikusan kikapcsolt, mivel hogy az Avast!-ben is van. Nem jöttem még rá, hogy hogyan lehet visszakapcsolni. Viszont az Avast! webvédelmét meg értelemszerûen nem akarom kilõni. Elvileg nem kéne összeakadniuk, a funkciójuk csak az URL blokkolásban ütközik, ha minden igaz, de ettõl az Outpost már kompatibilitási módra vált, azaz az adott modult leállítja. Hasonló okokból a kémprogramvédelem is lekapcsolt, pedig abból is szívesebben használnám az Outpostét.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

A két program súgójának olvasgatásával próbáld meg összehangolni õket. Az Outpost súgója nem tudom, hogy milyen, de az Avast súgója elég részletes, ott meg tudod nézni, hogy mit hogyan lehet leállítani, beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Ada Kaleh

Szia die nadel!

Kérdeznék Tõled ha tudsz segíteni.

Nem tudom mennyire erõs vagy megbízható az AVAST! kém és rootkit védelme? Gondolom nem lehet rossz, de nem ismerem még. Bele olvasgattam a különbözõ topikokba, hogy keressek kémprogram védelmet és, hogy milyet tegyek még fel esetleg az AVAST mellé.

Kiválasztottam kettõt. Ezekrõl már Cyborg is írt, és ajánlotta már másoknak is, így Õ is befolyásolta a választásomat. Ezek az : AVG AntiSpyware FREE és az A-SQUARED FREE. Ahogy olvastam ezeknek nincs valós idejû védelmük, arra ott lesz az AVAST!. Csak idõnkénti keresésre használnám õket. Szerinted tegyem fel a gépemre? Vagy csak elég legyen az AVAST ? Most csak egy tûzfal és az AVAST! van, mint védelem nálam.

Köszi a választ elõre is.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nos én mindenképpen tennék fel mellé, mert az Avast!-nak a vírusirtó részében teljesen megbízom (már bizonyított), de ez a kémprogramvédelem modul új még és nem tudom, hogy mennyire megbízható.

Az én védelmem így néz ki:

Windows Vista tûzfal + UAC + IE7pro ("homokozóként" mûködik a böngészõ->csak a Vista-ban van így)

Avast! 4.8 Professional Edition

Ashampoo Antispyware 2 (állandó védelem)

Windows Defender (állandó védelem)

A-squared Free 3 (idõnkénti ellenõrzés céljára)

Az A-squared Free-t csak ajánlani tudom, mert nagyon jó program. Az AVG-t azt nem ismerem.

Ez a "homokozóként" mûködõ böngészõ egy nagyon hasznos dolog, mert amint lejövök a net-rõl abban a pillanatban üríti a "Temp" mappát és amíg a neten vagyok addig sem tud semmi hozzáférni a rendszerhez.

Ez XP esetében elérhetõ egy Sandboxie nevû programmal, de itt neked kell üríteni a "homokozót". Itt van a Sandboxie honlapja ahol képekkel ilusztrálják a mûködési elvet.

Szerintem nagyon hasznos dolog. Amúgy itt a fórumon is van egy topic-ja: Katt ide

Link to comment
Share on other sites

Ada Kaleh

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat.

Az antispayware programok, ha egyszerre több van a gépen és azoknak mindnek megy a valós védelme is (mint Nálad ahogy látom kettõ is megy párhuzamosan) nem akadhatnak össze?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Bojcsev Péter

Néhány morzsa az avast házatájáról. Már az utolsó RC állapotban van az ötös verzió. Kiadták un. 'hot-line tester' -re a WCL-hez. Az avast házi tesztjein kiemelkedõen teljesített, de ez nem elégíti ki Õket. A felhasználó oldaláról is jónak, használhatónak és hatékonynak kell lennie nem csak a teszteken. Most egy hónapig a WCL nyüstöli (nem hivatalos tesztek ezek még) és minden esetleges hibát, javítani valót megküld, ami alapján azonnal változtatnak is rajta ha kell. Állandó a kapcsolat. Várhatóan június elsõ felében meglesz a végleges változat és az már akkor hivatalos és éles teszteken fog részt venni, amelyek eredményei már publikusak lesznek. Ezek után a várható és a felhasználók számára is elérhetõ idõpont nagyjából és a tervek szerint július második fele vagy augusztus elsõ fele lesz. A hírek szerint nagyon jó lesz. Pavel Baudis és Eduard Kucera, a jelenlegi elnökök és cégalapítók nyilatkozata azt sugallja, hogy az elsõ háromban, azaz dobogós helyen várják és szeretnék is tartani az avast-tot ezek után. Ettõl lejjebb már nem adják ezután. És ez érvényes a HOME (otthoni és ingyenes) változatra is temészetesen.

WCL

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor

Valaki tud segíteni? Hol tudom beállítani az avast Pro-ban, hogy automatikusan induljon a windowssal?

Link to comment
Share on other sites

Kelvin
Az avast házi tesztjein kiemelkedõen teljesített, de ez nem elégíti ki Õket. A felhasználó oldaláról is jónak, használhatónak és hatékonynak kell lennie nem csak a teszteken.

Ez a két mondat kifejezetten bíztatónak tûnik. Egyrészt, mert ha lejárt jövõre a Kasperskym licensze, akkor mindenképpen az Avast!-ot szeretném feltenni, másrészt pedig bizonyítja, hogy õket - ellentétben ugye nem kell mondanom mivel - nem a Virus Bulletin 100% díja hajtja, hanem a felhasználók biztonsága. Hajrá, csak így tovább!! :)

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Valaki tud segíteni? Hol tudom beállítani az avast Pro-ban, hogy automatikusan induljon a windowssal?

Én is Avast! Pro-t használok, de soha nem kellett ezt külön beállítani, a telepítés után automatikusan indult a Windowszal. Nem értem, hogy nálad miért nem így van.

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor

Így volt, csak nemrégen gond volt a rendszerrel induláskor, és kilőttem mindent msconfiggal, hogy rájöjjek, mi okozhatta. Kilőttem az avastot is, de valamiért hiába pipálom újra be msconfigban, nem jegyzi meg.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nézegettem a súgóját, de nem találtam errõl semmit.

Csak vaktában lövöldözök, de itt van néhány tipp:

1. Itt nincs kipipálva véletlenül valamelyik?

IPB kép

2. Próbáld meg itt feltenni a kérdésed (regisztrálni kell hozzá):

Magyar Avast! webfórum

3. Ezt te is sejted: Avast uninstall, majd újra install.

Egyenlõre több tippem nincs, de lehet, hogy csak én vagyok a béna és nem találtam meg a súgóban a megoldást pedig elég részletes a súgó. Te már nézted? (lehet, hogy hülye kérdés, de biztos ami biztos)

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor

Súgóban én sem találtam semmit errõl. Regelni nem akarok, úgy sem használnám sûrûn a fórumot, nem jön be annyira az avast, hogy a késõbbiekben is használjam. Úgyhogy maradt a hármas pont. :) Mostmár van tray icon. Köszi szépen. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pillangó

Megtörtént egy program frissítés az avast!-nál. Az új verzió: 4.8.1195. Majd kér a végén egy Op. rendszer újraindítást is, de ezt gondolom tudjátok már.

 

Itt volt egy kis moderátori hirig, de Pillangó teljesen korrekt magyarázatot adott:

 

Hadd magyarázzam ezt meg. Azért jeleztem ezt a program frissítést, mert az avast!-ról azt tudni kell, hogy a Home változata (hiszem ezt használja szinte minden avast!-os) csak az adatbázisát frissíti naponta és automatikusan! A program frissítésre (ami egyébként is elég ritka jelenség) külön rá kell kattintani és ezt hajlamosak vagyunk egy idõ után elfelejteni, megelégszünk a naponkénti aut. frissítésekkel. Én is elfelejtkezek róla bevallom és ezért inkább mint figyelmeztetésnek szántam azt az elõzõ hozzá szólást, hogy van újabb frissítés is.

 

No ennyit a magyarázatról és a kicsit eltérõ témától általam. De azért köszi Balázs a nyugtatást, de nem vagyok az az ideges fajta.

Üdvözlettel:

Pillangó

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Be lehet állítani, hogy automatikusan frissítse a programot is. Alapértelmezésben feldob egy ablakot, hogy új verzió érhetõ el. Programbeállítások/Frissítés (alap). Vagy Te nem erre gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

Pillangó

Ez nálam sosem jött össze eddig. Mindig manuálisan kellett indítani. Itt van a beállításom. Az adatbázis frissül automatikusan csak a program nem. Ettõl még szeretem.

Már egy éve így van, ha nem már több is de azért köszi, hogy próbáltál segíteni.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

@Pillangó!

 

Igaz, hogy én pro-t használok, de nekem eddig mindíg frissítette a programot is.

A beállítás nálam is ugyan az mint nálad.

Egyedül most frissítettem én, de lehet, hogy ha nem olvasom az írásod délután, akkor estefelé felkinálta volna a programfrissítést.

Link to comment
Share on other sites

Pillangó

Lehet, hogy az igazság mégis csak ideát van?

Kicsit után néztem gyorsan néhány dolognak a beállításoknál.

Ezt tudja a Home

az Engedélyezés pipadobozba betett pipa után

ezt már csak a Pro .

Gondolom ez lehet az egyik különbség a kettõ között és ezért kell kézzel indítani a program frissítést nálam.

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Én is a Home változatot használom és nálam is ugyan azok a Frissítés(Alap) beállítások vannak, mint a @ Pillangó által betett képen. Nálam ma reggel (is) megtette a szokásos frissítését az AVAST, de a program verzió nem változott. Vártam eddig (3/4 10 van) és most rákattintottam a Frissítés/Program frissítésre, hogy mi történik. Töltötte is azonnal vagy öt percig az újabb adagot. Érdekes, hogy reggel magától ezt nem tette. Ezek szerint valóban manuálisan kell indítani, pedig abban a tudatban voltam, hogy ez is automatikusan letöltõdik a mindenkori definíciós adatbázissal együtt.

Minden esetre köszönöm, hogy szóltatok mert én sem tudtam ezt. Ezek után majd erre is figyelni fogok.

<etele34>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én most kapcsoltam be a másik gépet és indulás után egybõl feldobta a zöld ablakot, hogy új programverzió érhetõ el. Avast! Home (mellette Agnitum Outpost).

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Akkor úgy látszik csak türelmetlenek voltunk. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest etele34

Igen, azt hiszem igazad lehet.

Majd legközelebb kivárom türelmesen. Pedig most is kivártam még egy napot @Pillangó után...

Link to comment
Share on other sites

Pillangó

Balázs!

:lol:

Köszönöm a kiigazítást a #39-ben.

 

 

Így volt korrekt a részünkről is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Szemán õrmester

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Nem akarom túl lihegni ezt a frissítéses témát ("isten" félő ember lévén :lol: ), de nálam is csak manuális indítás után frissült ez a legutolsó program frissítés. Onnan tudtam meg, hogy van, hogy bele olvastam a Fórumba. Nem sokkal a 4.8 megjelenése előtt tettem fel az akkor még 4.7 Home-ot. Gondoltam, hogy valami változás lehet (ekkor még gőzöm nem volt, hogy már két napja az új 4.8 verzió él), mert nem frissített már két napja. Nem jött fel az a kék ablak ami a frissítés után szokott lenni. Rákerestem az avast!.com oldalán, hogy mi az utolsó frissítés és itt látom, hogy már két napja nincs is a 4.7, hanem a 4.8 van helyette. Ezután a manuális program frissítést elindítva le is töltötte és felül is írta a régi verziót az új 4.8-ra. De semmi figyelmeztetést nem kaptam - mint más itt írta - abban a két napban, hogy van már újabb verzió. Zöld ablak meg ilyenek. Azt sem tudtam eddig, hogy van zöld ablakos figyelmeztetése is az avast!-nak. Nem olyan nagy baj számomra (talán hiányossága? mint ingyenesnek) és ez legyen a legnagyobb gondom az avast!-al.

Nálam is minden Automatikusra van állítva a Frissítés (Alap)-nál.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Üdv!

 

Megoldottam az Outpostos problémát. A tűzfalat tettem először fel, kikapcsoltam a levélszűrőt, aztán az Avast! telepítése után az Outpostnál még újraindítás előtt felvettem az Avast!-et az önvédelem kivételek közé. Az Avast! hálózatvédelmét pedig alapból nem telepítettem (az Agnitum szerint ez az inkompatibilis rész). Így most működik az Outpost rezidens védelme és a tartalomszűrője is.

 

Ami viszont a tűzfaltól mint közben kiderült teljesen független, és továbbra sem tudom megoldani, hogy hogyan állítsak be a levelezésvédelemnél több portot. Elvileg vesszővel kell az átirányításnál elválasztani őket, de akár hagyok szóközt a vessző után, akár nem, a vessző utáni porton nem hogy nem ellenőríz, nem is engedi be a leveleket. Ezzel mit lehetne kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...