Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avast!


Bojcsev Péter

Recommended Posts

Bojcsev Péter
Egyik védelmi programban se bízz ;) Az Avirát meg szerintem felejtsd el. Bár elvileg Virus Bulletinen jobb, mint az Avast! ...

Avast! vs Avira vagy netán AVG? . Három ingyenes vírusirtó összehasonlítása.

Rossz hír az Avast! felhasználóknak. Az ötös verzió késik mint azt már észrevettétek gondolom. Csak az elsõ negyedévben várható a megjelenése. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha csak annyit csúszna... Q1 vagy Q2 a hivatalos éppen. Én azt megvárom, ha nem tetszik vagy nem jó, akkor nem lesz vírusirtó a gépen, na bumm.

Link to comment
Share on other sites

fbal

Sziasztok!

 

Az avast 4.8-ban lehet kizárásokat eszközölni? Nálam állandóan riaszt, hogy a C:\WINDOWS\SYSTEM32\USER32.DLL nevû file fertõzött, közben meg nem is. Ez még nem is lenne gond, de elég idegesítõ, hogy 10 percenként felugrik az ablak. Nem tudom mi történik ha a kizárásokhoz úgy ahogy van bekopizom a file elérési útvonalát. Az megoldaná?

 

Köszi:

fbal

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Meg, csak mi van, ha tényleg fertõzött lesz egyszer? :hááát: Inkább nézz szét mégegyszer, nem hiszem, hogy ennyiszer vaklármázna.

Link to comment
Share on other sites

fbal

Megnéztem már a többiek tanácsára 2 féle online scannerel is. És egyik sem találta fertõzöttnek.

Pont emiatt nem tudom mit tegyek.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Engedd még rá az a-squaredet és a Malwarebytes'-ot. Ha ezek sem találnak semmit, akkor 100%, hogy vakriasztás. Ezek nekem még cookiekra is ugrottak.

Link to comment
Share on other sites

fbal

Szia, lefutattam ezeket és ezek sem találtak erre vonatkozólag semmit.

Akkor ezt a vakriasztást hogyan lehet megszüntetni?

 

Köszi

fbal

Link to comment
Share on other sites

simon7012

Vele kell élned vagy leveszed az Avastot!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
egertom

Szia Avast-használók,mindenki!

 

Következõt szeretném kérdezni: amikor letelik az 1 év az Avast reg.-ó óta-----õk küldenek e-mailt, vagy nekem kell számontartani az idõt, s kérni az újabb 1 évet? Nekem március elején telik le az 1 év, hogyan legyen tovább??

 

Más---5-ös Avast-ról még mindig semmi hír? Nincs infó??????

Tamás

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azt hiszem, egy héttel előtte fog feldobni egy ablakot, hogy le fog járni. Utána minden további nélkül meg tudod hosszabbítani. Az ötösről továbbra is csak annyit lehet tudni, hogy első vagy második negyedév. Utóbbi a valószínűbb. Úgy néz ki, ez lesz az utolsó víruskereső, ami megjelenik a 2009-es kínálatból.

Link to comment
Share on other sites

egertom

Köszönöm!

Tamás

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Bederszkd

Hali! Kérdezni szeretnék errõl a progiról "USB.Disk.Security",használja valaki?

Ugyan is a pendrive hozhat vírust és ezt szeretném egy USB-s védelemmel megoldani.Tanács esetleg, szívesen fogadom.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

A védelmi szoftver a gépeden nem ellenõrzi a fájlokat?

Link to comment
Share on other sites

Bederszkd

Hali! Avast van azon belehet állítani az USB védelmet? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nekem is Avast-om van már évek óta.

Ha meg akarod nyitni vagy be akarod másolni a gépedre a fájlt ami az USB eszközön van, akkor az Avast automatikusan ellenőrzi azt.

Ennél többet mit szeretnél rajta beállítani?

Link to comment
Share on other sites

Bederszkd

Az Avaston ezt konkrétan hol kell beállítani?Pro van.

Link to comment
Share on other sites

apa

Sehol. Automatikus.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A vírusírók nem csak az interneten érkezõ veszélyek ellen jók. A memóriában megülve figyelik a meghajtók közti fájlmûveleteket is, és ha baj van azonnal közbelépnek. Szóval e-miatt nem kell külön USB kulcsra telepíthetõ védelmi szoftvert beszerezned.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Az Avaston ezt konkrétan hol kell beállítani?Pro van.

Sehol. Automatikusan ellenőrzi.

Egy vírus és kémprogramirtó szoftver (pl. Avast) több mint egyszerű webvédelem, sőt ez csak egy funkciója a sok közül. Ahogy Csaba is említi, többek között folyamatosan ellenőrzi a gép által végrehajtott fájlműveleteket is.

Ez az Avast Professional védelmi felépítése nagyvonalakban:

  • Standard védelem. Ez ellenőrzi a futó alkalmazásokat és a dokumentumokat, amikor megnyitja azokat. Nem engedélyezi, hogy egy fertőzött alkalmazás elinduljon, vagy hogy egy fertőzött dokumentumot megnyisson, így ezzel a lehetőséggel védelmezi Önt, vírusok aktiválódása/terjedése ellen.
  • Outlook/Exchange. Ez ellenőrzi a bejövő és kimenő leveleit a MS Outlook kliens (ez része a MS Office csomagnak - nem azonos az egyszerű Outlook Express programmal!), vagy a MS Exchange kliens feldolgozásával. Ezzel megakadályozva, hogy egy vírus kódot tartalmazó üzenethez hozzáférjen, vagy azt elküldje.
  • Internet levél. Ez ellenőrzi a bejövő és kimenő leveleit egyéb levelező kliensek használata esetén, pl. Outlook Express, Eudora, stb. Ezzel megakadályozva, hogy egy vírus kódot tartalmazó üzenethez hozzáférjen, vagy azt elküldje.
  • Script blokkolás. Ez ellenőrzi és nézi át a web oldalakon lévő scripteket, és így elkerülheti hogy fertőzések kihasználják a böngészőjének a hibáit.
  • Azonnali üzenetküldés. Ez ellenőrzi a kommunikációs programokon, mint például az ICQ-n vagy MSN Messenger-en keresztül letöltött fájlokat.
  • P2P védelem. Ez ellenőrzi a P2P (fájlmegosztó) programokon, mint például a Kazaa-n és egyebeken keresztül letöltött fájlokat.
  • Hálózatvédelem. Ez védi a számítógépét az Internetes férgek (pl. Blaster, Sasser, stb.) támadásai ellen.
  • Web védelem. Ez védelmezi a számítógépét a vírusok ellen, miközben azt az Internettel közös (böngészés, fájlletöltés, stb.) munkára használja. Ezen kívül használhatja előre megadott weboldalakhoz történő hozzáférés blokkolására.
De ajánlom figyelmedbe olvasásra az Avast súgóját. Elég részletes és áttekinthető.
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha ennyire parás vagy kapcsold ki az automatikus lejátszást ;) .

Link to comment
Share on other sites

Pano
Script blokkolás. Ez ellenőrzi és nézi át a web oldalakon lévő scripteket, és így elkerülheti hogy fertőzések kihasználják a böngészőjének a hibáit.

 

Tudtommal ez csak IE alatt működik, nem? Legalábbis amikor próbáltam az Avast prof-ot, csak akkor indult el a script blocker, amikor explorert indítottam.

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Én nem hinném:

IPB kép

És Firefox-ot használok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pano

Oks, ez nekem is feltûnt, csak nem errõl beszéltem.

Ha elindítod az explorert, bejön egy indítóképernyõ, h avast script blokker... ha mást akkor nem, és bõvítményt se láttam firefoxban, azért kérdeztem :)

Link to comment
Share on other sites

Thela

Lehet, hogy én nem értem a problémát akkor ezért elnézést kérek csak megjegyezném (bár offos ide ), hogy FF-hez van néhány jó kiegészítõ ami blokkolja a scripteket. AdblockPlus vagy NoScript

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Pano!

 

Lehet, hogy nem jelzi ki az FF indításakor (nálam IE-nél sem jelezte), de azért az még dolgozik. Meg lehet nézni az állandó védelem kezelésében, scriptek blokkolása alatt a naplózást.

 

 

Thela!

 

Ezek a kiegészítők Avast Home esetén igazán hasznosak, mert abban nincs benne a scriptek blokkolása funkció. Bár az Adblock Plus kiegészítőt én is használom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...