Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop furcsaságok


seagulls

Recommended Posts

ewuk1988

Köszi, megpróbálom újrarakni, aztán ha nem segt megy szervzbe.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Esetleg még azt próbálnám meg, hogy csökkentett módban is produkálja e a hibajelenséget.

Link to comment
Share on other sites

ewuk1988

Az a baj, hogy elég ritkán csinálja és addig csökkentettben tolni elég idegörlő :), most lehet feldobok rá egy w7-et vagy az mindegy milyen oprendszer van rajta? Xphez ki kellett kapcsolni valami hpci vagy hcpi-t, hogy egyáltalán megmozduljon...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha hardveres gondot akarsz vizsgálni, akkor tök mindegy, mit teszel rá.

Link to comment
Share on other sites

ewuk1988

Ez igaz. És van valami memória tesztelő vagy hasonló progi? Mielőtt megin bemásznék a kampónába vidékről inkább megpróbálnék mindent otthon, amit lehet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Memóriára memtest, VGA-ra 3DMark, merevlemezre HD Sentinel és HD Tune.

Link to comment
Share on other sites

ewuk1988

Memtestetnem próbáltam még a többit igen, nem volt probléma, arra is gondolta, hogy mivel a videókártya drivert netről szedtem és nem a cdről talán az lenne a probléma forrása hogy fölraktam, most várok. Köszi a tanácsokat!

 

Kérlek, tartsd be a fórumszabályzatot! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az nem lehet gond, sõt, azt célszerû telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
czandrea

Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e, de az lenne a kérdésem, hogy normális dolog-e az, hogy egy 4 hónapos HP Compaq 6720s laptop akkumulátorának üzemideje 2 óra? Gyakorlatilag hálozatról kell használnom, mert az akksija 2 órát bír csak. Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem az energiatakarékos Toshibám sem bír három órát bekapcsolt wifivel. Szerintem normális.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Attól függ mit csinálsz vele. Azt hiszem, hogy 8 cellás akksi van hozzá, mint az én Compaq-omhoz is. Bekapcsolt wifi-vel, egy kis böngészéssel, msn-ezéssel, pdf nézegetéssel nekem 3-3,5 órát bír.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Beizzítottad az aksiját a kezdet kezdetén? Ha nem, csináld meg, egybõl kibuknak az elhalt részek. Illetve az se világos, hogyan érted a 2 órát. 2 óra van addig, amíg a Windows nem jelez, hogy 10%, ideje leállni, vagy addig, amíg magától kikapcsol?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Hmm, dokumentációja szerint 6 cellás akkumulátora van. Akkor a 3 órás üzemidõ semmittevéssel kábé a plafon.

Link to comment
Share on other sites

czandrea

Köszönöm a válaszokat, de nem tudom mit jelent a beizzítás, mivel 3 hónapos volt mikor vettem, de igen, teljesen feltöltött állapotban azt jelzi az aksi, hogy 2 óra van hátra.Hogy kell beizzítani?Köszönöm elöre is a segítséget.

Edited by czandrea
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Annak a kiírásnak nem feltétlenül kell hinni, egyedül a teszt mond pontos eredményt, szóval húzd le a töltõrõl.

Link to comment
Share on other sites

czandrea

Köszönöm,majd mérem az idöt,de mit jelent az izzítás?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Töltés jó sokáig.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

  1. Teljes lemerítés, majd
  2. kikapcsolt állapotban történõ feltöltés.
Félévente érdemes megismételni.

 

A "töltés jó sokáig" nem mûködik, hiszen csak addig tölt, ameddig nem töltõdik fel teljesen az akkumulátor.

Link to comment
Share on other sites

Sunyer93

Kedves Fórumozók!

Van egy problémám a laptopommal (Albacomp, 110gb hd): XP újratelepítés után nem lehet kattintani a touchpaddal, csak az alatta lévõ gombokkal. Eddig mûködött. És megpróbáltam újrarakni már a drivert, de az sem segített.. :(

várom a válaszotok! sunyér

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Pjotr

Tudom, de ebbõl tudni fogja, mire gondoltál. ;)

 

@Sunyer93

Ott valami nagy gáz van, szerintem ismét telepítsd újra. Minden driver megfelelõen fent van?

Link to comment
Share on other sites

Sunyer93

Igen minden drivert fölraktam... Minden más tökéletesen mûködik!

Nem lenne kedvem a gépet mégegyszer újratelepíteni... :S

 

Nincs valami egyéb megoldás?? :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

Sunyer93

Köszönöm, megoldódott...

A vezérlõpultban a touchpad beállításai között mélyen (és angolul) elrejtve. 8)

A tapping nem volt kipipálva :mérges::hááát::lol:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Anyám. :D Egy darabig kerestem volna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
action74

Sziasztok.

Nem tudom mi történhetett a laptoppal, de amikor leállítom, tovább mûködik a ventilátor. Próbálom újraindítani, de semmi, a kikapcsoló gombot tovább nyomva egyszer csak leáll. Mi lehet a gond, ilyet még soha egy gépemmel sem tapasztaltam.

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem kikapcsolod, hanem készenlétbe rakod. Amikor meg nyomod sokáig a gombot, akkor tényleg kikapcsol.

Ezeket be lehet állítani, nézzed meg az energiaellátási beállításoknál a vezérlőpultban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...