Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop furcsaságok


seagulls

Recommended Posts

Nuker

Mi az a DW Edition?

Link to comment
Share on other sites

zschni87
Innen származó All In One frissített telepítőkészlet. Mondom kipróbálom, elég régóta használják, és sokan. Szerintem megbízható, bár az ilyenekről mindig tudni kell, hogy a legjobb, ha magad csinálod, csak ugye sokan, mint például én, nem értenek hozzá. Másik topicban már írtak erről a lehetőségről. Valamelyik újságszámban volt szó egyedi telepítő készítésről, csak még el kellene olvasni.
Link to comment
Share on other sites

zschni87

Valószínűleg megoldottam, amit a 300. hozzászólásban írtam. Windows Update ajánlott frissítései között volt egy frissített LAN driver és ekkor nem fagyott, vagyis ment a hálózat.

Mégis újratettem a rendszert Tóth Tibor 2014. decemberi készítményével, friss telepítés után ugyanez a hiba jelentkezett, szóval szerintem megvan a megoldás, és nem a DW Edition hibája volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tornadorolo25

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy a leptopom el felejti a boot beállításokat. időt dátumot stb csak F12+F1 el tudom indítani Az elemmel minden rendben van. Mi lehet az ok? ha valaki tud tanácsot kérem írja odam hogy nekem szól az üzenet. Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt mi alapján állapítottad meg, hogy jó az elem? Ugyanis az szokott ilyen hibát okozni. Elem esetén az alaplapi elemet kell érteni, és nem a laptop akkumulátorát.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Baszki, még hány helyen fogja megkérdezni? :D

Link to comment
Share on other sites

tornadorolo25

Sziasztok még mindíg a fujitsu siemens v5535-ösz leptopommal szenvedek. Mivel hogy nem menti el a boot-ot és az idő dátum se marad meg. Valaki irta!hogy cmos hiba. Mellesleg köszönöm az infót! Lehetséges más is? Mert ha nem muszály nem vennék uj alaplapot. Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Ujjat elemet vettem hozzá

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az a valaki én voltam; miután egy másik topikban is feltetted a kérdésedet, amit egyrészt tilt a fórumszabályzat, másrészt egy baromság. Ha láttam volna, hogy itt már elindult a thread, nem amott válaszolok.

 

Az szinte biztos, hogy hardverhiba lesz; legnagyobb valószínűsége az alaplaphibának van. Írni pedig nem tudsz, ez lényegesen nagyobb baj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mazda6diesel

Sziasztok!

Adott egy Packard Bell PEW96 tip. laptop ami a következő hibajelenséget műveli:

reggeli első bekapcsoláskor teljesen sötét a képernyő utána ki/be kapcsolom és onnantól kezdve egész nap hibátlanul működik. Bármit futtatok: filmnézés, netezés, irodai programok használata tökéletes. Még ha hajlítgatom, a kijelzőt akkor se produkálja a hibát. Először szalag hibára gyanakodtam, de így hogy a napi első bekapcsolás kivételével tökéletes, ezt elvetettem.

Szerintetek mi lehet vele és mi lenne a megoldás?

Köszönettel:

Balu

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Fénycső vagy bármi háttér-világításhoz kapcsoló baja lehet, igazából csere minden, ami nem maga az LCD, így tippre.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
pcmester

Van egy 2001-ből származó "HP compaq nx9005" laptop Windows XP rendszerrel.

  • A probléma az, hogy hiába van rendesen telepítve a videokártyája, nem engedi klónozni a képet külső monitorra, csak kiterjesztett asztalt hagy. Ezt a hibaüzenetet dobja:
    Quote

    ---------------------------
    ATI display features
    ---------------------------
    You have chosen Format Unavailable, as a portion of the desktop is not visible. Please change these arrangements.
    ---------------------------
    OK
    ---------------------------

    Beállított felbontás 1024×768, tehát minden látszódna, nem értem, hogy  mire akar célozni. :unsure:

  • Ráadásul a megjelenítőket sem engedi átpozícionálni, csak [1] [2] elrendezést hagy, magától visszaugrik, ha mondjuk az [1]-et átmozdítom a [2] másik oldalára, ami megfelelne az elrendezésemnek. Néha sikerül neki felcserélni a két megjelenítő pozícióját, mikor a videojkártya beállításait piszkálom, de ez sajnos nem tartós.

Vajon én nem telepítettem fel valamit rendesen, vagy mi lelte ezt a laptopot? :s21:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...