Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop furcsaságok


seagulls

Recommended Posts

devergo

Szia Pjotr.

Köszi a válaszod, de 3-éve használok úgymond tuochpadot, és azért valamennyire már belejöttem a használatába. A mostani pedig egy 2-hónapos gép, nem hinném hogy el lenne kopva a tuochpad. Valakinek valami más ötlete?

Link to comment
Share on other sites

little_monster

Sziasztok!

ASUS A6U-5074 laptopon szeretnék windows frissítést végrehajtani. A régi letörlését nem tudom +oldani. Az F8 nyomogatására nem az jön be, amivel tudnám csinálni a formázást és az újra felrakást. Valakinek ötlet?

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

Sziasztok!

 

Az lenne a probélmám, hogy örököltem egy laptopot, ami még nem lenne gond. Az öregem nem igazán használta, folyamatosan magasról tett az akku kisütésre-töltésre (már amennyire hozzányúlt a laptophoz).

Amikor megörököltem az akksi kuka volt 1értelmûen, ezért vettem bele egy újat. Na már most ezt nem hajlandó feltölteni teljesen, eddig a max. 78% volt. Viszont mellette ugyanúgy nem mûködik akksiról. Töltõrõl tökéletesen megy. Ezt az egészet akkor kezdte el, amikor az öregem által felrakott OS-t letöröltem a sok szeméttel együtt. Akkor ráfogtam a régi akksira, hogy a 3 év alatt tönkretette.

A laptop egy Gericom Hummer Extrem, P4 3,06 GHz, 1 GB DDR, 160GB merevlemez, Go5700 videokártya.

Valakinek van valami ötlete, mit tegyek vele, mert a melómhoz használnám, ha nem kellene állandóan töltõröl üzemeltetni. Hja és a "kékhalált" beadja váltózó idõeltelés után, akár csatlakoztatva van a töltõ bekapcsoláskor, akár betöltés utáni töltõlehúzás esetén is.

 

Hibaüzenet: STOP:0x000000D1 (0x0676494, 0x00000002, 0x00000001, 0x36202CD6

:pislog:

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Edited by Alkexander
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Li-ion akkut nem kell kisütni. Teljesen lemeríteni sem, sőt, ez károsítja, 5% alá ne menjen.

 

Az új akkut meddig töltötted? Le van írva, hogy az első töltésnél hosszan, akár egy napig tölteni kell, különben előfordulhat ilyen.

 

A kékhalálra meg próbáld meg ezt.

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

Szia!

Köszi a jószándékot, de sajna nem nyert, azonnal "kékhalál", ahogy lehúzom töltõrõl. :pokolfajzat:

Az új akksit több mint 1 napig (24órán keresztül) töltöttem, kikapcsolt laptop mellett. De ahogy eléri a (leírása szerinti) 45 fokot a hõmérséklete az akksinak, abban a pillanatban abbahagyja a töltést. :huh:

Még valami 5lete valakinek? :Sír:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogy a fenébe megy fel 45 fokig? Valami nem oké.

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

Elvileg sehogy, a kezelési könyvében találtam egy ilyen kitételt, viszont mivel nem tölt fel teljesen, hanem lekapcsolgatja a töltést, gondolom csak van benne valami igazság. Hja és pont az aksi mellett van gyárilag a proci gázhûtõ ventije, illetve a légkivezetõ. :nem:

A régi akksival melegedett is rendesen a töltõ, de mióta kicseréltem, azóta az is csak kézmeleg. nem értem mi lehet a baja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak arra tudok gondolni, hogy zárlatos az akku és ezért melegszik ennyire. Vagy esetleg a gép vezérlõ elektronikája, az viszont óriási nagy szívás lenne.

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

Az cinkes lenne, mivel frissen vett bolti akksiról van szó, le lett tesztelve, nincs baj vele másik gépben. :S

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha van lehetõség kipróbálni másik gépben, akkor nézd meg, hogy abban feltölt-e jobban illetve melegszik-e.

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

A régi akku ezért lett cserélve, mivel tutira zárlatos volt. vezérlõ elektronika miért is szívás? Asztali pc-n ezt hívják alaplap cserének ugyebár... :nem: akarok ilyentetet :Sír: az laptopnál felér egy komlett cserével xtem...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Errõl van szó, ezért mondtam... :(

Link to comment
Share on other sites

Alkexander

azért köszi, de szerintem ennyire nem fogok belemászni a belsejébe...mag amíg megy töltõrõl, aztán bontás. :mérges:

mondjuk nem lepõdnék meg rajta, ha az alaplapjánál ment volna valami gajra anno, mert az öregem keze alatt minden elektromos cucc dekrepált mindigis. 8)

Link to comment
Share on other sites

Luigione

Sziasztok!

Help!!!

Valaki tudna segíteni abban, hogy az ASUS X50RL laptomon hogyan tudnám a beépített webcam képét megfordítani????

Mivel mindig fejjel-lefelé vagyok benne és a beállításoknál erre nem utal semmi.

Csak a fénnyekkel és a tükrözéssel lehet szórakozni a képi elforgatást sehol nem találom.

A skype-n és a Messebgeren is fejjel lefelé vagyok.

WVista van telepítve.

 

Kérlek titeket SEGÍTSETEK!!!

 

 

Köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Véletlenül nem forgatható? Próbálj meg vele egy teljes kört csinálni, hátha visszaáll.

Link to comment
Share on other sites

Luigione

Sajnos nem forgatható! Gyárilag fix,- esetleg majd kicsike csavarhúzóval megigazítom, ha már teljesen kibukok!!!

 

Újra telepítettem a driver-t is hozzá, sõt +kétszer az egész rendszer 0-ról.

- még mindig fordítva van!!!!

 

Várom a használható és kivitelezhetõ ötleteiteket!!!

 

Köszönettel!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak azt tudom elképzelni, hogy véletlenül fejjel lefelé szerelték be.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Azt írtad, tükrözés van. Vízszintes tükrözés esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Luigione

Sziasztok!

 

Csak függõlegesen tükrözhetõ,- vízszintesen nem.

 

Már én is csak arra tudok gondolni, hogy a kamera objektív része fordítva van beszerelve valamilyen szinten,-- ha ez lehetséges és e miatt fejjel lefelé vagyok!

 

De mennyi a valószínûsége, hogy ez megtörténhet???!!!!

 

Köszönöm nektek!

 

Szerintem beviszem egy szervizbe és élek az ASUS garanciával!!!!

 

 

üdv.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kb 0,000001%. :nyíl: Szervíz. ;)

Link to comment
Share on other sites

zauber

Bocss, ha rossz helyre írom kérdésem, de jobban nem tudtam bekategorizálni!

Amiben a segítségeteket szeretném kérni:

egy teljesen új laptopot kell "beüzemelnem"!

- elsõ lépésben az oprendszer telepítést kezdtem el /sajnos csak eddig is jutottam :(/

telepítés elindulásakoz ez az üzenet fogadott: ez

 

a biosom így néz ki:

102

103

104

105

106

107

 

légyszi segítsetek mi lenne a megoldás!

Lehet hogy valamit elfelejtettem beállítani a biosban? vagy netán azt rosszul tettem?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Több mint valószínű, hogy ebben a noteszgépben SATA-s merevlemez van, ami alapból AHCI -ra van állítva.

Szedd le a SATA vezérlő driver-eit a gyártó honlapjáról és integráld a telepítőlemezbe, vagy állítsd be az IDE emulációt a BIOS-ban.

Link to comment
Share on other sites

zauber

"IDE emulációt a BIOS-ban"

ez barátságosabb megoldás lenne számomra!

De ezt hol kell beállítanom?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen ez utóbbi valóban kényelmesebb (persze ha sikerül), de ezzel lemondasz a SATA nyújtotta képességekrõl, bár nem hinném, hogy egy laptopnál ez annyira számítania. :hááát:

Az Advanced menü IDE Configuration pontjába lesz szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...