Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Konfigurációval kapcsolatos kérdés


sanyi_

Recommended Posts

tjenei

Sziasztok!

 

Kiváncsi lennék a véleményetekre e konfiggal kapcsolatban:

 

Gigabyte GA-8I865GME-775-RH (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200)

NVIDIA GeForce 6600 256 MB AGP

SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

NEC DVD_RW ND-3540A

2 X 1 GB Kingmax DDR 400 MHz

 

Mi a véleményetek errõl a géprõl?

 

A videókártya cseréje most lesz esedékes.

A 3 dobogós :

ATI Radeon HD2600 Pro, Dx10!! 512MB DDR2, 128bit, DVI, (AGP)

XpertVision Radeon X850XT, 256MB DDR3, 256 bit, TV-out, DVI-I (AGP)

Gainward BLISS 7600GS 256MB AGP

 

Melyikre lenne érdemes váltani?

Vagy ha esetleg a 20-25.000 Ft-os kategoriában tudnátok ajánlani valami jó kis videókártyát!

A 6600-on a Soldier of Fortune Payback elég bután mutatott!!!

 

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nem rossz gép, de a videokártya tényleg cserére érett. Én HD2600 Pro-t ajánlok, de 256 MB DDR3 memóriával. A DDR2 memória nagyon sokat levenne a teljesítményébõl.

Link to comment
Share on other sites

webster20

Sziasztok

Na végülis ez lett a végleges konfigom fõleg játékokhoz:

AMD athlon 64 x2 4400+

Gigabyte GA-MA69VM-S2

2*1 Gb kingmax 800Mhz ddr2 ram

Fortron Factory 400PNF (Ha jól tudom ez az FSP gyártmány)

Sapphire radeon hd2600pro oc 256Mb ddr3

Vélemény róla? Mennyire lesz idõt álló amennyire ezt lehet tudni?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Adott árkategóriában ez a legjobb, amit ki lehet hozni. Még legalább egy-két évig bírni fogja a legújabb játékokat, ha nem is maximum grafikával.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cemi74

Asus P5B Premium Vista Edition alaplap (s775)

Intel 965, Intel Core2 Quad/Core2 Duo/PentiumD/Pentium4/Celeron4 533/800/1066 MHz FSB (LGA775), EATX, UDMA 33/66/100, S-ATA II RAID, 2PCIExpress(x16), 1PCIExpress(x1), 3PCI, Dual Channel DDR2, PCI GIGA LAN, PCI audio 8CH, USB 2.0, FireWire, LCD kijelzõ

 

2.

Asus Extreme EN8600GT 256MB GDDR3, 128 bit, TV-out, 2xDVI, HDMI (PCX)

3.

Creative SB Audigy SE 7.1, PCI, OEM

Creative SB Audigy SE 7.1, PCI, OEM, EAX Advanced HD 3.0,24-bit/96kHz , CMSS upmix

4.

Kingmax 1GB DDR2 RAM 1066MHz

Kingmax 1GB-os DDR2 memória modul 2 db

5.

LG DVD+/-RW S-ATA, OEM, fekete (GSA-H66N)

SecureDisc támogatás!, Serial ATA, DVD-RW: 6x, DVD+RW: 8x, DVD-R: 18x, DVD+R: 18x, DVD+R DL: 10x (Double Layer), DVD-RAM: 12x CD-R: 48x, CD-RW: 48x DVD-író és CD-újraíró egyben, OEM (GSA-H66N)

6.

Spire LGA775 UFO hûtõborda és ventilátor, SP507B7-U (s775)

Minden Intel CeleronD/Pentium4/PentiumD/Core2 Duo (Socket 775) , réz hûtõtest, hûtõcsöves, alacsony zajszint, UV reagens

7.

Intel P D 925 (3.0GHz/2*2MB/800MHz, Dual Core) (s775) OEM

Kétmagos, 64 bites, Socket-775 LGA foglalatban, 2x2MB belsõ L2 cache-sel, 800 MHz-es rendszerbusz sebességgel, 65nm, hûtõ nélkül.

8.

Codegen 6218-CA ATX miditorony P4 400W

Codegen 6218-CA ATX miditorony 400W tápegység

9.

Samsung 160GB/8MB IDE winchester

160GB, 8,9 ms, 8 MB puffer, 7200rpm (SP1614N)

 

 

Legyen, Vista kompatibilis tudja a HDCP szabványt Nagyobb játékokkal való kompatibilitás videokártyán TV kimenet . A konfiguráció táblázat csak kiinduló esetleg azóta megjelent jobb egység illetve kompatibilisebb egységre felcserélhetõ.

 

Szeretnék tanácsot kérni hogy az össze állított konfiguráció jó-e vagy lehet még rajta finomítani

segítségüket elõre is köszönöm!

 

Egy kérdést csak egy helyen tegyél fel! <PF>

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Amit mindenképp kicserélnék, az a Codegen tápegység, egy 350 wattos FSP vagy Chieftec márkájúra.

És amit lehetőség szerint kicserélnék, az a processzor minimum egy E2160-ra, és esetleg az alaplap egy Gigabyte P35-DS3-ra vagy Asus P5K-ra.

Link to comment
Share on other sites

frakno

Sziasztok!

Segítséget kérnék az alábbi konfigurációval kapcsolatosan:

Processzor Intel Core2 Duo E6550 2,33Ghz

Alaplap ASUS P5K-E Wifi 3 év gar.

Memória 2 db 1024/1066 MB DDR2 (KINGMAX) 3 év

Grafikus kártya Gainward 8910-8600GT 256MB PCIE

Merevlemez 400 GB Samsung 7200 8MB SATA 3év

DVD-lejátszó/író DVD+/-RW PIONEER 212D fekete

Ház Chieftec UNI LBX-02 B-B-SL-400

 

Mivel ajánlás alapján menne, és nem értek hozzá, kérdezném még,

a hûtéssel nem lesz gond? milyen lenne célszerû?

kompatibilis így együtt?

 

Köszönettel:

frakno

Link to comment
Share on other sites

mucsi95

Üdvözlök mindenkit!

 

Azt szeretném kérdezni hogy a követezõ config szerintetek milyen? Mit kellene cserélni esetleg?

 

Alaplap:ASUS P5 SD1-FM2

Memória:Infineon 512MB DDR SDRAM

Processor:Intel Celeron 2.93 341 Presscot

Winchester:Seagate Baracuda 7200 160GB

Videokártya:nVidia 6200 SE Turbo 256MB

Optikai meghajtó: NEC DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM

 

Fõként Internetezésre, MSN-re, szövegszerkesztésre, film és zenelejártszásra, ill. ritkán játékra használom!

 

Várom a válaszaitokat!

 

Üdv.: mucsi95

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igazából itt szinte mindent le lehetne cserélni, de így nem olyan rossz gép ez. ;)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Frakno

Tökéletes, nincs gond sem a kompatibilitással, sem a hûtéssel.

Link to comment
Share on other sites

mucsi95
Igazából itt szinte mindent le lehetne cserélni, de így nem olyan rossz gép ez. ani_wink.gif

 

Köszi a választ Fujitsu!

 

Hát nem mondtam hogy egy erőmű van itt mellettem.

 

Elsősorban a cserénél arra gondoltam hogy mi érné meg.

 

Csak kíváncsi voltam mit szóltok hozzá.

Most a memória bővítésen gondolkozom, meghát jobb lenne egy jobb

videokártya. De most az jelenleg nem jön össze. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Proci64

Sziasztok megtudnátok nekem mondani,hogy everestben mit jelentenek ezek az adatok:

 

GPU órajele (Geometric Domain) 275 MHz (eredeti: 700 MHz)

 

GPU órajele (Shader Domain) 275 MHz (eredeti: 650 MHz)

 

GPU órajele (ROP Domain) 275 MHz (eredeti: 650 MHz)

 

Amugy egy MSI 7900GTO kariról van szó... most akkor minden csak 275Mhz-en megy?

 

köszönöm a válaszokat... remélem lesz aki segít :)

 

Amugy az Oprendszerem egy VISTA Business 32bit ha számít...ha nem akkor bocsi

Link to comment
Share on other sites

samotron

Helo!

Abban kérném a segítségeteket hogy szeretnék venni egy új gépet és hogy mit szóltok hozzá:

 

Alaplap: GIGABYTE GA-G33M-S2

CPU: INTEL Core2 Duo E6850 3.00GHz

Memória: KINGSTON HyperX 2x1GB DDR2 CL5 800MHz KIT

vagy

KINGSTON HyperX 2x1GB DDR2 CL5 1066MHz KIT

Videókártya: SAPPHIRE - X1950PRO DUALCORE 1GB

vagy

SAPPHIRE - HD3850 256MB VIVO

vagy

MSI NX8600GTS-T2D512EZ-HD

HDD: SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB SATA2

 

Olyan gép kellene amin 3-4 évig elmennek a játékok és 200 000 HUF-ból kijönne...

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Videokártyák közül mindenképp a HD3850-est ajánlom, vagy ha belefér (és elérhetõ), akkor egy 8800GT-t.

Link to comment
Share on other sites

samotron

Kösz szépen

Link to comment
Share on other sites

bandras0226

Sziasztok! Nvidia PCI-express 8800 GT 512Mb ASUS kártya alá kellene egy jó alaplap,proci és ram.Valami,ami jól kiszolgálja a kártya képességeit.Ninja plus revision B hûtõm van,jó lenne ha passzolna rá.Jó kis hûtõ nem akarom lecserélni.LGA 775-ös cucc kellene lehetõleg.A bõséges kínálaton sajnos nem igazodok ki,ezért jól jönne a segítségetek.Lap,proci,ram jó lenne ha kijönne kb.100-110K-bol,többet sajnos nem tudok rááldozni./állítólag elég lesz/.Corsair VX550-es tápom van,szerintem bõven elég./remélem/Elõre is köszi mindenkinek a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Gigabyte P35-DS3 (vagy Asus P5K);

Core 2 Duo E6850;

CORSAIR TwinX 2048MB DDR2 800Mhz DHX CL4 KIT.

 

Valamivel 100 ezer alatt az ipon.hu-nál. Többet szerintem nem is érdemes rááldozni.

Link to comment
Share on other sites

bandras0226

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mosfet

Üdvözlet!

 

Kérlek benneteket, hozzáértő szemeteket vessétek az alábbi konfigra és világítsatok rá gyenge pontjaira (ha csere, akkor mire cseréljek...) egyelőre alaplapi VGA van minimál rammal, merthogy a keret 50e. Ha ebből más, használhatóbb konfigot tudtok ajánlani, azt is szívesen olvasnám.

Ezeket válogattam össze:

 

CHIEFTEC DT400A2 400W AKTÍV PFC ATX2.0 12CM FAN (10700) vagy FSP ATX-350PNF 350W PASSIVE PFC (6516)

Gigabyte - GA-MA69G-S3H (15516) vagy Gigabyte - GA-M61P-S3 (13956)

AMD - Athlon 64 X2 4000 AM2 BOX (13764)

KingMax 512MB/800MHz (2500)

 

(Ha esetleg tudtok a megjelenített árnál olcsóbbat, légyszi írjátok meg.)

 

Egy gépet belezek és ez kerülne a helyére, az amúgy max 25e tervezett felújítás most kicsivel 40e felett jár ezekkel a cuccokkal, de sajnos IDE-s vinyóm és DVD-m van így még az egyik cserére szorul.

- ezzel kapcsolatban mit tudtok ajánlani, hogy 50e forinton belül maradjak? (Ennél többet sajnos sehogy sem tudok erre fordítani.)

 

Segítségeteket előre is megköszönve, várom hozzáértő válaszaitokat!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szia!

 

Fussunk rajta végig:

-Tápok közül mindkettõ nagyon jó választás. Már csak az árak miatt is az FSP-t ajánlanám. Minõségileg ugyan az a kettõ. Sõt ha a gép maradna ezen a szinten, akkor akár egy 300W-os FSP is megteszi.

Az alaplapok belépõ kategóriában vannak szerintem. Nekem elõzõ szériából van egy, azzal nagyon meg vagyok elégedve. A Gigabyte nagyon jó márka, szóval ismételten jó választás. Ez esetben a drágábbat, a GA-MA69G-S3H-t választanám, mivel azt az AMD legújabb chipkészletével szerelték, nagyon új cucc, és nagyon jól bõvíthetõ.

Procihoz nincs sok hozzáfûzni valóm. 2000MHz-es, szóval osztható 400-al, így RAM-okkal se lesz gond.

A RAM átlagos, megfelelõ minõség.

 

Mire szeretnéd használni a gépet?

 

A kevés IDE csatlakozóra a külsõ USB-s ház jelenthet megoldást.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Esetleg alaplapból egy GA-MA69GM-S2H segíthet, az lényegében az S3H kicsinyített változata két IDE-csatlakozóval. (De ha csak egy merevlemez és egy DVD-író van, annak egy csatlakozó is elég.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tibitoma

Helló! Igazából még csak most vettem használatba az új gépemet, on-line rendeltem és Pesten rakták nekem össze. De meggyûlt vele a bajom alaposan.

Kérek mindenkit, hogy ha tud, segítsen, és mondja meg, hogy mi a teendõm.

 

1. Ha bekapcsolom a gépet, kétszer elindul 3 másodpercre, nincs kép, utána újra, betölti a Gigabyte fehér-zöld képernyõjét, aztán semmi. Még a Biosba sem lehet belépni. Negyedik elindításnál hallom, hogy minden rendben megy, csak éppen képernyõ nincs megint. Ilyenkor váltogatom a monitor csatlakozóját a két videokártya-bemeneten.

Ezt kábé eljátszottam vagy harmincszor. Ötödik elindításra betöltött az XP.

 

2. Az utóbbi 48 órában már az XP sem tölt be: a korábbi 5 indításhoz hozzájön még három: elõször elindul a Windows, de nem tölt be, kék halál, reset. Hatodik indítás: felkínálja az indítási módokat, kiválasztom a teljes módot, de megint kék halál: valami POOL DATA izémizé probléma. Nyolcadik indítás: végre rendesen betölt minden.

 

3. Az elõlapi audiokivezetés nem mûködik semmilyen eszközzel, pedig az alaplapi csatlakozó normálisan be van kötve. A tegnap vásárolt x-fi audiót nem ismeri föl a gép, bár ezt az öcsém már le is nyúlta, neki megy.

 

4. Hiába állítom be a leírások szerint a házam elején a hõmérséklet-szabályozókat, mindig vészhelyzetet jelez a processzornál (65 Celsius felett), holott a Bios szerint 40 fok sincs ott.

 

5. A mobiltelefonom USB-portra csatlakoztatva csak 280 kbit/secundumos sebességgel másol. A régi gépemen ez sokkal gyorsabban ment, pedig azon még csak 1.0-ás usb volt.

 

6. A Samsung SATA 2-es winhesterem alapjáraton 200 GB-os, de ebbõl 136-ot lát a gép.

 

 

Alaplap: GB p35c-ds3r

Memória: 2 x 1 GB Kingmax 800 MHz

FSP Saga táp 450 watt (ezzel, azt hiszem, nem lehet baj, de lehet, hogy csak azért nem indul a gép, mert friss a táp?)

Intel Core 2 Duo E6550

MSI 8600-as videokártya két DVI-D csatlakozóval, a monitorom DVI-I csatlakozós, ezért a sima videokábelt alakítom át a kártyához mellékelt cuccal, így dugom be (lehet, hogy érintkezési probléma).

Aerocool T40 ház, benne három házventi.

Egy SATA-vinyó (a már említett problémával) + 2x Maxxtor IDE vinyó (ezeket fölismeri) + satás optikai meghajtók

 

Feltelepített driverek:

Alaplapi összes, videokártya, Sony Ericsson

 

Op. rendszer: XP SP2 + letöltött most egy csomó frissítést hozzá a gép.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Vagy a merevlemezed, vagy az alaplapod, vagy a RAM-memóriád a hibás. :hááát: Szerintem vidd vissza a szervizbe, ha még garanciális. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Danner

Sziasztok!!

 

Szeretnék véleményt erről a gépről, nem régiben találkoztam vele, és lehet, hogy érdekelne.

  • Intel Pentium 4 HT 3.0GHz processzor (800 FSB, 2 MB L2 cache)
  • 1024 Mb PC3200 DDR RAM
  • 120 GB ATA-133 HDD
  • 5.25" DVD-ROM
  • Intel 865G chipset
  • alaplapi SATA csatlakozás
  • integrált 10/100/1000 LAN
  • Intel AC'97 alaplapi hang
  • Intel Extreme integrált VGA
  • soros-, 1 párhuzamos port
  • 4x USB 2.0

A VGA még bővithető illetve jobbat tudok bele varázsolni, kérlek írjatok, hogy mit gondoltok!

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Mennyi az ára? Mire használnád?

 

"jobbat tudok bele varázsolni"

 

Integrált VGA-t soha nem lehet cserélni, mert az alaplaphoz van forrasztva!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...