Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdés egy alaplapról...


bitorlo

Recommended Posts

bszabi84

Hali!

Azt szeretném megtudni, hogy egy ECS K7S5A 3.1 es lapba bele lehet-e nyomni egy AMD 2200+ pocesszort? IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Talán még a 2600-ost is.

Link to comment
Share on other sites

bszabi84

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

killpatrick

Csá mindenkinek!

 

Mondjatok már nekem egy Alaplapot 40k-ért 16-szoros SLI-ben, amit megérné megvenni!

Jelenleg ez a konfigom:

Asus P5N-E Sli

Core2 Quad 2,4Ghz

2gb xms2 Ram 4-4-4-12 2db

8800GT 512Mb

580W-táp

Thermal Take Big Water 745 Hűtés.

 

Ehhez milyen lapot lenne érdemes szerezni? Mert a jelenlegi lapommal az a baj, hogy csak 8-szorosan megy az SLI.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

P5N-D, vagy P5N-T Deluxe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
zoltannemeth

Videokártyát szeretnék cserélni, ami Pci-e 2.0-s. Az alaplap meg csak sima Pci-e foglalatos elvben. Fog-e működni az új kártya? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Javaslom, keresd fel ezzel a kérdéssel, a "videokártya vásárlás" címû topikot! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó helyen van ez a kérdés itt is. ;)

 

Fog mûködni.

Link to comment
Share on other sites

zoltannemeth

Köszi!!!! :fetreng: :olé: :bocsánat::oké:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
MERNOK

ASUS M2N-E SLI alaplapnak melyik a legfrisebb nforce chipset driver-e?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BGY

Sziasztok!

A Mercury P4X400 NDS alaplap támogatja az Intel P4-3,0GHz/800MHz processzort? Sajnos mindenütt csak annyit találok róla, hogy a P4 processzort 3,0 GHz-ig támogatja, de hogy milyen maggal azt nem látom sehol. Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Valószínûleg csak alacsonyabb órajellel, mert csak az 533 vagy 400 MHz-es FSB-jû (QPB-jû) processzorokat támogatja.

Link to comment
Share on other sites

BGY

Kipróbáltam. El sem indul, a biosba sem lehet bejelentkezni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor egyértelmű a helyzet. :(

Esetleg egy BIOS-frissítést megpróbálhatsz.

Link to comment
Share on other sites

gyuszu

Sziasztok!

 

Kérdésem a következõ: mit jelent a p45-ös chipsetnél az FSB/Memory Configurations rész?

Az Intel honlapján találtam ezt

Csak ezek a kombinációk állíthatók be az alaplapon?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mustaakka

Sziasztok!

 

Lenne egy furán hangzó kérdésem, vagyis problémám...

Rá lehet dugni egy SATA-s alaplapra egy sima tápot?

Csak kipróbálás végett, mert sajnos nem akar elindulni a gép:( és csak ezt szeretném kipróbálni, hogy a táp-e a rossz, vagy az alaplap... és sajnos se kedvem sem pedig idõm nincs ahoz, hogy vegyek egy új tápot/alaplapot csak ahhoz, hogy a sötétben tapogassak...

 

A válaszokat elõre is köszönöm

V.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mit értesz sima táp alatt?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tanulo

Sziasztok!

 

Lenne 1 olyan problémám, hogy van egy 775Dual-880Pro alaplapom és vettem hozzá 2×1 Giga 800Mhz DDR2 ramot és akármit csinálok vele nem akar csak 1 gigát felismerni belõle. Megpróbáltam 1 db 2gigással akkor is meg a 2 db 1 gigással is, de így is csak slot-onként 512 Mb-ot (667Mhz) ismer fel. Ilyenkor mit tudok csinálni, hogy felismerje a 2 giga ramot?

Elõre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez az ASRock alaplap maximum csak DDR2 667 MHz-s modulokat támogat, így szerintem fölöslegesen vettél beléjük 800 MHz-eseket.

Állítsd át a BIOS-ban az Advanced>Chipset Configuration menüben a DRAM Frequency-t [Auto] helyett [DDR2 667]-re.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Sziasztok! Tönkrement a régi alaplapom, vettem egy újat, Gigabyte EP45-DS4 és az lenne a kérdésem, hogy a házventillátor fordulatszámát hogyan lehetne szabályozni? 2db Noctua 12cm-es venti van benne, 3pin es és van hozzá egy ellenállás átalakító, ami azt hiszem 6V-ra csökenti a feszültséget. Az bevan kötve de ugyanúgy 12V ot kap, mintha ott se lenne. Valaki tudja miért csinálja ezt?

Link to comment
Share on other sites

tanulo

Csaba_# : Azért vettem 800-asokat, mert nem volt épp 677mhz-s kapható :) az ár az 1ezett szóval lényegtelennek tartottam. Azt is már beállítottam a BIOS-ban 667-re, de így is csak 1 gigát ismer fel... Nem az a bajom, hogy 667Mhz-s hanem hogy 1 giga nincs meg :) Azért köszi a segítséget... Esetleg még valami tipp?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cseréltesd ki a RAM-okat egyoldalasakra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...