Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memória beszerelése


Babó22

Recommended Posts

KGigi

Meg kellene próbálni azonos memóriákkal.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Hát igen, az egyik DDR2-667 (333 MHz) a másik DDR2-800 (400 MHz). Ez még önmagában nem jelentene gondot. Van olyan, hogy a lassabbik sebességén ugyan, de mennek. Esetleg a BIOS-ban a "DDR Memory Frequency"-t át kell állítani a lassabbik sebességére. Lehet, hogy ezt a sebességkülönbséget nem tudja jól kezelni a P31 Neo és sajnos a BIOS-ában nincs lehetõség az elõbb említett érték módosítására. (Amúgy mennyit mutat a "Cell Menu"-ben?)

Ha nem tudsz kölcsönkérni egy valamelyikkel azonos sebességût, akkor a legolcsóbb megoldás egy másik ilyen Kingston beszerzése lenne. A te modulod valószínûleg ez: KVR667D2N5/1GB, de vidd el régit a boltba, mutatóba.

 

(Csak kíváncsiságból kérdem: Melyik modul, melyik oldalán vannak "körömnyi" kis fekete memória chip-ek?)

Link to comment
Share on other sites

solties

Van egy dolog ami nekem nem teljesen világos és segítség kellene. Mégpedig most van a gépemben 2x1Gb kingston DDR2 amik dualban mennek 800MHz-en. Ha én bővíteni akarnék mondjuk plusz 2x1GB-tal úgy hogy azok is dualban menjenek, akkor elég ha azok egyformák, vagy mind a 4 memóriamodulnak tök egyformának kell lennie? Tételezzük fel, frekvenciában találok azonosakat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elvileg csak az azonos csatornán lévő RAM-oknak kell egyformának lenniük. Nekem pl így van: ilyenek az eredeti RAM-ok, és ilyen a fejlesztés. Tökéletesen üzemelnek DUAL-ban. ;)

:!: De ne külön vedd őket, akkor sem ha típusszámra egyeznek, hanem mindenképpen válogatott Dual Channel KIT-ben.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
111Teky111

Sziasztok!

 

Van egy régi laptop ami elég lassacskán döcög, és azt találtuk ki hogy bővítünk egy kis memóriát hogy működhessen még egy darabig. Eddig egy 256 mb-os hynix .....-444-... memória volt benne. Rendeltünk vaterán egy 512 mb-os szintén hynix ....-555-... memóriát. (Sajnos a pontos adatokat most nem tudom mert nincs a közelembe az adott gép de ha így anélkül nem kapok érdemleges ötletet akkor azt is megtudom osztani később). Szóval neki is álltam a dolognak, szétszedtem a gépet kivettem a 256-ost betettem az 512est, bekapcsoltam és csak a ventik pörögtek fel meg a ledek égtek szépen. Ekkor megijedtem hogy elrontottam valamit, szétszedtem betettem a másik helyre, akkor is ugyanez történt. Ekkor kétségbeestem végleg, visszatettem a régit, letesztelve hogy nem csináltam-e valami maradandó sérülést de így működött. Utolsó próbám az volt hogy mindkettőt betettem de akkor sem működött.

Szóval a foglalat az rendben van, a gép áramtalanítva volt, úgyhogy ez nem lehet gond. Én azt tartom legvalószínűbbnek hogy hibás memóriát sikerült rendelnem, viszont azon se látszik hogy használt lenne vagy valami külsérelmi nyom lenne rajta, viszont arra gondoltam hogyha hibás és benn van mindkét memória akkor a hibás memóriát nem kezeli és attól még működik a gép, így tehát nem értem (persze ez lehet hogy butaság).

Tehát ha valaki tud nekem segíteni vagy tanácsol valami okosat azért igazán hálás lennék.

Köszönettel: Gábor

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Lehetséges, hogy az új memóriát már nem kezeli el a géped (túl gyorsak neki)!

Mindenesetre jó lenne tudni a laptop típusát, és a memóriák adatait is.

Link to comment
Share on other sites

111Teky111

A gép Fujitsu siemens amilo pro v2030 lplp verzió 0.5j.

A benne lévõ memória HYMP532S64BP6 256 MB 266Mhz.

Amit bele szerettem volna tenni: HYMP564S64CP6 512 MB és azt hiszem 667 MHz

Link to comment
Share on other sites

Zsoca1987

Sziasztok!

 

Nekem egy Asus P4b533-x alaplapom van. A következő a helyzet 2db ram foglalatom van, 2 512-es memória van benne és everestel megnéztem, azt írja, 2gb a max memória mennyiség, támogatott memóriatípusok DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM. Szóval ezeket a memóriákat ki lehet cserélni 1-1 gb-os memóriákra? Ill. ha igen, elbírja az alaplap a 2gb-ot?

 

Üdv a fórumon! Szeretnélek megkérni, hogy írj rendesebben! Köszi! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi
2 x DIMM, Max. 2 GB, DDR SDRAM ,Non-ECC, Memory

Szóval max két gigát rakhatsz belõle, abból egyébként 400 MHz-est, ezt érdemes is kihasználni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
meccilaci

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni DDR2 1066 Kingston HyperX (KHX8500d2k2/2G) ram beszerelésével kapcsolatban.

Az alaplapom Asrock A780GM-LE/128M.

A procim AMD Athlon II x3 425 2,69 GHz

Csak 800 MHz -n hajlandó indulni a gépem. Ha 1066-ra állítom akkor folyamatosan újraindul és a Windows-t nem hajlandó betölteni. Kérlek segítsetek valami jó tanáccsal.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A RAM biztosan jó az alaplaphoz. Kap elég feszültséget?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az egy állítás volt, nem kérdés, ha megnézed... :hááát: A kérdésemre viszont nem válaszoltál. Kap akkora feszültséget a memória, mint ami az oldalára van írva?

Link to comment
Share on other sites

meccilaci

Hát végül is az automatára van állítva. De ha kézzel állítom be a 2,2 V-ra akkor is ugyan az a hiba jelenség. Egyébként minden automatára van állítva a BIOS-ban. Lehet, hogy pont ez a baja?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A feszültséget, az idõzítést és az órajelet is kézzel kell beállítani.

Link to comment
Share on other sites

meccilaci

És ebben tudnátok segíteni?

 

Update1:

Az összes idõzítést kézzel kell beállítani?

 

Vagy csak az 5-5-5-15 kell.

 

Update2:

Kézzel be állítottam, de sajna nem változott semmi. Nem bírja a 1066MHz -t.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mit állítottál és mire?

Link to comment
Share on other sites

meccilaci

a 2,2 volt és a 5-5-5-15 késleltetést

 

Vagy hülyeséget csináltam?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg BIOS-t frissíteni és utána eljátszani ugyanezt.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Még a BIOS frissítés elõtt, esetleg megpróbálhatod ezt:

 

Load BIOS Defaults

AM2 Boost > Disable

Memory Clock > 533MHz (DDR2 1066)

DRAM Voltage > [2.20V]

CAS Latency (CL) > 5

TRCD > 5

TRP > 5

TRAS > 15

 

Ha így is újraindul akkor kezd elölrõl és ezeket is állítsd be:

Overclock Mode > CPU, PCIE, Async.

Internal Graphics Mode > [uMA+SIDEPORT].

SidePort Clock Speed > [1066 MHz]

 

----

Advenced > CPU configuration > AM2 boost

Link to comment
Share on other sites

meccilaci

Hát sajna ez sem segített :(

Marad a BIOS frissítés.

Ha sikerül.

 

Bár én nem találom a " AM2 Boost " be állítási lehetõséget!

 

Köszönöm!

 

De sajna akkor nekem biztos nincs ilyen állítási lehetõségem a gépemen.

 

Lehet ezért kell BIOS-t frissítenem.

 

Ha ki kapcsolom a duál módot, és kézzel be állítom a késleltetést és a feszültséget. Akkor úgy néz ki,hogy elfogadja a 1066 MHz-t.Az EVEREST viszont még mindig 800 MHz-nek érzékeli. A BIOS-ba viszont már 1066 MHz-t ír ki . Most melyik az igazi?

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Amit a BIOS mutat az biztos. Az Everest sokszor téved. Az alaplapomra azt írja kezeli a DDR3-as memóriát. Hát nagy tévedés, bár én lennék a legboldogabb ha így lenne.

Link to comment
Share on other sites

meccilaci

Értem :)

 

Használd a szerkeszt gombot, ha hozzá szeretnél fűzni valamit! Ezután a dupla/tripla stb. posztokat törölni fogom. <KGigi>

 

Értettem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tvilmos5

Heló remélem él még a téma! Van két 1gb-s ddr2-es memóriám beraktam a gépbe és nem indul el, egy színűbe raktam, az alaplapom Asus M2N-MX!

Köszi! :(:mérges:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1 db RAM-al sem indul?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...