Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kikapcsol a monitor


sosó

Recommended Posts

Tommy 206

Hali! Van egy kis fejlemény. Nem sok, de gondoltam leírom, hátha valamire tud valaki következtetni belõle.

Szóval, az van, hogy a kép teljesen egyszer sem ment el. Viszont olyanokat szokott csinálni, hogyha felbontást váltok, akkor egyszer egy darab fekete vízszintes csík egy pillanatra bevillan. Ez a felbontásváltás után 80-90% hogy meg szokott történni.

Van még egy érdekes dolog! Néha felbontás váltás nélkül is jön az elõbb említett fekete csík, de akkor mindig elindul utána az Ati Catalyst Control Center! De hogy miért, fogalmam sincs. Mondjuk ez nem szokott sûrûn megtörténni, de már egy párszor megesett és szerintem meg is fog még. Mi lehet ez a jelenség??

A leírtak alapján van valami ötlete valakinek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Grafikuskártyamemória-hiba is lehet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206

Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy ez a kölcsön videókártya, nem a sajátom. A sajátom úgy néz ki, hogy jól mûködik az egyik barátom gépében.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: Miért nem használod a Tiedben?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206

Írtad, hogy ki kellene próbálni egy másik gépben. :) Azért van most kölcsönben. Volt, hogy két hónapig nem volt gondom, ezért van hosszabb ideig kicserélve a két kártya.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, de ennyire hosszú ideig mégsem gondoltam. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206

De elõzõleg is két hónapig jól mûködött, aztán megint kezdte a hajcihõt! :)

Az Ati-nak már nincs az a fajta drivere, amihez nem kell a .Net keretrendszer (vagy mi)? Szerintem jobb lenne egy olyan, mert amikor kikapcsolom vagy újraindítom a gépemet, akkor rendszeresen mindig ki van akadva, úgy állítja le a win. Gondolom ez sem túl jó! :dühös: Régebben volt olyan is, amihez nem kellett .Net, de már nem találok ilyet egy ideje az új driverek között.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Nézz be a driver keresõs topikba vagy az ATI driverek topikba, mindkét helyen pont azokról a driverekrõl van szó aminek nem kell a .NET keretrendszer. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tommy 206

Köszi! Akkor ezek szerint csak figyelmetlen voltam, amikor töltöttem le a legújabb drivert. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest

Sziasztok!

 

Remélem nem rossz topicba, mert szeretnék valakitõl tanácsot kérni.

Van egy 19-es Belinea CRT monitorom és egy ideje egyre idegesítõbb dolgokat csinál...

A bekapcsolás után kb. fél óra múlva kikapcsol egy-két másodpercre (elfeketedik a képernyõ) kattan 1-et és mintha "Degauss-olnám" megremeg a képernyõ aztán minden ok. Sajnos ezt ezután még 4-szer 5-ször megcsinálja, majd kb. 1 óra használat után megnyugszik és nem kapcsolgat tovább ki-be.

Ez nagyon idegesítõ, fõleg miután rájöttem hogy sok esetben (nem mindig) elég ha megkoppintom óvatosan az oldalát vagy a tetejét és erre is azonnal a ki-be kapcsolás a reakciója.

Szerintetek mi lehet a baja??? :think: Elég nagy darab "jószág" úgyhogy nem akarom feleslegesen cipelni a szervízbe és az is baj, hogy nem azonnal jelentkezik a problémája. Ezért a "segítõkész" szervízeseket ismerve lehet hogy azt mondják nincs is semmi baja...

Ha van öteletetek segítsetek légyszíves!

szimi10

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem lehet, hogy egyszerűen csak a kapcsolójának van kontakthibája?

 

Ui.: Egy kérdést csak egy helyen tegyél fel! A másikat töröltem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha még garos a monitor, akkor hívd fel a szervízt, mivel helyszíni garancia jár a 19"-os Belinea monitorokhoz. Ez annyit tesz, hogy lejönnek, megnézik, elviszik, visszahozzák. Csere monitor viszont nincs.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hi!

 

ProFiler, arpsoft! Köszi a gyors válaszokat... Sejtettem hogy szervíz lesz belõle... :Sír:

Na Mindegy... ez van...

 

Köszike!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagygabor

Sziasztok!

 

Mért van az, hogy újabban tesóm gépén játék közben kb fél óra múlva kikapcsol a monitor.

Nagyban játszik az AOE III-mal és egyszer csak sötétség.

Ha crtl+alt+del-lel visszamegy a windowsba, akkor visszajön a kép.

Videókártyája egy ATi Radeon 9600-as. Monitorja egy régi katódos LG.

Érdekes, mert csak játék közben csinálja, a windowsban nem.

 

Mi okozza ezt a jelenséget?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A legfrissebb Catalyst van rajt? Ez driverhibának tûnik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Az elõzõekhez fûzném hozzá hogy a monitor drivere a mellékelt CD-n is ott van! ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

@profiler

Nem. Az 5.11-es van fent, mert megítélésem szerint az a legjobb ezzel a kártyával. A control centeres kiadások nem tetszenek.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért érdemes lenne kipróbálni egy friss driverrel (6.6), mert az már nagyon régi! Ha nem kell CC, akkor pedig ott az Omega (6.5).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Kipróbálom a 6.6-ost, de az Omegából nem kérek, az már egyszer összeburította a rendszerét.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor ott valami más baj lehet, mert az Omega nem ront el semmit. Egyszerûen egy javított driver. A Catalyst elõbb csinál valami hülyeséget, mint az!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aneurysm

Az elõbb újraindítottam a gépet, ekkor ugye kikapcsol a monitor majd visszakapcsol. De amint bekapcsolt lelõtte magát. Ezután nem reagált semmire, nem tudtam bekapcsolni és néha furcsa kattogás hallatszódott belõle (legalábbis gondolom innen jött). Kb 1 óra múlva viszont csak úgy magától visszakapcsolt és újra mûködött. Tud valaki magyarázatot adni erre? Amúgy a monitor egy LG F900P (CRT). Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Darkman23

Sziasztok!

 

nekem is lenne egy monitoros problemam... bar nem ilyen mint amiket itt olvastam de hasonlo. Az en monitorom se szo se beszed kikapcsolja magat majd par masodperc mulva visszakapcsol... ezt tobbszor is megcsinalja egy nap, latszolagos osszefuggest nemtalaltam mert kotetlenul csinalja... ha jatszom ha netezek ha akarmit csinalok... A monitor tipusa:

 

LG L1730S

 

A videokartya:

 

HIS RadEon X800XL

 

driver:

 

6.12

 

Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon megkoszonnem.. A frissites 75Mhz de hiaba veszem kisebbre az sem segit.

 

Légy szíves a fórumon használj ékezeteket! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
adi83
Sziasztok!

 

nekem is lenne egy monitoros problemam... bar nem ilyen mint amiket itt olvastam de hasonlo. Az en monitorom se szo se beszed kikapcsolja magat majd par masodperc mulva visszakapcsol... ezt tobbszor is megcsinalja egy nap, latszolagos osszefuggest nemtalaltam mert kotetlenul csinalja... ha jatszom ha netezek ha akarmit csinalok... A monitor tipusa:

 

LG L1730S

 

A videokartya:

 

HIS RadEon X800XL

 

driver:

 

6.12

 

Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon megkoszonnem.. A frissites 75Mhz de hiaba veszem kisebbre az sem segit.

 

Légy szíves a fórumon használj ékezeteket! <PF>

 

 

Jáááj mostanában velem is ugyanez történik! :(

Valaki tudna tanácsot adni mit tehetek????

 

Típus:

LG T710B

 

integrált video kártya:

MSI PM8M-V

 

Link to comment
Share on other sites

ati012

Nem melegedik túl?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fehersrac

Sziasztok mindenki!

 

Olyan gondom van, hogy a Geforce2 MX400-ss videokártya a haver gépén csak egy felbontásban megy (800*600) ha másikat állitok a képernyõ sötét. A játék megy és felbontást állít a monitor akkor is kikapcsol. Tettem fel neki egy újabb drivert, de most is csak kétféle felbontásban megy (800*600, 1024*768). Most mi a nem jó. A monitor vagy a videókártya? Vagy mit hol állítsak? Köszi a segítséget elõre is. FehérSrác

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...